Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Посещаемостта във Форума!
Автор: sir_sky   
Дата:   20-06-09 13:21

Абе тъкмо гледай в един сайт една статистика за посещаемостта във Форума, може да я видите тук, интересно защо се получава такъв резултат, или пък може би не е вярна... ;))

http://siteanalytics.compete.com/photo-forum.net/

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: djogata   
Дата:   20-06-09 15:41

Еми нещо намаля народа, дето пише теми от сорта на "Какъв апарат да си взема - BENQ или Practica?" [smilie18] [smilie18]

Сега вече всички знаят, че трябва да си вземат Канон или Никон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   20-06-09 16:43

Това 3414 уникални посещения дневно ли е или месечно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: sir_sky   
Дата:   20-06-09 17:02

Месечно, месечно.... ;)) Проверих и в други статистически сайтове, това е положението и там ;)) Значи че 3-4000 човека всеки месец влизат във форума!

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: димитърславчев   
Дата:   20-06-09 17:45

да са малко ама качествени а не от семеиния албум да пускат снимки това е моето мнение по вапроса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: ilcoin   
Дата:   20-06-09 17:46

Ей сега погледнах набързо кода, има брояч на тиксо, гугъл аналиткис и bgcounter.

Според тиксото сайта има около 20 000 посещения дневно (в работни дни) и към 170 000 импресии на ден, което си е съвсем в реда на нещата за толкова посещаван форум. Сайт-аналитикс не знам откъде си вземат статистиките и как ги попълват, но 3000 посещения месечно за сайт от този тип и с тази популярност е несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: admin   
Дата:   20-06-09 19:20

Да, и абв.бг има 11000 уникални месечно според тая метрика:)[smilie18] Това са глупости. Много подобни преброители(алекса също) броят само въз основа на потребителите, които са при нас и са аднати и при тях. Обикновено те са от чужбина.
Могат да броят точно единствено преброителите, които сме допуснали до системата си. От българските може да се разчита на ТИКСО, а най-точни резултати дава гугъл аналитикс, до чиято статистика допускаме всеки заинтересован..

Колкото до реалните импресии те са около 600 000 на ден, въпреки, че тиксо отчита към 400-420 000.

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: admin   
Дата:   20-06-09 19:35

Ето статистиката на гугъл аналитикс за последния месец :

661 000 посещения
162 000 абсолютни уникални посетители
12 000 000 импресии


Ето подробно :

http://belfo.photo-forum.net/googlean.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: sir_sky   
Дата:   20-06-09 19:41

Това да се чува!!! ;)) [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: admin   
Дата:   20-06-09 19:47

БГ каунтъра взе много да се бъгва напоследък и да прави големи провали без да отчита. Тиксото върши работа, но гугъл аналитикс си е най-сигурно.
При всички случаи няма как да дадат точни резултати преброители, които не са допуснати до кода ни. Те ползват само извадка от посетители, която има закачен техен тулбар. Такива метрики могат да дават само ниво, както прави алекса(статистическа извадка), но не и точен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: bordon   
Дата:   20-06-09 23:11

admin написа:

> Ето статистиката на гугъл аналитикс за последния месец :
>
> 661 000 посещения
> 162 000 абсолютни уникални посетители
> 12 000 000 импресии
>
>
> Ето подробно :
>
> http://belfo.photo-forum.net/googlean.jpg


Във връзка с тази статистика ми стана интересно и искам да попитам какво точно означава това:

162 000 абсолютни уникални посетители
12 000 000 импресии

Стана ми любопитно и виждам че вие сте на ясно с това.

П.П.
Дали и аз съм от тези 162 000 абсолютни уникални посетители

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: sunnyshot   
Дата:   21-06-09 06:35

к'во значи "реални импресии" [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: holden   
Дата:   21-06-09 06:52

Аз нито съм абсолютен, нито уникален. Като гледам, може и да не съм посетител. Тъжно.

Отговори на това съобщение
 Re: Посещаемостта във Форума!
Автор: admin   
Дата:   21-06-09 08:12

162 000 различни посетители са посетили сайта през последния месец според гугъл аналитикс. Не е задължително да са логнати - повечето само разглеждат снимки.Има разпределение по държави и т.н.
12 000 000 импресии на месец - това са презарежданията на страниците според гугъл аналитикс.
"реалните импресии" са доста повече, тъй като не всички се хващат от брояча. Точната бройка се вижда само във вътрешния брояч на системата и са разпределени точно по секции - примерно "Снимка" - около 200 000 на ден (толкова пъти се отварят снимки на ден) , потребитеслки профили - 40 000 на ден, форум 40 000 на ден - първа стр, албуми, рейтинги, базар, клуб и т.н. - общо са по около 550 000 - 600 000 за работните дни и около 350 - 400 000 за почивните.
Основните посещения в сайта са от разглеждане на снимки от различни хора по света, повечето от които нито пишат в сайта, нито са логнати.

Пълна и изчерпателна информация по този въпрос, както и пълен достъп даваме на хора, които това ги интересува.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.