Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рок от най-едър калибър. AC/DC в Белград
Автор: feliz   
Дата:   28-05-09 10:01

http://www.zrockbg.com/news_title.php?nid=1814 [smilie24]

колеги, споделете и вие! [smilie5]
Тути, снимки? [smilie8] [smilie25] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Рок от най-едър калибър. AC/DC в Белград
Автор: d256h   
Дата:   28-05-09 12:14

Ми споделям!
На отиване бях с 'втория влак'. Всичко беше добре организирано, нямаше нещо, което да ме притеснява. Всеки втори пътуващ, носеше поне по две 2-литрови бутилки бира за из път, няма лошо. Гранична полиция ни провери всичките до Димитровград, минаваха с един лаптоп на ръка, гледаха паспорта, 'печат и следващия', много бързо премина цялата проверка не съм ставал от местото си. Лошото стана след това! Във влака не остана нито един кондуктор, полицай или каквото и да било служебно лице !!! Явно имах лош късмет, защото през две седалки от мен седяха двама идиота, които постоянно крещаха и бръщолевиха простотии. Цяла нощ тормозиха хората около себе си. Вкала закъсня с пристигането около 2 часа. На гарата ни чакаха автобуси за транспорт до стадиона. Никой не се качи в тях, защото всички бяхме изнервени от закъснението и горещината - 30 градуса. Имахме време да се разходим из града и да го разгледаме. Стадиона се намираше на 2.5км от гарата, така, че можеше да се стигне до него и пеш, по приятен път. Града ми се видя с нищо забележителен, дори това ме изненада, защото много хора са ми разправяли, колко е готин. Подробно обиколихме навсякъде, но не разбрах защо го хвалят толкова... само парковете ми харесаха, но това го има навсякъде по света. Мисълта, че повторната липса на представител на организаторите, кондуктори или каквито и да са служебни лица във влака, силно ме мотивира да си потърся хотел и да отсвиря адския рок влак. Тук е мястото, интимно да споделя, че ако 2/3 от пътуващите в този влак, ако бяха разстреляни на място и веднага, България щеше да спечели многократно !!!
Намерих си сносен хотел, починахме с приятелите, освежихме се и отново излезнахме на разходка и бавно, бавно, към стадиона. Направи ми впечатление, че сърбите бяха любезни и гостоприемни навсякъде. Колкото повече наближавахме до стадион Партизан, толкова повече групи в черни тениски се събираха на тумби. На 200м пред стадиона имаше пропуск и зад него се пускаха само притежатели на билети. В тази зона се продаваше пиене и ядене, както и разни сувенири за концерта. Влизането в стадиона започна към 18ч. На входа проверяваха билетите, багажа и дрехите. Поне при моя вход пускаха със сапунерки и не правиха проблеми за тях. След влизането спокойно си търсиш място. Аз имах билет за терен, но можеше да избера и седящи места от сектора разположен най-близо и избрах второто. По моя преценка 1/3 от публиката на концерта бяха българи, но може и така да ми се е сторило - бяхме мноооого!
Сега за концерта:
Сцената беше висока 15-20 метра. Вътре на тавана и имаше механична конструкция с над 140 мувинг хедове (прожектори които се командват дистанционно, въртят се на всички страни програмно или от пулт) Долу, на самата сцена имаше 6 групи по 6 мувинг хеда. От двете страни на сцената, вертикално, бяха разположени още по 13 мувинг хеда. Под сцената, на земята имаше още 20-тина мувинг хеда, както и няколко групи стейдж барове. На козирката на сцената имаше огромен брой стейдж барове, които по време на концерта осветяваха цялата публика и стадион. От сцената, към центъра на стадиона имаше сцена-подиум, чак до режисьорските пултове в средата на стадиона. От двата края, на средата на стадиона имаше две кули с монтирани закъснителни линии, озвучителни тела, по 3 следача и камери. Между кулите имаше опънати текелажи с монтирани между тях втора група закъснителни линии звук, за център и назад. По време на концерта се работеше поне с 5 камери - 2 пред сцената в публиката, две на кулите, една в центъра при режисьорите, може и още да е имало но не съм ги видял. В центъра на сцената, в задната страна, имаше голяма видео стена с висока резолюция. От двете страни на сцената, полу обърнати на страни, към страничната публика имаше още два екрана. Зад екраните имаше огромни билбордове (пана), които служеха за цветен фон по време на концерта. Уникалното беше, че за всяко парче, което се свиреше, имаше отделна цветна схема и ефекти. Синхронизацията между екрани, цветни фонове, сцена, мувинг хедове, стейдж барове, видео ... беше пълна !!! Такова чудо и перфектно качество не е имало на други концерти. ЗвукЪт! Мислех, че настройките са правени само за терен долу в средата, но се лъжех. Звука беше перфектен и при седящите места отстрани. Басите бяха истински, без премодулация, без фазови изкривявания и дразнене на ушенцата ми. Просто...такъв филм не бах гледал, уникално! Целия концерт имаше единна концепция, която много ми хареса. Началото беше странно... започна едно рисувано филмче в стил японска анимация... с един влак, екипаж на локомотив (АЦ-ДЦ момчетата) и не'кви цомбести мацки, превземащи парния локомотив... Понеже е сложно за обяснение само ще кажа, че звука от филма беше истински, тътен на препускащ парен локомотив в диво темпо, музика. В един момент, както си гледахме филмчето, локомотива се блъсна в нещо (не разбрах какво беше), всичко по сцената започна да светка, трещи и гърми, като в следващия момент в средата на сцената се появи 1:1 парен локомотив, на мястото на екрана, който се беше разцепил на две части, които застанаха от двете страни на локомотива, като през цялото това време - трясъците и бесния ритъм не спираха.. AC-DC изскочиха на сцената и започнаха да свирят пилотното парче от албума. Такова шоу не бах виждал, много яко! Публиката подивя! ..
..
.
И какво да разказвам натам.. старците от АЦ-ДЦ показаха, какво е професионализъм. 2 часа не спряха да пеят, свирят и подскачат по сцената, все едно имаха атомни батерии в себе си. Нещо което много ми хареса беше, че групата имаше много мощна техническа група. Много телевизии в БГ могат да завиждат на техническото оборудване. На видео стените с висока резолюция се показваха отделни фрагменти от това, което правеха музикантите. Така, когато се свиреше соло, всички виждаха, какво правят пръстите върху грифа... Зад екраните, както ви казах имаше пана, които много хитро се използваха за подпомагане на видео стените. Когато музиканта се осветяваше с оранжева или червена светлина на екраните, примерно, това се вижаше перфектно, но за изравняване на разликите идващи от цветната температура и това, което виждаха камерите се пускаше допълнителен цветен фон зад екраните. Така при всяко превключване на екрана към нещото, което показва, незабавно се сменяше и фона, за да не 'избиват' цветовете от екрана, много умно и много добре изпълнено...

