Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Готвене на плоча
Автор: stoyan_5   
Дата:   05-11-09 20:28

Taurus ENYA грил 2000W
https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/doza4290.JPG
http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2009/10/06/7091555.jpg


Имаме си от днес такова ...
... ама нямаме рецепти.
И в Нета няма ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: s_kiddo   
Дата:   05-11-09 21:08

http://www.youtube.com/watch?v=oolCJm_xMHc&feature=player_embedded

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   05-11-09 21:34

Рецепти не знам, използвай чувството си за микс. Само спазвай едно правило - всичкото месо трябва да е нарязано на тънко или на много малки парченца. Температурата е само на плочата и дебели меса ще изсъхнат преди да са опечени.
За сирена и кашкавали работи страхотно. Покрай основното нещо за печене, слагай зеленчуци, яйца, бекон.

Още нещо. За мен това работи само на МАХ. Не знам защо има степени.
Успех и Приятна вечеря.
Виното не го слагай на плочата![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-11-09 21:40

Започни с нещо просто - тънка (начукана) вратна пържола.
После пробвай с нещо нарязано. Трябва да имаш инструмент за обръщане.
Свикни с леко суровия вкус - има си собствен чар.
Използвай прясно месо. На плочата не можеш да скриеш стари аромати с нови подправки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kristobal   
Дата:   05-11-09 22:22

пипер,тиквички,патладжани,моркови,лук,гъби и тем подобни .... нарязани на ленти + зехтин, сол и чер пипер. плочата на макс да се запекат леко. а със свинското не рискувай...по скоро риба, пилешко винаги на малки парчета/ленти. А малки ,за да става по-бързо и да не изсъхва. 1-2 дървени лопатки да въртиш и импровизира6. нивелирай да не се оттича мазнината

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Onakava   
Дата:   05-11-09 23:13

Плочата става за всичко, в общи линии...при диетите се препоръчва. Месото при много нагрята плоча. Няколко капки мазнина (зехтин), на самото месо и после хвърляш на плочата, за се позапече. Ако не е достатъчно нагрята, почва да пуска течности (това става и ако месото не е качествено, току–що размразено или е ръгано с разни химикали да изглежда прясно). Абе, ако почне да пуска води и да се свива, не е хубаво. Алангле само телешкото (пържола, филе и бистек, тва не знам как се казва на български, крехки меса, предварително нарязани). Солта я слагаш на плочата, не на месото (хубаво става със зърна едра сол или цвят от сол). Като се загрее солта, хвърляш отгоре месото – врътка и врътка (отвъре да остане червено, отвън розово и запеченко най–отгоре). Това е ал денте. Ако обичаш алангле, запеченко отгоре и червено отвътре, като режеш да пуска кръв. Ако не си падаш по кръвта, просто го остави по–дълго време. Хубавото телешко става за минути, ама за бг телешкото не съм толкова сигурна.
Свинското не се яде алангле по принцип, гледай да се поопече (бодни го с ножа). Не прекалявай, защото се изсушава. Филетирай предварително. Пилето и то става супер, филето – режи ги по–фино и обръщай няколко пъти. Боцкай с ножа. Нищо не ти пречи да мариноваш месото предварително.
Рибата става по–бързо, гледай да е на филенца. Врът и врът. Ако е размразена, може да се залепне и да се раздроби, докато я обръщаш. В такъв случай можеш да увиеш филенцата в кухненско фолио поттделно, да поръсиш с малко солчица, две капки мазнина и страгон примерно, да ги завиеш и да ги хвърлиш на плочата, така се задушават и не се дробят. Агнешкото и то, само малко по–дълго го дръж и не слагай мазнина, че то по принцип е по–мазно. Кюфтета, кебапчета, мяткай без страх.
Скариди–докато се зачервят. Всичко можеш да правиш по принцип, то всъщност е подобно на скарата, принципът е същия.
Научи няколко соса и гарнирай...пиперен сос, сос Рокфорд за месото примерно, те са лесни.
Олях се.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   05-11-09 23:31

Плескавица !!!! [smilie19]

Абе всичко става - дървена или тефлонирана шпатула и по-често бъркане .

Месото и зеленчуците заедно - стават екстра !!!

И дима през джама - да им изтекат лигите на комшиите [smilie19]

[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   05-11-09 23:49

Понеже се спомена често обръщане. Не!
Важи за всякакви скари - За да е сочно, най-добре с едно обръщане.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kristobal   
Дата:   06-11-09 00:03

марине бъркаш. само млените не се въртят. а те вообще не стават на плоча. другите ги въртиш . първо да не съхнат, второ да ги виждаш накаде са,трето да ги направиш на решетки, четвърто да направиш място на скарата..... още 5 причини мога да ти кажа.при обръщане използваи сока който се събира отгоре,да напоиш предходното обърнато парче[beer] но това е с скара.[smilie18] плочата е друга бира. и вратна пържола, колкото и да е тънка, няма да се получи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kristobal   
Дата:   06-11-09 00:33

