Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да ви питам нещо...
Автор: Amigo   
Дата:   11-05-09 17:43

Джвакането на дъвка какво е според вас - някаква тъпа мода, неприятно изглеждащ за околните навик или нещо друго?! [cool] Снимам си аз, а на снимките после... джвакащи девойки. [smilie8][smilie8] Гледаш кръшно и хубаво маце, а криви уста и из нея се мятат разни боклуци [cool] [smilie8] [smilie5] [smilie5] Или пък сяда на стола за преглед и започва срещу тебе - джвак-джвак, джвак-джвак... [cool] Някой може и да си мислят, че е куул или сеху, ама да ви кажа - не е. [cool]
- Покажете си езика, моля! [smilie3] - А-а, извинявайте, имам дъвка, само да я махна. [smilie22] [smilie25] Това явление аз забелязвам основно сред девойките. [smilie8] Вий кво мислите по въпроса, ърм? [cool] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   11-05-09 17:45

Джвачка джвакам когато следшкембяното състояние започне да придобива романтичен оттенък.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: Chitsujo   
Дата:   11-05-09 17:50

Тренират си езика, защото идва сезонът на черешките. Демек - да им връзват дръжките с език като по филмите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: ejko   
Дата:   11-05-09 17:50

Amigo, просто си поддържат устата заета. Един вид поддържат...., така да се каже:)))
Иначе в Сингапур е забранено да се дъвче на обществено място..., явно не е естетично за всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   11-05-09 17:51

изджавквам от 5 до 10 на ден [smilie5] много е яко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: matataupa   
Дата:   11-05-09 17:55

По- преди джваках дъвки и ги лепках на ключалките на лошо паркирани МПС-та.

Ма ми омръзна.
Инак, понякога е доста готино, веднъж учителката по Физика кихна с дъвка в устата и заплю тоз до мен- естествено на първия чин.

Попиках се от смях, а той бърса лиги и сополи от очилата си [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: asahi   
Дата:   11-05-09 17:56

Като видя полицай да джвака му правя забележка.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: matataupa   
Дата:   11-05-09 17:59

Асахи, а полицай ако ти направи на теб?


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   11-05-09 18:17

Куките ме дебнат

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: Vinsent   
Дата:   11-05-09 18:56

Един се обръща към друг: ти нали си вегетарианец, защо ядеш заешко? [smilie11]

Другият: отмъщавам им, те защо ядат зелето?! [smile] [smilie25] [smilie18]

Така че, Амиго, разни вкусове и мотиви! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: Lalinda   
Дата:   11-05-09 20:35

Не знам на колко години си, но дори когато бях невръстно дете, постоянно се дъвчеше.

Имаше дъвка "Идеал" и дъвка на зрънца (смола), която се купуваше от аптеките.

Помня и дъвките цигари, има ли ги и сега?

Умствената дейност на дъвчещите е по-активна от на недъвчещите, вероятно като лекар би следвало да го знаеш...

Пък и зъбите остават по-здрави.

Аз лично не дъвча много - само ако ям навън (естествено, не си нося четка за зъби в чантата!).

Пробвала съм всичко, което е на пазара и определено съм фен на Airwaves!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

(Колкото по-евтини са дъвките, толкова по-зле са (имаше една пародия на реклама: "Нашите продукти са по-евтини от тези на останалите! Достатъчно е да опитате, за да разберете защо!"), а пък трябва да си ги пъхате в устата - това важи и за останалите храни - помнете го!)

Жалко, че у нас AW в момента се предлага само в три варианта (из другите страни има и други аромати и разцветки). Лилавата е сред фаворитите ми!

Като гледам какво става около езерото ни (ако искате, елате да снимате люпещи семки на воля), бих предпочела девойките да дъвчат дъвка на снимките ти, вместо да люпят семки или се комкат с двулитрови шишета топла бира.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Някой в една паралелна тема бе възпял гледката на девойка по цици с бира в ръка като приятна, но за мен си е ужасна...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-05-09 20:41

Амиго,
Мислех, че дъвката е за устна хигиена ...
... или това е само реклама?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: tutttifrutti   
Дата:   11-05-09 20:45

има едни дъвки Vivident. много ги харесвам. особено в тъмносинята кутийка. И си дъвча понякога. не постоянно, защото огладнявам. Обикновено след ядене и не повече от 10тина минути.
http://www.youtube.com/watch?v=TJaamzkP17w&feature=related
рекламата е симпатична, но на италиански. не ми се превежда сега, но в общи линии преследват един чудесен мъжки екземпляр финландец, за да го огледат по-отблизо.типично за финландците, той има изключително здрави зъби и причината е ксилитолът, съдържащ се в дъвките.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-05-09 21:05

аз пък съм фен на тези с аромат на диня и др. плодове ...


https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/moza6856.JPG
http://store.picbg.net/pubpic/DC/77/75af8e1f8569dc77.jpeg



Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-05-09 21:07

stoyan_5 написа:

> Амиго,
> Мислех, че дъвката е за устна хигиена ...
> ... или това е само реклама?
---------------------------------


Сериозният проблем за отстраняването на неприятната миризма в устата (галитоза), от който страдат доста хора, за съжаление не може да сe разреши с помощта на дъвката.
От една страна този проблем може да бъде резултат от лоша хигиена. Ако устната кухина не се измива добре и устата не се изплаква редовно след всяко приемане на храна, бактериите, които остават в нея предизвикват появата на кариес. А той води до по-тежки последствия: страдат корените на зъбите, след това венците и другите участъци на лигавицата.

