Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 21:22

Това метро няма да годиняса... Добре че и като го свържат, ще ползвам почти само старата отсечка, в последните 2 километра ще си спомням за утеха, че имам две човекозастраховки...

След създаването на Цариградско море - първото асфалтово такова в светът, след строежът на най-скъпият път в Българската история - Околовръстното, по който зейнаха ями само след броени седмици, Б.Б. Строителят нанася нов удар... след като няколко пъти спира токът в новата метроотсечка, след като изходите на метростанция Мусагеница са видимо ОПАСНИ сега и пожар - а минаха само 5 седмици от тържественото откриване...

И на този субект искате да поверите управлението на България - тежко ни !!!


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: fonnayden   
Дата:   15-06-09 21:28

По добър за сега няма. По тобре той отколкото Триглавия змей. на хоризонта няма друга алтернатива която да спечели избори.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 21:29

Предпочитам драгалевската теменужка да ми вакуумира живота, отколкото бодигард на тошо, дето може и свирки да е правил като сгафи...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   15-06-09 21:30

canonio [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   15-06-09 21:32

Като ви подхване ББ, тогава СС, СII и АД, взети заедно, ще ви се сторят като бойскаути, ама карай... [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 21:34

Като ни подхване ББ, ще имам чист мотив да напусна тази страна....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 21:38

Канониов - с бягство нещата не се решават. Ако германците мислеха като тебе, Германия нямаше да я има сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   15-06-09 21:39

Абе... Не ни давай за пример германците, ако си говорим за война... [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   15-06-09 21:41

Е и как се оправят нещата? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   15-06-09 21:42

Нещата се оправят западно от Сърбия... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   15-06-09 21:42

Императорът. написа:

> Канониов - с бягство нещата не се решават. Ако германците
> мислеха като тебе, Германия нямаше да я има сега.


Хахаха аз няма да живея 200 години та да ги чакам да експериментират ве [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   15-06-09 21:43

Хахаха аз няма да живея 200 години та да ги чакам да експериментират ве


Никой няма да живее толкова... Трябва да се оправяме... Самостоятелно явно... [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (15-06-09 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   15-06-09 21:44

см1и пийти еликсир за дълголетие бре, мазохисти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 21:45

Моето бягство не е наказателно. Аз нямам намерение, да показвам характер, или да плаша политици.
Обикновено се бяга, за да си спокоен за децата си... БГ е динствената държава, в която с връзки, бой или подкуп си записваш детето в детска градина, както и с връзки, бой или подкуп влизаш за животоспасяваща операция.

Живял съм в Лондон, знам какво е метрото. Знам какво е хора, получаващи по милион годишно, да не ходят с колата на работа. Ще обявя едно голямо "НЕ" на селянията и ориенталщината, ще се обидя на всички, дето гласувайки за комунистите ми натресоха рязаните и мангалите, дето преди не знаех, че ги има.... и ще си спася остатъка от живота.. да си го изживея честно и почтенно, щото аз не съм крадец и измамник, и искам и от хората, дето им плащам заплатите, да са такива.

Полицаите вече ги мразя по дифолт. Не ги деля на офицери и старшинки. Всички са продажни, корумпирани мишоци, повечето затлъстели и непригодни. По-умните работят с мафията, та поне да докарат коледните... Мизерия по български... Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 21:45

Сливенски, не си говорим за война, а за последствията и. На два пъти Германия е разрушавана до основи, ама германците не са избягали, нали?

ТНТ - за начало НЕ гласувайте за индивид, който се прави на велик мъжкар, но когато стане дума да се поеме отговорност, се крие като женска мидичка в монахински кюлоти. Този трупа глупост след клупост и грешка след грешка - и винаги някой друг е виновен.

За мен мъж на място е този, който като оплеска нещо, може да застане пред хората, да ги погледне в очите и да каже "Сгреших, съжалявам, ще направя каквото мога да поправя грешката". Няма да доживея да видя подобна постъпка от Б.Б.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-06-09 21:46

Абе все си мисля, че ББ не е проектант нито изпълнител на посочените неща. Друг е за е***е. И трябва да си плати.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   15-06-09 21:46

Дълголетие ли... Яжте и пийте, защото всички ще умрем... [smilie21] [smilie21]

Бира и...

https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/hzal6968.JPG

[beer] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: fundamental   
Дата:   15-06-09 21:47

Канонио, последният ти пост [smilie10] [smilie10] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 21:49

Неддрагов - това може да се каже ПООТДЕЛНО за всички гафове на Б.Б., но... само поотделно.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   15-06-09 21:50

че има ли наказателно бягство>? Даже и преди 10ти бягствата не бяха наказателни в повечето случаи, а просто стремеж към един по-добър и по-човешки живот

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fonnayden   
Дата:   15-06-09 21:51

И аз съм за Синята колаиция и ще гласувам за нея ама сега бат Бойко е на мода. Лошо или не това е. По добре той отколкото Дмитриевич

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   15-06-09 21:53

От януари до юни 1990 година половината свестни хора, които познавах се изнесоха от тука... От 1992 до 1998 останалата половина... Самата 1998 се изнесох и аз... Що ли ми трябваше да се връщам... [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (15-06-09 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   15-06-09 21:54

Сливенски написал си биографията на 90% от така наречените свестни хора... дет' се вика няма на кого един телефон да завъртя, всички се изнесоха [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 21:55

ТНТ,
това беше към импи...заради:

Автор: Императорът.
Дата: 15-06-09 21:38

Канониов - с бягство нещата не се решават.




Не говоря, че ще реша държавните проблеми с бягство. Ще си реша моите. Егоистично е, ама друг начин за честна борба не измислих... Ходя с пистолет на вилата... като го забравя, се връщам да го взема... Това е заради полицията, полицаите, и феновете на полицейщината... Дето за мен не искат да си мръднат пръста и не ги интересува, че бай мангал ми краде радиаторите от къщи....

А.С.А.В. и бягство останаха само. Другото го пробвах[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   15-06-09 21:56

тъй де тъй! Преди време в една тема се опъвах, че само с "всеки се спасява сам" не става, ама сега и аз съм на това мнение [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 22:08

Ето, имате право на избор:

http://nikolai.feelbg.com/?page_id=85

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   15-06-09 22:09

не, благодъръ [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   15-06-09 22:13

Тия снимчици са прекрасна илюстрация на политическата завера в България... А ние може всуе да си дерем очите по форумите, колкото си искаме... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-06-09 22:21

Императорът. написа:

> Неддрагов - това може да се каже ПООТДЕЛНО за всички гафове на
> Б.Б., но... само поотделно.
Импи, метрото се строи от емнайсе години, проблема с боклука на совия и то е от почти толкова. Вярно е, че ББ повече се дуе като петел на бунише и като види дебелия край, обвинява правителството, че не си е свършило работата. Че не е цвете, не е, ама хайде да не му приписваме и всички грехове, трупани от 1980 и не знам коя си година до тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: svetliocan   
Дата:   15-06-09 22:24

Разбирам напълно бягството и поединичното спасяване, но искам само да ви напомня, че има много документирани случаи на български емигранти с престижна работа и семейства в Европа и САЩ, които са се завръщали в България, за да да се бият за милото за тях Отечество през Балканската и Първата световна война,някои са загивали в боя,а оцелелите после са се връщали към добре уредения си живот в чужбина!
Най-страшното, което се е случило на България след септември 1944 г. е бруталното потъпкване и изкореняване на българското родолюбие и идеализъм и агресивното целенасочено насърчаване на битовизма и простотията. Няма място за чудене - много хора, които довчера са съжителствали с добитък в къщите си, изведнъж са озовават на топ властови позиции. Поради лукса, в който са живели и липсата на всякакви наченки на съвест не е чудно, че са имали, а сега техните наследници все още имат самочувствието на богове. Вече е твърде късно прекъснатата щафета да се поеме, сега или в бъдеще време -
залезът е настъпил още преди 65 години, а краят вече се вижда на хоризонта!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 22:26

svetliocan, кое е краят и на кой хоризонт се вижда? като оптимизъм или като песимизъм да го разшифроваме това?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: JesusChristsuperstar   
Дата:   15-06-09 22:28

Абе за да не се само заблуждаваме, ами да вземе пак да прочетем Алковото "До Чикаго и назад" па да видим променило ли се е нщо?
Аз четох и разбрах - НИЩО!!! Само времето си минава![smilie18] [smilie18] [smilie18]





[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 22:30

Ок - ще избягаме всички - и какво? Какво ще обяснявате някой ден на внуците си в Австралия например, когато се прибират с рев, за да ви се оплачат, че другите деца им се подиграват с "Вие ли, българите, бе - дето си оставихте държавата на мангалите"

В зората на "демокрацията" във в-к Психо имаше разни теории, че над Българският народ са правени опити с психотронно оръжие, за да се зомбира, обезвери и затъпее - смеех се, но се чудя дали не са били верни?

Как можахме така да се сплуем бе - душманите ни са една шепа отрепки - за една нощ можем да да си разчистим сметките с тях !!! [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22]

Не ми говорете за "после" - после който и да сложим, ще внимава хубаво в картинката, защото няма да му се иска някой хубав ден тълпата да го разкъса жив на парчета.

