Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-05-09 15:13

Изумях като прочетох съобщението от еПей. И това не е моя ток а на баба ми - жена на 86 години. Какаво да очаквам за моята сметка? 1000? Абе какво всъщност се случва? Това просто е невъзможно! Как така 405 лв.? Тея да не са спали на течение?

Има ли хора с подобни напълно нереални и налудничави сметки от ЧЕЗ?

И какво са предприели в случая?
Ако нее го платя ще и спрат тока на жената, което няма да допусна. От друга страна как да платя такава сметка като просто няма начин баба ми да е изгорила ток колкото някой цех на кремиковци.

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: chavdarpg   
Дата:   23-05-09 15:21

Миналото лято на тъста ми са му взели 2 пъти сметката (или по-точно са му я видяли два пъти). За жилището,в което не живеят през лятото,са имали сметка от 174,22лв.
Изтеглили са я от текущата сметка,и след това са му пратили писмо,че ако в еди какъв си срок не си плати сметката ще му изключат тока,безплатно.Незнам какво е станало в последствие,дали успя да си върне едната сума,но знам че го накараха да плати,и след това трябвало да прави рекламации [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: nodoubt   
Дата:   23-05-09 15:28

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1153000&t=1152088&phorum_uriauth=reply_1153000


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-05-09 16:51

Съд - друго не мога да ви препоръчам като индивидуални действия. Хеле пък ако ви го спрят - още по-лошо - съдете ЧЕЗ за етническа дискриминация, защото знаем, че едни други "българи" с години не плащат ток и пак го ползват.

Но най-добре общи действия - да се съберем 20-30 000 души, да атакуваме централата на ЧЕЗ и ние на тях да им видим сметката.

Не стига че плащаме най-скъпият ток в Европа, ами и надписват сметките.

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: asahi   
Дата:   23-05-09 16:56

Не е ЧЕЗ, ЕВН и ЕОН са стока, но това са нормални грешки в отчитането. И в старото Енергоразпределение са се сучвали. Сверете си показанията на електромерите и ако има фрапираща разлика търсете причината. С писане по форуми не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   23-05-09 16:58

Да бе - грешка - как не дойде на баба му на Зафето 45 стинки сметка? Как винаги грешат в тяхна полза?

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: asahi   
Дата:   23-05-09 16:59

Докато има човешки фактор - сваляне на показания, записване, после въвеждане в компютрите ще има грешки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-05-09 17:02

Но ВИНАГИ в полза на ЧЕЗ нали? [smilie22] [smilie3] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-05-09 17:22

Asahi, бах аз тая грешка. То е ясно, че от понеделник се тръгва по обжалване и няма да оставим нещата така ама разбирам да сбъркат ама защо все нагоре бе мама им мръсна.

Сега направих бърз преглед за сметките за ток, които съм платил от Януари насам за 3 домакинства съм платил 1032 лв. без тия 405 лв. (апартамента в който живея, на баба ми и вилата, където пребивават майка ми и баща ми)

Значи ако всичко е коректно излиза по около 1000лв. на домакинство само за ток на година. Ами парно, тел, вода? Докарва ги до 2-3000 лв сигурно ако не и повече. Е как я мислят тия мили хорица в управлението тази работа? Хората с по 7-8000лв. годишен доход как да се справят?
Въпреки, че имам работа и не се оплаквам защо трябва да хвърлям грешни пари изкарани с труд на вятъра за да могат разни нещастници да си раззвяват коня?

Няма да се учудя ако ЧЕЗ дава пари на БСП примерно за кампания и си ги избива от нас.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: Todd   
Дата:   23-05-09 18:39

Спрете им тока мамицата им !!!!


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: Vinsent   
Дата:   23-05-09 18:39

Иво, погледни в ТАЗИ тема! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: asahi   
Дата:   23-05-09 18:53

Иво, не гледай парите, а отчетените киловатчаси.

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: shampoanta   
Дата:   23-05-09 23:07

ебало се е мамата ... всеки плаче, никой не лентова [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: diandimov   
Дата:   24-05-09 09:28

Бало си е мамата! Потресен съм. Наистина!

Явно без някои метални конфигурации, с особен афинитет към размера 7.62 няма да се оправят нещата.

