Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Полисулфид - въпрос към химиците?
Автор: lipostok   
Дата:   27-10-09 10:07

Какво е това съединение полисулфид? Известно още като potassium polysulfide, potash sulfurated, liver of sulfur, hepar sulfuris. Къде и в каква форма се използва в бита и техниката в Б-я? Под какво име да го търся на български? Трябва ми неголямо количество разтвор от него.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   27-10-09 11:17

Сулфурираният поташ (Sulfurated potash) е непречистена смес от калиево-серни соли: калиев сулфид K2S, калиеви полисулфиди (например K2S5), калиев тиосулфат K2S2O3 и възможно калиев хидрогенсулфат KHS. Получава се при смесване на калиев хидроксид (калиева основа, К-ОН) със сяра (S). Използва се за патиниране на благородни метали или Тониране на фотографии. Сигурно си има някакво разговорно, пазарно наименование тази калиево-сярна солна смес, обаче аз не го знам. Внимавай само да не вземеш чист поташ - калиева основа! Опасна е точно колкото и натриевата основа - сода каустик! И недей да си мислиш за домашно производство - опасно е!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lipostok   
Дата:   27-10-09 11:48

Поташа е калиев карбонат и е различно от основата. Нямам намерение да го добивам химически в къщи, нямам ресурсите за това. Освен това ми трябва съвсем малко от съединението. Все някъде в бита би трябвало да се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stanimir64   
Дата:   27-10-09 17:25

В комплектите за проявяване на цветна хартия Фома и Форте се намира в цветния проявител в отделно пакетче. Виж при някои от "старите" фотографи които са обработвали ръчно цв. фотохартия.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   27-10-09 18:18

ми той май е питал, но ги иска без париhttps://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=49730&t=49730&offset=all

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lipostok   
Дата:   27-10-09 18:26

НАСОО, в линка който си пуснал няма полисулфид, това са стандартни фотохимикали, които се продават във всеки химически магазин. Да, питал съм, но не можахме да се споразумеем за транспорта, който излиза по-скъп от самите химикали.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.