Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Хладилно-рекламно
Автор: didesignbg   
Дата:   17-06-09 11:44

Облъчен от маркетинговите активности на една фирма производител на хладилници в мен се надигат въпроси.
Колко ток харчи един хладилник месечно, в киловати, в пари?
Колко ток харчи един стар хладилник?
Колко ток харчи един изключително високо ефективен хладилник?
Възможно ли е смяната на стария хладилник да ми спести 30 лева от сметката за ток на месец?

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:16

Зависи от енергийния клас

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: alsash   
Дата:   17-06-09 12:18

Възможно ли е > ДА

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: cicomanco   
Дата:   17-06-09 12:19

Нпълно възможно е!Либхер - сглобява се в БГ и няма ядове!Изключително готина изработка - клас "А"[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: tnt   
Дата:   17-06-09 12:21

30 лева? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:21

Знаем ли какво купуваме?

Хладилник, фризер

Клас на енергийна ефективност:

Най-ефективният клас е "А", а най-нискоефективният е "G"! Хладилниците и фризерите имат класове А+ и А++, които са по-ефективни от "А"!

Консумация на енергия:

Показва колко електрическа енергия консумира уредът при стандартни условия (Пише го в документите на всеки хладилник), измерена в kWh/год. ВАЖНО! ДЕЙСТВИТЕЛНАТА КОНСУМАЦИЯ НА ЕНЕРГИЯ ЩЕ ЗАВИСИ ОТ ТОВА КАК СЕ ИЗПОЛЗВА УРЕДЪТ И КЪДЕ Е РАЗПОЛОЖЕН.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:24

Мисля, че 30 лева няма да спестиш, но ако предприемеш комплексни енергоспестяващи мерки може да спестиш и някой друг лев. Например подмяна на осветителни тела от стари (нажежена жичка) към енергоспестяващи. Използването на енергийно ефективни уреди от висок клас до определена степен също намалява консумацията на ел. енергия.

Въпрос: Ползвате ли централизирано топлоснабдпване или сметката се е надула от ползването на повече топла вода, нагрята с бойлер?

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: didesignbg   
Дата:   17-06-09 12:31

Добре де защо отговаряте само на последния въпрос?
Аз не поставям под съмнение качествата на този или онзи хладилник.
Интересува ме консумацията?
Да кажем че стария ми хладилник е клас G, въпреки че аз хладилник с такова обозначение не съм виждал. Новия е A супер плюс.


Понеже от хладилници не разбирам, но в математиката съм добър си сметнах, че ако стария ми хладилник харчи поне 6 киловатчаса електро енергия за 24 часа, а новия харчи нищо задачата има математическо решение. Ако хладилника ми харчи <5,9Квч за 24 часа, задачата няма възможно решение, т.е. решението принадлежи към празното множество фи.
Та ако ми подадете и някакви ориентировъчни дани лесно ще я реша, или поне ще ограничим още множеството на решенията[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:36

Това го пиша от брошурки в офиса. Глей ко пише още (за теб специално се зарових).

"Проучванията в България показват, че все още значителна част от дом. уреди, използвани в домакинствата са на възраст повече от 10 години, което например за хладилник с една врата означава средна консумация над 360 kWh/год. Ако го замените с нов хладилник от същия тип, но клас А+ консумацията ще се намали с повече от 50%

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: didesignbg   
Дата:   17-06-09 12:38

Така си и мислех, рекламата е не супер, а хипер подвеждаща.
С две думи на баба ти либхера[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:41

На годишна база над 360 квтч грубо приемаме, че това са 400 квтч/год. Годишно има 365 дни => 400/365 = 1,095 kWh/денонощно, на месец това прави при 30 дни = 32,87 kWh/мес.

32,87 kWh/мес * 0,10 lv = 4 лева грубо на месец при тази цена. Няма как да спестиш 30 лева, другото са такси за разпределение. Смятала съм го при дневна тарифа закръглено нагоре [smilie8]

Спестяваш до над 50%, което ще рече 2 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 12:43

Ами моят хладилник е някакъв руски от началото на 80' ако не и от по рано. Сметки за ток над 15лв не правя, а компа е включен около 20 часа дневно...! И вкъщи човек има непрекъснато. На тази база 30 лв на месец не мисля, че може да ти спести само хладилника, ама де да знам!