Канонио - причината да ходиш с пистолет на вилата е, че бай Мангау гласува под строй, а българинът ходи за гъби. Политиците като практични хора се грижат за тия, които са ги избрали.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: JesusChristsuperstar   
Дата:   15-06-09 22:31

който има роднина във властта да споменува с добро, който нема или да копа чушки, а пък ако има акъл - на запад - те тва е [smilie19]

просто и логично! Има и тия дето обичат да седят и да ги ебат! Ама да седят бе![smilie18]



Публикацията е редактирана (15-06-09 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: k7   
Дата:   15-06-09 22:33

ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!!
Тази вечер около 20:40 ч. дежурният редактор ме вдигна под тревога заради пожар в Метрото.Грабнах камерата, отидохме екип на мястото, имаше и колеги от ТВ2 и такова нещо, като ПОЖАР нямаше.Нито пожар, нито пушек.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 22:38

я - к7 - нодо 20... вярно ли това?

Впрочем на Днес.бг не може много да се вярва - вчера писаха за пожар в изоставен магазин в Западен парк - днес се прибирам, гледам - останките пушат... само дето бяха в Красна поляна 1.

Наиестина, някой ден ще имам сериозен разговор със собствениците му.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: JesusChristsuperstar   
Дата:   15-06-09 22:39

..ходил нашия Алеко, обикалял из паркове, дето уж през уикенда се събирали работници, шлял се ама не видял такива. Видял само някви тълпи костюмирани, чисти спретнати граждани да се събират около улични джаз музиканти във въпросните паркове с деца и жени и да се забавляват...и не видял работници. - Абе на тия американци къде са им работниците ве??? [smilie11] [smilie11] [smilie11]


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

19-ти век!!!



Публикацията е редактирана (15-06-09 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 22:42

Как можахме така да се сплуем бе - душманите ни са една шепа отрепки - за една нощ можем да да си разчистим сметките с тях !!!

Нито са една шепа, нито можеш да им се опреш.
За теб душманите са няколко политика и една шепа мангали+един отбор байрямаджии....
За мен душмани са всички на държавна работа+късмета, да се родиш в тази кочина...
Нямахме късмет. Това е....
Верно, можеше и в Танзания да се родя, ама можеше и в Дания.... 50:50 е да се родиш в подходящо/неподходящо място.....

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: svetliocan   
Дата:   15-06-09 22:42

canonio
svetliocan, кое е краят и на кой хоризонт се вижда? като оптимизъм или като песимизъм да го разшифроваме това?

canonio,Имам предвид хоризонта пред нас, пред тези, които по различни причини все още са тук. Не виждам никакви основания за оптимизъм за възходящо развитие на българската нация след нанесените тежки удари.
Въпреки светлия лъч - членството в ЕС, с тази нагласа, с този манталитет като нация просто ще се претопим, в историята са известни много такива случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: JesusChristsuperstar   
Дата:   15-06-09 22:45

Хоризонта пред нас е на далечни години, който има години пред себе си (50-60) нека го чака!
Който е сколасал, да не пише тук, който има чичо от ДС - също! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: k7   
Дата:   15-06-09 22:48

Говорихме с една жена, която работеше там и тя каза, че няма такова нещо.Метрото си беше отворено, хората си влизаха и излизаха и всичко беше спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   15-06-09 22:49

хаха, баси и новината. импи тук яко се изложи. бе тези от днес бг как са още на пазара - не знам [smilie23]
баси [smilie23] нямам думи просто [smilie23]
изходът е на летище софия [smilie24]

уж имало пожар, пък нямало [smilie23]

джижението било възстановено , ама никога не е спирало [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: svetliocan   
Дата:   15-06-09 22:55

Автор: JesusChristsuperstar
Дата: 15-06-09 22:45

Хоризонта пред нас е на далечни години, който има години пред себе си (50-60) нека го чака!
Който е сколасал, да не пише тук, който има чичо от ДС - също!


Не разбирам какво имаш пред вид, когато казаш, че хоризонтът е на далечни години[smilie11], ккато и какви са тези забрани[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 22:55

Исусов и Канониов - ами аз пък не искам да емигрирам !!! Искам само да живея в нормална държава, и това да е моята - толкова ли е много?

Но явно няма как да стане, докато мнозинството около мен по избори се крият или гласуват за идиоти, а през останалото време само мърморят.



Публикацията е редактирана (15-06-09 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Luxor   
Дата:   15-06-09 23:03


haha, императоре, германците са ги разбивали два пъти, но отвън, а не отвътре, както става с нас; усещаш ли разликата? така че примерът ти е неадекватен [smilie23] [smilie10]

както спомена хесускристсупастаар:
някои хора нямат нерви да експериментират с тях десетилетия наред [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Marillion   
Дата:   15-06-09 23:04

Волен ще оправи метрото. Ще хване мангалите и ще ги нареди да бутат метрото м/у станциите. Докато почиват ще копаят трасе до блока на Имератора.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Поредния папагал, който си няма понятие как се управлява един град. Кое колко струва и кой ще го прави решават от ОБЩИНСКИ СЪВЕТ. И то не кой да е общински съвет, а тоя стария, дето бяха само комунисти, царисти и седесари. Ясна ли ти е картинката? Капиш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   15-06-09 23:15

О, да - ясно - сега пък общинарите са виновни... Б.Б. ще ти е благодарен, че си му дал още един вариант за бягство от отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: equinox   
Дата:   15-06-09 23:32

Кой трябва да управлява? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: val2007   
Дата:   16-06-09 00:14

Колко мъка имало на Земята, божкеееееееееееееее!!!
[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]
============================
От друга страна - никак не е
лошо че изобщо си ВЕРВАТЕ....
Май Само Това ще ви остане...
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Стефан   
Дата:   16-06-09 00:24

К'во се чудите бе, не знаете ли че има активна медийна кампания срещу ГЕРБ от страна на медийната империя на Ирена Кръстева [smilie18] Днес.бг явно е част от нея, не е нужно да го проверявам след тази публикация [smilie18] Понякога е по-прикрита, но в някои издания е съвсем явна - понеже в офиса ми всеки ден виждам безплатния вестник "19 минути", та там например си е съвсем открита, супер нагла и дразнеща включително и за мен, дето никога не съм бил почитател на ББ.

Виж това за пожара в магазина в Западен парк или Красна поляна трябва да е вярно, поне за едното от двете места, щото в неделя от високото, от Симеоново гледахме (че го и заснех) внушителния стълб дим над София в тази посока горе долу [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: jekopj   
Дата:   16-06-09 00:54

Императорът,не си прав в много отношения за Б.Борисов...просто приеми,че той е логичното продължение на С.Сакскобурготски,защото беше създаден като личност от него,а който плаща на музикантите,той поръчва и музиката...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-09 07:23

Защо англичаните като емигрират е ОК, а българите като го правят не е? Америка от какви хора е създадена..., от българи ли? Не! Ирландци, англичани, германци и шведи..., в общи линии... Мисълта ми е няма нищо лошо да си вдигнеш шапката при това положение! 90' години да си тръгнеш е кофти, защото тогава хората имаше за какво да се борят. А сега???
Общо взето аз си обичам България, но не ми се живее вече тук. Ако има война бих се върнал, но да живея в тази кочина. Да се опитвам да се нагаждам на тарикатщината и дребнавата хитрост, които са двигател на прогреса на българина..., на дали!
Тук честните хора гладуват, не защото са бедни, а защото са честни!



Публикацията е редактирана (16-06-09 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   16-06-09 08:29

Тук честните хора гладуват, не защото са бедни, а защото са честни!

[smilie24] [smilie24] [smilie21]


Така е... Тежко му на този, който не може да краде в тая държава... [smilie8] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Vinsent   
Дата:   16-06-09 08:39

Императоре, на теб плащат ли ти да правиш черен пиар, или имаш някъде силно засегнати лични интереси? [smilie11]
Май става вече досадно![smilie2]

Не съм нито за Сините устни, нито за червените крадци, нито за никой от всичките грабили безцеремонно и нагло до сега и довели България до положение на най-изостаналите държави от третия свят! Български модел, пфууу - тези до сега показаха нагледно какво означава клептокрация! [smilie23]

Интересува ме само моите деца и внуци да имат възможност да живеят по-добре, а това ще стане само ако съумеем да не допускаме доказаните крадци до властта, толкова.

Любимата ти Атака вече си показа рогата - имаха наглостта да поискат да си гласуват по 1500 лв пенсии за да можели да бъдат полезни и след това на народа! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-06-09 10:09

Винсент - откога фактите са черен пиар? И вярваш ли, че Бойко ще краде по-малко от сините и червените? Виж само фактите - за какви пари построи Околовръстното и нищожното парче от Опълченска, да не говорим за милионите, които се дават за строеж на съществуваща отсечка на метрото...

Поне да строеше качествено, да не ме е толкова яд - може ли да направиш път, без да се погрижиш водата да се оттича нанякъде?

Не обяснявайте, че той не го е строил лично и не разбира - ден през ден висеше на околовръстното, доколкото знам не е сляп, а има ли нещо по-елементарно от една канавка, освен липсата и?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Императорът.   
Дата:   16-06-09 10:10

Да не говорим как твърдеше, че криза с боклука няма, в момент когато контейнерите не се виждаха от планините с боклуци.... ако тоя индивид е честен, значи живее в някаква паралелна реалност.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 10:23

Аз съм доволен от живота днес!

Въпрос на мироглед...

Сега има един куп кредитни и дебитни карти, с които си купувам каквото искам, дори спонтанно вървейки по улиците на София.

Имам здраво семейство и роднини, поносима кола, отскоро мотоциклет...

До Ноември месец сме си направили график за съботите и неделите, за излети, риболов, мотосъбори...

Спомням си времето, когато имахме електричество за по 3 часа..
Спомням си времето, когато София беше на воден режим..
Спомням си времето на обезценяването на заплатите ни 1996г.. Надеждата за демокрация.. синьото обяздване на недоволството и надеждата.. провала...

Въпроса е в това, че през това време трябваше да се живее, децата да се хранят и ние да оцеляваме..

