Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Някой поръчвал ли е нещо от Amazon?
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 11:24

Здравейте!

Обръщам се към тези от вас, които са пазарували и/или пазаруват от Amazon.com

Поръчвала съм си не малко неща от ebay, и там вече съм наясно какъв е принципа на пазаруване, плащане, че и получаване. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Има някои неща обаче, които ги няма там, но ги има в amazon. Други дори са по-евтини и реших да се регна и във въпросния сайт.

Прави ми впечатление, че на payment method не мога да дам акаунта си към paypal, а ми иска директно данните на кредитна карта?
Грешката в моя монитор ли е или?

Всякакви мнения по темата са добре дошли. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   19-10-09 11:29

Аз поръчвам с една фирма посредник. Поръчва от всички сайтове, взима 10% комисионна. Харесвам си нещо, пращам им линк, калкулират ми крайна цена с тяхната комисионна, при мое съгласие - поръчват ми го, плащам им кеш срещу документ от тяхна страна и не се занимавам с нищо. Като дойдат нещата отивам и си ги вземам [smile]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   19-10-09 11:30

Не бих се притеснявал да си дам номера на картата на Амазон, или не повече отколкото бих се притеснявал да го дам на ПейПал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   19-10-09 11:30

Дай си данните по кредитна карта, щом ти ги искат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   19-10-09 11:33

Кажи какво ти трябва и го имаш в края на месеца! Сестра ми си идва и ще ти го донесе![smile]

Аз купувам много от Амазон,но в САЩ,и досега никога не съм виждал опция за плащане с paypal,винаги е било само с кредит карта! Не знам как е за България. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 11:33

zizero, ами хубаво правиш, ама аз за себе си не виждам смисъл да действам по този начин, след като директно мога да си поръчвам това, което ми трябва...
Може би ако е над определения максимум за НЕплащане на мита, тогава да има резон с фирма посредник? Тук в моя случай въпроса е друг.

chill, абе притеснително си е да ти кажа.... Ти правил ли си го?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 11:34

mladenov, мен точно това ме учудва, че искат данните на кредитната карта, а не чрез paypal. За това се замислих и изумих ...
Искам да си поръчам фото раница, че рамото ми вече съвсем отече. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   19-10-09 11:42

Кажи каква раница искаш.Сестра ми трябва да донесе малко техника в България и мислех да купувам раница за целта.Ако не ти е проблем да я използва за пренасянето,имаш я! Преди време изпратих по приятел една огромна...питай Зафиров...как я носи ,не знам. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 11:48

mladenov, ами аз искам три раници да поръчам, за мен и още двама человеци, така че засега няма да се възползвам от опцията ти, благодаря все пак. [smilie3] [beer]
[beer] [beer]

А и може и разни други нещица да си харесам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   19-10-09 11:51

ilski- нямаш проблеми,само ,че ако искаш да го искаш скоро,казвай че сестра ми си тръгва след 5 дена.Иначе АМАЗОН са невероятно стабилни,дай им картата смело,не се притеснявай![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 11:53

mladenov, ще пробвам да ги поръчам, тъкмо да ги тествам. :)

А само с кредитна карта ли става? Аз си пазарувам от ebay и тн чрез международна дебитна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   19-10-09 11:58

Не знам как е за България,но тук приемат само кредитни карти![beer]
Дебитна карта не е ли по рисковано!?!?!
Поне тук,дебитна карта означава че това са си твои пари,от твоята сметка,докато с кредитна карта ти боравиш с пари на банката! Ако нещо стане ,обаждам се и казвам че това не е мое плащане,не го оторизирам и банката си се оправя,понеже това са си нейни пари! Моите не са застрашени.Виж дебитната карта добара ли ми някой...става СТРАШНО![smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   19-10-09 12:00

Автор: ilski
Дата: 19-10-09 11:33

chill, абе притеснително си е да ти кажа.... Ти правил ли си го?
---
Е, разбира се, още повече, че тогава ПейПал въобще не работеха с България. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   19-10-09 12:16

ilski, няма опция за пайпал. но това е може би най-сигурният онлйан магазин и няма никакво място за притеснение. почти на 100 процента съм убеден обаче, че раница няма да можеш да купиш, а само медия, книги и такива малки неща. За всякакви въпроси - питай техният съпорт - отговарят в рамките на няколко часа!
Аз купувам единствено книги от там - от американският амазон, а получавам всички пратки от Германия за около 5 дни. [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-10-09 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   19-10-09 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 12:26

Добре де, тия от ebay верно са нагли. [smilie18]

Цанонска фото раница:

ebay - $60

и отново същата:

amazon - $40

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: E-3   
Дата:   19-10-09 12:35

ebay

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 12:39

the_drug, дам, и това е опция, отдавна я замислям.... Виртуална, ама кредитна ли се води? И защо да не мога да поръчам раница оттам, а само книги?!


Пламка, цъкни обаче и шипинг до България за да ти стане по-ясна гледката. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   19-10-09 12:54

ilski, защото нашата страна е все още в "черният списък". амазон поддържат име и качество, а нашенският тарикатлък ни изпреварва навсякъде [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   19-10-09 12:55

Е нали идеята е само на едно място да ти знаят номера на картата /пейпал/, а не всеки магазин...../който иска да си дава данните на 100 места/ [smilie18]
В ибей я има раницата и за доста под 60$
Ползвам само пейпал и не съм имал проблем със стока дето я има само в амазон да речем, винаги съм я намирал и другаде, че и на по-ниски цени дори ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 14:17

Славов, ми дай идея къде е под $60 де?
Щото аз в ибей видях под $60 ама без шипинга до БГ. Така че не важи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   19-10-09 14:46

ilski,

и аз да кажа :) няма грижи, давай номера, карти, cvc, каквото поискат. за толкова години не е имало дори веднъж проблем а аз и приятели сме купували много.

да не говорим че по едно време дори PayPal още ги нямаше... :))

виртуалната карта не е лошо нещо но за този случай е повече от безсмислено. виртуалните карти са за рисковани начинания, амазон не е такова :)

а виж и ebay.co.uk, там няма ограничения за доставка а и може да дойде по-бързо а и по-евтино. и няма митници. ако е над 2кг ще трябва да си го вземеш от митницата но само това.

успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 14:49

cade, чекнах и там, излиза същите пари като в ebay.com

А питането ми за амазона е дали става и с международна дебитна карта? С такава съм се регнала в пейпал и нямам проблем да пазарувам с нея по нета.

Ама за амазон незнам какви са им изискванията ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   19-10-09 14:53

На Амазона обикновено цената за доставка е доста по-висока от тая в eBay така, че като сранвяваш цените ги сравнявай с доставката.
Не се учудвай, че в Амазона не приемат ПейПал. ПейПала е eBay-ско изобретение и е нормално конкурентите да не работят с него иначе няма проблем за пазаруването с кредитна/дебитна карта от там. Не е по-рисково отколкото през ПейПал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   19-10-09 14:55

gpi72, благодаря [smilie24]

Тенк ю на всички, които се отзоваха [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.