Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 зимните гуми за автомобилите ни...
Автор: papi   
Дата:   01-10-09 20:20

дойде октомври месец
температурите падат
следователно ще е време да сменяме летните гуми със зимни
кой е най добрия избор за зимна гума
аз съм се спрял на нокиан вр г2(205/55/16)
споделете вашия опит

https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/hodd2865.JPG
http://www.margel.info/images/tire_model/img707_650x650px_1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   01-10-09 20:24

каква е разликата между зимните и летните гуми? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: papi   
Дата:   01-10-09 20:26

сместа с която се произвеждат
зимните са с по мек каучук
нещо от този род беше...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   01-10-09 20:27

а от функционална гледна точка? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   01-10-09 20:29

Сравнявайки мойте гуми - летни Мишлен и зимни Гудиър, определено има разлика - летните държат по-слабо на мокро.

Смешното е, че летните гуми се пързалят на канавки като е мокро - ако спирам по-рязко и някоя гума мине над канавка, абс-а се включва [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   01-10-09 20:32

Нокиан WR е добра гума за сняг, за кишава зима като тая в БГ обаче не сработва толкова добре. Аз зимъска карам с Michelin Primacy Alpin PA3 (ако добре си спомням модела [smile]) и съм стабилен [smilie7]



Публикацията е редактирана (01-10-09 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: papi   
Дата:   01-10-09 20:33


"Зимните гуми са идеалната принадлежност за зимата. Те осигуряват ясни предимства, като значително увеличават безопасността на пътя.
Друго предимство на зимните гуми е, че при ниски температури летните гуми се износват по-бързо от зимните, докато по-меката каучукова смес на зимния протектор се износва по-бързо при летни температури. Смяната на гумите в подходящото годишно време увеличава пробега и живота на гумата. Goodyear препоръчва замяна на летните със зимни гуми при температура 7°С.
В последните години пробегът на зимните гуми се увеличи значително вследствие използването на новите технологии на материалите. Редовната проверка на налягането на гумите пести средства, тъй като гумите се износват по-равномерно и автомобилът консумира по-малко гориво.
Първоначалната инвестиция за допълнителни джанти за зимните гуми се възвръща след многобройните зими и прави процеса на подмяна на летните със зимни гуми и обратно много по-лесен. "

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   01-10-09 20:41

Папи, това го е писал май някой неграмотен - откъде накъде ще се износват по-бързо летните гуми през зимата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   01-10-09 21:04

Летните гуми са от по-твърда каучукова смес и през зимата се втвърдяват още повече и все едно са от пластмаса.

Представете си да карате по сняг и лед с пластмасови гуми,щото на практика е почти така[smilie5]

Докато зимните са доста по-меки,следователно имат много по-голямо сцеплени е пътната настилка и ако ги караш летем до другата зима ще заминат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: papi   
Дата:   01-10-09 21:06

та да се върнем на въпроса
какви гуми ще предпочетем да караме зимата
и какво ви е мнението ако ви е позната тази гума на която аз съм се спрял

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   01-10-09 21:08

Juslen, да, това е така - зимните имат по-добро сцепление, защото са по-меки, докато летните са по-твърди.
Но в текста по-горе някой твърди, че "летните гуми се износват по-бързо през зимата", което според мен съвсем не е вярно. Просто каучука става много твърд и не държи, но едва ли се износва повече, напротив даже.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   01-10-09 21:17

Точно така де през зимата летните гуми се втвърдяват и не се износват.

Аз лично обичам зимните ми гуми да с по-едри грайфери,тази Nokian е добра,но на мен ми е ситен грайфера

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-09 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-09 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   01-10-09 21:35

Рано е още. Средата на Ноември чак... Трябва дневните температури трайно да се установят около 8 градуса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-09 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   01-10-09 21:52


Темата е дискутирана в автофорумите неведнъж.

Зимните гуми са по-добри от летните единствено и само на СНЯГ И ЛЕД.

На мокро и студено летните се държат по-добре.

Който не вярва да търси тестове и да чете...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: analgina   
Дата:   01-10-09 21:53

Cooper Weather Master S/T 2. Нямам оплаквания. Като цена също са добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   01-10-09 21:56

Зимните гуми са по-добри от летните единствено и само на СНЯГ И ЛЕД.

На ЛЕД няма добри гуми... Там си в джаза... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   01-10-09 22:00

Имитев, по-нагоре вече писах - поне МОИТЕ летни гуми са по-слаби и на мокро.

The_drug, не ти говоря за въздух, зацепва АБС-а дори и когато колелото си е на канавката. Същото и при рязко ускорение - ако е мокро, на канавка летните гуми се пързалят и се включва тракшън-контрола. По принцип на мокро като цяло летните гуми ми се хлъзгат повече (за щастие засега съм го пробвал най-вече при рязко потегляне).

Може би причината летните да се хлъзгат повече на мокро е, че зимните ми гуми са на 1 сезон, а летните - на 4 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-10-09 22:02

Абе, Папи, у вашето село ква зима има? Десет дена макс и се е стопило. Я си карай по еспадрилки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Magnifico   
Дата:   01-10-09 22:04

Има защо едните да се казват зимни, другите летни ;)

Голяма пародия са "гъзарите" с мерцедес от 98г. като си сложат зимни само на задните или предните гуми, щото те са движещите и после се въртят като фигуристи по пътищата [smilie18] И не само те де, ама такива предимно ми направиха впечатление предишната зима



Публикацията е редактирана (01-10-09 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   01-10-09 22:09

Летните ми са вече на 4 сезона и са доста изтъркани и направо ша ги хвърлям, пък и едната нещо май почна да бие. Затова викам вместо да си играя с баланси направо след 2 седмици ги фърлям, слагам зимните и напролет - 4 броя нови летни пантофки [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   01-10-09 22:15

Абе де да знам дали си струва изобщо... До по-миналата година и аз сменях редовно зимни и летни, но от две години карам само на летни гуми. Времето тук е такова, че сняг рядко ни завалява (хеле пък при нас в Стара Загора), а на мокро съм сигурен, че летните ми се държат доста по-добре от зимните. И като се има предвид, че зимата е предимно мокро, не и снежно, смятам повече да не слагам зимни гуми. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-09 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.