Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   27-05-09 16:04

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   27-05-09 16:04

Значи...
Днес на обяд ги взех от митница-Варна [smilie7]
Перфектно опакована пратка от хамериканско!
Нямаше и две седмици и дойдоха при мен.
Побрана по партида и технически показатели 4-ка хай-енд лампи [smilie7]
Щатско производство, маниашки висок клас ламБи [smilie7]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kfcd7498.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/hgnx6072.JPG

http://vista-vision.net/photos/lambite.jpg


Като се почне от визията им, на скъпарски хай-енд компоненти... та се стигне до звука [smilie7]

А звука...

... ех, звука!
То няма такъв обем, такова звучене, такъв въздух и детайлност ...

Сега разбирам защо трябваше да чакам 2 месеца за изработката на висок клас усилвател и след време да му сложа подходящите ламБи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: danbi   
Дата:   27-05-09 16:05

А ний как ще го чуем? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: almera   
Дата:   27-05-09 16:06

верно си голЕма фукня [smilie25] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   27-05-09 16:07

КЕФ А? [smilie18]


Бравоооооо, сглоби и на мен едно [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: CanoniO   
Дата:   27-05-09 16:09

Гледам в едната ламба, подстригал си се [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: J0R0   
Дата:   27-05-09 16:09

Бе, лампи, лампи, ама по-важното е колко са ти компресирани МП3-ките.
[smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Marillion   
Дата:   27-05-09 16:10

и ко праят тия ламБи? Кат си ги пъхнеш изотзаде да ти огряят пътя?

[ezik] [ezik] [ezik]

Честито.. Със здраве да си ги ползваш! Нема по-добър звук от ламБата баце....

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: boink   
Дата:   27-05-09 16:12

я кажи преди лампите, как идва тока до тях? директно от контакта или си сложил нещо да укротява напрежението и да мисли за лампите и техния живот?

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: danbi   
Дата:   27-05-09 16:14

пък с един скобник....

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: explorer   
Дата:   27-05-09 16:20

Нещо не го разбирам това с лампите. Като любител музикант знам, че лампи се използват в микрофонните и китарните предусилватели, защото привнасят хармонични изкривявания (под формата на допълнителни честоти), които "оцветятват" и обогатяват звука - някои са съвсем леко забележими, други са нарочно прекалено изкривени (тип Металика). Тези изкривявания обаче се записват и после се възпроизвеждат, и допълнителни изкривявания според мен не са желателни. Не знам как производителите на хай-фай техника оправдават използването на лампи.


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: stoyan_5   
Дата:   27-05-09 16:21

Честито на момчето!
Кеф цена няма!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: CanoniO   
Дата:   27-05-09 16:22

explorer,
като си продадеш радиаторите за парното, за да си купиш хай-енд звук, все ще ти трябва накакво отопление през зимата. Затова се слагат и лампите.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Vinsent   
Дата:   27-05-09 16:22

Я, раздуй малко повече! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   27-05-09 16:35

Има два вида хора:
едните си купуват техника, за да си слушат музика,
другите си записват музика, за да видят как звучи техниката им.


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   27-05-09 16:39

Експлорере, хай-фи значи хай фиделити или друго яче казано най-висока точност на възпроизвеждането.
Имах много, наистина много колони и усилватели с дискретни елементи. Транзисторния усилвател има способността за много точно и прецизно възпроизвеждане.. обачееее... душата му е синтетична, звука е прекалено сух, точен, перфектно стерилен.
Бях стигнал до много висок клас усилватели от серията марантц [smilie7]

Хай енд-а вече си е табиетлийска работа [smilie7]

Ох, не ми се раздува много много...

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: explorer   
Дата:   27-05-09 16:41

Тя войната цифрово-аналогово не е само във фотографията. В зората на цифровия звукозапис старите музиканти държаха все още да си записват на лента, на огромни многопистови магнетофони, заради някои честоти, които (по-скоро теоретично) се губеха при цифровия запис. С развитието на аналогово-цифровите конвертори обаче лентата май почти изчезна от студията. Но при микрофонните и китарните предусилватели лампите все още са актуални.


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   27-05-09 16:41

П.П.
нищо не записвам, сори... ама се налага да си ги купувам в оригинал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   27-05-09 16:49

С глухите ми уши ми е все едно дали ще го слушам на дръжкофон или мраморни колони.

navy, честито! [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: ivodam   
Дата:   27-05-09 16:56

explorer: Абе не е така, и не е нужно оправдаване, ако имаш уши да чуеш :). Съвсем различен е звукът, когато електронът е минал през вакуум, или когато се е блъскал през полупроводника. Лампите по-добре предават при възпроизвеждането богатството на тоновете в смисъл на предаване на обертоновете, които си излизат от инструментите (разбира се, говоря за истински инструменти, не електрически) - в резултат на трептенето на метал и дърво. Тези обертонове, или хармоници, създават онова, което се нарича тембър, и когато не са осакатени и отрязани, музиката звучи богато и пълноценно, усещането е, че е дълбока, многопластова. Надявам се, че схващаш разликата - говорим за възпроизвеждане на естествено съществуващи в природата обертонове, а не за създаване на такива с цел изкуствено обогатяване на звука.
Въпросът е, че реално тези неща имат смисъл за сериозно, творческо слушане при възпроизвеждане на монументална музика от големи симфонични оркестри, на сложни полифонични произведения, с голямо богатство на многогласие и детайл. Другото е повече това, на което руснаците му викат "показуха", и на което нашето морско еснафче е цар [smilie3] [cool].