Оцеляхме! Аз съм много горд, че в тия 'интересни години' успях да оцелея с моето семейство и приятели. Именно в трудностите се разбира, кой какъв е и колко струва. С извинителния предтекст, че в България няма живот, работа и т.н. множество българи дезертираха и отидоха да консумират благоденствието в други държави. Едни успяваха да пращат пари на роднините си в България, но други съвсем ги зарязаха.. Така е, каквито деца възпиташ такова ще ти се върне!
Когато се е създавала Израелската държава, тези хора от цял свят са прииждали, копаят като гламави в кибуците и вярват, че един ден тяхният Израел ще пребъде. Дали ще стане така не зная, но със сигурност знам, че докато броя на нихилистите в България продължава да бъде толкова голям... ще се мъчим!

Мъката е първо в главите ни..

Всяка лоша мисъл ни разяжда отвътре, аз вече не искам да съм 'лошо мислещ', както до сега, ще мисля и действам само позитивно...
Това вече дава резултати!



Публикацията е редактирана (16-06-09 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 10:44

d256h

Напълни ми душата с тези думи! [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 10:44

d256h

Напълни ми душата с тези думи! [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   16-06-09 11:00

Да се грабнеш с един куфар дрехи и да отидеш на другия край на света да търсиш щастието си, често, без да познаваш дори един единствен човек или без да знаеш езика, не е съвсем равносилно на "консумиране на чужди блага"... Най-малкото, защото в онези държави никой не ти дава даром благата, а трябва с къртовски труд, интелектуален или физически, да си постигнеш собственото и на семейството ти благоденствие...

Така че уважавайте правото на избор на онези хора, които са преценили, че в България не могат да постигнат това, което биха постигнали в чужбина.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 11:01

d256h,
оптимизмът ти е похвален, но само за човек, който иска да "оцелява"... а аз не искам да "оцелявам" и да се боря, а да живея нормален човешки живот. А той включва работа, сигурност, здраве, пътувания и т.н...
Сблъсквал ли си се с най-мощната и обезкуражаваща бюрокрация? Аз съм строил къща. Не мога да опиша с думи за какво става въпрос...
Ако ходя на лекар, намирам добрите частни практики и си плащам като поп. Здравни каси и други (каси) не работят за мен.

Това е битовата част на нещата и дето светлина в тунела няма. Да я оставим настрана...

Какво правим с престъпността? Та дори съседи си драскат колите помежду си, какво остава за ордите от цигани и наркомани, дето ми опустошават имотите безнаказано.... Трябва ли да имам роднина милиционер, за да ми обърне внимание някой....

Вие си мислете за оцеляване и за пълен хладилник. За мен нормалният живот включва и други екстри.. Не съм ги видял по телевизията. Обиколил съм света и имам точно изградена представа в кои държави как се живее. Нашата е нещо уникално... Бели хора, живеят като негри. Учители ровят в кофите за боклук, министрите пикаят във фонтаните, президентът ни национален предател... абе изобщо.. цветничко...

Императрът по някога е краен, но момчето го прави, защото е безсилен и не вижда изход... Изобщо всичко крайно, се ражда, когато нямаш психологическата нагласа да живееш повече с един проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 11:11

И какво правиш като си обиколил толкова държави? Каква е ползата на твоя квартал или град, че ти си добре, чешма ли построи?

В нашия квартал примерно, събрахме пари и посадихме цялата поляна с чинари. Сами си мием улицата за да не дишаме ние и другите прах. Вие миете ли си пред къщата/блока?

Аз казах каквото имах за казване. С нихилизъм няма да оправим България.

Само с мечти също няма да оправим България.

Сигурен съм, че избягалите от България ще донесат вода от 100 кладенеца, за да се чувстват извинени пред съвестта си, че са заебали родителите си в мизерия!


Знам, че има и такива, които редовно изпращат пари от чужбина на родителите си, но въпреки това.... няма по-страшно нещо от самотата и старостта... на която възрастните, заебани родители са обречени от децата си!

Това естествено е лично мнение, но нали затова е форума да си говорим..



Публикацията е редактирана (16-06-09 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   16-06-09 11:16

Аз пък не мога да разбера защо винаги, когато стане дума за емиграция, се намират хора, готови да оплюят онези, които са решили, че не им се живее в свинска държава? Да ги изкарат страхливци, подлеци, неблагодарници, безродници и прочие... Всеки си разполага с живота и може да прави с него, каквото си иска, без никой да му казва какво и защо... [smilie19] [smilie8] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (16-06-09 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 11:19

Е, това е другата част на нещата.. Във вашият квартал сте се събрали нормални хора. Моят квартал се напълни със абсолютно безумни диви селяни, които не само, че няма да посадят дърво, ами не искат да си плащат за асансьор, чистачка, крушка или каквото и да било. Има баровци от село, дето си купиха мезонети със джакузита и отказват да си платят сметката от 3000 лева за вода, след което безумната държава иска да спира водата на целият вход, защото задължението било на входа, не на оня...
Да ти пикая на съседите... Точно заради тях отидох да строя.. Защото са нетърпими. Не всеки може да случи на съседи d256h, както и не можеш да предвидиш кой ще си продаде нивата на село и ще цъфне до теб, да прави скандали, да говори високо, да цапа и да не плаща...

Какви дървета, какви почиствания.....

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 11:53

slivenski, не се нерви! Аз писах моето мнение, то е такова. Нямам намерение да давам акъл на никого. Аз наистина съм горд, че в тези гадни условия оцелях, това е важно за мен!

.. а няма какво да си кривим душата, страхливеца си е страхливец...

Всеки сам си решава какво и как да го прави, но това не значи, че в очите на другите ще изглежда така, както той иска..


Също, надявам се, че като си говорим тук, не искаме да се обиждаме. Аз не желая да обиждам никой! Ако някой се счита за обиден, да знае, моите думи, не важат за никого тук т.е. да не се сърди.
================

CanoniO, прав си, зависи в какви условия се натресеш... затова аз много съм щастлив, че можах да стигна то тук, където съм... в тия шибани интересни години..



Публикацията е редактирана (16-06-09 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 12:02

d256h, тези, които отиват навън надали са страхливци. Доста смелост се иска, да се направи такава крачка.... А още по-смели са тези, които заминават със семействата си...
Единственото дразнещо при емигрантите е, че намират БГ форум или някакви други медии, да се опитват да дават акъл и да се правят на интересни. Ако не се месят в нещата, не пречат на никого и никой не може да иска нищо от тях. Това си е техният живот, ще си го живеят както намерят за добре.

Иначе относно съседите - и навън можеш да попаднеш на идиоти. Но там закона строго контролира съседството и всякакви волности, бягство от отговорност и др. са невъзможни, поради ефективността на системата...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 12:08

CanoniO,

Уважавам (и разбирам) гледната ти точка, но се опасявам, че е малко едностранчива.

Ти хубаво си обикалял света, ама - демо-версията, дето я гледаш, като турист, е едно, пълната версия, като се цамбурнеш да го живееш - съвсем друго.

Теб тръгвали ли са да те съдят за разказване на виц и да те дамгосват като "политически некоректен"?
Насочвал ли ти е дрогиран афро-американец пистолет към главата, за да ти вземе портфейла?
Казвали ли са ти с презрение "източноевропеец", защото това е единственото, с което могат да се самоизтъкнат въпреки това, че ги водиш с мното обиколки, като качества и постигнати резултати и съответно - дърпаш в кариерата по-бързо? Удрял ли си в "стъкления похлупак" поради произход? Получавал ли си по-малко пари, поради произход (и това да се счита за нормално)? Поглеждал ли си в очите на децата ти, след като не са ги поканили на някой по-пичовски купон, щото - умни, умни, ама - българчета, "untermensch" - току-виж русата щерка се залюбила с някой тъмен и беден балкански субект.

Така че - дааай с една идея по-бавно на виражите на рали "Колко е зле България и колко е по-добре еди-къде-си".

В този клуб сме много, видели сме разни неща, има какво да учим един от друг. [beer]
И в тази връзка, нека и аз кажа нещо, като човек, който е работил, строил и управлявал хора в няколко държави - България не е нито по-зле, нито по-добре! Различните места носят различни проблеми. Не бързайте да се прехласвате по плюсовете на Запада, без да сте съвсем наясно, дали познавате, разбирате и приемате и идващите с тях (и също толкова големи) минуси..
Е, който МНОГО иска да вярва, че живее в Ада... ми да го вярва [smilie8]

Поздрави и - лек ден на всички! [beer]

_________________________________
П.С. А вицът, за който една изтрещяла колежка реши, че каузата на живота й е да ми види плебейската източноевропейска сметка е: "Защо булчинската рокля е бяла? - За да може миялната машина да е в тон с хладилника и печката!"
Живот. Минава. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 12:10

Аз познавам много хора, които не заминаха за чужбина, защото няма кой да се грижи за възрастните им родители.

Страхливци и негодяи са подобни хора, но заминали, заебали родителите си на произвола на съдбата... за тях говоря... и за тях няма прошка независимо дали, са заминали за чужбина или за Големия град!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   16-06-09 12:14

А не смяташ ли, че е по-добре да отиде човек в чужбина, да работи и да плаща на квалифицирано лице да се грижи за старите му и болни родители, отколкото да стои до тях и безпомощно и безпарично да ги гледа как умират в мизерия... [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 12:20

Естествено, че е по-добре, но пратиката показва, че има само намерения на такива хора, а родителите им ровят по кофите и съседите ги хранят! Такива са фактите около мен..в моя квартал... град..