За сравнение - аз за 2 етажа по 90 квадрата и при 50 градуса жега плащам максимум 150 долара на месец.

Като сега май дигнаха малко тока.
И с тоя ток се охлаждаме, отопляваме, и бойлера също.

Едно питане от мен: защо просто не метнеш един кабел някъде наоколо? Ще ти е без пари. Защо трябва да пренебрегваш нагледните ежедневни примери ?


Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: jiivs   
Дата:   24-05-09 09:57

За съжаление трябва да пуснеш молба за проверка на електромера/струва 45лв,/ тъпаците от чез го сменяват чакаш 3 месеца след проверката ще ти върнат някакви пари обаче трябва да се плати сметката пълна лудница,

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: НАСОО   
Дата:   24-05-09 10:43

Автор: asahi
Дата: 23-05-09 18:53

Иво, не гледай парите, а отчетените киловатчаси.

ако знаеш на ул. Гинци колко хора висяха с тоя проблем като ходих...
киловатчаси, пари, сметки - всичко е точно, но сметките 3-4пъти над средните за цялата минала година. Как го направиха тоя фокус незнам и логиката не ми го побира. Гледам потреблението за последните 5години и виждам как растат сметките ми пропорционално при повишаване цената на тока с некви проценти, което е нормалното. Сега цената не е мърдала с няколко пъти за да ми дойде четворна сметка[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: JesusChristsuperStar   
Дата:   24-05-09 10:44

Аз платих 700 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: diandimov   
Дата:   24-05-09 12:13

Вие у ред ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   24-05-09 12:16

Не са.

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-05-09 12:23

бахмааму, за кой ли път вече! богати хора сте!
плащам 46 паунда на месец за ток и 46 за газ [smilie8]

телефони по 7-800 уева, стари такива за по 300-400 [smilie8] [smilie8] , един иска да дава уроци по 75 лева на час, и да си дава маркчето си под наем за 350 лв на час[smilie8]

абе не сте за жалене [smilie21] [smilie21]

добре си живеете [beer] [beer]

само се оплаквате [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: truly   
Дата:   24-05-09 21:23

Иво, колко са били сметките за предходните три месеца? Ако е било нещо от сорта на 20-30 лева пък жената се е отоплявала на ток цяла зима, може и да се окаже вярна сметката. Виж и отчетените киловатчаса както съветват по-горе, може и там да има грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: НАСОО   
Дата:   25-05-09 11:12

Автор: Императорът.
Дата: 24-05-09 12:16

Не са.

чеки не са изхвърляй.. като сменят електромерите по блоковете другата година и ще те видим

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-05-09 11:15

Абе направихме проверка на показанията - толкоз е [smilie2]

Предишните месеци плащах сметка по 45 лв.

Питах се друго - как я виждат тия швейковци това 3 месечно отчитане? Пенсионерите с 200лв пенсия как да платят на куп сметки от по 400-500 лв? Щото това не е парно дето може да не си плащаш с години. Тока на 3-я ден идват и ти го спират.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   25-05-09 11:36

13.4.2009, 352,96 лв. платена 21.04.2009 мес.отчет 04.2009 ДФ 47762268/13.04.2009

[smilie8]

Това е от офиса

Отговори на това съобщение
 Re: Сметка за ток 405 лв.!?!?!?
Автор: chukov   
Дата:   25-05-09 11:48

При мен се получи същото
Просто като е сканирано показанието е изместена с една позиция десетичната запетая и най-вероятно е 40,5 лева

Сега
какво трябваше да направя
Обаждаш се на телефоните на ЕОН (Пожелавам ти успешно свързване)
Трябва да си знаеш абонатния номер (пише го на бележката от платения ток)

Пускаш оплакване
Те назначават експертиза, тоест се обаждат на местното енерго
От там човек отива и поглежда отново електромера
Подписва протокол за показанието
Сравняват показанията и ако е станала такава грешка, за която ти говоря, се отстранява

Важно е навреме да подадеш оплакване, за да не ти начислят следващия месец такса повторно включване (тъй като най-вероятно няма да платиш 400 лева)

Дано съм ти бил полезен

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.