ПП: Лентите може да са изчезнали от студията, но всички сериозни меломани, слущащи оперна и симфонична музика, си пазят плочите и никога няма да се разделят с тях [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-05-09 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: NeDDRaG   
Дата:   27-05-09 16:59

Супер! Честито! [smilie24] [smilie24] [smilie24] navy написа:

> [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: digitalgab   
Дата:   27-05-09 17:02

Така, а кво стана с колоните Мартин Логан?
А тия ламби да не са ребрандирани руски?
Щото вече май само руснаците и китайците правят лампи.



Публикацията е редактирана (27-05-09 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: nodoubt   
Дата:   27-05-09 17:09

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: MarinY   
Дата:   27-05-09 17:10

Navy, е сега ще трябва да обърнеш повече внимание и на колоните.
Ще потърся линка за един "любител", дето си изля в основите на къщата, от бетон, фунията за басите.
И нали знаеш, пробвай кабелите и в двете посоки. Звука не е еднакъв!
Приятно слушане.

П.П. Диджитал, 90% са китайски. Не можеш да си представиш какви магьосници са на "старите технологии".
Казваш им чарк или схема или входно-изходни характеристики за нещо от преди 30 години и след месец ти го произвеждат и с изненада, понякога и по-добро от оригинала.



Публикацията е редактирана (27-05-09 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: J0R0   
Дата:   27-05-09 17:17

Въпросът е, че реално тези неща имат смисъл за сериозно, творческо слушане при възпроизвеждане на монументална музика от големи симфонични оркестри

Точно големите симфонични оркестри звучат най-дървено.

Моето обяснение е, че в една малка банда от 4-5 инструмента всеки се записва отделно, обработва и после се смесва, като при смесването гледат звуците от различните инструменти да са максимално отделени.

При големите оркестри никой не си прави тоя труд - турят им няколко (в най-добрия случай, а понякога един или два) микрофона и каквото хванат микрофоните. Няма отделни честоти, няма обработка, няма смесване... абе дървена работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Vinsent   
Дата:   27-05-09 17:49

Жоро, това е така, но и не е така.
Вземи записи на някоя добра звукозаписна компания и тогава ще разбереш как звучи голям оркестър! [smile]

Неотдавна си изписах от Щатите LP 200 грама [smile] , ново издание на RCAVICTOR, записа разбира се е от 1958 год. на Чикагския симфоничен оркестър с диригент Fritz Reiner. Има няколко изпълнения, като например Овертюра 1812, Чайковски, Мемфисто валс на Лист...

Е, това звучене на може да се опише, то само може да се чуе!!! [beer] [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (27-05-09 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: ivodam   
Дата:   27-05-09 17:56

J0R0: Е, Жоре, тука доста се изхвърли, не знам дали имаш предвид едно време Балкантон как е записвал, ама ако искаш да видиш как се правят записи наистина в сериозните страни от сериозни фирми и изпълнители, потърси, има документален филм за това, как е записвал Шолти и то преди близо 40 години "Пръстена" с Виенската филхармония, и пак ще си приказваме. Дървен звук, хе-хе... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: MarinY   
Дата:   27-05-09 18:32

Жоро, ти със слушалки ли слушаш? Тогава мога и да се съглася с теб. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Vinsent   
Дата:   27-05-09 18:58

MarinY написа:

> Жоро, ти със слушалки ли слушаш? Тогава мога и да се съглася с
> теб. [cool]


MarinY, има слушалки дето никакви колони не могат да ги стигнат, като например тези

https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/msmc2058.JPG


[beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   27-05-09 19:21

Иво, ти само на приказки го докарваш и качествено слушаш само когато отидеш на концерт [smilie5]
Ама аз драги не съм се побъркал само цигу мигу да слушам, верно, имам много ценни оригинални дискове с класическа музика, но аз също така съм фен на много други стилове, етно, джаз, рок балади и какво ли още не, неща, които определено звучат прекрасно на този лампов усилвател.
Или ти си с тези пенсионни схващания, дето на лампа само цигу мигу се слуша... много си зле момчето, много си назад [smilie7]
Ела да видиш уайтснейк как звучи на тези лампи и дрогиран ще си заминеш от къщи [smilie18]

Ам... дам.. лампите са американско производство, 2008-а година с печат от завода [smilie5]
А това, че вече не се правили лампи и не се слушали такива усилватели... момчета и момичета... сверете си пясъчните часовници [smilie5]

MarinY [smilie24]
Благодаря за хубавите думи!
Както си личи и от заглавието... аз тази тема я пуснах, защото отдавна не сме спорили и не сме се джафкали... (Ето, паткаря Иво не пропусна да ме нарече еснаф и да изтъкни познанията си за тембър и хармоници, но не осъзна какви глупости надрънка)

Май само ти, винсент и още малко хора разбират за какво иде реч...

Та за кабелите, високия клас на неотеч са ми, специална мед, кабела е басконтрол, 2 санта дебел... определено с ПОСОКА... близо седмица го разсвирвах. ( тук е момента някои хора да кажат, че дрънкам глупости, разсвирвал съм кабел... с посока.. ха ха ха, ми хубу )

За колоните... ръчна изработна, хорни, от слепени фрезовани плоскости, 30 кила парчето [smilie7]
Може да не звучат по добре на от Винсет слушалките, но звучат достатъчно добре и със сигурност по добре от марковите по магазините у нас и на запад от по 4-5к в зелено [smilie7]

Та... такива ми ти рабути...