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: юнга   
Дата:   16-06-09 12:21

Зависи от човека.
Кой е човека и на кого е човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 12:27

dephil,
бързи отговори:

Да. Работил съм в чужбина. И все още работя в чужбина по 2-3 месеца общо в годината.В Европа, в Щатите, в Югоизточна Азия и малко в Централна Америка.

Да.Ръководен кадър съм , имам колеги от 30 националности. Шефовете ми са евреи и англичани. Ясно ми е до къде може да се издигне българин. Имаме поне 7-8 в компанията, които управляват стотици милиони.

Не.Не са ме обирали негри, но не ми пречи да не мога да ги понасям. Не понасям също и араби, индийци и завистливи българи.

Деца нямам, така че не ми е позната детската дискриминация. На колегите ми децата си ходят в нормални училища, с нормални учители, където дискриминацията е табу.


Никога не са ме съдили за разказване на виц, защото където и да отида, се съобразявам със законите и привичките на хората. Внимавам да не обидя някого и като съм в Саудитска Арабия, не ходя да гледам кадъните, както и не снимам стрийт, защото знам какво може да ми се случи.



Казвали ли са ти с презрение "източноевропеец",

Не те на мен. Аз на тях им казвам, че съм от Източна Европа, когато БГ не им говори нищо. Презрение не съм забелязал, по-скоро в Щатите съм забелязвал недоверие, защото източноевропеец с кеш, вместо карта, за тях означава нередовен... И са си прави, защото руската и украинска мафия са прославили Източна Европа по целият свят.


Ако имаш други въпроси, с радост ще ти отговоря...[smilie24] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (16-06-09 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 12:33

Защо темата за заебаните родители ми е болезнена?

Един ден тръгвам за работа с колата. Правя два завоя и на ъгъла, където са кофите за боклук гледам един дядо се оглежда плахо, дали не го вижда някой и бързо рови вътре. Намери едно бурканче лютеница (Хорце), отвори капачката и остърга лютеницата, колкото беше останала, осмука си пръста...
Дорева ми се! Спрях колата, оставих вратите разтворени, отидох при него и му тикнах 10лв в ръцете. Той учудено мигаше.. ама защо...не не....., а аз не мога да говоря,... езика ми станал на топка, фъфля..казвам му - Обещай ми че днес няма да ровиш в кофата, а ще отидеш в магазина и ще си купиш нормална храна! Той се разрева... обещавам, обещавам... до къде ме докарах.. да ровя по кофите... Седим ние с него, ревем, колите зад моята престанаха да свиркат, защото видяха какво става..сигурно ревнята се е разпространила..тъжна ситуация! Та така, като видя накой възрастен да рови в кофата, ми иде да намеря децата му и лично да ги изкормя. Не държавата да виня, а сметка на децата искам да търся. Да отгледаш деца и те да те изоставят накрая - това е най-сташната присъда, която може да сполети един старец!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 12:38

d256h,
съществуванието на старите хора е уредено в нормалните държави... Нали не си мислиш, че някъде по света, децата не си гледат кариерите, ами се грижат за старци? Хората имат социални превилегии и сигурност, дето им покриват старините. Има старчески домове, дето са по-добри от някои наши хотели... И в пъти по-добри от нашите болници...
Не знам как е в София, ама болниците из България са под всякаква критика.. Мухъл, ронеща се мазилка и течащо парно...



Публикацията е редактирана (16-06-09 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 12:45

Ами в София положението е много добро в сравнение преди 5 години. Скоро ми се наложи да бъда придружаващо лице към болен и останах впечатлен!
Говоря за Военна болница, тя ни е в района и може да ползваме услугите и.

В чужбина може всичко да е уредено с възрастните, но понеже в България не е, още повече синовете/дъщерите трябва, да се грижат за възрастните си родители!

Такава е ситуацията, на оцеляване! Въпреки трудностите човешкото трябва да е водещо... затова драмите с горбетчийството са толкова тежки...

И затова казвам, че съм горд, че успях аз и моето семейство и приятели да оцелеем в тези демократични времена!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-06-09 12:47

еми хубаво и аз ще се намеся, въпреки че канонио казва , че заминалите е по добре да си живеят живота и да не дават акъл. аз акъл няма да давам, само ще задам няколко въпроса на d256h, който нарича хората избрали да живеят там където желаят и се чувстват по добре страхливци и негодяи.

все още ли философията на доста българи ползващи градския транспорт е "и да няма хора, пак че се ръгам"

все още ли ако застана на опашка и някой ще ми се лепне да ми диша във врата, а ако оставя прилично разстояние пред мен, веднага ще се мушнат двама.

все още ли като кажа добро утро в магазина, продавачките ме гледат сякаш искам да им изям закуската.

все още ли има реална опасност да бъда размазан на ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА. или ако аз спра на такава зад мен да свирят и да псуват.

все още ли полицаите задават сакралния въпрос "ко ши прайм ся"

все още ли в българия доброто възпитание и обноски се смятат за лицемерие.

все още ли трябва да се моля на хора чието задължение е да ме обслужат.

все още ли в българия хората си мерят всичко.

още много са въпросите, и както видаш са доста различни неща от това за което говориш

айде приятен ден смелчага [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: fove   
Дата:   16-06-09 12:48

И аз съм радостен,че част от семейството ми и част от близките ми оцеляха до 1989г.А една друга част,целяхя,благодарение на това,че не бяха в България.



Публикацията е редактирана (16-06-09 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 12:52

CanoniO,

Хем си прав, хем не си.

"болниците из България са под всякаква критика.. Мухъл, ронеща се мазилка и течащо парно..."

Влизал ли си в Токуда, случайно?
Или в Торакс?

Ще кажеш - скъпи и не за всеки?

Обаче, - колко струва една годишна застраховка за покриване на медицински разходи?
И колко струва един нов голям ЛЦД-телевизор?
А една нова системка за домашно кино?
А един нисък/среден клас ДСЛР?

Знаеш ли колко такива телевизора, системки, ДСЛР са продадени само за 2008ма в БГ?

Проблемите на българина не са му в страната и в управниците, а в собствената му глава.
НЕзависимо от политическите му убеждения.

Императоре, що не дадеш една идея на форумството, какво предлагат "Медик Асист", Дженерали, Доверие и пр.?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tonyf   
Дата:   16-06-09 12:59

Преди две-три години преглеждах едни данни за официално засечените (регистрираните по банков път) постъпления от страна на българските емигранти в посока към България за съответната финансова година.
Над два милиарда долара.
Бяха повече от всички останали преки валутни инвестиционни потоци към родната земя. И това бяха само преведените по банков път суми. Има още поне два пъти по толкова, внесени на ръка (също законно).

Българите, работещи в чужбина, са в ролята на най-голям задграничен донор и всъщност повече от всички други чужди донори/инвеститори, директно поддържат българската икономика, печелейки и спестявайки твърда валута, която се харчи в България и върти икономиката. И това не е брутен вътрешен продукт, това са свежи непрекъснати инжекции от огромни количества твърда валута, идващи отвън. Много анализатори, на базата на своя опит с други подобни "емигрантски икономики" (Гърция, Италия) както и на базата на реалните данни, смятат, че емигрантите ни и въобще българите, работещи навън, са сред най-основните фактори българската икономика да съществува и кризата тук (както и в Италия и Гърция) да се понася по-леко. И всичко това се знае кристално ясно от управляващите. Чудя се докога странИчката ни ще има ресурс да излъчва емигранти и кой ще пълни вакуума тук.

С написаното в никакъв случай не цели да омаловажи ролята на хората, които се трудят и оцеляват в милата ни държава, те са си основното звено от уравнението. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 12:59

dephil,
навсякъде хората са еднакви. Това, че съществуването им е организирано и планирано, се дължи не на убеждения или манталитет, а на чувството, че закона трябва да се спазва и спасение за тарикатите няма. Това идва от управлението, от режима.

Когато в Лондон кажат, че има проблеми с водата, кметът просто забранява поливането на градините за определено време. И няма нужда разни полицаи да обикалят и да следят дали се спазва. Съседът ти взима процент от глобата, ако те изпее. Глобата е голяма и той със сигурност ще те изпее. Така се контролират масите....

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: юнга   
Дата:   16-06-09 13:02

Стига с тази Токуда и Военна болница.
Я питайте дядо на село в коя болница го лекуват и има ли лекар въобще около него?
Забравяте и друго.
Америка е там където си я направиш.
Тук е руска губерния, ако не си от слугите.
Може ли да се живее нормално в страна в която не можеш да планираш нищо за срок по-голям от месеци?
Трябва да живееш напук в такава страна или да оцеляваш в нея или да си мазохист.
И защо вегетирането се приема като живеене?
Не забравяйте още, че раят на милиционеро-социализма е рай за милиционери и комунисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 13:04

kaiser.soze,

Като човек, който е избрал да се прибере в България, нека ти отговоря на въпросите, които задаваш на "смелчагата".

И отговорът е - "Простотии все още има, но има силно положително развитие, то се усеща и продължава и поради това - кефи много!" [smilie24]

Дори и в гадния софийски трафик все повече хората си дават път и предимство (ако и идиотите хич да не са малко).
Вчера в пиковия вечерен час, целият бул.Левски (до ректората) спря, че да мине едно майче с количка от парка към "Славянска".

В кооперация най-накрая се организирахме и започнахме да си поддържаме чисто и приятно.
ГОЛЯМ КЕФ, започнахме и по-усмихнато и да се поздравяваме и да си се радваме.

Та - винаги може да се гледа лошото.
Въпросъте, дори и да избереш да го гледаш, дали то буди в теб желание за бягство, или желание да се опитваш да участваш (според силите си) в неговото поправяне.

