Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   30-10-09 14:17

Чета тука сега....чета.... темата...сега...


Бил витаел във въздуха негативизъм... все злощастни предсказания се спрягат....

Аз пък сигурно съм повреден и си мисля други неща:

Щом положението е такова каквото е или както го виждаме и усещаме значи, така трябва да бъде, защото ние си го правим... като цяло обществото..

Забелязал съм, че като съм в присъствие на деца, особено такива малки, между 3 и 6 годинки, те така ме зареждат с оптимизъм...

Лицата им весели, греят...
Очите им блестят, усмихват се..
Приемат всичко около себе си за нормално и го изучават любопитно...

След такава среща, като прочета в този форум, някоя подобна упадачна тема, се стряскам...

Много мрънкаме беееее!



Публикацията е редактирана (30-10-09 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-10-09 14:26

Автор: dimi2007
Дата: 30-10-09 14:05

Типичен аналог в БГ - да построим един губещ мастодонт като Кремиковци, който насира природата наоколо. Да обезлюдим няколко десетки села и да ги набутаме в грозните панелки на Левски-Г и Враждебна, за да бачкат в Кремиковци...Да изкараме хората от естествената им среда и да ги наврем в тежката промишленост...
Или да обезлюдим 20 села и да създадем изкуствен промишлен град - Димитровград...
------------

По-добре да си седят безработни или да одят гастарбайтери ва запад......


Дими престани да говориш глупости!
По-добре е било правителството да се погрижи да създаде условия за развитие на селското стопанство и да насърчи предприемачеството в собстените стопанства, както и да осигури пазари за продукцията, произвеждана от тея хора. Не да им брои колко корена домати са засяли в двора си, да не би да опорочат социализъма(както е било през 60-те) и да ги метне в месомелачката на тежката промишленост.
Да не говорим колко лошо за страната е това създаване на губещи и замърсяващи тежки предприятия.

Свинщина.



Публикацията е редактирана (30-10-09 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 14:30

Дими престани да говориш глупости!
По-добре е било правителството да се погрижи да създаде условия за развитие на селското стопанство и да насърчи предприемачеството в собстените стопанства, както и да осигури пазари за продукцията, произвеждана от тея хора. Не да им брои колко корена домати са засяли, да не би да опорочат социализъма(както е било през 60-те) и да ги метне в месомелачката на тежката промишленост.
----------

Колко държави с висок стандарт карат на селско стопанство и какъв процент работна сила е ангажиран там !?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   30-10-09 14:40

dimi2007 не чети избирателно ве човек!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-10-09 14:51

Дими, гледай филма и разсъждавай на тематика висок стандарт, потребление и щастие...
Доста са относителни тея понятия.

Не смятам, че хора домъкнати от естествената си среда в грозните смрадливи панелки да бачкат в Кремиковци са олицетворението на благополучие и щастие.
И изобщо тея тезиси на бай Тошо за тежката промишленост в една страна без достатъчни ресурси за такава, си ги заврете сещай се къде[smilie23]
България можеше да е в пъти по-добре ако не се закопаваха пари в губещи мастодонти, а се разчиташе на развит туризъм, лека промишленост и модерно селско стопанство с частна инициатива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   30-10-09 14:53

Всички живели по ония времена знаят че немаше начин да се преместиш тук или там поради една причина - жителство !!!!

Така че немаше как да изселят селата !!!

Селата се изселиха основно след 89-та и последните години .

Освен това даже да живееш близо до града не можеше да почнеш работа в някой завод защото имаше изискване - документ подписан от АПК-то че нямат нужда от работник като теб там !!!

И други игри имаше ......

Пиниза беше да идеш на национален обект и там вече можеше да кандидатстваш за каквото си искаш жителство !!!

Мене лично са ме канили 20 пъти да ставам жител на Пловдив или софия , и служебни апартаменти тоже ...ама аз от тогава още съм Gusty rider [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 14:56

dimi2007 не чети избирателно ве човек!
--------

Именно:

Държавата да се погрижи
Държавата да създаде
Държавата да насърчи
Държавата да осигури пазар
Държавата да осигури изкупни цени

Това го имаше допреди 20 години по селата.........[smile]

В убавите държави казват че 2-3 % са ангажирани в селското - а останалите !?!?!
Нека позная - ще купуват и препродават...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-10-09 14:57

Тоде, работниците в Кремиковци са кореняци Софиянци, да:) И Левски-Г е от кореняци все ....

Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 15:01

Тоде, нали знаеш че най-големите небивалици за селото ги разправяха гражданите......
а най-спецовете не знаят кво яде коза, а да я издоят - хептен....[smilie5]

Да не казвам кви са разходите за 1 дк продукция, добива в зависимост от района в България и изкупните цени.....

Иначе на идей сме велики....виж Дания, виж Швайца, виж Германия....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-10-09 15:04

Абе Дими, имаше го през 80-те бе. Накрая чак.
Тогава живнаха хората, като им дадоха възможност на частна инициатива - да гледат и продават продукция от дворовете и местата си.
Айде провери как е било през 50-те и 60-те.
За съжаление след 89-та нещата се насраха тотално и умишлено бяха разрушени маса неща. След "социализъма" последва постсоциалистическа анархия, плюскане и разграбване. Бая другари се облажиха:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   30-10-09 15:08

ТЕМАТА НЕ БЕШЕ ЛИ ЗА:

ПОТРЕБИТЕЛСКОТО ОБЩЕСТВО?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   30-10-09 15:15

Автор: boni
Дата: 30-10-09 14:57

Тоде, работниците в Кремиковци са кореняци Софиянци, да:) И Левски-Г е от кореняци все ....


