Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: Нели   
Дата:   27-05-09 20:46

Пускам втора част на тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1161631&t=1161631&phorum_uriauth= , защото много малко ме разбраха какво всъщност исках да кажа (може би не обяснявам много добре)
Ще го кажа този път просто.
Не пресичайте на червено, не само защото рискувате вашия живот като пешеходец, а рискувате живота и на всички пешеходци до вас или на отсрещния тротоар, които замислени или просто разсеяни тръгват след вас по инерция.
За хора като Насо - Правете го, ако се наслаждавате на кървави сцени.

Насо, тук във форума звучиш много смел, но ако подведеш някой първокласник и му видиш мозъка по себе си заради теб, дали ще си толкова смел наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: tnt   
Дата:   27-05-09 21:19

Нели, не драматизирай излишно.
Ежедневно милиони хора не се съобразяват с милиони други.
Може би апелът ти трябва да е по-скоро: Моля, съобразявайте се, че не живеете сами на планетата. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: Нели   
Дата:   27-05-09 21:47

Не мога да се съглася с теб че е излишно (колкото до драматизирането - споменах апел, защото иначе не ме разбраха хората).
Все пак си мисля, че е редно законът да стане по-строг. Същото е като да се качиш пиян на колата и да кажеш - как ще ме глобявате, нали си рискувам само своя живот.

Надявам се повече хора да се замислят [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yan   
Дата:   27-05-09 22:15

да, ама и знаците имат нужда от редуциране, за да се спазват! на много места са пресилени и излишни!

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: bobihot   
Дата:   28-05-09 01:31

Нели, не е само това.
Има случаи за 1 изпречил се пред кола и за да не го сгази него, завива и айде 9-10 на тротоара...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: митко   
Дата:   28-05-09 02:13

Сега постнах в другата тема, но се сетих за случай с дъщеря ми. Прибираме се от гребната база с колелета през двата края на спусната бариера на прелез. Аз се оглеждам, ослушпвам и пресичам. Поглеждам дъщерята, тя гледа в мен, усмихва се и пресича прелеза. Обяснението - видях, че ти пресече, и минах. Да, но това става 5-6 секунди след мен. А влакът мина след още 10-15 секунди. Така, че тезата на Нели е съвсем резонна


Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: white   
Дата:   28-05-09 09:15

За пешеходци:

1. Пресичайте навсякъде откъдето можете, важното е да стигнете бързо, другото е без значение.
2. Пенсионери, вие сте нашите родители, с предимство сте, бъдете твърди и убедени, не отстъпвайте платното на колите.
3. Мотото на всички пешеходци да бъде: Ще ме блъсне, ама ще влезе в затвора.
4. Никога не се съобразявайте с автомобилите, те трябва да се съобразяват с вас, все пак за тях има резервни части, а за вас не.
5. Малчуганите, ако се затруднявате с прескачането на мантинели и оградите между двете платна - помолете някой по-голям батко да ви прехвърли през тях и после тичайте бързо към отсрещния тротоар.
6. Не пресичайте платното направо, винаги по диагонал, зигзагообразно, тръгвай рязко - изненадай шофьора.
7. В никакъв случей, не минавайте през подлеза, докато не ги направят с ескалатори. В края на крайщата в тази криза, искат да си изтъркате обувките по стъпалата ли.
8. Вие живеете в свободна демократична държава, никой не може да ви казва откъде и как да пресичате, не оставяйте да потъпчат свободата ви.


Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: asahi   
Дата:   28-05-09 11:29

9. Пътното платно е място за срещи и раздумки. Ако срещнете познат насред платното спрете се, поздравете го, питайте го как е хавата. Така де - хора сме, трябва да се уважаваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: compur   
Дата:   28-05-09 11:59

участници в движението са и водачите на мпс, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: Нели   
Дата:   29-05-09 14:05

Да. Но няма връзка с тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: ffwd   
Дата:   29-05-09 14:54

Подкрепям Нели в апела и за поредна доза цивилизованост. Използвам случая да помоля приятелите байкъри да монтират светодиодни светлини на велосипедите си и да спазват ЗДП, защото снощи пред очите ми загина едно момче с велосипед във Варна. Беше тъмно, момчето беше с черен неосветен велосипед в най-лявата лента на булевард - блъснато от автомобил. Изключително глупаво е да се умира заради нещо толкова дребно.. [smilie2] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: tonyf   
Дата:   29-05-09 16:03

Нели, апелът ти е съвсем смислен и важен, сигурен съм, че много малко от нас си даваме сметка за проблема, на който обръщаш внимание и в първата тема, и в тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: feliz   
Дата:   29-05-09 16:42

разбрахме от първата тема, защо е нужна тази?!?![smilie8] е, верно че има и "пердета", ама на тях и сто теми да им пуснеш все тая..[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: НАСОО   
Дата:   29-05-09 16:54

не съм смел а безрасъден [smilie3] [smilie25]
колко хора са убити заради пресичането на червено за миналите пет години подведени от други?? може би по малко-от 16?? колко са убити при автобусни катастрофи?? колко са убити от пияни шофьори? Колко от излишна агресия? Колко от лекарски грешки. То светофари в БГ има сигурно само в около 20-30града[smilie18] ти пресичането на червено [smilie11]
айде без излишни драматизми - те са характерни за една друга възрастова група[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: ffwd   
Дата:   29-05-09 16:57

HACOO, слушай си Ивана и си пресичай на червено сам, ако обичаш. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: НАСОО   
Дата:   29-05-09 17:11

оооо ти да не помисли че си лягам с чорапите зарад вас.. ммммм като се замисля не звучи лошо..требва да пробвам[smilie24] [beer] други съвети? Некога ако си купя мотор ще карам по велоалейте[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: Todd   
Дата:   29-05-09 17:16

Винаги ми е било интересно - що в Бг нема пешеходни полицай ....

Много хора мрънкат за закона ....той нема да ви оправи дережето ...

Всяка една държава е така каквито са хората в нея - не закона !!! Нашите закони ( милиционерите )струват 10 лева !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: НАСОО   
Дата:   29-05-09 17:22

проблема на българите е в оплакването.. винаги някой или нещо е виновно за проблемите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: ffwd   
Дата:   29-05-09 17:29

Фундаментални предпоставки са ниската култура и смачканите от тоталитарната държава и мощно потъпкани от архитектите на прехода (чрез опростачване) европейски ценности.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: НАСОО   
Дата:   29-05-09 17:34

аа ти си от тия дето използват сложни думи в големи количества в дълги изречения за да се изкажат по въпроса без да кажат нищо [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: ffwd   
Дата:   29-05-09 17:36

За мен това, което стои зад думите има значение. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: sasi   
Дата:   29-05-09 18:28

В България е еднакво опасно да се пресича и на червено и на зелено.
Пешеходните пътеки са само окраса на пътя според 99.999% от шофиорите.
Правилата за движение е нещо което единствено трябва да се помни на изпита!

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: Lalinda   
Дата:   29-05-09 18:33

Започнете да променяте себе си.

Не ви е виновен преходът.

Чувала съм стотици съображения да не се събират боклуците и нито един човек досега не ми е помогнал, навеждайки се да вдигне нещо.

Били ГНУСЛИВИ.

Ако се заема с пресичането на зелено, предполагам, че ще се намерят стотици съображения, които да ме убеждават да не го правя.

Басси гнусливият народ, едвам вече се поддава над лайната.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: Нели   
Дата:   29-05-09 21:34

Причината да пусна темата, е че повечето хора не съобразяват това (в смисъл, че никога дори не им е минавало през ум). Не защото са невъзпитани или лоши, просто не са съобразили. Така че темата има по-скоро информативен характер [smile] не задължителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Пресичането на червено II (апел към пешеходците)
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   29-05-09 21:37

niukoga ne presi4am na 4edrveno, kak da mi mine prez glavata [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.