Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 какво мислиете относно тези въпроси за любовта
Автор: slav4cho   
Дата:   27-10-09 13:51

задавам си тези въпроси и още много други относно любовта малко са много но ако прочетете това което съм написал ще установите че и вие сте си задавали някои от тях та мисълта ми е ако може всеки който иска да се включи и да отговори поне на един мисля че ще е интересно за мен надявам се и за вас.Интересно ми е какво мислите.
Какво означава любов и как се описва тя ? Кога сме по щастливи когато я имаме и страдаме заради нея или когато я търсим ?На тези въпроси едва ли е възможно да дадем точен отговор и кой може да даде точен отговор човека който е страдал от любов или човека който е търсил любовта но не е страдал от любов.Ако човек се стреми към свобода не е ли това тогава садо-мазохизма който ни прави щастливи заради това че се ограничаваме? Какво да направим когато сме влюбени в неподходящ (според някого или нас самите) човек но който пък ни дава щастие?Животът е труден когато няма любов но не е ли по труден когато има любов заради старанията които полагаме за да сме с партнйора ни и дали малките грешки не ни отдалечават от любимият ни или само ни приближават повече?Въпреки това пред мен стои въпросът който ме вълнува лично какво да правим когато сме влюбени в неподходящия човек който и не можем да имаме.Какво правим когато има чуства само от едната страна стараем се да се харесаме или не правим нищо или просто бягаме от любовта?Инересен е въпросът за бягането от любовта и дали трябва да се прави дали ни е страх от болката и заради това бягаме или просто ни е страх да се обвържем с човека на нашите мечти? Какво става когато с човека в който сме влюбени станем приятели и колко ни доближава това и колко ни отдалечава това от него?Какво щеше да бъде ако бяхме моногамни и за всеки имаше само един определен човек който независимо дали ни е бил отреден по рождение или сме се избрали взаимно?Дали щеше да има любов и привличане или просто щяхме да се осланяме на това което ни е отредено?Тогава нямаше да можем да сме се поучили от грешките си и може би нямаше да ценим любовта и какво ни дава тя тогава може би щяхме да знаем че този човек ни е отреден за цял живот и нямаше да се стараем да се харесаме защото знаем че няма друга възможност или точно обратното.Дали ще се стараем да правим човека щастлив ако знаем че сме с него за цял живот и може ли да сме щастливи цял живот с един човек ?
Друг интересен въпрос е какво количество компромиси трябва да правим за човекът отсреща и дали в един момент не загубваме самоличноста си в това да угодим на другия ?Как е най добре да отстояваме собственото си мислене пред човека пред нас за да не загубим самоличноста си и без да предизвикваме конфликти?Това дали е възможно ???Толкова ли много въпроси стоят пред една любов и пред едно сериозно обвързване породено от нуждата ни за секс,разбиране или просто заради подобни интереси които имаме? Как да разберем кога обичаме и кога просто имаме нужда от внимание дали лчбовта не е породена от липса на внимание или просто имаме нужда от някого за да не сме сами който да ни подкрепя във всяко начинание което поемаме?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   27-10-09 13:52

...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   27-10-09 13:58

Ти задаваш въпроси тип "Какъв е смисъла на живота?", така че не очаквай нещо конкретно като отговор...

Всеки си има своята истина.

От нашите истини до Абсолютната истина има много ляп да изядем ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   27-10-09 13:59

42

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   27-10-09 14:00

:D ахаха, тъкмо щях да напиша същото! (42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   27-10-09 14:00

любовта - това е да даваш без да чакаш отплата ...

Кофти когато не я получиш ...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   27-10-09 14:00

интересно ми е какво мислите

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   27-10-09 14:01

Пак ше подкрепя Орлин [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-10-09 14:07

Е след обилен обяд какво да мисля ми кажи?

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Brida   
Дата:   27-10-09 14:08

смисъла от свързването на мъжа и жената е продължение на рода, всичко останало е та**к работа - любов, разбирателство, компромиси ала-бала. Няма да получиш отговорите си, докато не остарееш достатъчно и не осъзнаеш, че смисъла на живота ти е съвсем различен от това, да видиш себе си в очите на една жена/мъж.
Не страдай толкова. Търси любовта не в една жена/мъж, а във всичко останало, защото във всичко останало е истинската любов.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   27-10-09 14:14

не е ли именно любовта нещото което ни дава сила ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   27-10-09 14:14

Ако не можеш да кажеш, че обичаш една жена, кажи, че я ОБОЖАВАШ.

Впрочем, някои знаят какво означава това.

***

Дали би се влюбил, ако не бе прочел в книгите и видял по филмите, че на тоя свят има и любов?

Казват, че на мнозина не би им минало през ума...

Като поостарееш, както са ти казали по-горе, ще разбереш...

Нещо като в песента на Жан Габен е - денят, в който някой те обича, просто е хубав.
Нали?
[smilie24]

Сега ще наскачат преводачите, но ти не им обръщай внимание...

Намери ли рокля?

Четох в една стара немска книга за някакъв немец, на който, връщайки се от Париж, му се сторило, виждайки жена си, че е прегръщал зелка...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: feliz   
Дата:   27-10-09 14:16

Дори нямам нерви да прочета всичко, написано в първия ти пост. Ти за препинателни знаци чувал ли си? [smilie5]
Само искам да ти кажа, че всеки има своите отговори на тези въпроси. Но трябва САМ да достигне до тях.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   27-10-09 14:22

фелиз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   27-10-09 14:22

няма ли крайни романтици в тоя форум на които им би било интересно да разсъждават ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   27-10-09 14:25

Ми аз бях доста романтична натура, обаче като ти набият един кол в гъза и си мислиш други работи... Кво да ти кажа друго?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   27-10-09 14:27

snoopoff не се отчайвай толкова и аз съм страдал заради пустата любов но все пак мисля че съществува и я търся[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Brida   
Дата:   27-10-09 14:28

Автор: slav4cho
Дата: 27-10-09 14:14

не е ли именно любовта нещото което ни дава сила ?

Драги ми slav4cho, ако сам не се чувстваш силен, не разчитай любовта с някоя жена/мъж да те направи силен. Ако разчиташ само на това, то мога да ти гарантирам, че само ще страдаш и ще се чувстваш перманентно слаб...



Публикацията е редактирана (27-10-09 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   27-10-09 14:31

така е брида съгласен съм но в крайна сметка имаш много повече сила когато някой те обича и насърчава не мислиш ли ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonyf   
Дата:   27-10-09 16:16

Ти гледай по принцип да си имаш много повече сила, пък тогава винаги ще има предостатъчно желаещи да те обичат.
Ако човек чака сила от друг човек, тя никога няма да му стига. Може само за известно време.

[smilie25] [smile] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   27-10-09 16:25

направо немах нерви да прочета първия ти пост, но любовта е велика сила. Няма еднозначен отговор на въпроситен ти. Всеки сам знае отговорите за себе си.
Продължавай да търсиш. Дерзай[smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.