Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: zizero   
Дата:   13-05-09 13:56

Здравейте, имам следното питане:

Ситуацията е следната - ще се внася стока от страна членка на европейския съюз ( вътреобщностна доставка) , но по пътя си до България, стоката минава през държави извън ЕС и казуса е трябва ли да се минава митница в нашата страна или стоката може директно да се ползва ?

Моля помагайте [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: E-3   
Дата:   13-05-09 14:26

Ако ти я кара спедиторска фирма, нямаш никакви проблеми когато е закупена от страна членака на ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: Lalinda   
Дата:   13-05-09 14:43

Въпросът е малко сложничък...

Най-добре е да прегледаш законодателството и наредбите за вътреобщностни доставки.

Зависи, в някои случаи, и каква е стоката, какво ДДС се плаща върху нея в страната на произход и какво - тук, има ли разлика в тях, ти ли си крайният потребител, ще я реализираш ли и т. н. Случаят на книги е доста особен, тъй като у нас се плаща върху тях ДДС, което е значително по-високо от това в страните на произход, ако пък са отпечатани у нас и се доставят в друга държава-членка, е още по-неприятно...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: zizero   
Дата:   13-05-09 14:52

Това правя в момента, чета закони и наредби, но както със всичко останало не става много ясно.. Едини член ме препраща към друг, който ме праща към трети и бая се забатачих [smilie11].

Е-3 именно спедиторска фирма я кара и от там ми казаха, че ще бъде издаден кякакъв документ, който трябва да бъде приключен/подпечатан при влизане на стоката в ЕС , тоест излиза от Сърбия и влиза в България.. И това се чудя, митница ли трябва да го приключи или просто един фирмен печат и ... А тия от агенция митници само ме препращат и те от телефон на телефон...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: svetal   
Дата:   13-05-09 15:42

трябва да имаш Т2Л заверява се от митницата в страната членка и служи за доказване на произход.Не се преключва никъде тои е само за теб за да докажеш на влизане в България че стоката ти е с общностен статут



Публикацията е редактирана (13-05-09 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: zizero   
Дата:   13-05-09 15:51

Точно с такъв документ ще пътува шофьора на ТИР-а, но от спедицията твърдят, че този документ трябва да се приключи/подпечата от получателя на стоката. Да разбирам ли , че трябва просто да подпечатам въпросния документ и не трябва да минавам митници ?
От къде мога да получа повече информация, на която да се позова в случай на нужда ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-05-09 15:53

zizero написа:

> Точно с такъв документ ще пътува шофьора на ТИР-а, но от
> спедицията твърдят, че този документ трябва да се
> приключи/подпечата от получателя на стоката. Да разбирам ли ,
> че трябва просто да подпечатам въпросния документ и не трябва
> да минавам митници ?
> От къде мога да получа повече информация, на която да се позова
> в случай на нужда ?

От митницата. До сега да беше стигнал до там или да беше врътнал един телефон. Най-добре ще ти кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-05-09 15:55

А може и тук да провериш, дали няма нещо писано.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: feliz   
Дата:   13-05-09 15:55

ти защо се притеснавяш, нали имаш спедитор. Вече не се минава митница, спедитора прави всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: svetal   
Дата:   13-05-09 15:56

минава митница но само с един манифест и по принцип трябва да стане доста бързо.Информация обади ми се на телефона че ме мързи да пиша,давам ти го на лични

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: zizero   
Дата:   13-05-09 15:56

Звънях 100 пъти, но ме препращат от "експерт" на "експерт" .. Накрая ми дадоха телефона на централата да ме свържат от там с човек, който може да ми даде нужната информация, обаче никой не се обажда от около 2 часа. А днес нямам възможност да стигна до там. Все пак Светал ми помогна, мерси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: zizero   
Дата:   13-05-09 16:09

Още веднъж благодаря на Светал, много ми помогна [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос свързан с внос на стока и митници
Автор: e-mil   
Дата:   13-05-09 16:40

Счетоводителите отдавна си имат форум. Нямат раздел за митници, но имат за данъци. Със сигурност повечето форумци там са имали такива казуси.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.