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: mladenov   
Дата:   27-05-09 19:34

navy
Ще трябва да те свържа с един мой познат от Лос Анжелос.Човека е зъболекар и е откачен на тема кристално звучене на музиката която слуша.Той признава само грамофон и неговият струва $15000.Отделно има специална машина която почиства плочите му.Не знам какви са точно усилвателите и колоните които използва,но знам ,че кабелът които използва за връзка между грамофина и останалата техника струва $5000 на фут.Според мен е откачен,но това му е мания и той смята ,че е напълно нормално да харчи такива пари за да получи удоволствието което търси.Като се замисля,то да си даваш парите за скъпи апарати и обективи не е по-малка лудост...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   27-05-09 19:37

[thankyou]

super ste, много ви се кефа на маниите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   27-05-09 20:12

Mladenov, да ти кажа... вече от една сериозна сума нагоре работата е такава: за мааалко по добър звук даваш мнооого повече пари [smilie7]
Сега, моя интеркънект няма хиляда лева... и неотека ми няма хиляда лева... е, всички като се съберат правят 4 цифри ама... твоя пример е върха на гъзарията, тоя дет се вика дори осъзнава, че 50% от парите за техниката му са марка, имидж, ръчно пипване тук таме и други гъзобръци...

Всъщност като се замисля... цялата ми музика (без плеъра) ми е ръчна изработка... от профилите на ламелите за трафовете, навиването, вътрешното окабеляване (ван ден хъл) до ръчно залепения фурнир на колоните.
Панелите на усилвателя са от масив, фрезован, както и плочата, на която лежат трафовете и лампите.
Сега... шасито е ползвана кутия от друг уред, но тва е положението...
Както и следващия ми усилвател ще е на моноблокове, макар че дали ще е на моноблокове или не няма такова голямо значение, ако изпълнението е на ниво, както и екранировките и изолациите [smilie7]

Абе кеф-а си е кеф...

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: digitalgab   
Дата:   27-05-09 20:25

Аз пък слушам в момента кво върви по "Христо Ботев" с един Универсум касетофон, за справка
Ди Ес - 5055,и много са кефя също.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mr_kras   
Дата:   27-05-09 20:54

navy, можеш и в компютъра да си сложиш:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/epvg0576.JPG
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=292179



Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: J0R0   
Дата:   27-05-09 21:09

Ц!

Не на Балкантон, на "Дойче грамофон" ми бяха повечето плочи - ама все тая.
Истината е че през доста дългия ми живот не съм попадал на запис на голям оркестър, независимо дали симфоничен, биг бенд, хор или нещо друго с повече изпълнители, което да звучи прилично.
Без значение дали на плоча, касета, СД или друг носител.
Не твърдя че съм разбирач, но явно нещо в технологията на записване и смесване пречи на качествения звук при многото изпълнители накуп.
Иначе при малките банди се намират такива, които си звучат перфектно, още от 40-те 50-те години (пак си зависи от конкретния албум, де).

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: digitalgab   
Дата:   27-05-09 21:29

Аз пък мога да дам пример на прилично звучене от плоча, ма няям сега време да се ровя из плочите и да си спомням кво съм слушал с кеф. Ама Месията на Хендел, английския запис, на унгарската плоча винаги ми звучеше. Примери много, важното е да не се оставяме от дърветата да не видим гората.



Публикацията е редактирана (27-05-09 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Vinsent   
Дата:   27-05-09 21:31

Поздрав за аудиоманиаците! [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/hqra5284.JPG

Не става дума за марката, а за картинката! [smile]

[beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Todd   
Дата:   27-05-09 21:43

Абе само едно не разбрах - с кое ушо разбра коя ламба е дебалансирана ???И с ко измери къде колко изкривиха ???

Разбирачите много отдавна са го казали - немаш ли най-убавите колони значи немаш нищо !!!

Най некачественият чарк в една аудиосистема е усилвателят !!! HIFI изискванията отдавна се покриват от V-MOS системи и разни други пинизи !!!

А милион пъти е доказано че чуваемоста на човешкото ухо въобще е извън тия стандарти...

Така че танто за кукуригу !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   27-05-09 22:32

Tod, никой не ти пречи да си вярваш на тези неща...
Аз имах прекрасен усилвател, дори го задържах близо седмица и след като послушах ПРЕДНИТЕ ми лампи на неразсвирени кабели и колони... реших да върна старата конфигурация [smilie7]

Сложих маранца, седнах удобно... пуснах... ами брато, НЕ е същото бе, няма го оня живот вътре... не ми е удобно, топло и комфортно някак си.
Звук мечта, перфектно се чува, но душичката я няма...

А тези новите лампи колко въздух вкарват и как детайла се отделя още по ясно... приказка...

Има защо да са скъпи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   28-05-09 03:45

Dobre de,ama zashto CD- ta slushash,ne trjabva li plochi?

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: MarinY   
Дата:   28-05-09 05:33

Почна да ми става интересно. Покажи хорните.

Тук попаднах в едно ято от супер маниаци и ми падна шапката. Такова удоволствие не съм имал, от слушане на музика, от времето на тоталното "напишкване", като ти донесат някоя тава от гнилия запад.

Да си призная почнах да обичам и джаз, като седна на канапето, със запотена чашка.[smilie3]

П.П. Като всяка мания и тази има много скрити неща. Например, не обявявай мощността на "супер-дупер" усилвателя, че ще падне голям смях, от знаещите. [smilie7]

П.П.П. Сетих се нещо. Един сайт, където можеш да намериш изключителни неща, на още по-изключително качество. Дори симпатягите с по 50000 долара музичка си включват компютъра към ламповия. http://www.pandora.com/



Публикацията е редактирана (28-05-09 05:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: boreto   
Дата:   28-05-09 09:00

Психологията, която удовлетворява със суперапаратурата аудиоманиаците има същата структура, като психологията която лекува болните с плацебо.

С което не искам да кажа че няма разлика между апаратурите.

Нави, със здраве да си слушаш музиката...

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   28-05-09 09:17

Boreto, плацебо ефекта се проявява навсякъде, но не мислиш ли, че и самото внушение си има граници...
Не върви да седнеш в жигула и да усетиш комфорта на лексуса...

