Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: Yulo   
Дата:   03-06-09 01:37



Нещо пак не е наред в тази страна


Пламен Асенов
http://asenov2007.wordpress.com/

Идват избори и нещо пак не е наред в тази страна. То не че когато няма избори е наред, но сега работата удари съвсем през просото.

Комунистите са се развилнели и демонстрират безогледно всичките си номера – от най-изтънчено магарешките, до най-просташките, само и само да направят кашата в главите на хората пълна и да се задържат на власт.

И `що да не се развилнеят? Законодателната власт е тяхна – упражняват я заедно с присъдружното ДПС и маломощните царски пажове. Изпълнителната власт е тяхна – пак заедно..... Службите са техни. Президентската власт е тяхна. Медиите са в огромна степен техни. Бизнесът – смее ли.....

Независимата съдебна власт е управляема – било чрез стари и нови вътрешни зависимости, било чрез външен натиск. Престъпният контингент е техен - забележете как е кротнал предизборно. Москва е тяхна, поне когато е необходимо на Москва – забележете и тя как е кротнала в момента по всички български въпроси.

Брюксел не е изцяло техен, но все пак имат лоби там. Пък и въпросният Брюксел не е създал механизъм, по който да може да изхвърли България от европейското семейство, така че дори онази част от Брюксел, която не понася тъпи комунистически номера, ще трябва да търпи тъпите им комунистически номера.

Най-страшното е, че голяма част от хората в тази страна са техни, дори и когато привидно гласуват против тях – например за партии като Атака, РЗС и други, много други. Макар от 35 години насам да следя отблизо политическия живот в България, честно казано, не ми е ясно как става това.

Как стана така, че в средата на осемдесетте години, когато комунистите докараха страната до просешка тояга и в магазините нямаше дори свещи и кибрит, хората скочиха не срещу тях, а срещу турците? Как стана така, че през 88-ма, 89-та година си отгледаха опозиция, която да ги опази на власт?

Как стана така, че през 90-те ограбиха страната, а виновни се оказаха Филип Димитров, впоследствие Иван Костов и изобщо – цялата интелигентска пасмина от сини гадове? Как стана така, че в началото на новия век сключиха сделката с царя, когото бяха отдавна прогонили и с върхушката на ДПС, която бяха държали по затворите по време на тъй наречения “възродителен процес”, за да управляват – разбирай, да лапат парички – сега заедно и заедно да отдалечат колкото могат хората в България от реализацията на истинските европейски принципи и ценности?

Как стана така, че в момента всички ги виждат какво правят и всички ги чуват какво говорят, и въпреки това има мнозина, които продължават да вярват, че политическото пале Сергей Станишев в ролята на министър-председател може да сбъдне нечия мечта?

Като се замисля, понякога си казвам, че може би аз нещо не съм наред. И тогава пак започвам да ровя в паметта си, в учебниците по история, в книгите на могъщи писатели, започвам да гледам документални филми...

Е, не! Не е като да не съм наред. Винаги и навсякъде, не само в България, комунистите са имали ужасяваща роля за обществата, в които са пуснали корени. Дори най-младите сегашни избиратели би трябвало да си спомнят времето на Жан Виденов, би трябвало да могат да различат политическите мимикрии от последните години, съчетани с управление на пълната некадърност и корупция - да разберат, че нещо ги работят. Че нещо пак не е наред в тази страна...

Но май няма да стане. Като гледам социологическите проучвания на фона на безогледните действия и изказвания от страна на комунистическата пасмина, говорят ми за едно – тъй нареченият “народ” предпочита да не мисли много-много. Освен, разбира се, ако ситуацията всъщност не е симптом за силна, клинична форма на мазохизъм.

копи от
http://www.kafene.net/analysis.html?fb_1101652_anch=6938306

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: ffwd   
Дата:   03-06-09 01:49

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: jekopj   
Дата:   03-06-09 09:55

От така цитираната статия,едно от неверните /за мен/ неща е,че видите ли,той "бизнесът" не смеел да се опълчи на беззаконията на управляващите...за кой бизнес говорим?За законния или за сенчестия?Щото тези предизборни кампании се финансират именно от бизнеса,а в последствие се приемат закони в интерес на дарителите на тези кампании,раздават им се европейски пари чрез различни поръчки,но това вече и децата го знаят.От друга страна т.н. "сенчест бизнес" също е рекетиран за пари с обещанието да не се пипат "босовете" т.е. тези,които дават парите...както може да се уверите,вкарани в затвора бандити няма.
Законодателната,съдебната и изпълнителната власт работят за своя сметка и за този,който даде повече,но всяко ново правителство идва с обещанието,че ще оправи работата,а как ще стане като същите корумпирани човечета остават на постовете си в по-долните етажи на властта?[smilie11] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: dephil   
Дата:   03-06-09 10:14

Yulo,

Понеже използваш кирилица, предполагам, че си българин, тоест - имаш гражданство в "тази страна"?

Ако това е така, ще споделиш ли, какво смяташ ти да направиш в името на нейното по-добро бъдеще?

Безмозъчен копи-пейст на ЧУЖДИ мнения не те превъща в Гражданин.

