Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Боса под градушка шляпа...
Автор: kmetax   
Дата:   10-06-09 14:03

[smilie9] Вчера видях нещо еднвроменно в 2 български 'реномирани' печатни издания,което ме вбеси:
Боса под градушка шляпа... - Както виждате на снимката една готина кака шляпа в локвите след лятната буря показвайки хубави крака,стилно облекло и добър вкус(Motivi),но това не е същественото-в същото време в другия вестник можете да видите пак на първата страница същата кака,но с торбичка на Ivitom - демек всичко е на опаки!? Огледално изображение - явно някой въобще не си е свършил работата-не знам кой е колегата,който е фотографил тази хубави крака,но всички знаем че НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПРОМЕНЯ без излишното съгласие на автора неговата творба.ДА! Повечето от вас ще кажат:" Какво толкова-на мен ми откраднаха снимки за календар,за които можех да взема хиляди, а нищо не ми дадоха' Докато никой не търси интересите си няма да има уважение към авторското право.Дано автора да е разбрал за гафа и да вземе мерки - Аз лично бих искал публично извинение поне в този сайт.[smilie9] [smilie9]
http://photo-cult.com/picture.php?id=442021

Отговори на това съобщение
 Re: "Боса под градушка шляпа..." Или пак за авторските права
Автор: georgi969   
Дата:   10-06-09 14:05

Линка:
"Снимката, която се опитвате да редактирате не е ъплоудвана от Вас!"-това се появява.

Отговори на това съобщение
 Re: "Боса под градушка шляпа..." Или пак за авторските права
Автор: didesignbg   
Дата:   10-06-09 14:14

Снимката ти ли си я правил?
Правил я е някои друг и си сигурен че е ползвана без съгласието му?
Наясно ли си че качването на изрезка от вестник е против правилата на култа?
?
http://photo-cult.com/showpic.php?aut=kmetax&id=442021
Това е правилния линк за снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: No Subject
Автор: kmetax   
Дата:   10-06-09 14:19

Не не съм наясно за 'култа' просто видях това вчера в едно кафе и го снимах с телефона,не става въпрос затова дали е използвана без съгласието на Автора, а че е обърната наопаки в единия вестник!Това е против правилата!

Отговори на това съобщение
 Re: No Subject
Автор: BOrisoFF   
Дата:   10-06-09 14:21

Възможно е автора сам да е предоставил снимката в двете издания?!

Отговори на това съобщение
 Re: No Subject
Автор: didesignbg   
Дата:   10-06-09 14:22

Против кои правила?
Да не би като си купя снимка от сток сайта да нямам право да я обърна, изрежа, разтегна, преоразмеря, оцветя, изтрия?!

Отговори на това съобщение
 Re: No Subject
Автор: asahi   
Дата:   10-06-09 14:25

Някои права имаш, други - не.

Отговори на това съобщение
 Боса под градушка шляпа...
Автор: kmetax   
Дата:   10-06-09 14:27

В случая това не е корекция или както там го изброяваш а груба грешка поради недоглеждане - когато видиш твоя снимка с розов пейзаж и летяща чиния ще го приемеш за нещо нормално? Дори и да е така това е грубо осиране -Да всички грешим,но трябва да признаваме грешките си - публична грешка-публично извининие.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-06-09 15:39

БАЯ глупава тема [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-06-09 16:44

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   10-06-09 17:21

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Боса под градушка шляпа..." Или пак за авторските права
Автор: special_k   
Дата:   10-06-09 17:33

въх....

1. Тва е страньорска грешка. Принципно флипването по хоризонтал се ползва масово, идеята е в търсенето на композиция за цялата страница... ако страницата тежи наляво и снимката също - флипваш, и тежестите се изравняват/[smilie5] баси колко малоумно го написах тва/. Има и разни правила при странирането, примерно - ако имаш портрет/врезка/ и той гледа на една страна, не може тази страна да е навън от страницата, а трябва да гледа навътре..... в такива случаи също се флипва. Грешката в случая е че КОГАТО ИМА НАДПИС НЕ СЕ ФЛИПВА. :) Страньорите обаче принципно са малоумни, така че нищо чудно...