Onakava с уважение, разбираш ги. изказваш се от гледна точка на опита. но предвит ника ти,на каква плоча имаш опит? тепеняки ? прясната риба се пръска да ти кажа,а телешко има и по 4о лева за кило сукалче плешка
. стека само на тиган обаче. [beer] не искам да споря.руснаците казват така; на вкус
и цвет товаришчи нет.каня ви всички на кулинарен пленер във варна.аз отговарям за спането и продуктите, скара и пещ на дърва,плочи млочи и т.н. ЧОВЕК СЕ УЧИ ДОКАТО Е ЖИВ[beer] лека нощ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Onakava   
Дата:   06-11-09 01:22

Вижте сега, момчета...всичко става на тая плоча, и яйца на очи дори, стига да знаеш колко мазнина да сложиш, как да го хвърлиш, с какво и как да го вдигнеш, как да го зачистиш...с опит става тая работа. При прочутата средиземноморска диета (демек зеленчуци, плодове, месо и риба [smilie5] ), плочата представлява едно 30–40% от ястията. Каква е разликата между плоча и тиган? И двете са нагряти метални плоскости, могат да се загреят на газ и на ток. Аз съм пипала индустриална плоча (метър на два), подгрята на газ. Здравословното в цялата работа е, че си спестяваш контакта на продукта с врящата мазнина, която хем е тежка за стомаха, хем ако почне да пуши–токсична (няма нищо по–вредно от пушещо олио). Месото се просто "обгаря" без да губи от вкусовите си качества, докато стигне до желана степен. Ако примерно го правиш на тиган и го захлупиш за да се сготви добре отвътре, го задушаваш в изпаренията на собствените му сокове и престава да бъде "на тиган".
Аре, че ми потекоха лигите. [smilie25]

П.Д Кристобале, ми ние за какво ще отговаряме, м? Нъл знайш – сговорна дружина слепи ги ражда [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-11-09 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kristobal   
Дата:   06-11-09 02:49

от огъня по убо нема [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-11-09 06:15

Страхотни сте!
Много Ви благодаря!

Снощи опитахме тънко нарязан свински бут.
Овкусен само със солчица и чер пипер директно върху плочата.
Стана добре.

Гъби /култивирани печурки/ нарязани напречно по на 0,5 см.
Само солчица им добавихме.
Запекоха се до апетитно кафяво.
По-добри не съм опитвал.

Чушка нарязана на ленти... леко суров вкус ... става ... не съм много очарован.

Бяло саламулено сирене ... всеки трябва да опита така приготвено!

Кашкавал [smilie2] ... разтече се ... толкова е и кашкавал.

Иначе докато си пиехме питието, си опекохме вечерята и ни беше забавно ...
[beer]



Публикацията е редактирана (06-11-09 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   06-11-09 07:37

имам от много години....слагаме на средата на масата и всеки си джурка каквото иска....проблема е зимата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kerabo   
Дата:   06-11-09 10:01

каквото и да метнеш върху плочата - все ще стане вкусно [smile]
стига предварително да изкиснеш месото (така падат все пак някои от токсините, а и останала кръв ако има се отмива), в студена вода, после да го отцедиш и оставиш в марината (поне няколко часа). [smilie24]
зеленчуците стават по - вкусни ако също са постояли в зехтин и малко сол.
след като свалиш зеленчуците от плочата - полей ги с балсамико [smilie24]

зеленчук не нарязвай на много тънки ивици. изгаря [smile]
и лучените шайби са страхотни [smilie5]
месото - според предпочитанията ви.

е, добър апетит [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   06-11-09 10:25

можеш да си правиш дюнери[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-11-09 10:28

Да!
Браво Ежко![smilie24]

Ще станат и "талибанки" - арабски хляб с настъргано сирене и кашкавал /настъргана шунка/ ... към плочата с настърганото!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   06-11-09 10:53

Може да си правиш солени палачинки. Това е палачинка и вътре ръгаш накълцано месо, заленчуци и каквото друго ти хрумне. Аз много обичам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   06-11-09 10:55

Катми не си ли печеш?
Преди много години гледах една баба в Свиленград как ги пече на сач, който мажеше с половин глава лук, набодена на нож...
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-11-09 10:56

Палачинките бяха част от демонстрацията при купуването!
Жената е спец по палачинките - има си тиган на Тефал специално за палачинки и едва ли ще ги правим на плочата ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-11-09 11:07

Сега се търси минирезачка Moulinex CX 4 - РЕНДЕ ...

... за настъргване на сирене и др.
Удобството му е, че настъргваш толкова колкото трябва и където трабва ...
Лесно се мие ...


https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/aevp1364.JPG
http://24online.bg/data/big_pics/784.jpg


Имало ги в магазините на Зора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nastradin2   
Дата:   06-11-09 11:32

Тяна, честита придобивка!
[thankyou] С кеф да си я ползвате.[smile] [beer]
Искаш ли да проверя в нашия магазин Зора за стъргалката? Другата седмица ще ходя към Пловдив и мога да мина да ти я оставя.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-11-09 15:15

nastradin2 - намерих малко по-различна стъргалка.
Благодаря ти.
Не съм от Пловдив, жената е, ама живеем в Сф.
Виж, ако идваш насам, просто се обади да си пийнем!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.