Няма правилни и грешни отговори, всеки си избира. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 13:04

kaiser.soze чети целия текст, не вади думите от контекста и тогава ще разбереш, кои са негодяите!

По-горе писах, че някои хора за да изглеждат оправдани в очите си ще донесат вода от 100 кладенци! Въпроса е дали мотивите им, им вършат работа, да се разбират със съвестта си. Ако им вършат работа ОК, съвестта им е чиста...

И ще продължават да чакат Някой да оправи положението в България... щото те предпочитали в чужбина...


Ей, днес направо си развинтих ръцете от писане, но да ви кажа, това е породено от факта, че бах на връх Шипка. Седя горе и гледам, мисля си... ей кави дядовци сме имали... а сега е пълно с пухльовци... ония хора напразно ли са си дали живота, къщите им изгорили, добитъка изклан... що не избягаха в САЩ....щахме още да сме си в Турция и да ходим на Нашето си Мраморно море..



Публикацията е редактирана (16-06-09 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 13:12

юнга,

И кое те кара да си мислиш, че ако си американски дядо, по чукарите в Монтана, или си беден латино в някое градско гето, ще имаш по-добро лекуване от твоето във Варна?

И това, че ти вегетираш (ако и да си здрав и прав мъж), а други - не, не те ли навежда на някои въпроси?
Или предпочиташ да си караш по лесната схема - "Вегетирам като животно, не защото съм некадърен, а защото не съм "милиционеро-социалист", демек - не ми трябва да си използвам едновременно и ума, и ръцете"?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 13:21

CanoniO

"Това идва от управлението, от режима."

Не съм съгласен.
Имахме си режим, в който (с изключение на няколко стотин богопомазани) законите се спазваха, циганите не крадяха, улиците се чистеха, входовете се поддържаха, градинките се косяха, милиционерите спираха неправилно пресичащите пешеходци.
Едва ли ти липсва.

Управлението и режима трябва да идват и да се връщат и преливат в хората.
Вярно - това става баааааааааавно.

Ама - все някой трябва да запоне.
Дали ще си сред тези, дето се опитват и са приели, че ще става бавно и иска мъдрост, търпение и разбиране, или не - си е отново въпрос на личен/семеен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   16-06-09 13:23

все още ли философията на доста българи ползващи градския транспорт е "и да няма хора, пак че се ръгам"

все още ли ако застана на опашка и някой ще ми се лепне да ми диша във врата, а ако оставя прилично разстояние пред мен, веднага ще се мушнат двама.

все още ли като кажа добро утро в магазина, продавачките ме гледат сякаш искам да им изям закуската.

все още ли има реална опасност да бъда размазан на ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА. или ако аз спра на такава зад мен да свирят и да псуват.

все още ли полицаите задават сакралния въпрос "ко ши прайм ся"

все още ли в българия доброто възпитание и обноски се смятат за лицемерие.

все още ли трябва да се моля на хора чието задължение е да ме обслужат.

все още ли в българия хората си мерят всичко




Все още... И само да допълня, че доброто възпитание не само се смята за лицемерие, но и за пълна глупост, брато... хъ-хъ-хъ... Такива ми ти работи, батенце... [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   16-06-09 13:26

Имам един съсед... Аз му казвам "добър ден" като се срещнем във входа, а той ме гледа все едно съм влязъл у тях да крада... И така всеки ден... Само ме гледа втренчено... И мълчи като пукал... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 13:28

dephil,
похвално за оптимизма.
Но има и едно друго нещо, дето не го коментираме:

Не всички българи живеят в София.
Във вътрешността страната, хората умират, чакайки 3 часа линейка. Бал съм ти социалното правителство, социалните кметове и социалния тормоз. Като говориш за щата Монтана, даваш ли си сметка, че в щатите имат най-мощната бърза помощ в света и дятото по чукарите, ще го вземат с хеликоптер? За нелегалните емигранти в гетото каква помощ искаш? Те не плащат осигуровки...
Аз ти говоря, да жиееш като редовен гражданин и да ползваш облагите, които закона дава на честните хора.....



Публикацията е редактирана (16-06-09 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: юнга   
Дата:   16-06-09 13:30

Автор: dephil
Дата: 16-06-09 13:12

юнга,

И кое те кара да си мислиш, че ако си американски дядо, по чукарите в Монтана, или си беден латино в някое градско гето, ще имаш по-добро лекуване от твоето във Варна?

И това, че ти вегетираш (ако и да си здрав и прав мъж), а други - не, не те ли навежда на някои въпроси?
Или предпочиташ да си караш по лесната схема - "Вегетирам като животно, не защото съм некадърен, а защото не съм "милиционеро-социалист", демек - не ми трябва да си използвам едновременно и ума, и ръцете"?


Филипе, пак грешни съждения и прибързани изводи момче.
Не говорим за дядо в Монтана или беден латино, защото повечето от тези които отиват навън не отиват за да станат такива и не стават такива.
Колкото до "вегетирам като животно", искрено съжалявам, че те е сполетяла такава беда.
Използвай си и ума и ръцете Филипе.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-06-09 13:30

d256h

всеки има право на избор. да, ти имаш избор да наричаш една голяма група от хора страхливци и негодяи, аз имам избор да не живея с такива като теб.

всяка година над 250 000 британци напускат кралството(2006 са 385 000). досега не съм чул някой да ги нарече страхливци и негодяи. дори напротив,възхищават им се за смелоста да предприемат такава огромна промяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 13:41

Ето я днешната България, или по-скоро каквото е останало от не:

http://paper.standartnews.com/archive/2005/09/20/scandal/index.htm

http://news.ibox.bg/news/id_1165277514


http://news.ibox.bg/news/id_216481147


http://svejo.net/home/link_summary/221010-Lineika-prati-jena-s-insult-na-reisa-Bulgariq-24-Chasa



[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 13:48

CanoniO,

Препоръчвам ти един великолепен филм - "Колкото - толкова", с Джак Никълсън, Хелън Хънт, Куба Гудинг и пр.
http://www.imdb.com/title/tt0119822/

Препоръчвам силно сцената, в която една ню-йоркска сервитьорка и пенсионираната й майка - две нормални, честни трудови американки, за 1ви път се сблъскват с по-читав доктор.

Навсякъде, стига да има един определен минимум от правила, възможности и условия, може да се живее зле и да се живее добре.

В България вече този минимум го има.
Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 13:50

юнга,

Желанието и енергията ти да превърнеш всяка тема в скандал с нападки се зачита.

Подминавай и търси спаринг-партньори за боевете си в кална локва другаде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Pulsar   
Дата:   16-06-09 13:58

d256h /

Изчетох цялата тема докрая... Всички сте прави от вашата си камбанария, и да искате сте прави и да негодувате сте прави, но то само из форумите тая работа не става, смятам на всички е ясно.

Мрънкане, скандали и крещене на администрация и всеки в сферата на услугите трябва да има в тая държава, за да може едно ниво на качеството, под което да не се пада. За жалост всяко едно съществуване в България е извратено във всеки един негов смисъл - от най-доброто, та до най-лошото. Защото ние - българите не сме имали поне едни 100 години в НЕЩО, което да сме правили постоянно по един начин, с едно развитие, с едно желание, едни 100 години, в които да има прогрес във всяка една сфера на живота. Стигнах до извода, че сме най-обединени в разединението си! Тва е!

d256h/

Да ти кажа нещо само на теб... Чета те и си викам: ей тоя човек е прав и точно така трябва да се прави! Аз съм също толкова оптимистично настроен за нещата в точно тази ситуация, ОБАЧЕ не ми говори за вътрешна нагласа и упование в доброто:
- на 10 съм стоял цяла нощ в един бус на едно тепе с опрян пистолет в главата заради една чупена емблема на кола. Лицето с пистолета е бивш шеф на КЦМ, който си получи заслуженото от сили, неподвластни на човека и не директно. МВР покриха всички следи от случката.
- на 23 вече обяснявах на прокуратурата, МВР, НСБОП какво е това авторско право, заради което съм висял по МВР-тата с белезници. Заради тоя случай са уволнени поне 4-ма от службите. Държавата до ден днешен ми дължи 6 цифрена сума за това, което оплеска тогава.
- на 24 управлявах сума ти хора в щатите в тамошна си тяхна-американска компания. Получих договор за работа в световноизвестна кинаджийска компания, по настоящем можеше и да съм се изстрелял в космоса от финансова гледна точка. Прибрах се. Вече го считам за изминаване на същия път, но през копривата и бодливите трънаци. Всеки американец се страхуваше от мен, защото говорих с високо вдигната глава и исках правата ми да се спазват. Шефка на банка лично ми прави кафе, шеф на Имиграционните служби ми се молеше да не си тръгвам, щото държавата забравила да ме спомене, че съм влязъл там по легален начин. Това можеше да му коства главата.
- сега вече съм на 31. Държавата продължава да е същото онова лайно, което си беше когато бях и на 15-19-23-31! Независимо кой е идвал и си е отивал се е налагало винаги да правя компромиси с някой, нещо, себе си, другите, защото видите ли, истината не ги кефила и им била неудобна. Сега правя последния си опит за справяне с шибаната държава и насраната й, корумпирана администрация. И ще дам всичко от себе си, защото знам, че и с това мога да се справя.

След 15 години занимаване с музика и 12 години фотография, и като си изчел горното, хвани и ми кажи колко голям дебил трябва да е един човек, че да слуша, гледа и да търпи всекидневно мачкане докато му минава младостта, а?

Сега, кажи ми ти, дали съм разбрал правилно истините ти за живота и по твоите критерии дали съм опитвал достатъчно да съм мил с тази система, която ми сере на главата във всеки удобен случай, а?

