Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Софиянци, рециклирате ли?
Автор: sirkhann   
Дата:   27-10-09 20:57

Драги Софиянци и гости на града, гадни провинциалисти и мръсни селяни,

Вие дали сте запознати и дали ползвате системата за отделно сметосъбиране в София, а, ваща мама овча! Изобщо забелязали ли сте цветните контейнери в междублоковото пространство и разните му улички из нашия прекрасен град?

Аз в нас имам два коша за боклук: единият е за нещата в жълтия контейнер, другият - за обикновени отпадъци. Прави впечатление, че хвърляме огромни количества рециклируем боклук, без да си даваме сметка за това. Ако вие не си давате все още сметка, все пак, да изкажа няколко факта:

1) София е единственият областен град без работещо сметище!!! За сметка на това общината ръси щури пари да прекарва боклуците до сметището в Цалапица, което е на над 150 км от София. Тези пари можеше да се дават за направата на нашия град по-хубав и чист.
2) Поради горното се очаква по някое време да ни скъсат шошоните от данъци, ако не се оправи дереджето.
3) Разграждането на една стъклена бутилка в природата отнема 1 000 000 години, това значи, че ако хвърлите бутилка, има шанс вие да се нахакате на нея, децата ви да се нахакат на нея, правнуците ви да се нахакат на нея и вследващите 5000 прераждания все да се нахаквате на нея...
4) Прави интересен факт малоумието на някои граждани, които имат добри намерения, но въпреки олигофренските надписи по кофите за разделно събиране, хвърлят неправилните неща вътре!!!

Затова - за бога, братя (и сестри), хвърляйте си скапаните боклуци на местата рециклиране!!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   27-10-09 20:58

Събирахме, бе брат, ама те после смесваха събраното отделно, та ни събраха кофите за разделно и не събираме вече. Ай сиктир!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   27-10-09 20:59

Ти пък, да не вярваш в доброто?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   27-10-09 21:00

То е за създаване на полезни навици... Като дойде завода 2012 -всички под строй с буклука!

И не върви на такваз млада дама да говори мърсотии на турки биляр усун, анадънмо?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   27-10-09 21:01

Писна ми от морализатори! Ш си говоря тук както си искам, ако щът да мъ баннът [ezik]

fuck the fucking fuckers
fuck on
fuck off and die

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marrio31   
Дата:   27-10-09 21:03

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   27-10-09 21:04

Тук цъка всеки, който не рециклира!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   27-10-09 21:06

Няма пък да цъкна [ezik] [ezik] Аз съм клошарка и всичко ми е разделно.

Време разделно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   27-10-09 21:11

Абе за какво разделно говорим , та пред нас няма разделни кофи[smilie10]

Я влез в час. С тея пластмасови кофи символ на най-големия замърсител, че и ги няма. Наслагали тук там и аз кво да правя да си нося боклука в рейса, че да ида до другия квартал да намеря кофа ли?[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   27-10-09 21:48

Е, аз като пусках подобни теми, само ми се присмиваха.

Ама ей на, вчера съм сложила една ръкавица и събирам разнесените от кучетата от строеж в двора на института ни вестници, омацани с лайна, и една жена минава и ми вика:

У НАС СВЕСТНИТЕ СЧИТАТ ЗА ЛУДИ!

Казах й, че ако не ги събера тия вестници, ще летят така из двора месеци наред... Та си взех ръкавицата от вкъщи и една голяма синя торба и ги събрах.

Разделно събиране ли - в квартала изпразват жълтите кофи САМО ПРЕД ОБЩИНАТА, а тези до нас и наоколо - веднъж на 15 дни. Обадих се на телефона, посочен на кофите, в Общината и им го казах, а те - ами те имат сериозни парични проблеми, събират само пред Общината, да се докарват пред нас.

Ееее, викам му, какво ни интересуват проблемите им - нали вие сте сключили договора с тях, а ние сме си платили данъка смет?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   27-10-09 21:49

аман.. добре че беше ти да ни светнеш. [smilie21] Като толкова ти е запукало, взимаш пликчето и когато имаш време - действай. Поне това не може да се отрече на Лали..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   28-10-09 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   28-10-09 15:57

А някой може ли да ми обясни каква е ползата от разделното събиране на битови отпадъци?
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   28-10-09 16:02

d256h ползата е

1. За природата - икономисват се ресурси. Дърва, вода, нефт.
2. По-голямата полза е за тези, които рециклират. Луди парички падат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   28-10-09 16:18

Ползата е взаимна, мен не ме е*е чуждото канче, след като аз имам полза от цялата тази работа. Няма да седна аз да рециклирам кофичките от кисело мляко "Хипноза" и олио "Роса"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   28-10-09 16:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stew   
Дата:   28-10-09 16:29

sirkhann,

не вярвам някой мислещ човек да има против разделното изхвърляне на боклука..

Но ти да си оправиш отношението към форумците ли?


и НАСО ти е казал, като виждаш, че може още да се работи в тази насока.. взимаш торбичка и събираш, отделяш.. и не мрънкаш много много...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-10-09 17:04

Хммм... Аз съм го казвал, но пак...
1. Защо е необходимо да превръщам кухнята или къщата си на боклуджийско депо с N на брой кофи за боклук, като нещата могат да се решат много по-интелигентно.
2. По "дебелите книги" за рециклирането на отпадъците пише, че за да е годна една опаковка за рециклиране, тря трябва да е чиста дотолкова, че би си я сложил в джоба. Това се постига в повечето случаи с топла вода и препарат. Хайде, топлата вода да я оставим, ама препарата - химия. А водата трябва да се пречиства. Ефекта?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   28-10-09 17:09

Толкоз врясъци, пък на мен ми се върти се това ...а, ваща мама овча!

по други причини[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   28-10-09 20:40

Ми гледам, че кофите пред блока са празни, за тук...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.