Самата статия има едно достойнство - емоционална наситеност, но ако авторът е прав в своите предположения - тогава защо Костов, когато имаше ВСИЧКО - и изпълнителна, и законодателна, и съдебна власт, а бизнесът чинно се отчиташе във фондацията на жена му, плащаше му на митницата и пр., то - защо Костов не направи НИЩО за "декомунизацията" на България, м?

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: dephil   
Дата:   03-06-09 10:14

Yulo,

Понеже използваш кирилица, предполагам, че си българин, тоест - имаш гражданство в "тази страна"?

Ако това е така, ще споделиш ли, какво смяташ ти да направиш в името на нейното по-добро бъдеще?

Безмозъчен копи-пейст на ЧУЖДИ мнения не те превъща в Гражданин.

Самата статия има едно достойнство - емоционална наситеност, но ако авторът е прав в своите предположения - тогава защо Костов, когато имаше ВСИЧКО - и изпълнителна, и законодателна, и съдебна власт, а бизнесът чинно се отчиташе във фондацията на жена му, плащаше му на митницата и пр., то - защо Костов не направи НИЩО за "декомунизацията" на България, м?

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-06-09 10:18

Еми като не ги изтрепахме комунягите '89 та сега децата им да се завират в миша дупка, а не да си карат кефа с крадени пари...

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   03-06-09 10:27

Автор на статия изредил и очернил всички, без скудоумният "кмет" на София. Политическата му насоченост ясна е.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: юнга   
Дата:   03-06-09 10:33

Автор: dephil
Дата: 03-06-09 10:14

Yulo,

Понеже използваш кирилица, предполагам, че си българин, тоест - имаш гражданство в "тази страна"?

Ако това е така, ще споделиш ли, какво смяташ ти да направиш в името на нейното по-добро бъдеще?

Безмозъчен копи-пейст на ЧУЖДИ мнения не те превъща в Гражданин.

Самата статия има едно достойнство - емоционална наситеност, но ако авторът е прав в своите предположения - тогава защо Костов, когато имаше ВСИЧКО - и изпълнителна, и законодателна, и съдебна власт, а бизнесът чинно се отчиташе във фондацията на жена му, плащаше му на митницата и пр., то - защо Костов не направи НИЩО за "декомунизацията" на България, м?


Едва ли Костов е имал всичко и това него казвам в негова защита, защото самия аз имам лични упреци , които няма да изложа сега и тук.
Много дълъг може да бъде списъкът на това което е нямал Костов.
Хайде да го започнем с конституцията и профсъюзите. Да го продължим с нереформираната икономика. С доносниците, зависимите и хранениците на комунистите навсякъде, дори и в СДС.
Може да продължите списъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: Lalinda   
Дата:   03-06-09 12:56

Авторът със сигурност е мазохист.

Но това може и да е нормално, знам ли.

Общо взето, копи/пейстърите са си мазохисти, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: slivenski   
Дата:   03-06-09 16:07

Търсейки информация за Минчо Христов от съседната тема, попаднах на една матриалче, което искрено ме накара да се смея... Вижте датата... Ето:

Новият парламент

Бойко Борисов обеща на Иван Костов винаги да го побеждава на избори

09.03.2006 13:02

Бойко Борисов отправи обещанието по повод изявление на ДСБ в парламента, че е некомпетентен да се справи с проблема с отпадъците на София

Отдавна не ме интересуват господата от ДСБ, каза столичният кмет Бойко Борисов по повод изявление в парламента от името на формацията, че е некомпетентен да се справи с проблема с отпадъците на София. Едни от големите беди на държавата идват точно от хора на ДСБ, посочи кметът.

Съжалявам, че така категорично бих Костов няколко пъти и му обещавам, че винаги ще го бия на избори, демократичните сили в България ще победят, каза Бойко Борисов.

По думите на кмета тактиката на болшевиките е да изкарват всички черни, а само себе си бели. Ако аз съм бил толкова години министър на финансите, четири години премиер и съм оставил на един кмет такава София, ще ме е срам да изляза по улиците, каза Бойко Борисов.

Според него Иван Костов се е оказал най-слабия управленец и кадровик на държавата. Той не е изпратил с добро нито един човек от своя екип - нито Богомил Бонев, нито Евгений Бакърджиев, нито Петър Стоянов, нито Надежда Михайлова, каза още Борисов.


http://www.dnes.bg/article.php?id=20253


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Изводите се налагат сами... [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: slivenski   
Дата:   03-06-09 16:08

После имало било черен ПР... Черният ПР са самите неясни, двузначни и противоречиви послания на политиците ни... Те сами си правят черен ПР... [smilie21] [smilie8]



Публикацията е редактирана (03-06-09 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: Yulo   
Дата:   03-06-09 21:29

Ха,ха,бригадирчетата във форума как се преброиха :))

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   03-06-09 23:43

Юло аре да бириме тия дни, ама след неделя!

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо пак не е наред в тази страна
Автор: mitku   
Дата:   04-06-09 08:24

Защото комунягите не са тъпи и много добре знаят, и още по-добре прилагат двата древни принципа:
1) Разделяй и владей;
2) Прехвърляй проблемите от болната глава, на здравата.
Освен туй отдавна всички пари са при тях и сега дори ни им е нужно да се напъват за да въртят на малкия си пръст тоз Абсурдистан.
И сега идват пак избори, а народът пак ще е "за гъби", а после само ще мрънка... и те пак ще си продължат лапаницата. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.