И още колко кофи позитивизъм трябва да изтекат докато всички зацепят, че ако не са обединени в мислите и желанията си ще остават разочаровани винаги?

Изобщо няма да се извинявам за думите си по-горе, защото ми е писнало на коженото варио от извинения. Вече предпочитам да мачкам наред !



Публикацията е редактирана (16-06-09 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 13:58

dephil,
остави филмите. Там всичко се преекспонира. Гледай реалния живот. а за да гледаш реалния живот, перефразирай

" Навсякъде, стига да има един определен минимум от правила, възможности и условия, може да се живее зле и да се живее добре.
"

на

"В София стига да има един определен минимум от правила, възможности и условия, може да се живее зле и да се живее добре."

Хората по селата и в малките градове определено са зле. То не се забелязва лесно, щото не мрънкат много-много, свикнали са... Ама то и "свикването" е част от манталитета ни. Който не свиква, бяга.


Ето, голям форум сме... Да влезе някой от нашата Монтана, не американската и да разкаже за какви пари, какво се работи и как се живее. Хората от Търговище, Разград, Къдржали и те да кажат как е..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-06-09 14:04

d256h - аферим !!! Относно Военната болница - тя си е елитна.
За старите хора - ами в нормалният свят те сами са се погрижили за себе си - когато са били млади... Разбира се, всеки нормален човек ще помогне на възрастните си родители, ако те имат нужда, но на него приоритет винаги са му неговите деца.
В нормалният свят хората имат по 2-3 човекозастраховки именно с тая цел - като остареят и не могат вече да работят, да имат пари, за да доизживеят достойно животът си, а не да виснат на вратът на децата си и да вземат от залъкът на внучетата си - но когато обяснявам това на средностатистическият Ганю, отговорът е "Бе кво ша му мислим отсега..." - щото не иска да се лиши днес от толкова сухо, че вместо четири пъти в месеца да отиде на кръчма само три пъти - ама в белият свят не е така.

Кайзеров - по отношение на възпитанието и обноските, напредък вече има, трябва да го призная.

dephil - нашата компания тоже покрива медицински разходи в случай на злополука или заболяване, но в това отношение още има какво да се желае.

Канониов - така е - защото от една страна държавата ни е прекалено "социална", а от друга - прекалено крадлива. Затова циганорите ги приемат в болниците с предимство, макар че здравната каса и стотинка не е видяла от тях, затова НЗОК има позлатени офиси и лимузини за шефовете навсякъде из България, ама линейки няма, затова скоро пред очите на Илский едно момче падна от Боянският водопад и умря след двучасова агония, защото къде ти ще купят 4-5 медицински хеликоптера НЗОК, щом могат да си купят служебни мерцедеси и джакузита?

Ако имах власт, всички шефове на НЗОК от 97-а насам щях на кол да ги побия !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: fove   
Дата:   16-06-09 14:07

От 99г.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Pulsar   
Дата:   16-06-09 14:08

Импи/

Подхващаш тема за докторските истории, а на мен от едната ми страна сичкото е доктор... Мазалото е пълно там !!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: zizero   
Дата:   16-06-09 14:16

http://paper.standartnews.com/archive/2005/09/20/scandal/index.htm

Баща ми почина на 46 годишна възраст от инфаркт, чакайки 2 часа и 30 минути линейката в Панагюрище, където беше командировка.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 14:16

Pulsar, разбирам те и няма какво да кажа, прав си. Борбата не трябва да спира иначе няма да имаме духовно удовлетворение!

Аз имам в телефона си номерата на разни организации дето все ги плюем и да ви кажа, като се обадя за сигнал те все пак си вършат работата, колкото могат...

За градския транспорт си имам номера на диспечерите, като не ми хареса шофьора или започне да спира по спирките, но в най=лявата лента вместо на самата спирка, аз се обаждам и да ви кажа, до сега не е имало случай, когато 'Контрол по транспорта' да не го спре за проверка... и го санкционират. Когато има дупка на пътя, обаждам се на горещия телефон на общината (денонощен е) и също много бързо действат (от около 6 месеца). Когато ме спре полицай аз не говоря с него а изпълнявам само задължителния минимум по предоставяне на документи. Знам правилника към закона за МВР и често се позовавам на Чл.39 пред полицията...Когато пиша оплакване или сигнал до някоя институция винаги го правя в три екземпляра, с копия до различни инстанциии (така нещата не могат да се потулят)...

Определено мога да кажа, че напоследък нещата вървят към подобрение и все повече започват да зависят от нас!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 14:17

№ 100 е за мен, юбилеен !

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: юнга   
Дата:   16-06-09 14:21

Автор: dephil
Дата: 16-06-09 13:50

юнга,

Желанието и енергията ти да превърнеш всяка тема в скандал с нападки се зачита.

Подминавай и търси спаринг-партньори за боевете си в кална локва другаде [smilie7]


Филипе, ти и за спаринг партньор не ставаш.
Стои си пред огледалото и се бори с акнето.
С тези акценти на животинско и кални локви не ставаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Pulsar   
Дата:   16-06-09 14:32

d256h/

Когато започнат да зависят от ВСИЧКИ нас, тогава ще си говорим... На този етап белите лястовици са малко, жестоко малко на брой... Сеш'са?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-06-09 14:41

Хм... а някой успял ли е да изкопчи писмено становище или отказ от институция, която го няма във формулярите си?

Примерно, отивам в кат. Искам връщане на взети контролни точки, поради изтичане на двете години без нарушение..... Има молба, подава се..
Не слагат входящ номер. След 100 часа уговорки, дойде началникът да каже, че входящи номера не трябват. Поисках му отказа в писмен вид. Ми не става....

А нали се сещате що няма входящ номер?
Да могат утре като ме барнат полицаите в нарушение, да видят, че имам взети точки и да ме изнудват. А аз ще бъда набеден, че молба не съм подал.. 100% гарантирам, че тя ще изчезне.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-09 14:55

d256h я дай телефони, че да се ползваме и ние от правата си, че често не го правим не защото не искаме, а защото не се сещаме. Все пак тези неща се възпитават, а не се раждаме с тях. Ти публикувай някакви телефони, за да знаем към кого можем да се обръщаме в раличните случай...!
Ако искаш де...!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: n1x0n   
Дата:   16-06-09 15:03

Простият факт за България е, че сме картофена република - нещо като бананова, ама по-кално.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 15:07

Еееее, CanoniO опит нямаш, опит..
Затова ти казвам в молбата или документа дето подаваш да се вижда, че той отива до още две други институции или организации... тогава няма да те върнат или отсвирят!

Хайде пак да разкажа..
Един ден, ми писна в квартала, на една тясна уличка да се бият спорещи, кой има предимство... Сцените от време на време бяха покъртителни...

Написах едно писмо до Общината, ДАИ и КАТ, защото знам, че ще си прехвърлят топката и взаимно ще ме подмятат искайки да ме отсвирят...
Та в писмото имаше план на улицата, описание на случаите, снимка на пакиралите коли и скандали...
Исках да се направи улицата еднопосочна...

След дълги срещи стигнах до Бившия-Бившия шеф на КАТ.
Той първо ме пита - Вие от коя организация сте?
Аааа, предпочитам да не отговарям, защото искаме да проверим как служебните лица си вършат работата, отговарям аз. Той ме гледа подозрително и ме кани да седна..
-Ами, аз прочетох писмото ви и не мога да разбера защо тази улица в квартала ви е толкова важна, ми казва Подполковника.
-Ами важна е, защото през ден се бият, скандали, не може да се минава... затова!
Вижте сега г-н Димитров, КАТ има приоритети и насочването на ресурс за решаване на задачата около тази улица е в голяма степен необосновано, като се има пред вид другите задачи...ми казва той.
Аз мълча и понеже не може да разбере по емоциите ми как приемам думите му, той продължава... Нашите приоритети са свързани с опазване на човешкия живот, а има много места в София, където е необходима спешна намеса.
-Аз щастливо и неочаквано за него го питам - и къде са тези места, ако трябва да помогнем с нещо?
-Ами едно от местата е бул.България, където се кара много бързо и всеки ден има жертви.
-На кое точно място има жертви всеки ден, питам аз.
-Отсечката между Била и Бояна...казва той.
-Аз още по щастлив му казвам - ами нали се сещате, че каквито имерки да предприемете идиотите, които се гонят и вдигат по 250км/ч пак ще го правят, защото такава е волята им.
И докато бръчка вежди за да осмисли изречението, аз го напъвам още повече.
-В този смисъл г-н Подполковник, ситуацията в квартала е следната. Независимо от приоритетите на КАТ в квартала има настроения, които могат да създадат 'ситуация' на КАТ. Ситуацията е следната. Инициатива за създаване на частна охранителна фирма с избираеми полицаи и месечен членски внос. Това е добре на пръв поглед, но когато тази фирма покаже ползата от съществуването си, ще дойде момента да се зададе въпроса от живущите...ами като си плащаме и сме доволни, онези в РПУ-то и КАТ за какво са? Я да им се намали бюджета, я да съкратим щатовете... Щом те имат приоритети различни от тези на хората в квартала, защо ние да не се опитаме да ги смени и да изберем офицери, които ще имат приоритети съвпадащи с тези на живущите тук?

Намя да ви разказвам, какъв поглед издържах върху мен... казахме си довиждане...
След два дни монтираха знак за еднопосочност на движението и 4 дни седя там една патрулка, за да следи, кой нарушава действието му...

Та така... когато човек си гони интереса, постига успех...