Много неща от качественото възпроизвеждане не са само внушение, защото разпознаването му със затворени очи е на 100% успешно в сравнение с някой... ширпотреба [smilie7]

Разбира се и самия факт, че имаш лампов усилвател не те прави ценител на качествената музика [smilie7]
Не върви някой студент с повърхностни познания и много малка практика да ти скове някой лампово усилвателче, дето частите му нямат и 50 лева и ти да си мислиш, че слушаш качествена музика [smilie18]
Моя транзисторния ще го издуха като качество и приятност на звука [smilie7]

MarinY, доста хора не харесват класическата музика или джаза, защото като го чуят на посредствена уредба и възприемат само скрибуцането и виенето...
Изобщо не съм привърженик на лафа: Като си фен на музиката и на уокмен може да си я слушаш!
Пълна простотия...
Меломанията е скъпо хоби [smilie7]

Това са хорничките, а планирам това лято да поръчам нещо много специално...

https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/iiak3630.JPG
http://vista-vision.net/photos/seabreeze2.jpg


На въпроса защо слушаме СД а не плочи, ми защото така искаме например. Плочата има определено по различно звучене от това, което аз на този етап слушам. Някой ден ще си взема и грамофон, тук не бързам за никъде, кеф-а е кеф не само, ако имаш възможността да го чуеш, но и времето да му се наслаждаваш... а аз си падам табиетлия [smilie7]
Носителя, който според мен дава не по лошо звучене от плочата или професионалния тейп е САСД-то [smilie7]

Но това да си купиш нещо, което е върха на сладоледа не е достатъчно. Трябва да имаш и подходяща стая, да знаеш как да го навържеш, къде да го сложиш, как акустично да си обработиш стаята...

И накрая идва вече бутилка охладено бяло и френски сирена...

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: boreto   
Дата:   28-05-09 11:02

Ще ти задам само въпроса:

Как ще елиминираш отраженията, дифракцията и интерференцията на звуковите вълни в стаята и свързаните с това значителните техни изкривявания?

Вече знаеш защо уважавам слушалките.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: tanass   
Дата:   28-05-09 11:16

navy -тези прислушвал ли си ги?..От Варна са.
http://www.everything-but-the-box.com/index2.html

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   28-05-09 11:21

Boreto, няма идеална акустична среда [smilie7]
Иначе със завеси, мека мебел, окачени тавани, акустични бана, бас трапове и т.н. но всичко това в границите и на стила на дома.

Имам и едно пияно в стаята, което украсява хармониците.
Не разбрахте, че аз не искам да чувам изключително точно възпроизвеждане на музиката, а типично по хай-енд-ски, украсено по мой си вкус... ей това му е табиетлийското...

Танасе, мне, купешки неща скоро няма да си взема след като имам специалист, който прави неща, които могат да се мерят с доста скъпарски неща...

Последно като говорих с него правеше един усилвател за около 15х долара негова цена и този усилвател със сигурност ще е по-добър от същия клас, но на двойна цена в магазина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: exile   
Дата:   28-05-09 11:24

ааааааааа, нейви!

лош си!

теа хорнички...

[smilie10]

страшна система си правиш, ей [smilie24]

а слушалките са си слушалки. спорът е просто безумен.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: boreto   
Дата:   28-05-09 11:28

Няма спор.
[smile]

Поддържам диалога, че ме кефи как Нави се кефи на техниката...

[smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   28-05-09 11:30

Аз пък се зачудих как прокарваш/криеш кабелите?

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: exile   
Дата:   28-05-09 11:31

[smilie24] [beer]

Разни хора се кефят да си слушат на слушалки и с един събуфер под дивана.

И има резон [smile]

Човек не слуша музика само с ушите и черепната кутия [smile]

"Изобщо не съм привърженик на лафа: Като си фен на музиката и на уокмен може да си я слушаш!"

Но тук не си прав нейви.

Можеш.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: boreto   
Дата:   28-05-09 11:49

exile написа:

> Разни хора се кефят да си слушат на слушалки и с един събуфер
> под дивана.

[smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   28-05-09 12:12

Абе като говорим за кеф и хобита...
От няколко седмици имам едно ново хоби в което вече понапреднах и толкова много му се кефя... че си нямате и на представа [smilie7]

Оная вечер бях на една конна база и там си направихме стрелбище, скоро ще докараме и машина, която мята мишените във въздуха да ги целиш, от 20 крачки бирена кутийка нанизвам, кефа е просто огромен [smilie7]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/imir2768.JPG
http://www.ruralmissouri.org/Images/RuralMissouri/Oct08/BlackWidow9333.jpg


Усещаш цялата тази енергия, освобождаването, свистенето, звъна на тетивата, приятната умора в раменете, абе с думи не може да се опише [smilie7]

П.П.
Като гледам какви коне има в тази конна база... нищо чудно хобитата ми да се увеличат с още едно [smilie18]

Ох, но стрелбата с лък не е никак евтино хоби... никак...

Не е за всеки [smilie25]
А и време изисква... свободно време

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: digitalgab   
Дата:   28-05-09 12:49

Не ми харесва, някой да се прави на супермен и да ме убеждава че музиката кефи само на Конрад Джонсън и Мартин Логан и че той чува това, което простосмъртните не могат.
Има много усилватели и колони и източници които създават необходимото ниво на кеф.
Ефектът от пласебото е значителен, кефиш се като гледаш как ти свири Конрад Джонсъна, ако беше някоя по малка марка щеше да е друго.
Аз мога да се кача на баира, с уокмана, със закачени Сенхайзер на него и пак да се кефя.
Но нека всеки се радва на музиката, както може и на каквото може.