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:46

Ежко, сметнала съм го по-горе, хладилникът не е кой знае какъв консуматор на енергия и нека не забравяме, че не работи в 100% от времето [smilie5]

Питах и шефа, той подкрепи моите изчисления и каза: "Всичко е с цел да си купиш ново, иначе не е кой знае колко по-различно."

Но когато става въпрос за енергийна ефективност на една държава, определено разходите за енергия може да се намалят многократно, ако всички съвкупно си сменим старите хладилници, защото ще има ефект от натрупване на ефекти [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 12:46

молодец [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: didesignbg   
Дата:   17-06-09 12:49

пък за ръста на БВП не ми се мисли, всички ако си купим либхери[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:53

Ако приемем, че в БГ има 7 милиона души и разделим това число на 3 (за всяко домакинство по трима члена средно) получаваме около 2 милиона хладилника. Ако всичките 2 милиона хладилника за клас А+ и спестяват по 2 лева на месец, то за един месец се генерира стойност от спестяване - 4 милиона лева, а това са [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] ДАли не съм сгрешила някъде... Това е невъзможно да стане, а е все пак оптимистичен сценарий [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: n1x0n   
Дата:   17-06-09 12:53

Абе такива тесли са тия енергийни класове, че няма накъде - един производител на хладилна техика обясняваше как минаваш от клас А в А+ с добавянето само на 3мм към дебелината на изолацията.
Слагаш го на един горещ балкон - става "G класа", слагаш го на северен балкон - хоп и е А+++++++
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: lumix   
Дата:   17-06-09 12:54

това 30лв/мес икономия някой си го е измислил ей така гледайки в тавана!
30лв/годишно звучи по-правдоподобно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 12:55

Никсън е прав за това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 12:57

Да, годишно е 12 месеца по 2 лева грубо = 24 лева [smilie24]

Все пак е реклама, а ние не сме хамериканоси и можем да смятаме прости сметки, та така...

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: loveforever   
Дата:   17-06-09 13:05

Малко данни от моя личен опит:

- Хладилника в къщи е whirlpool на 11г. и консумацията му е 1,36 kW/денонощие по документация ( реално е пак там някъде ) За по-новите хладилници вероятно са и по-икономични, но най-много да е 20 %, което май прави към 2лв на месец максимум. За да работи по-ефективно хладилника е важно да не го пече слънце, когато е затворена вратата да уплътнява добре, да има възможност за добра вентилация отзад и отстрани (поне 5-6см), да не се слагат вътре много тпли и горещи неща. Ако не са спазени изброените условия консумацията на ток от хладилника може да се удвои.

- Крушки за осветление - подменихме обикновените с нажежаема жичка с енерго спестяващи на Филипс, които имат същата полезна мощност но консумират 5 пъти по малко ток. Лесно може да се изчисли колко би била икономията - за 8 месеца от по-ниската консумация на ток се изплаща стойността на новата крушка и от там нататък е "печалба".

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-09 13:10

Никсън[smilie24] абсолютно.. милите ми роднини отиват за климатик има един ААА а другите Б или В или по малко А-та но след като им препоръчали АААто го зимат и сега си имат 9ка ААА сложено на 50квадрата хол[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 13:14

за 8 месеца от по-ниската консумация на ток се изплаща стойността на новата крушка

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

че да не струват милиони тези крушки

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: vladimir666   
Дата:   17-06-09 13:17

Добре, че ги има скъпите напудрени хладилници с 1000 функции и сумати електроника, че да процъфтява семейният бизнес.
Боклуци яко. Лъскав Индезит за 1200лв, като го завъртиш и ко да видиш!? С турски компресор за 70лв[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-09 13:18

не но непредлагат такава голяма икономия за цената която стуват.. това екологията голем бизнес[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.