====
за телефоните - за градски транспорт тел.има разлепен във всяко превозно средство София 02 9877187;
Общински Инспекторат София: горещ телефон 987 5555;
Гражданска защита (София): 988 0435

Когато жена ми счупи при бебето един живачен термометър, се обадих на Гражданска защита и до 20 мин пристигна химически екип, който събра живака и неотрализира стаята. Толкова бяха бързи и така бях доволен, че се обадих на шефа на Гр.защита и специално ги похвалих с желание да им предаде моите благодарности. В такива моменти на хората им става много приятно, правете го винаги при възможност!



Публикацията е редактирана (16-06-09 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Pulsar   
Дата:   16-06-09 15:24

Ето да четете как се постига слагане на знак за забранен ляв завой. За едно нещо 100% е прав d256h - когато се мрънка, трябва да е така професионално изпипано в писмена (правописна също така), устна или каквато и да било форма, че психологическият момент да е на ваша страна. След дълги години занимаване с хора от най-различни служби, писане на дознания в 10 през нощта по разни районни и тн простотии, почти съм им хванал психологическата цака на тези "иначе така мили хора". Със същото това мрънкане и скандали се справям успешно и с банковите институции, а там е направо веселба (визирам Пощенска в случая :-)...

Но думата ми идеше за друго... За развитието по темата на един "забранен ляв завой", на който, след 3 месеца мрънкане и скандали, вече има голям пътен знак, показващ забраната.

Забранен ляв завой

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 15:34

В Палма Де Майорка, има тел. номер от вида *99 и е денонощен. Това е номера на общината и според регистрацията на човек на този номер отговаря Общинския инспектор от неговата община. Само някой да види счупена плочка, дупка или каквото и да било разрушено или потрошено общинско имущество, един телефон е достатъчен да звъннете и до два дни всичко е оправено и възстановено...

Искам в моята община да си го направим ТАКА!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 15:34



Пичове, хайде стига безпочвен, мрънкащ нихилизъм. [smilie21]

"най-обединени в разединението" - факт, ако има сериозни народо-психологически проблеми, то - този ще да е на челно място. [smilie24]

Затова, айде да не си обясняваме колко е зле и кой колко е патил, щото сигурно всеки има какво да извади.

Впрочем, за да има малко съпоставимост - пускането на един гугъл с думите:
а) ambulance delay America => връща 1'320'000 резултата.
б) закъснение на линейка = > връща 2'190 резултата

Население:
а) Америка - 306,682,668 официално
б) България - 7,385,367 според НСИ'06 (7,262,675 според ЦРУ)

Закъснения, спрямо население:
а) 0.43% за САЩ
б) 0.03% за БГ
Десет пъти по-малко.


Грубо ли е - грубо е. Могат ли да се сменят думите и резултатът да варира - може. В БГ дали се публикува по-малко по темата - не е ясно, от една страна вестниците я обожават, от друга - по чукарите едва ли някой ги уведомява (макар че това сигурно важи и за Щатите).

Но все пак - десет пъти по-малко!

И за тези, дето ще кажат, че за американците сигурно и 5мин е закъснение, както и че там по-малко умират при закъснение, ми не - добавяме по още една думичка:
а) "death" => 352'000 или 0.11%
б) "смърт" => 749 или 0.01%
И отново - десет пъти по-малко!

Колкото и да сменяме думи, да коригираме началните допускания - резултатът нека да е равен, нека дори и да е по-лош за БГ.
Обаче - нека, когато ще мятаме тежки думи, да вкарваме повече мисъл и конкретика, а по-малко ирационални изблици и чисто българско желание за оплакване, окайване и мрънкане.

Сега, сигурно в Швейцария е по-различно, но и в Бразилия, Аржентина, Русия, Кения и пр. е по-различно, нали?

НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ БЪЛГАРИЯ Е ТООООЛКОВА ЗЛЕ И ЧЕ БЪЛГАРИТЕ СМЕ ТООООЛКОВА ЗА ОКАЙВАНЕ.
МРЪНКАЛА, ШУБЕЛИИ И КЕКОВЦИ МОЖЕ И ДА СМЕ,
НО - В ОКАЯНО ПОЛОЖЕНИЕ СЪС СИГУРНОСТ НЕ СМЕ.


Айде всички по един сладолед или по бира, според настроение и желание!
[beer]



Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-09 16:02

dephil на България проблемът не е нито толккова икономически, нито толкова социален. Психологически ще да е според мен.
Тук и като е Швейцария да е икономически и пак ще е кофти в този му вид...:)))
А колкото до упражнението ти с "пускането на един гугъл с думите", леко ме засърбяха ръцете да споря, но все пак мисля, че в този му вид твърдението ти е по близо до моето виждане, отколкото ако се забия да споря за дреболия като това.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Pulsar   
Дата:   16-06-09 16:07

dephil /

Ама на мен това изречение не ми харесва 'ич даже:
"МРЪНКАЛА, ШУБЕЛИИ И КЕКОВЦИ МОЖЕ И ДА СМЕ" - що за нелепо оправдание може да е това ?!?!?

Ако на теб така ти е кеф, аз не съм навитак на тоя фиУм...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 16:28

ejko,

Съгласен за проблема.
А за гугълването - да спорим смисъл няма - примерът не може да служи за тежки изводи, а и при трудно съпоставими неща, всяка различна методология ще дава трудно съпоставими (различни) резултати.
Но за замисляне си става.
И - радвам се, че е било в паралелни посоки, ако и да сме били несъгласни по други теми с теб
[smilie24] [beer]


Pulsar,

Това не е оправдание, факт е.
Не познавам друга нация (като българската), която в такава степен да мрънкоти и да се оплаква за всичко.
Може би - словашката, но те поне след като помрънкат и се нареват колко са малки, онеправдавани, поробвани и ощетявани - запретват ръкави и правят нещо.
Тук болшинството се утешава, че след като е толкова зле - кво да му се напряга, старае и работи. А тези, дето имат нет - пускат по някоя обидена жалейка в някой случаен (фотографски) форум и до там.

Преброй, от изказалите се по темата - колцина обясняваха как живеят в ужасно място?
Колцина казаха - "Институциите са лоши!" и колцина казаха "Как да накараме нашите институции да работят по-добре за нас!"?

Искаш ли да ти сметна процента, или сам ще го засечеш потвърдиш изнесения вече факт, че "МРЪНКАЛА, ШУБЕЛИИ И КЕКОВЦИ МОЖЕ И ДА СМЕ"?


Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 16:43

ОК,
след като дефил доказа неоспоримо, че американската бърза помощ е около 10 пъти по-зле от българската, нека да попитам:

Колко хеликоптера работят при морските спасителни служби (дето такава в БГ нямаме) и колко работят във великите ни планински курорти.

Ако пуснем в гугъл думите "хеликоптер дилей" и "закъснение хеликоптер", ще устаноеим, че в щатите хеликоптерите закъсняват повече от нашите[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-06-09 16:46

тва пък ако е доказателство [smilie5]

просто там всеки има комп и пуска инфо.
съвсем нормално е да има 10 пъти разлика.
и изобщо това не е начин да се прави статистика.( така мисля аз)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-09 16:56

Канонио, остави ти тази тема. Ясно е че понякога човек хиперболизира думите си, за да постигне разбираемост. Иначе ясно, че материално погледнато точно в Щатите на дали здравеопазването е по лошо. Аз понеже имам нещастието да съм имал вземане даване и с двете институти, то определено везните няма да наклонят в посока на родното здравеопазване. И то не защото докторите ни са по лоши...:))
Става дума, че всички се тупаме в гърдите какви големи патриоти сме, защото видиш ли не сме си тръгнали от тук, а не се замисляме, че и да стоим тук, ако само се оплакваме и нищо няма да стане.
По добре мрънкащите да се махат..., аз затова и мрънкам, току виж някой се сетил да ме изгони от тук:))))
Аз например скоро направих забележка на длъжностно лице (контольор в градски транспорт:))), което освен че пуши в работно време си хвърля и фасовете по земята, на 50 сантима от кошчето. Общо взето разбрах, че тъпотата на 4 контольора е по силна от красноречието ми. Общо взето ако не бяха на възрастта на баща ми, щях да ги пребия, но нали съм миролюбив.... Та изводът ми беше, че понякога дори да имаме желание да живеем в по различно общество, най-много и ние да се бъгнем, вместо да оправим другите!
Та от тази гледна точка започвам да си противореча- хем да не мрънкаме, а да сме активни, хем като сме активни и често нищо не става!
Е..., освен да си вдигам чукалата, как иначе да си реша казуса[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   16-06-09 16:58

canonio, kaiser.soze,

Колкото и да е несъвършен, моят опит към момента е единствен - ще се радвам да го оборим с по-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   16-06-09 17:01

Я дай служебните номера на контрольорите да им изплющя един сигнал в централата!
Само не ми казвай, че не си им проверил служебните карти!

Аз познавам няколко контрольори по номера и като ме видят всеки път се поздравяваме, дори билет не ми искат..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 17:06

Готово дефил,
оборвам:

В БГ на глава от населението се падат 0.000000 спасителни хеликоптера,

в щатите 0.000001



шегувам се, знам че знаеш, че нямаме планинско спасяване и морско такова. Идеята ми е, да вземем ценният опит на другите държави, както успяхме да им вземем наркотиците и насилието...
Това в момента не е държавата, която да отгледа гражданското общество. Сигурно трябва да минат поне още 200 години, докато контрола върху управляващите мине в ръцете на народа....