Публикацията е редактирана (28-05-09 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   28-05-09 12:57

Не ми е много кеф днес като разбрах за катастрофата... [smilie2]

Знам какво е, ТИР който не успя да вземе завоя ми сече пътя и ми помля минивана, това преди 2 години, имахме късмет за разлика от горките хора [smilie2]

Няма значение какво можеш да си купиш... има значение как успяваш да му се наслаждаваш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pepi   
Дата:   28-05-09 13:00

Shto be,municiite li gubish?
A tova za cd i plochite,mi prilicha kato da ne ti se davat sto bona w evra,shtoto na po-evtin she ti se smeeme.
Kakvo,neshto kriza mai :)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   28-05-09 15:10

Това, че ти не разбираш разликата с плочите и САСД-тата и СД-тата си е твой проблем, нещо, за което не ми се иска да отделям време и внимание [smilie7]
Най малкото не всичко, което го има на СД може да се намери на плоча и т.н.

А това за мунициите показва отново, че не си наясно с дадена материя.
Стрелбата с лък е скъпо занимание... и още по скъпо, ако смяташ да го практикуваш като спорт [smilie7]
Защо? И тук не смятам да ти обяснявам.
Приеми го като факт...

Или изобщо не го приемай ако искаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: milky_boy   
Дата:   30-05-09 23:54

Браво на момчето. Сега ако каже и за CD-то, кабелите, предусилвателя, филтъра за тока и колонките равен няма.
Поздрави [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-05-09 23:55

Нейви зариби ме!
Я си кажи адреса! Да поръчам тука на момчетата от квартала да ми донесат и на мен ама на половин цена [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pomstar   
Дата:   30-05-09 23:56

Краси, никоня не може ли да снима цветно, че в ч/б си ги изтипосал тях ламби?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: milky_boy   
Дата:   31-05-09 00:17

Тия ламБи само на едно говорителче ли ги търкаляш
https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/wemj7968.JPG
http://photo-zona.net/images/user33796/album18096/large/1243718050_jnii9699_Snapshot2009-05-3100-11-

И да знаеш. Ако CD-то ти е с едно око е малко недоскиф [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 00:21

Иво, прати ги момчетата, те като дойдат до врата и сами ще се решат да се върнат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: milky_boy   
Дата:   31-05-09 00:32

navy написа:

> Иво, прати ги момчетата, те като дойдат до врата и сами ще се решат да се върнат [smilie7]

Явно въпросните момчета само ще бият път до Варна. Дано е хубаво времето поне едно море да изкарат.

По въпроса с плеара.
https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/vpqd3077.JPG
http://photo-zona.net/images/user33796/album18096/large/1243718710_avpm7123_scd777insidebig.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: GenaDP   
Дата:   31-05-09 00:35

Автор: navy
Дата: 28-05-09 12:12

Като гледам какви коне има в тази конна база... нищо чудно хобитата ми да се увеличат с още едно


На зоофилия ли ще се отдаваш? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 00:56

Ами Гена, то всеки се отдава на това, за което си мисли, аз проблеми с промяна на сексуалността нямам [smilie18]
Ако си мислиш, че конете само за секс стават... може да се погледаш, някои ги впрягат, други ядат [smilie18] трети яздят... четвърти рисуват, пети с тях търгуват, някои на тях дори залагат...

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 08:58

Ето това не ми се вижда скъпо [smilie19]

Та викаш, не ти се обяснява... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Нема проблем,нали си зеленчук нормално е да те преметнат неколко пъти насам-натам. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: stormfx   
Дата:   31-05-09 12:55

С тез малките хорни не ме навивай сеа...[smilie5] Ако са ти праснали и някои Фостекс...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 12:59

А ето как се пукат други балончета:

Audibility of a CD-Standard A/D/A Loop Inserted into High-Resolution Audio Playback
E. Brad Meyer and David R. Moran 775
Conventional wisdom asserts that the wider bandwidth and dynamic range of SACD and DVD-A make them of audibly higher quality than the CD format. A carefully controlled double-blind test with many experienced listeners showed no ability to hear any differences between formats. High-resolution audio discs were still judged to be of superior quality because sound engineers have more freedom to make them that way. There is no evidence that perceived quality has anything to do with additional resolution or bandwidth.

Сигурно си научил достатъчно хамерикански та да си преведеш какво пише.

Та ако искаш,направи си един друг (даже може да не е на сляпо) тест ЦД срещу плоча на Сарджън Пепър и пак се изцепи за разликите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А, сетих се, това не е достатъчно аудиофилски албум [smilie7]



Публикацията е редактирана (31-05-09 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 14:38

Пепи, ти си се хумнал бе човеко...

То и кучето гледало касапина, ама касапин не е станало [smilie5]

Този кампаунд боклук дето ми го показваш може да си го купиш ти. Дори 2 си купи... а после си мисли, че се занимаваш със стрелба [smilie18]
Всъюност ти лък изобщо хващал ли си.. опс, пипал ли си ?
Определено не си, като те чета [smilie18]

Сигурно и аудиофилските ти познания са само от екрана и чичко гугъл [smilie18]

stormfx, не са малки хорните, към 25 кила тежи всяка, дори 30...

А говорителите са 'специални' [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: tonevjr   
Дата:   31-05-09 15:25

Трябваше да се запиша аз на стрелба с лък...първият път като хванах лък (на 12 сигурно) от 10, 4 стрели ми бяхва в дестката![smilie5]

Ама нямам време....трябва да се уча,да мога да си взема едни ръчно изработени немски колони по 8 бона ойро едната![smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 15:29

Е то това твойто като със скиорите- купува си лъскава грейка, ски, обувки... за неколко хилядарки,състезаателни били, рейсинг там нещо си...
и после не може да отлепи от легнало положение и така години... но иначе е велик скиор и спец кои са най-добрите ски

Та викаш на такъв човек кефа от ските му е по-голем отколкото на мен с каменарките за сто лева,дето мога и минавам отсекаде дето може да се задържи снег?

