Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Имаше ли преди 1989 година партийни секретари и съветски инструктори?
Автор: юнга   
Дата:   10-11-09 10:38

Спорът дали е имало такива започна в друга тема, та за това го пренасям в тази на чисто.
Аз твърдя, че имаше.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   10-11-09 10:45

Хайде бре!
Няма ли кой да каже, че нямаше съветски инструктори и партийни секретари, че да произведе още малко смях?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-11-09 10:49

Съветски инструктори - не знам, не съм виждал. Партийни имаше, комсомолски също.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jino   
Дата:   10-11-09 10:51

защо само преди 1989 ми сега ко стаа

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   10-11-09 10:53

Аз съм бачкал с руснаци - немаше такова животно .
Верно че техният партиен отговорик ни отваряше ядове но му счупихме зъбите веднъж и се укроти ....

Даже на единият му хвърляхме пиратки в джобовете ...

Всъчност народа беше много - руснаци , западногерманци , италианци , финландците от Нокия и англичани !!!

Но самите руснаци се страхуваха много от партийният .
И рускините идваха на обмяна на обед задължителлно с комсомолските си секретари но това си беше тяхен проблем ....

Ние си веехме байряка кой както иска !!!

Редовното ми обръщение към всякакви партийни деятели тогава беше педерас и некадърник !!!!

Но пък имам златна значка на труда заради тези ми действия !!!

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: meri_an   
Дата:   10-11-09 10:56

защо преди '89?
че Станишев доскоро изпълняваше и двете[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   10-11-09 10:59

Имаше партийни и комсомолски секретари бол! [smilie2]
Съветски инструктори нямаше, не бяха необходими...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   10-11-09 10:59

[smilie5][thankyou] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   10-11-09 11:00

Къдье сте другари [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gruyu   
Дата:   10-11-09 11:11

имало е естествено и то не само съветски инстуктори/специалисти, а и чешки, полски и др., тези предприятия е трябвало да се подкарат по някакъв начин и да се обучи бг персонала да може да експлоатира грамотно и безопасно машините и съоръженията

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   10-11-09 11:12

ами имаше си...
във военно училище ни четеше политикономия руски полковник ....1 или 2 седмици ..и беше мнооого ларж
същия се появи веднага след 10 ноември и смятам че опрделено си ни промиваше мозъчетата...помня как ехидно описваше опозицията и факта, че навсякъде с блажна боя /синя/ пишело СДС, даже на асфалта дето трябвало да пише STOP.Като по-малък ходих 2 пъти на асамблея с куклен театър....голям купон, ама гъмжеше от цивилни куки...във всеки автобус пътуваше мълчалив чичко....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   10-11-09 11:20

Ами... имаше и френски, белгийски и холандски инструктори. Живеехме в един блок с тях във Враца, докато се строеше Химкомбинатът.
Блокът се казваше Химик 4.

Ако има врачани, които са живели в него или наблизо, биха могли да потвърдят.
Мога и да ви кажа как се казваха и те, и децата им.
Мосю ***, например, имаше 2 CV, в която простираше чорапите си (възпитани хора - на никого не му идваше наум да просне прането си на балкона!!!) и беше любимец на всички деца... и жени, разбира се!

Мосю *** пък имаше ирландски сетер на име Капи. Като отидох за първи път във Франция, ми се струваше, че всички сетери се казваха Капи!

Мадам *** пък приличаше на Роми Шнайдер...

Когато едно от децата на химиците почина, мосю и мадам *** изпратиха огромни букети бели хризантеми, с които покрихме ковчега...

Децата им, впрочем, научиха български, а ние - френски и по някоя дума на холандски!
Холандчетата бяха най-общителни и поздравяваха наред всички възрастни на български!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   10-11-09 11:27

Хахахах, Юнга, "спорът", който го виждаш единствено ТИ, започна така:

Автор: chill
Дата: 10-11-09 09:39

Автор: юнга
Дата: 10-11-09 09:31

Защо нито веднъж не забихте 2 шамара на партийния секретар-съветски възпитаник?
А на съветският инструктор?
--
Юнга, я разправи как се раздавал шамари наляво-надясно.
И какви партийни секретари и съветски инструктори си срещал? Щото аз, с моите 19 години навремето, още нямах вземане-даване с партийни секретари, а за "съветски инструктори" чувам сега от теб. [smilie21]


И никъде в горното, нито по-късно в темата някой твърдял, че не е имало партийни секретари или съветски инструктори.

Въпросът беше за СОБСТВЕНИТЕ ТИ срещи и как си РАЗДАВАЛ ШАМАРИ на гореспоменатите.

Но ти, драги комсомолецо, не можа да отговориш и сега пускаш теми за да прикриеш собственото си головодие.
[smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   10-11-09 11:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   10-11-09 11:48

Какво значи Съветски Инструктор ?

Ако е този, който го изпращат от СССР да инструктира някакъв процес, който за първи път се прилага, или пък да въведе даден екип в задачите( ако са нещо новопоявило се)_ имаше Инструктури [smilie5]

В Михайловград- завод Електроакустика имаше 2-ма.

Не помня имена, но бяха изпратени да помагат нещо- доста се мотаха, но винаги в кабинета им имаше безалкохолни.

Отбивах се често да ги видя и ми наливаха... Етер[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: b-w_devil   
Дата:   10-11-09 11:54

ЮНГА -
вземи да си пиеш по-редовно ЛИТИЯ!!!
И най-сетне мирясай, и не ни занимавай с
ИСТЕРИИТЕ си...
[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   10-11-09 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   10-11-09 12:09

Аре да ви открехна още една социалистическа тайна - руснаците не могат да пият без чаша !!!

За това винаги си поркахме от бутилката а те само преглъщаха !!!

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Обаче пък финландците ...мамицата им алкохолишка ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gruyu   
Дата:   10-11-09 12:15

предполагам, че за едновремешната лимонада ЕТЪР става въпрос, а руснаците са и казвали етер

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-11-09 12:17

Финландците са сила и държат на облак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   10-11-09 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   10-11-09 12:22

Аз разбирам, че всички вече сте били възрастни в периода на съветската окупация, но защо не отдавате заслуженото на дружинните ръководителки? [smilie6]

Моята такава в 4-ти клас ме привика и каза, че само аз не съм се абонирал задължително за съветско списание и тя без мое знание ме е абонирала за Веселье картинки. Това много ме обиди, прегледах списъка със задължителните списания и настоях за Юный Техник. Бля! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   10-11-09 12:32

Аз получавах "Искатель" - science fiction. [smilie18]

Там за сефте прочетох "Лунна дъга". [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   10-11-09 12:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   10-11-09 12:39

ffwd, изтрещел си колега! Съветска окупация по твое време не е имало, защото не е имало окупационенкорпус, както е било в останалите соц.страни тогава.

Германците от ГДР, много ни се учудваха, когато им казвахме, че в България няма съветски войски, завиждаха ни. Обаче ние им обяснявахме, че не е нужно да има, защото 'нашите' от партията се престарават и дори на братушките им прави впечатление!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.