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-09 17:06

Нищо не им знам, дори не съм се замислял, че сигурно имат централа и номера. Аз се изнервих и сериозно щях да ги пребия. После се усетих, че това на дали ще да е много редно:)))
Сега общо взето дупча билет по рядко от преди. Още повече че ми се иска да ме хванат без билет и да ме свалят от превозното средство. Някак си ми е мечта да ме свалят и аз се направя на луд и да обявя, че не съм бил в превозното средство. Дори да викна полиция, защото някакви се заяждат с мен на спирката без да съм ползвал услугите на градски транспорт. Чудно ми е каква ли ще е реакциата им:)))
Та така.., обществото в Бг мен лично ме хулиганизира. Дори си мисля, че започвам да ставам лумпен:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: GM   
Дата:   16-06-09 19:46

canonio написа:

> Моето бягство не е наказателно. Аз нямам намерение, да показвам
> характер, или да плаша политици.
> Обикновено се бяга, за да си спокоен за децата си... БГ е
> динствената държава, в която с връзки, бой или подкуп си
> записваш детето в детска градина, както и с връзки, бой или
> подкуп влизаш за животоспасяваща операция.
>
> Живял съм в Лондон, знам какво е метрото. Знам какво е хора,
> получаващи по милион годишно, да не ходят с колата на работа.
> Ще обявя едно голямо "НЕ" на селянията и ориенталщината, ще се
> обидя на всички, дето гласувайки за комунистите ми натресоха
> рязаните и мангалите, дето преди не знаех, че ги има.... и ще
> си спася остатъка от живота.. да си го изживея честно и
> почтенно, щото аз не съм крадец и измамник, и искам и от
> хората, дето им плащам заплатите, да са такива.
>
> Полицаите вече ги мразя по дифолт. Не ги деля на офицери и
> старшинки. Всички са продажни, корумпирани мишоци, повечето
> затлъстели и непригодни. По-умните работят с мафията, та поне
> да докарат коледните... Мизерия по български... Мерси.



Правилно обобщено от Canonio [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: JesuschristSuperStar   
Дата:   16-06-09 20:43

GM написа:

> canonio написа:
>
> > Моето бягство не е наказателно. Аз нямам намерение, да
> показвам
> > характер, или да плаша политици.
> > Обикновено се бяга, за да си спокоен за децата си... БГ е
> > динствената държава, в която с връзки, бой или подкуп си
> > записваш детето в детска градина, както и с връзки, бой или
> > подкуп влизаш за животоспасяваща операция.
> >
> > Живял съм в Лондон, знам какво е метрото. Знам какво е хора,
> > получаващи по милион годишно, да не ходят с колата на работа.
> > Ще обявя едно голямо "НЕ" на селянията и ориенталщината, ще
> се
> > обидя на всички, дето гласувайки за комунистите ми натресоха
> > рязаните и мангалите, дето преди не знаех, че ги има.... и ще
> > си спася остатъка от живота.. да си го изживея честно и
> > почтенно, щото аз не съм крадец и измамник, и искам и от
> > хората, дето им плащам заплатите, да са такива.
> >
> > Полицаите вече ги мразя по дифолт. Не ги деля на офицери и
> > старшинки. Всички са продажни, корумпирани мишоци, повечето
> > затлъстели и непригодни. По-умните работят с мафията, та поне
> > да докарат коледните... Мизерия по български... Мерси.
>
>
>
> Правилно обобщено от Canonio [smilie24]

Да [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-06-09 23:50

d256h - неделята например като бръзах към НДК, автобусът спря в най-лявата лента, но защото някакво животно си бе паркирало... ТИР-ът на спирката !!! Да си паркират селтаците брички по спирките свикнах, ама ТИР за пръв път ми се случва. Та проблемите идат до голяма степен от това, че куките явно смятат, че единственото служебно задължение е да си развяват задниците по улиците. Срещуположната спирка отдавна е обърната на паркинг, понякога колите са паркирани на два реда и автобусите са принудени да спират в най-лявата лента и да блокират цялото движение, ушевите минават и се правят че не виждат, то те и много по-страшни неща се правят че не виждат.

Ежков - ти пък контролите си тръгнал да вразумяваш - най-голямата измет. Който е толкова тъп и некадърен, че даже за кука да не го вземат, става контрольор в транспортът. Веднъж дигнах див скандал на такива двама мизерници, дето тръгнаха да ме глобяват - то вярно че бях без билет, но те дори и не си правеха труда да проверяват вонящото стадо циганори, които се бяха натоварили в задната част на автобусът, а те разбира се всички пътуваха гратис, защото... но това е другата тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   17-06-09 08:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   17-06-09 08:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   17-06-09 08:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   17-06-09 09:23

georgi.kalichin

дълаг
малак
западна България
найстина
прожинени
вупросната
родниа
специялисти
подяволите някък си

Докторите там са КОРУМПИРАНИ ,арогантни и нагли..


Жорее.....
И на учителите да им таковаме таковата! [smilie2]



Публикацията е редактирана (17-06-09 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 09:32

dephil, не е хубаво на базата на външни белези да се оценява същността на нещата. В етнически план това е някакъв вид расизъм.
В литературен е по безобидно- начин е да омаловажиш и лишиш от смисъл нещо, на базата на грешки при знаковото му излагане.
Аз поради личната си необразованост искам да защитя неуките хора в БГ и да претендирам за смислова цялост и независимост на съдържанието от правописа, един вид същността да е над формата. Обратното би наложило мнението, че всеки текст на чужд език е лишен от смисъл, поради различност в знаковото си изображение...:))))



Шегувам се..., но е истина[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   17-06-09 09:37

Ежко, да ме прощаваш, но правописът не е форма. Той е изражение на знаковостта в един текст. Колкото по-малко се уважава и спазва знаковостта, толкова съдържанието/смисълът ще се губят...такива ми ти работи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-06-09 09:46

Хе-хе - Ежков пак ми напълни душата - аферим !!! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 09:46

"правописът не е форма. Той е изражение на знаковостта в един текст. Колкото по-малко се уважава и спазва знаковостта, толкова съдържанието/смисълът ще се губят"
Не се губи смисълът, ами страда.
Липсата на спазване за правилата на движение не води до спиране на движението, а до опорочаване на неговата безопасност.
Иначе ако наистина не разбирате какво е написано, поради липса на знаковост- ОК, прави сте. Но ако разбирате, но искате да омаловажите смисъла на базата на липсата на знаковост..., не сте прави.
Най-смислените неща в живота си съм чул от необразовани или малообразовани хора и се радвам, че не съм пренебрегнал значението на думите им, поради неправилен изказ или обикновена надменност.
Иначе си права. Аз преди въобще не исках да спазвам правописните правила във форума, но щом сте приели някаква такава практика, напоследък съм преправил подхода си и слагам чат-пат по някоя запетайка, макар и на грешните места:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   17-06-09 10:05

добре, страда...ето, че една дискусия заминава на кино като започнем да се "въвясваме"(вторачваме) в знаците.
Така че, смислово те поркрепям, но да не стигаме до крайности [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   17-06-09 10:09

ejko,
Dai da po4nem ida pi63m na 6lokoviza taka poglednato pomalkoli 63 m3 razb3re6? N3.
Apa 3 ipoid3ino!!!

Нo, не ме разбра - друга беше мисълта ми [smile]

Просто исках да помогна на анти-БГ тезата с това, че и учителите ("obrazuvatlenata sisma") въобще не си вършат работата, не само докторите, полицаите, контрольорите, чиновниците, политиците и пр.

Тоест - подкрепих тезата на georgi.kalichin [smilie7]

А правописът е като хигиената.
Сигурно може и без него, но - не е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 10:18

хахах:)))
Прав си..., dephil.
Мисълта ми беше, че иронизираш и това нямаше да доведе до нищо хубаво и затова разводних темата:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: slivenski   
Дата:   17-06-09 10:22

А правописът е като хигиената.
Сигурно може и без него, но - не е същото.



Итс анадър... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: d256h   
Дата:   17-06-09 10:24

ъъъъ, а Бойковската работа.. к'во, мммм?
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 10:27

умре:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   17-06-09 10:33

Що да е "умрела" бре?
Че метрото ще годиняса е ясно.
Просто (както винаги) ще струва по-скъпо.

Но е добра идея Импи да вземе да направи един дисконт за консултиране на форумци по отношение на личните/домашните финанси.
Всички само ще спечелят [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 10:58

"ще годиняса, същото ли е като "ше годиняше":)))

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: tnt   
Дата:   17-06-09 11:12

Ежко, добре разводняваш [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: dephil   
Дата:   17-06-09 11:21

ejko

Добър въпрос, уви - не е!

Както не е същото "ще миряса" и "ще мирише" [smilie18] айде още малко и идва времето за по [beer] и по [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: Pulsar   
Дата:   17-06-09 14:28

dephil ,

чак те цитирах в блога си !!!
[smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубава работа, ама Бойковска...
Автор: юнга   
Дата:   17-06-09 20:48

Каква коварна наука е статистиката.
Едно село в Преславско, от 10години не е виждало лекар в селото.
Личният лекар е в Преслав.
Взели хората, та започвали да събират по 2 лева на човек. Със събраните пари наели фелдшер, който работи в селото по график.
От съседното село, което било изпаднало в същата 10 годишна ситуация,поискали да се включат в импровизираната здравна каса.
Приели ги,но при условие , че за прегледите при фелдшера, жителите на първото село ще бъдат с предимство.

понеже тук се написа :

Закъснения, спрямо население:
а) 0.43% за САЩ
б) 0.03% за БГ
Десет пъти по-малко.

и куп още неща, предлагам този статистик да им парти на селяните оптимистичната гугълска статистика, пък да му мислят, как като не са виждали от 10 години лекар в селото, линейката не е закъснявала за тях.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.