Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Дървоядите и битката с тях !
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 09:01

Молбата ми към хората с знания и опит е да споделят най-ефикасните методи за борба с този вредител.

1.Препарати ?

2.Методи за унищожаване ?

3.Вярно ли е че има летежна фаза в развитието на този вредител ?

4.Типове дървояди ?

5.Кое дърво е любимо на дървояда ?

6.Доказани ефикасни средства за препазване и защита ?


Надявам се темата да бъде полезна на широк кръг от хора .

Предварително благодаря на тези които ще пишат конкретно само по темата .


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: asahi   
Дата:   01-07-09 09:13

За късмет съм ги срещал само 2 пъти в жилището.

Първият се появи в новия паркет. Изкопа си дупчица и около нея се образува кратерче от стърготини. Можеше и да не го забележа, но беше на централно място. Със спринцовка напоих дупката с газ за горене 2-3 пъти и оня миряса.

Вторият беше в един стар стол, дошъл от село. Столът не беше ценен и го изгорих.

И двата метода са ефикасни ако можеш да ги приложиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   01-07-09 09:15

Махаш мебелите, в които живеят. Друг начин не знам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 09:25

От две врати изкарахме два тлъсти като голяма гъсеница .Трудеха се неуморно :)

Но сега и в избата и на тавана са тръгнали от малките !

Още са в началото и смятам че ако открия методи за третиране на по-голями площи-пръскане с някакъв разтвор или химикал ще ги победя.

Асахи пробвал съм го твоя метод но той е походящ само за единични случаи.

В мебели нямам за сега, в избата и на тавана има и други дървении нападнати (тезгях,шкаф,стилажи)


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: asahi   
Дата:   01-07-09 09:44

Борбата е дупка по дупка. С общо пръскане не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: IvanChohadjiev   
Дата:   01-07-09 09:49

Здравей, аз съм пробвал Бохемит, това е доста силен препарат (и бая отровен) http://www.bochemie.bg/cat_10593/
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: mihran50   
Дата:   01-07-09 09:49

Ще питам реставраторите на стари мебели и часовници и ще ти кажа[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-07-09 10:00

Този Бохемит е фунгицид - действа само срещу гъби.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: avjijata   
Дата:   01-07-09 10:00

Пламене,
потърси контакти с реставраторите в стария град
Преди повече от 20 г. ми оправиха едни стари виенски столове. Бяха доста перфорирани от дървестни червеи, но оттогава нямаме проблеми с тях.Още ги ползваме! Ако искаш можеш да ми се обадиш и да дойдеш да ги видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: ivan.draganov   
Дата:   01-07-09 10:02

Няма спасение ,в къщи имам една скулптурка от орех ,и в основата и винаги има дървен прашец [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: asahi   
Дата:   01-07-09 10:07

Драганов, намери дупките и шприцвай я отрова, я газ, терпрнтин, че и с нафта става. Освен че "работи" в статуетката гаддта може да плъзне и по други места.

Реставраторите понякога разглобяват всичко на детайли и ги третират един по един.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 10:14

Да ще говоря и с реставратори от Стария град !

Целта е да не откривам топлата вода [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: Lalinda   
Дата:   01-07-09 10:18

Можеш да потърсиш в Mr. Bricolage - ние купихме препарат оттам, но не помня името му - имаше няколко вида и на тях си пишеше, че са срещу дървояди. Внимавай, понеже някои от вариантите са по-стари и срокът на годност изтича по-скоро (но се различават и по дизайна на етикета, дори да са на един производител). Вероятно ги има и в Praktiker, не сме търсили там.
Има ги в различни разфасовки. Доста са скъпи, но няма начин.

Забелязахме, че не са си харесали новите дървени облицовки под стрехите и на чардака, но ядат старинните външни врати - миналата събота намерих по тях два дървояда, които бяха засъхнали на хоботите си...

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-07-09 10:29

Ларвите на бръмбари от няколко семейства са известни като "дървояди".
Най-често става въпрос за сем. Дървояди (Anobiidae), но могат и да са от сем. Сечковци (Cerambycidae). Първите са дребни, докато ларвите на едрите сечковци са твоите "два тлъсти като гъсеница".

Обикновено ларвите се развиват в дървесината от 3 години нагоре. Гризка си дървото и по този начин прави ходове. Съответно от задния край кендза, поради което ходът след нея е запушен. Като се среже дървото ситният прашец, който се сипе от ходовете е изкендзаното от ларвата. Тази запушалка в ходовете пречи инсектицидите да достигнат до добичето вътре.

Борбата се състои или във впръскване на инсектицид дупчица по дупчица, или да се проведе фумигация на засегнатите помещения.
Фумигацията е като газовите камери от концлагерите - запушва се всяка зирка и прозирка и се опушва с инсектицид. ТОВА СЕ ПРАВИ САМО ОТ ЛИЦЕНЗИРАН СПЕЦИАЛИСТ!!!.