Та такива ми ти работи... си мисля и за твоето ново хоби [smilie18]

[smilie18] [smilie18]

За аудиофилските познания си прав,нямам никакви.

Та си помислих,че можеш да ме (ни) "светнеш",
отно разликата ЦД/плоча, и дали техниката за възпроизводство е причината плочата да има по-добър звук (мое мнение)

Но ако не ти се коментира или не ти изнася нема проблем.

Немам никакво желание да ставам касапин,като куче ми е добре [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 15:33





Публикацията е редактирана (31-05-09 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 15:45

Гледай си кефа и се забавлявай, не е нужно да доказваш нищо на никой [smilie5]
Само като видях какъв лък показа веднага се сетих за един мой познат, дето викаше, че и GSM-a му снимал добре бе, вършел му работа и тва си е...
Та тоя лък на теб може и да ти върши работа, нинам...

Ех, тия бунаци по спортните стрелби, дето само рамената им струват по 7-800 долара.. ама големи бунаци са да се набутват бееее ха ха аха [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 16:31

Е кога стана циганин, кога ти почерне гъза... [smilie18]

Хе-хе,се едно ми разправяш, че който не кара автомобил от формула 1 е бунак и нищо не разбира...

"Тия по спортните стрелби"!?!, да те светна ли аз че не се става добър състезател като си купиш най-супер-дупер екипировката, РЕПЕТИЦИИ му е майката...[smilie19]

Както твоя познат със сигурност няма да стане автоматично мого добър фотограф,ако си замени ГСМ-а с ултра-мега-хипер ДСЛР-а [smilie5]

Та ако не можеш да си играеш с евтини играчки,значи ти липсва въображение,което няма да се появи, когато ги смениш с по-скъпи...[smilie7]

Нема проблеми,както виждаш се забавлявам доста [smilie5] navy написа:

> [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 16:33

Ама ти си упорито ненаясно [smilie7]

няма лошо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: dau   
Дата:   31-05-09 16:51

морски всичко според помещението ли ти е проектирано? Мислено ли е за акустиката на помещението като е строена сградата? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 19:38

Е па ти даде много инфо.
Скъпо било да стреляш с лък...


Ти какво общо имаш със състезателите по стрелба...май тука наистина става
въпрос за кучето и касапина [smilie18] Бау-Бау [smilie18]


Или има връзка м-ду цената на лъка и това колко си добър с него?
Защото от собствен опит те уверявам, че при ските обикновено е обратното (изключвам състезателите)
Искам да те видя в болид от Формула 1, и пак да ми обясняваш колко скъпо е хобито,ама некараш състезателна кола нали!?
Абе не е за секи да се прави...на циганин [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 20:33

Да си ме видял да коментирам ски?
И това твоето сравнение като оня виц за полицая: - Абе ти имаш ли аквариум? Не! - У, педал!
Лично аз съм учил и двете си деца да карат ски, не съм специалист, имам си някакво понятие, но не коментирам като специалист, защото наистина не съм.
Но ските са ски, при стрелбата с лък нещата стоят съвсем различно [smilie7]

Живо съвпадение днес, преди малко се прибрах от разходка из морката, зад морското казино има едно импровизирано стрелбище с лък.
Имаха 3 рекърва, но наистина посредствени, стрелите им пълен евтинджос, алуминиеви шафтове, пластмасови пера...
Лъка едва 16 кг обаче една скръб [smilie2]

Пускам аз 8 изстрела, ужас братче, е, влизат в мишената ама то няма изстрел с изстрел еднакъв [smilie18]
Ама начесах си крастата де, че не бях стрелял цяла седмица и ме беше стегнала шапката [smilie18]
Лошото е, че се стреляше от много близо...

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: kaiser.soze   
Дата:   31-05-09 21:40

[smilie18] [smilie18] [smilie18] как се унизи да отидеш на това импровизирано стрелбище [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 21:49

Крастата си е краста [smilie7]
Винаги съм стрелял с хубави лъкове и стрели и сега това беше голям купон [smilie18]
А и ко му плащаш... 2 лева 8 стрели [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 22:02

Е ти не само ските,то и лъковете не скивам да ги коментираш.
Не съм си играл с мега скъпи играчки от УСА-то,но доста се забавлявах с един евтин ребаунд едно време. Стрелата я вкарваше до половина в бала слама от около 15 метра.
Кеф и не струваше много...
Та имам предвид,че нема лошо ако започнеш хобито с нещо подходящо за начинаещ, а не да се хвърляш у дълбокото и да трошиш пари без да можеш да ги използваш пълноценно.

И това според мен важи за повечето хобита, било ски,фотография,стрелба с лък,мотори...

Парите(липсата им) не трябва да ограничава...а от твоите приказки тука излиза,че за да стреляш с лък примерно,или за да слушаш музика требва да пръскаш луди пари за скъпи играчки,което разбира се е смешно и това се опитвам да ти покажа.

Иначе ми е се тая, парите са си твои, забавлението без пари-мое,спри ме ако можеш [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 22:07

Ама ти продължаваш да си приказваш ей така, за спорта [smilie18]

Без да си наясно нито с какво съм започнал, нито какво имам и т.н. и т.н.

Но щом ти прай кеф ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   31-05-09 23:37

Е па да кеф ми е,и се забавлявам [smilie6]
Слушай сега Нейви, дреме ми от къде си тръгнал,какво имаш,и до къде ще стигнеш!

Дразни ме това,че и ти се опитваш да пробуташ глупостите,че за да се забавлява пълноценно човек,непременно му трябват купища пари !

