Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Абе, тия банки нормални ли са?
Автор: djogata   
Дата:   22-10-09 12:46

Сестра ми имаше да ми връща дребна сума пари. Отива днеска в една банка в София (където е клиент, даже не знам коя беше банката), и иска да направи трансфер (международен)... Искат й 55 ЕВРО за тази елементарна операция, която по принцип сам си я правя по интернет и ми струва 5 лева? [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   22-10-09 12:48

ми ти за лудия и зелника нали си чувал? та и те така. май в пощенска и пиба е най-умерена главорезница. но и аз ползвам нета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   22-10-09 13:18

djogata: Ами само SWIFT-ът ти е трийсетина долара, независимо от сумата. Освен това всяка банка има минимална такса, независимо от сумата на превода. От порядъка на 30-40 евро. Ти вероятно правиш евтини преводи в еврозоната, но опитай да преведеш нещо за Щатите, да речем, предполагам, че ще е горе-долу същото. Затова за дребни суми (под 1000 евро) не е изгодно и няма смисъл да се правят преводи. По-добре да ти ги качи на някоя карта, която е със сметка тук, в България, пък ти там си ги усвоявай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   22-10-09 13:44

Хубу де Иводам, аз как оттука си правя преводи със IBAN и SWIFT и ми вземат 5 лева? Защо за същото нещо (превод в Европа) БГ банките вземат 110 лева?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   22-10-09 13:48

Ми не знам, тва е положението... не знам и защо суифтът е задължителен... в Русия например не е, избираш си дали да мине през него, или не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   22-10-09 13:50

djogata,

я кажи малко повече инфо? ти от къде до къде си пращал, тя от къде до къде и през коя банка иска да прати?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   22-10-09 13:51

Мразя банкерите! [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   22-10-09 13:58

Каде, аз пари съм пращал по интернет от мойта банка (една датска банка) до германски и френски банки няколко пъти. Таксата е 30 датски крони, същата, като за теглене от автомат чужбина. Това са 7 БГ левчета.

Сестра ми сега се опитала да прати от банка в БГ (не знам коя, Райфайзен ли, нещо такова май) до мойта датска банка, и от БГ банката ни лук яли, ни лук мирисали, и заявили цена от 110 лева. Тя естествено не приела "офертата". [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   22-10-09 14:00

Сестра ти вероятно е подписала общите условия на банката.
Или ги е подписала без да ги чете?
Що така?

Специално пък за международните преводи има цели фермани относно таксите.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   22-10-09 14:07

Лалинда, насра и тази тема. [ezik]

Не знам какво е подписвала сестра ми. Сигурно е подписала общите условия на банката, иначе нямаше да има сметка там. Нали затова са общи условия.

Освен това, всезнаеща досадна госпожо, по принцип "общите условия", както ги наричаш, не съдържат информация за такси, абонаменти, лихви и т.н. [smilie23] [smilie23]

Това, за което мухлясалият ти мозък си мисли, е договорът между банката и клиента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jekopj   
Дата:   22-10-09 14:17

...аааа,джогата не обиждай Лалинда...

Първо,тя е толкова съвършена,че не сере, понеже усвоява на 100% всичко до което се докосне...

Второ,дори в момента да е с мухлясъл мозък,то като пусне още 5-6 /безсмислени/ теми-нещата ще си дойдат на мястото...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   22-10-09 14:18

Няма общи и необщи условия - таксите да преводи в рамките на Еврозоната са нищожни или нулеви за разлика м/у същата зона и България примерно, които се таксуват както м/у гореспоменатата зона и близкия Изток или УСА....

Ората с премиерни, приватни и платинум членства ползват отстъпки, разбира се....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   22-10-09 14:30

Райфайзен са известни с безумните си такси за всякакви дивотии.

Може да се направи и през друга банка. ПИБ беше към $15 преди година/две ако не греша, сега може би е 15EUR.

ЦКБ в момента е 13EUR.

най-добре е да се звънне по банките и да се пита, после си избираш от къде ще го пратиш.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   22-10-09 15:20

Дими, Дания НЕ Е в еврозоната, ама тука таксата, която вземат, е 7 лева.

Сестра ми пък беше проверила някъде, и SWIFT таксата, която всъщност банката трябва да плати за превода, е цифром и словом 3.60 левчета.

Останалите 101 лева банката си ги начислява зарад милите очи на касиерката [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 15:25

за превод до франция от 400 евро - 35 евро такса - western union

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   22-10-09 16:21

Автор: djogata
Дата: 22-10-09 15:20

Дими, Дания НЕ Е в еврозоната, ама тука таксата, която вземат, е 7 лева.
------

В съюза е, макар да не е с евро....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   22-10-09 16:23

Е и ние сме в съюза [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   22-10-09 16:25

Но не сме в Еврозоната.......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   22-10-09 16:26

Е и Дания не е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jrr   
Дата:   22-10-09 16:29

Аз пратих тази седмица до Белгия - 500 евро със системата мъниграм , взеха ми 20 и няколко лева - всяка банк има такова гише.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   22-10-09 16:41

Типична западна банка....офшорна -


Outward payments:
payment within EU - 0.15%, Minimum €5 / Maximum €10
payment outside of EU - 0.1%, Minimum €8.50 / Maximum €425 + €8.50 Swift charges + €8.50 Processing fees

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   22-10-09 16:49

Дими, Дания не е в еврозоната, а в европейският валутен съюз, тоест курсът евро-крона е плаващ, но в рамките на +- 5%

В БГ курса е фиксиран, така че разликата за момента е минимална

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   22-10-09 16:50

Дими, Дания не е в еврозоната, а в европейският валутен съюз, тоест курсът евро-крона е плаващ, но в рамките на +- 5%

В БГ курса е фиксиран, така че разликата за момента е минимална
-----

Валутите нямат нищо общо.......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: E-3   
Дата:   22-10-09 17:01

тарифа Райфайзен

Стандартно изпълнение - с вальор 2 работни дни (спот вальор) 0.15%, мин. 15 евро, макс. 300 евро (чрез платежно нареждане на хартиен носител); 0.1%, мин. 10 евро, макс. 200 евро (чрез платежно нареждане получено по електронен път)

С инструкции на клиента за вальор на превода - следващ работен ден. (за валути, различни от щатски долари и евро - при съгласие от страна на РББГ) 0.3%, мин. 25 евро, макс. 500 евро

С инструкции на клиента за вальор на превода - същия работен ден (само за щатски долари и евро) 0.4%, мин. 50 евро, макс. 500 евро

на средства, внесени на касите на РББГ от неклиенти:

- Стандартно изпълнение - с вальор 2 работни дни (спот вальор) 0.2%, мин. 20 евро, макс. 300 евро

- С инструкции на клиента за вальор на превода - следващ работен ден (за валути, различни от щатски долари и евро - при съгласие от страна на РББГ) 0.35%, мин. 35 евро, макс. 500 евро

- С инструкции на клиента за вальор на превода - същия работен ден (само за щатски долари и евро) 0.4%, мин. 60 евро, макс. 500 евро

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   22-10-09 17:37

Явно Бължария не е директен участник в СЕПА и затова преводите за Еврозоната/съюза/СЕПА се таксуват като международни....за разлика от европейските банки

Другото е алабалистика..........

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.