Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Pulsar   
Дата:   03-06-09 21:02

Някой знае ли на кой принцип държавата разрешава/избира на частни банки да правят далавера в държавни институции като имат в тях клоновена същите, вземат за услугите си огромни такси и тн и тн.?

И още едно питане имам. Защо на мястото на частните банки не са сложени клонове на такива, които са собственост на държавата, БНБ или там каквито са нужни, за да може да не се наливат толкова пари под формата на такси в частните такива?

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-06-09 21:04

Питаш сякаш тук всички са банкери или поне министър-председатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Pulsar   
Дата:   03-06-09 21:04

Бе, да ти кажа съм останал с впечатлението, че доста от тях претендират да са [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: hash   
Дата:   03-06-09 21:11

Не може да има клон на БНБ. Това не е търговска банка. Няма държавни търговски банки. Има общинска банка примерно, но не съм сигурен, че и тя е 100% общинска. Винаги някой ще лапа от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: CanoniO   
Дата:   03-06-09 21:47

Пулсаре, веднага давам пример:

Всички такси по мита и ДДС на митницата се плащат в клон на СИ Банк, дето е на митницата. През друг клон и с друга такса няма как да минеш....
От там идва въпроса:

"Що СИ Банк?"... Търг ли имаше, хората ли питаха....

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: exo99   
Дата:   03-06-09 21:52

СИ Банк ги уреди навремето Костов да минават държавните плащания от там.
После явно са си кихнали яко и на новите и така.
През СИ Банк минават и плащанията ДОО / осигуровките /.
Защо ли ???[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: exo99   
Дата:   03-06-09 21:52

СИ Банк ги уреди навремето Костов да минават държавните плащания от там.
После явно са си кихнали яко и на новите и така.
През СИ Банк минават и плащанията ДОО / осигуровките /.
Защо ли ???[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Pulsar   
Дата:   03-06-09 21:55

Не помня в МВР-тата в Пловдив на коя банка точно се разплащах, но със сигурност си спомням, че ако нещото дето плащам струва 5 лева, банковата такса беше 3 ?!?!?!?!

Да им таковам и таковата на тея далавераджии...

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Vinsent   
Дата:   03-06-09 22:36

Да бе, в оная тема забравих за СИ банк. Дееба паразитната банка, дето всички държавни вземания ще минават през нея. И това още продължава! Баси кви обвързващи антидържавни договори са направили тогава, нема мърдане! А, тя няма сили и структури това да го прави ефективно! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: promis   
Дата:   03-06-09 22:42

Pulsar, мисля, че СИ банк беше и в Пловдив. Само че аз като си вадих паспорта много бързах, така че не обърнах внимание на таксата.

off: какво стана, нали щеше да разказваш за Ренсова поляна? Фото и видео щеше да има [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: equinox   
Дата:   03-06-09 22:59

Трябва да питаш тук: http://www.mdaar.government.bg/contact.php

Иначе типична картинка - никаква прозрачност, нула отчетност = абсолютна безотговорност. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   03-06-09 23:02

СИБамк - щото е на Костов... [ezik]

Така е - бамките топят чофки в държавни такси и други работи... това бамкер да си, с държавен гръб, много секси далавера... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за
Автор: Pulsar   
Дата:   03-06-09 23:19

Що ли не ме учудват тея коментари... Явно, че пак ще си останат нещата същите независимо какви избори има или няма...

Сега ще се поровя да видя в другите европейски държави кои точно банки събират тези задължения или такси за държавна администрация... и дали изобщо там нещата са уредени по същия начин...


promis/

има мното матрял, ма пусти мързел...[smilie18]



Публикацията е редактирана (03-06-09 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-06-09 23:30

Всички такси по мита и ДДС на митницата се плащат в клон на СИ Банк, дето е на митницата. През друг клон и с друга такса няма как да минеш....


Не е баш така. СИ Банк имат клон в самата сграда на митницата, и повечето кешови плащания минават през тях просто защото така е по-удобно на хората. А иначе бюджетните сметки са в други банки. И можеш да си платиш държавния рекет безкасово от която искеш банка...

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Pulsar   
Дата:   04-06-09 00:29

GenaDP /

Гена, ок, ама явно "която искам банка" я няма там на същото място, нали? Сиреч, избираш/ме тази, която е на една ръка разстояние...

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   04-06-09 00:43

ааааааааааааааааааааааааааааааа тва в меверето е НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРОСТОТИЯ [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

И АЗ ЧУХ , ЧЕ онзи селяк лостов имал пръст [smilie23]

карах се с една патка там. за четири паспорта плащам наведнъж, т.е. един превод-една такса. ДА АМА НЕ [smilie23] [smilie23] 4 такси, баси и педалите, тва е едно от местата дето най ме ядосаха, (другото беше отписване от здравни[smilie23] )

викам и на патката, не ви ли е срам с тези огромно такси, в англия нямат НИКАКВИ ТАКСИ. тя вика, аааа точно там ли , в онези консервативни банки [smilie10]
имах у мен банкови извлечения и и ги тряснах в главата.
абе мани нямам думи, банка която се издържа от такси [smilie23] няма място на банковия пазар. ама тази е поставена там [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: GenaDP   
Дата:   04-06-09 00:48

Аз педерастчетата от СИБанк ги церя много лесно. Оттатък улицата е Експресбанк, там имам сметка. Отивам, нареждам плащанията, и ми излиза по 90ст. на превод. За същото тея гъзове там ми искат 10 лева и отгоре...

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Pulsar   
Дата:   04-06-09 00:59

Че то ако се не лъжа, всяка една банка ТРЯБВА да има сметките на държавните институции, или се лъжа? Защото по тоя начин... тея убосници от СИ банк много яко са се нагушили явно и то не от вчера, а едва ли ще е до утре...

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-06-09 08:28

Ами това, което знам от работата си в банка. БНБ не е търговска банка. Нейната роля е по-скоро контролна. Тя избира банките, които да обслъжват бюджета. Операциите от бюджетни организации са безплатни, с малки изключения. Операции към бюджета на търговски дружества и частни лица обаче не са. И те едва ли биха били, където и да се обслужва бюджета. Т.е. дали ти плащаш кум бюджет или към доставчик, вече е все едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: air   
Дата:   04-06-09 09:42

Държавни банки, които да обслужват такива операции НЯМА.
Общинска банка се управлява на практика от мастития бизнесмен Ковачки.
Банките са длъжни да обслужват бюджета (но не и търговските дружества) безплатно, но понеже имат разходи - плащат си на преводната система, безлихвени резерви и т.н. избиват от таксите, които събират от клиентите на бюджета.
Обикновено бюджетните структури организират конкурси за обслужваща банка, но ... съм виждал как се подават празни оферти, които се попълват после [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: explorer   
Дата:   04-06-09 11:51

И в Съдебната палата има клон на СИ Банк.

СИБанк - държава в държавата


Отговори на това съобщение
 Re: Покрай темата на Бони за "събирането на вземанията" аз да питам за банките?
Автор: Pulsar   
Дата:   04-06-09 12:09

Обикновено бюджетните структури организират конкурси за обслужваща банка, но ... съм виждал как се подават празни оферти, които се попълват после

Явно за това говорим, да...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.