Моята теза е, че не е така,млъквам веднага след като ме убедиш в обратното.

Ако не ти се занимава,нема проблем,нали ти казвам-се ми е едно [smilie19]



I

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   31-05-09 23:42

Хи хи хи хик [smilie18]

Май почна да пееш на моята тоналност [smilie7]
Демек мина в режим: дреме ми какво си и за какво се бориш [smilie18]

Обаче мача е 1:0, понеже сам си призна, че си издразнен [smilie5]
Че трябва да си сляп, за да не се светнеш още от заглавието защо я пускам тази тема [smilie3]

А за пълноценното... е, не се изхвърляй, чак купища не... но една малка купчинка... и то редовно никак не идва зле [smilie18]

П.П.
тази икона [smilie19] нали знаеш, че е средни пръсти ?
Не вярвам да нямаш огледало у вас [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   01-06-09 00:29

Ха точка за тебе!?
Кой преди малко искаше да млъкна? А?...А?

Та нали ти казах,не ти се дразня на темата,а на тезата, че трябва да си плащам, за неща, които така или иначе имам без пари!

Не моеш ме издразни с некви лъскави боклуци (не че не ми харесват и на мен),просто не ми влияят както на теб примерно...

Та така,оди си купи въздух под налягане от магазина и си дишай.

А па аз ше си дишам безплатно.

Тука следва една картинка с пръсти...нали си представяш [smilie18] [smilie18] [smilie18] подобна на тая- [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   01-06-09 00:37

2:0 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   01-06-09 01:06

Прав си две балончета се пукнаха [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Todd   
Дата:   01-06-09 10:27

Я . и стрелби ли бре ???? С лък ???

Колко заека си уцелил с тоя лък ???? Аз съм стрелял с некви скъпи (куртоазия ) ама имам 3 заека на сметката на самоделката !!!

Същото като с ловците - изленаа с едни пушки за по иляда иляди левове , джипове , едни костюми гаче ли ша фъркат в космоса едни оптики ,лазери ....но прасетата им ги трепе комшията с турския тек !!!

Да не стават за резил не че му трябват свине....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   01-06-09 10:44

Тод, не се набирай като зил на баир [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: stormfx   
Дата:   01-06-09 12:11

Специални викаш? Сигурно са хенд мейд и мачната двойка. Ади мола ти са [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   01-06-09 12:18

Тодд [smilie24]

Пропуснал е да ти отговори, че лова си е лов, и че при стрелбата с лък нещата стоят различно, и че не си наясно...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

О не, казал го е с лафа за зила и резила [smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   01-06-09 13:24

stormfx, 4-ката ламБи хамериканско производство са ми определено мачнати [smilie5]
Както и предусилвателните са ми мааачнати ха ха ха
А за ръчната изработка... ми даааа... от профилирането на стоманата за ламелите до намотките на трафовете, от екранировките до окабеляването с ван ден хъл...
От праховото боядисване до фрезоването на дървения лицев панел от масив орех...

Бе ти ко знаеш бе [smilie18]

Пепи, отново ли се обърка, бе бате [smilie18]
А и аз стрелям за кеф, не ми е приятно да убивам животни нито в въздушни, нито с безвъздушни оръжия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   01-06-09 20:22

Имаш предвид дали бъркам некаде? не знам, ти как го чувстваш? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Та се оказва,че и Тодд има същите принципни наблюдения-хората с лъскава екипировка не стават.

Ските и лова са само илюстрации,такива примери колкото искаш.

Абе маймунска работа [smilie5]


Ха-ха скъпи лампи от америчко, и слуша ЦД-та и вика звука невероятен [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Абе важното е да се надуват балончета!

Нали ти казвам,ходи си купи въздух от магазина да надуваш нови, щото тия се пукнаха [smilie18]

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: pepi   
Дата:   01-06-09 20:46





Публикацията е редактирана (01-06-09 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   01-06-09 21:34

Като ти казвам, че тотално си се объркал.... вярвай ми [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: milky_boy   
Дата:   01-06-09 21:49

navy написа:

> stormfx, ..... ала бала ала бала ......[smilie7]


Бе ти ко знаеш бе [smilie18]


navy точно stormfx те слага в малкото си джобче.

Гледай комшийката какви "25" килограмови колонки има.
https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/eaxj4481.JPG
http://photo-zona.net/images/user33796/album18096/large/1243881899_veio9449_Snapshot2009-06-0121-43-


Все пак адвокат жената.


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   01-06-09 22:27

баси грозния кич [smilie18]

Колоната сигурно там стои, разбирам какви ценители на добрата музика са...

Хайде не ме занимавайте с Вашите емоционални изблици [smilie18]

Отивам да гледам нещо стойностно да си оправя вкуса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: digitalgab   
Дата:   01-06-09 22:28

За хай-енд, трябват пари, пари, и ухо, ма ако го няма последното, язък за парите.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   01-06-09 22:31

Ми който е глух да не се бута [smilie7]



Публикацията е редактирана (01-06-09 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: digitalgab   
Дата:   01-06-09 22:42

На времето имаше една серия плочи, най ми харесваше вечната илюстрация, една свиня в дворче, на оградата кукурижи петела, а свинята сложила копито на ухо и казва: "That's what I call music"!

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: hunter   
Дата:   01-06-09 22:43

100

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: stormfx   
Дата:   01-06-09 23:50

Кажи какъв е драйвера де [smilie5] И колко метра е тракта. После кажи как си с ниските [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   02-06-09 01:36

Ти да не бачкаш в статистиката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: desmes   
Дата:   02-06-09 03:35

Честито, Navy [beer]

Ползваш ли по-сериозни захранващи кабели?
Майсторът варненец ли е ? ... или пловдивчанин ? [smilie3]

Пробвал ли си т.н. Audio Transformer Volume Control ?

