Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 С какво ще запомните
Автор: screaming_elmo   
Дата:   25-10-09 12:22

въпреки, че има още повече от година до края на десетилетието, с какво ще си го спомняте?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   25-10-09 12:26

Растяща тъпотия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   25-10-09 12:28

napraih mn neshta koito ne trqbvashe [smilie18] [smilie18] [smilie18]

se pak tva mi e perioda 14-24 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   25-10-09 12:40

Ще запомня десетилетието с обграждането с електронни джаджи.

Преди 10 години нямах мобилен телефон, компютър ползвах от 3 години и далеч не за всичко като сега, интернет ползвах през dial-up и то максимум веднъж дневно - да си изтрия спама от пощата.

Отивах на разходка зарад разходката, евентуално със някоя пластмасова Скина + 2 ленти, а не като сега със дигитална армада и с мисълта покрай разходката да натворя дигитални "шедьоври".

Нямах ЦД, ДВД плейъри, външни хардове, ай-подове, хендсфрий, електронни книги и т.н.

В момента мобилният ми телефон има 3 пъти по-бърз процесор, 5 пъти повече РАМ, и два пъти повече външна памет в сравнение с компютъра, който ползвах през 1999-та [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не мога никъде без мобилния телефон, като отивам на ваканция, си вземам лаптопа, и търся къде да се закача за уайърлеса [smilie18]

Та това е - за 10 години отвсякъде се обградихме с електроника [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   25-10-09 14:10

тъжно, djogata


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   25-10-09 14:21

"Автор: тьма
Дата: 25-10-09 14:10

тъжно, djogata"
- Това пък защо?[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Не виждам какво му е тъжното докато съм си в градината, да си сърфирам на лаптопа, или пък да се свържа по GSM-а с някой близък, докато съм на другия край на света в някой пущинак[smilie8] [smilie7] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   25-10-09 14:25

Тъма, чак пък тъжно - просто споделям факта, че около мене фърчат и църкат 13 милиона електронни джаджи. Не казвам, че е толкова лошо.

От една страна е досадно може би да си носиш навсякъде мобилния телефон, за да може да ти се обадят (примерно дори и далече в планината), но пък от друга страна хич не е лошо да можеш и ти да се обадиш при нужда, пък и да си провериш местоположението на ДжиПиЕс приемника, и т.н.

Същото и с компютъра. Може да е досадно, че се налага по цял ден да клечиш пред него, но от друга страна интернет-комуникациите улесняват живота много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   25-10-09 14:57

улесняват, но не го правят по-романтичен[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   25-10-09 15:00

"Романтиката днеска е в машините" - както е казал поета[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   25-10-09 15:04

баси как може 10 годин с нещо съпътстващо кат електрониката да ги поните ве[smilie5] ... за тия 9 години ми се случиха толкова много неща, че вече имам чувството щото десетилетието преди 2000 да е било в друг живот, но то при мен си е грешката де - и в предишното имах същото чувство [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   25-10-09 15:11

Канонир, опитах се просто да напиша нещо, с което всички можем да запомним тези 10 години, което е общо и всички форумци имат досег с него.

Защото има куп лични неща, с които бих запомнил тези 10 години, но тези неща са си мои спомени и преживявания, и просто нямат връзка с другите форумци - какво да им обяснявам, че през тези 10 години съм завършил училище, университет, почнал съм работа, започнал съм сериозна връзка - все важни неща, но университети, фирми и жени е имало и преди 1999-та, нали [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   25-10-09 15:17

ни са оправдавай ве, казах вече - проблема си е в мене...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   25-10-09 15:22

"Вижте Човекът!"[smilie6] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   25-10-09 15:23

години на "машини" и отчуждение, не мислите ли..

едно такова студено десетилетие откъм реално общуване с другите, откъм искрени усмивки и пожелания

не зная, народе, на мен ми е студено


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Onakava   
Дата:   25-10-09 15:34

В личен план – напуснах бащиния дом, емигрирах, станах самостоятелна, научих да оцелявам, да работя и да разчитам само себе си, създадох собствен дом, станах майка...с това ще го запомня. Абее, станах човек с две думи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   25-10-09 15:38

темата сантиментално - сълзлива ли ще бъде, или обобщителна - подходът на djogata ми харесва повече[smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Onakava   
Дата:   25-10-09 16:34

Не знам, Тъма. Обикновено темата е такава, каквито си я направят усърите. Като продължат да отговарят в духа, започнат от Джогата, сантиментално – сълзливото ще отпадне от само себе си.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   25-10-09 16:49

Споко, ако искате мога да съм и сантиментално-сълзлив, само че не мисля, че помага много на моментното състояние [smilie5] [smilie5]

Другото, с което бих запомнил последното десетилетие (и то последните 2-3 години от него) освен електрониката е нарастващото екологично мислене в световен мащаб. Допреди 10 години тези, дето говореха за екология и околна среда ги смятаха за леко луднали.

Обаче най-вече в последната една година забелязвам сериозна промяна на говоренето - вече за екология се говори широко и свободно, и дори има не само намеци, а и натиск от сериозни държавници с мощни държави зад тях - натиск да почнат да се променят нещата.

През декември предстои световен конгрес на климата в Копенхаген. От два месеца го споменават кажи-речи всеки ден по световни медии като CNN и BBC

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: screaming_elmo   
Дата:   25-10-09 16:49

А няма ли да остане някаква по-обобщителна емблема, нещо което асоциативно се свързва с десетилетието.независимо дали от изкуството, откритие или човек??


[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Onakava   
Дата:   25-10-09 17:06

Да, специално от филма на Ал Гор насам.[smilie24]
Комуникации, реалита, интернет, борба с тероризма...според мен обаче най–обсъждана ще бъде кризата в последните 2 години, която според мен поставя под въпрос самия капитализъм...мисля, че това десетилетие си дадохме сметка, че пазарът не може да се регулира от само себе си, специално що се отнася до развитите държави, че не всичко бива да се крепи на търсене и предлагане и че има нужда от контролиращ механизъм. То ще се види след време, де, с какво ще го запомним това хилядолетие.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: captainme   
Дата:   25-10-09 17:18

Автор: SLR
Дата: 25-10-09 15:00

"Романтиката днеска е в машините" - както е казал поета[smilie3]


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   25-10-09 17:21

аз нямам асоциации


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   25-10-09 18:02

Онакава, не мисля, че Ал Гор спомогна толкова за еко-мисленето. По-скоро той използва ситуацията за лични дивиденти. Еко-мисленето дойде по-скоро от европейци - скандинавци, германци, швейцарци, французи

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   25-10-09 18:14

в по-общ план-джогата има право. някак и до ден днешен ми седи противоестествено толкоз машинария и толкоз без усилие да се случват нещата[smilie5] . не нам как че отвикваме, кат мине 2012, че не ми се струва мноо естествено още да се се техницизираме[smilie18]
в личен план...родих 2 деца, точно от 2000-та заживях с любимия мъж под един покрив. направих десетина изложби, почнах да си работя хобито и да се издържам изцяло от него[smilie21]
...но...майка ми се разболя от рак и тази година през лятото почина[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   25-10-09 19:25

еко-мисленето дойде от chase manhattan и сие

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.