2. Въпросната снимка е на БГНЕС. БГНЕС е агенция. Агенциите продават снимки. Авторите на тези снимки предварително са се подписали че си предоставят авторските права на агенцията.....тоест, ако си купиш снимка /или дънки/ можеш да си ги въртиш както искаш.., друг е въпроса какво и дали печелиш от това.

Ако ти си купиш дънки и после им махнеш едно парче отзад, така че да ти се вижда цялото Д - права ли ще е фирмата да ти иска извинение за това че им петниш марката? :)

3. Навсякъде страньорите са олигофрени.

Отговори на това съобщение
 Re: "Боса под градушка шляпа..." Или пак за авторските права
Автор: BOrisoFF   
Дата:   10-06-09 17:35

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Боса под градушка шляпа..." Или пак за авторските права
Автор: kmetax   
Дата:   10-06-09 18:28

Съжалявам - който не чете общи правила така е - ето новия линк към снимката:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/ivmi0475.JPG
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=42888&pid=12841157



Отговори на това съобщение
 Re: Боса под градушка шляпа...
Автор: chavdarpg   
Дата:   10-06-09 20:27

И ся кво [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Боса под градушка шляпа...
Автор: Prakticar   
Дата:   10-06-09 22:28

Благодаря на Спешъла за доброто обяснение.

Отговори на това съобщение
 Re: "Боса под градушка шляпа..." Или пак за авторските права
Автор: kmetax   
Дата:   11-06-09 01:04

И Аз [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Боса под градушка шляпа...
Автор: tnt   
Дата:   11-06-09 06:59

хахахах! Спешъле [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   11-06-09 09:54

Спешъла е специален! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Боса под градушка шляпа...
Автор: dephil   
Дата:   11-06-09 11:26

kmetax,

Възхищавам се на ентусиазма и страстта да се бориш за своята Кауза!
Дори и когато такава няма.

Ако ти се бори с грешки на мас-медиите - брой правописните, пунктуационните и стиловите грешки в българската преса и ги снимай с мобилния си телефон?
Още повече, че никой друг не би успял, само ти! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Боса под градушка шляпа...
Автор: kmetax   
Дата:   12-06-09 14:52

Дефил,
1. Кауза винаги има(Кауза= Дело,Интерес,Случай б.пр.)!Освен това съм снимал с телефон само за да покажа това, което ми попадна в кварталното кафе или може би трябваше да се прибера в студиото и да направя репродукция на вестника на статив? Щеше да изглежда може би по-добре,но това не е целта.Ако всички мислят така съвсем нормално е да бъдат ощетявани и други колеги.
2.Не забравяйте колко дела по света са завеждани за много по-абсурдни казуси и много от тях са печелени и ако забелязвате от няколко години типичен пример за това е че не само в Макдоналдс, но и в много други заведения има предупредителни надписи за горещо кафе и мокър под.И на оная кукувица сигурно са се присмивали ама се насърба с горещо кафе и 7 ли, 17 ли милиона лапна за 'каузата'[smile]
3.Никога няма да спечелиш ако не се бориш - мога да не успея - даже е много по-вероятно,но ще знам че съм опитал.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Боса под градушка шляпа...
Автор: dephil   
Дата:   12-06-09 15:53

Ако фотографът честно си е получил парите, като е продал снимката, барабар с правата да бъде редактирана (дори и страньорът да не е сбъркал) - как точно твоят колега е бил ощетен? И с какво?

Но си прав де - има и по-абсурдни казуси от твоя.
Само едно не разбирам - защо се равняваш по тъпаците?

Като ти се съди - заведи дело срещу общината?
Кеф ти за дупките по улиците, кеф ти за несъбрания пред входа ти боклук, хем и за двете си плащаш данъци като поп.

Обещавам да намериш доста по-сериозно одобрение и поддръжка, отколкото да се завираш под бика, в търсене на цицка, от която да бозаеш (е, поне една ще намериш, де).


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.