Ами Кремиковци беше национален обект де !!! За това можеше тракториста да стане леяр !!!

Но немаше никакъв начин да стане месар в Родопа !!! Или тракторист в Подуяне .

Като се напънете и ще се сетите че жителствата се махнаха чак 90-та май беше...

Селяните зарязаха селата , отидоха по националните обекти само и само да се преместят в града !!!

Друг шанс немаше да избегаш от село....

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-10-09 15:20

Ами Тоде, бягало им се е към града, какво да правят на село. Нито земя имат, нито някакви перспективи, освен да бачкат за АПК-то.

Дими на тея небивалици съм им свидетел.
Израстнал съм в Любимец. Родът ми, както и на много други се е занимавал със земеделие и продължава да се занимва.
Имам целия архив на прадядо ми с всички закупени малко по малко ниви.
И селото по онова време преди 44-та хич не е било за оплакване, както се опитвате да ги изкарате нещата с Ролея. Поне не са били по-зле от съседните подобни в Гърция.
Имали са дори собствен вестник(издавал го е дядо ми)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 15:26

Айде провери как е било през 50-те и 60-те.
--------------

През 50-60 те чрез текезетата, земята се комасира и започна интензивното земеделие.

Имаш ли представа колко е давал декар царевица от имот на частник през 40те и каква рента в натура е давана на декар през 50те !?!?

Сещам се кви влогове имаха в ДСКато селяните - квито и "средната" класа днес няма....[smilie3] - а те не са били от заплатите в текезето, нито от източване на фонд Земеделие или ДДС.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   30-10-09 15:33

Автор: boni
Дата: 30-10-09 15:20

Ами Тоде, бягало им се е към града, какво да правят на село. Нито земя имат, нито някакви перспективи, освен да бачкат за АПК-то.


Неееее , поради мързел !!!!

Всеки в света знае че земя се гледа мъчно !!! И манги все нема .Бачка се от тъмно до тъмно !!!

Така е с земята !!!

Във фабриката е кеф .От 8 до 5 и чао ... не те интересува !!!
Отваряш вратата на апартамента - затваряш и пак не те интересува !!!

Умират да немат грижи .....и да се оплакват !!!

[smilie19]

Затова бегат ...и сега .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   30-10-09 15:35

А какви къщи оставиха по селата - цели гимназии .С кво ги построиха тез бедни селяци не моа се сетя ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И защо ?????

[smilie19]

Оня ден бях в нещо като бивша вилна зона ... хората са строили къщи , огради , обработвали са земята , намирали са си работа ...
Цялата зона е била рай....

Правили са го сами , никой не ги е карал ....

Сега всичко е разбито , дограми , кабели ,ламарини , дървета .....

И някой се опитва да ми каже че нямало хора за Белене и ли за трепане в тази държава .

За граждански права ми говорят и свобода !!!

Иди и виж каква е съсипия ....постоена от хората които са живели мноооого лошо.....


А като се друсате на таралясниците погледнете в страни от пътя .Никога не е имало толкоз пустеещи ниви !!!

Никъде в Европа няма .


Обаче се праим на интересни.....



Публикацията е редактирана (30-10-09 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 15:39

Ами Тоде, бягало им се е към града, какво да правят на село. Нито земя имат, нито някакви перспективи, освен да бачкат за АПК-то.
-------

Затова на запад градовете са на изчезване, понеже ората бягат да работят земя на село.....[smilie5]

И така и не се разбра кво ще работят в селското тези изван 3тя процента заети в модерните държави

Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 15:56

Неееее , поради мързел !!!!

Всеки в света знае че земя се гледа мъчно !!! И манги все нема .Бачка се от тъмно до тъмно !!!

Така е с земята !!!
-----------

Тоде, сещам се за оная дето вълка решил да яде хляб че му омръзнало да го гонят ората и отишъл при орача да го научи...
Орача рекъл че първо требе да изоре, а вълка попитал: И ще ям ли хляб!??
Орача рекъл че требе да разграпи и засее, а вълка попитал: И ще ям ли ляб !?!?
Орача рекъл че пролетта требе да натори, да плеви ако се наложи, да жъне........и т.н., и т.н.......
Вълкът се отчаял накрая и констатирал че тая работа не е за него и ще си кара на месо....[smilie5]

Или пък да стане вишист или работник в града....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 16:00

Ето един преуспяващ предприемач от онова време.....много ме кефи трактора му....[smilie5]

п.п. Този е от по-преуспелите, понеже ралото му е изцело железно....


https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/luda4650.JPG
http://www.lostbulgaria.com/pic/1167.jpg



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   30-10-09 16:15

Автор: dimi2007
Дата: 30-10-09 16:00

Ето един преуспяващ предприемач от онова време.....много ме кефи трактора му....[smilie5]


Този е от времето на прабаба ми ...

Отдавна нема вол да се снимаш с него дори !!!

Всъщност дали повечето от вас могат да направят разлика между бик и вол ????

На живо - гугъл нема ви помогне !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 16:27

Тоде, тва си е чисто сиво-искърско българско говедо....пола не се види, но не са бикове 100%
.......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се замислим !!!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   30-10-09 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.