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 11:18

El_Fuego

За избата Фумигацията ми се струва надежден метод .Мога да ги опуша и да ги оставя една седмица затворени .

Някой да знае фирма която да е в Пловдив ?


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-07-09 11:23

SANITA PUBLIC HEALTH GROUP PLC (бивша САНИТА-КОСТА ЧОТОВ ЕТ) е от Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 11:45

Говорих със САНИТА-КОСТА ЧОТОВ ЕТ

общи приказки ...

Нямат сигурен метод за ефективна борба

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: boreto   
Дата:   01-07-09 12:06

Реставраторите в НИМ действат със спринцовка дупка по дупка. Няма друг начин.

Аз за виличката на село съм възприел тактиката да не махам паяжините. Отначало чувах хрупане тук там по дървенията, вече не.

Дървоядите, като папкат здраво, от червейчета метаморфозират и стават големи като мравчици с криле.

След което, обзети от сексуален, плам литват да си намерят нещо за оправяне. Само че тук ги причакват паячетата и пълнят тумбаците.

Разбира се, това важи за вътре, където е обикновено затворено или се проветрява през мрежи на прозорците. Отвън дървенията е здраво проядена.

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: ivanov_id   
Дата:   01-07-09 12:06

Фумигация:

1. Само на избата и на тавана - в никакъв случай там, където живееш.

2. Само в присъствието на 2-ри човек - в никакъв случай сам.

3. Уплътняваш хубаво всички прозорци, дупчици и т.н.

4. Сипваш 200 милилитра формалин (синоними: формалдехид, мравчена киселина) в широка глинена или порцеланова паница.

5. Заставаш между паницата и вратата на помещението - паницата в никакъв случай не трябва да бъде между тебе и изхода. Отвън трябва да стои втория човек, за който вече говорихме.

6. Сипваш вътре 1 равна супена лъжица калиев перманганат (и той, и формалина си ги купуваш от аптеката)

7. От паницата се вдига отровен пушек, а ти излиташ от помещението със светлинна скорост и затваряш вратата плътно.

8. Оставяш дървоядите да се кефят 1 седмица и после проветряваш.

9. Странични ефекти: всички очаквани и неочаквани гадини (плъхове, хлебарки, оси), които не измрат на място, на секундата ще се пръждосат от помещението. Нормално е да са дълбоко разстроени, пределно агресивни и да си изкарат лошото настроение на първото човешко същество, което срещнат на пътя си [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-07-09 12:14

ЗАБРАВИ НЕЗАБАВНО И ЗАВИНАГИ ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ ЗА САМОДЕЙНА ФУМИГАЦИЯ!

ФУМИГАЦИЯТА СЕ ПРАВИ САМО ОТ СПЕЦИАЛИСТ, ЛИЦЕНЗИРАН СЛЕД КУРС НА ЕДНО-ЕДИНСТВЕНО МЯСТО В БЪЛГАРИЯ - ЛЕСОТЕХНИЧЕСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ В СОФИЯ.



Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 12:21

ivanov_id

Детаелното обяснение на твоята методология ми вдъхва доверие [smilie24]

Избата ми е с алуминиева дограма и мисля че там ще ще има ефект!

Преди 5 години мазах гредите с една много смърдяща химия от която ти се гади ,ефекта беше и за мен миризмата мина през гредите и дюшемето и дойде и при мен ...

Проветрявах една седмица усилено.


Много е верояно като отивам на почивка да приложа Фумигация за избата [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: alsash   
Дата:   01-07-09 12:23

обзаведен съм с мебели от мази и тавани, след реставрация естествено...пробвал съм и препарати...стигнах до извода, че не си струва войната, стига да не живееш в дървена къща....остави ги да си хапват - няма да те изядът

Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 12:24

El_Fuego благодаря ти !

Търся човек СПЕЦИАЛИСТ, ЛИЦЕНЗИРАН СЛЕД КУРС
за Пловдив

САНИТА-КОСТА ЧОТОВ ЕТ не предложиха такъв кадър


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: pmartinov   
Дата:   01-07-09 12:28

alsash

Последното нещо което ще направя е да се предам без бой [smilie3]

Това което може да се изхвърли ще замине ,но има неща които се надявам да спася ...


Отговори на това съобщение
 Re: Дървоядите и битката с тях !
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-07-09 12:31

Фумигацията е доста опасна процедура - и за извършващия я, и за околните. Обучените хора знаят как да избегнат тези опасности. Знаят и как да действат, ако някой случайно се отрови.

Именно затова предупреждавам да се търси специалист, а не по процедурата "направи си сам" - за да няма после трупове на нецелеви организми.

Дали да си викне някой професионален фотограф за модна сесия или да му го нащрака братчедът със сапунерката е приблизителна аналогия. Само дето при фотографията нема да има умрели, ако работата не е свършена правилно.

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.