Една невероятна джага [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   02-06-09 07:55

Кабелите ми са неотеч, а опроводяванията вътре са ван ден хъл.
'майсторът' е софиянец [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   02-06-09 08:26

не познаваш Варненските или не ти харесват....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   02-06-09 09:43

Не, просто не са добри [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: alsash   
Дата:   02-06-09 09:45

а машината на Росен....?

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   02-06-09 09:47

أحب الضحك في googol عبقرية :)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: alsash   
Дата:   02-06-09 09:50

1 googol
= 10100
= 10 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: vency59   
Дата:   02-06-09 20:01

На 2.05.2009 мога да допълня-покойния меломан от Варна д-р Любен Лазаров казваше:
"Музиката е за слушане,техническите показатели и възможностите за инженерите,а човешкото ухо ... ",почти като познай ИСО-то.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: Vinsent   
Дата:   02-06-09 21:15

Петер Волтер Барт казваше: всяко несъответствие в качеството на елементите от HiFi системата поражда дълбоко неудовлетворение! [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   02-06-09 21:37

Ама много гъзарски изглеждат новите лампи, а?
Висок клас скъпарски шукарии... като ми дойде някой на гости 7 минути цъка с език [smilie5]

После като чуе звука онемява ама това със звука е за друга тема, тази е за 'ламбите' [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: stormfx   
Дата:   02-06-09 21:48

Най-важното е да си вярваш [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   02-06-09 23:09

Мнееее... по важното е вие да се връзвате [smilie24]

Да сте живи и здрави за което [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: luchoh   
Дата:   03-06-09 02:06

navy, да беше оставил Ручо да ти направи и крайното стъпало - не само колоните. Не знам какво си си взел от щатите - ама както казва сестра ми "ти където отиваш, аз оттам се връщам с рози"... затова Ручо вече ми прави всичко - и колоните, и ламБите [smilie24]
Чакам едни 300Б специално подбрани за един чифт от като твоите хорнички... [smilie25]

Пък който не е чул ламБа - той говори. Другите слушаме! [cool]

Със здраве!


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   03-06-09 02:19

Е па кой ти каза, че Румен не ми е правил крайното стапало [smilie5]
То по добър в БГ май нема [smilie18]

300Бъту не е подходящо за хорни от моя тип [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   03-06-09 02:43

Navy, честито! Усещането да се сдобиеш с такъв дзвер е Грандиозно! Да си го слушаш много!
Най-любимо ми е Качествения звук. А когато го слушам тихо се размазвам от кеф!
Успех с машинарията[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   03-06-09 05:15

От ламбата по хубаво няма. Га бяхме млади свирехме с едно нещо, казваше се Моно 25, не мога да забравя тоя кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: sixty   
Дата:   03-06-09 16:56

https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/mkol2882.JPG
http://www.stereophile.com/images/archivesart/1207sonus1.jpg
нейви е тия ги взимаш гарантирам ти уникален звук :)

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: sixty   
Дата:   03-06-09 16:57

https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/yqlw1814.JPG
http://www.soundstage.com/traveler/pics/200611_soundspace3_600w.jpg
може и тия [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: MarinY   
Дата:   03-06-09 17:24

Sixty, в тези колони има повече електроника, отколкото в цялата, останала система ..., Развалят идеята на аналоговото звучене. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: luchoh   
Дата:   03-06-09 17:58

navy, и Румен така мислеше...
Аз наскоро си смених 4 пъти по-големи хорни с точно твоите хорни(чки) - и предишните - пак правени от Румен. Като ги чух с 300Б - вече не мога да изляза от зъболекаря - опадаха ми пломбите...

В щатско докат'живеех ходех да тормозя аудио дилърите и да им слушам системите. Под $20К не съм чувал нещо да звучи като комбинацията от твоите хорни и новото 300Б стъпало на Ручо.
Знам ли... може дилърите в щатско да са тикви и да не могат да си настроят системите... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   03-06-09 22:06

Из с Румен имам още толкова много житейски път да извървявам, че на много хора им е бедна фантазията ... хи хи хик [smilie7]
Е, надали ще стига до моделите от 20х евро които прави за топ клиентите си, но не малко неща ще си направя [smilie7]

Въпреки всичко това... за да се изпита пълноценно кеф-а, то трябва да се отдели достатъчно време за всяко звено, едно по едно, докато изпиташ наложителната жажда от друго звучене [smilie7]

Това което слушам в момента не е никак посредствено и определено ми допада адски много и си мисля, че си заслужава времето да се послуша [smilie7] половин, една година ако трябва [smilie7]

Ти... като правиш секс... гледаш ли да свършиш до 2 минути, а?
Аз предпочитам така до ранните часове да се наслаждавам на нюансите [smilie5]

Така че не ми казвайте как да си бръсна топките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   04-06-09 22:30

Абе Вие мен уважавате ли ме, кво?
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   08-06-09 11:50

Последната част има малко коментари за хай-енд аудиото...

http://www.luminous-landscape.com/essays/eyes-vs-numbers.shtml


Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: ivodam   
Дата:   08-06-09 13:11

navy: Нафчито, кво се тръшкаш сега, нали се изфука - това беше целта на темата, това ти е целта и на покупката на въпросното устройство. Като дойдел някой, кат ти види ламБите, да хлъцне. Постигнал си я еснафската радост, кефи се, какво сега се опитваш да ни убедиш, или май сам себе най-вече, че това ще го използваш и за слушане. Че и нюанси ще откриеш. И ние пък нема начин да не ти поверваме. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ЪПГРЕЙД... (фукня)
Автор: navy   
Дата:   08-06-09 16:08

Тъй като и паткаря се обади... мога да кажа, че целта ми е почти постигната [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.