Имаше и други интересни неща, но се уморих и ще оставя на 'колегите' да понапишат нещо...

Преспах си кротко в хотелчето, намерих в публиката приятели с автомобил и на другия ден се прибрахме за 4,5 часа в София. (връщането на влака е било трагично - над 12 часа)

Искам специално да благодаря на българските организатори, за това че в максимална степен ме отвратиха от българските железници и обещавам, че до края на живота си няма да стъпя във влак!

За подгряващите групи не писах нищо, но за мен те бяха толкова зле, че 'неписането' направо си е положителна рецензия за тях..

Снимки няма да пусна щото съм гаден, мухаааа!



Публикацията е редактирана (28-05-09 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Рок от най-едър калибър. AC/DC в Белград
Автор: diver   
Дата:   28-05-09 12:28

Браво за репортажа!Почувствувах се там,благодаря![smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Рок от най-едър калибър. AC/DC в Белград
Автор: feliz   
Дата:   28-05-09 14:42

Автор: d256h
Дата: 28-05-09 12:14
======================

[smilie24] [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Рок от най-едър калибър. AC/DC в Белград
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-09 14:54

Митко, прочети "До Желюша с говежди вагони" на Алеко Константинов, да се поразвеселиш.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Рок от най-едър калибър. AC/DC в Белград
Автор: d256h   
Дата:   28-05-09 15:14

Аз вече се освестих малко! Върнах се с приятели с кола. Вчера и днес си джитках с моторчето малко, та душата ми се отпусна. Ей такива кретени не бях виждал от години..

Простотия в количества огромни!

Търся си работа като палач или поне началник на отделение в концентрационен лагер!

Отговори на това съобщение
 Re: Рок от най-едър калибър. AC/DC в Белград
Автор: feliz   
Дата:   28-05-09 15:18

дай снимки, не се разсейвай [smilie5] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.