Втората причина за неприятната миризма в устата може да бъде заболяване на стомашно-чревния тракт или коремната кухина. Затова, за да се определи начинът на лечението, трябва да се направи пълно диагностициране: кръвен анализ, изследване на хормоналния статус, коремната кухина и бъбреците, преглед при стоматолог, гастроентеролог (и гинеколог - за жените), за да се провери вероятността за инфекции и вируси.

Галитозата може да бъде и наследствена, ако заболяването е предизвикано от вроден порок на жлъчката или ако някой от родителите страда от захарен диабет или е с нарушен хормонален статус.

Дъвките и ароматизираните бонбони премахват само временно неприятната миризма от устата, но причините за заболяването остават. При 95% от случаите то е свързано с други проблеми и често трябва да се лекува целият организъм.

За да се избегне неприятната миризма в устата, специалистите съветват:

1. По време на миенето на зъбите да се обръща внимание и на вътрешната повърхност на бузите и на езика. Често върху езика и венците се натрупват бактерии и налепи.

2. Елексирите и лосионите за уста не са изход от ситуацията. Те не отстраняват причината за миризмата. Вместо честото освежаване с препарат за уста по-добре е зъбите да се измиват добре. В противен случай се получава ефектът от напръскването с дезодорант без да е взет душ.

3. Избирайте средства, които не съдържат алкохол, защото той изсушава и всъщност засилва неприятната миризма.

4. Използвайте конци за зъби, които способстват за отстраняването на бактериите от пространството между зъбите. Стоматолозите съветват конците за зъби да се използват веднъж дневно.

5. Не забравяйте и народната медицина! Пресните ябълки или отварата от лайка, коприва, брезови листа или пелин освежават устната кухина и дъха. Може да се сдъвкват и пресни листенца магданоз.

Според една статистика, 1/3 от населението по земята страда от лош дъх в устата.
Чесънът, лукът и кърито могат да повлияят дори на дишането, тъй като те съдържат сернисти съединения - причина за неприятната миризма.

Любопитно е, че причината за отблъскващата миризма от устата могат да бъдат и такива храни като млякото и млечните продукти, съдържащи белтъчини, които бактериите използват като своеобразно топливо за отделяне на миризмата.

Кафето е киселинна течност, а бактериите се размножават много бързо в нея. Бонбоните и дъвката също създават проблеми, защото много от тях съдържат захар, с която бактериите се хранят.

Слюнката съдържа кислород, който е естественият враг на бактериите. Колкото повече е слюнката, толкова по-свеж е дъхът.
Специалистите съветват за избягването на лошия дъх всеки ден да се изпиват по 6-8 чаши вода. Чаят също помага. От полза са и продуктите, които съдържат много вода: целина, краставици, грозде, тиквички, моркови, диня.

Zdrave.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: uli   
Дата:   11-05-09 21:12

Едно време гепех стотинки от джобовете на нашите за да си купувам дъвки би-бип. Отида на стрелбището и - прас 10 дъвки. Не, че беще в дъвките работата - картинките събирахме. Ама какво джвакане беше после - Пари си давал...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fine   
Дата:   11-05-09 21:16

дъвченето на дъвка се препоръчва при проблеми с ушите. размърдваш си мембраната и туй онуй [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: Todd   
Дата:   11-05-09 21:20

Язе дъвчим дзифт !!!

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-05-09 21:23

Тодд, недей повече, защото ще ти изсъхнат орехчетата!
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: ARGO   
Дата:   11-05-09 21:26

Едно от най-вредните неща за стомаха,абсолютна глупост [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: Todd   
Дата:   11-05-09 21:32

А черна дъфка от брезова кора ??? Га бех малък циганките ги продаваха по 2 стинки ма после ги качиха на 5 мамака им !!!

В един бурках с вода ги носеха !!!

И имаха доста интересен вкус .......ама кат не дойде циганката дъвчиме дзифт !!!! Същият цвет...[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   11-05-09 21:33

fine, а на мама и бяха препоръчали да дъвче дъвка за отпушване на слюнчените канали или там както се казват [smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: white   
Дата:   11-05-09 22:05

Vinsent написа:

> Един се обръща към друг: ти нали си вегетарианец, защо ядеш
> заешко? [smilie11]
>
> Другият: отмъщавам им, те защо ядат зелето?! [smile] [smilie25]
> [smilie18]
>
> Така че, Амиго, разни вкусове и мотиви! [beer] [shtrak] [beer]
>

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Иначе по темата, единия от отговорите е - стеснителността...Ама мисля, че този отговор вече го знаеш доторе [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви питам нещо...
Автор: princess_Lia   
Дата:   11-05-09 22:17

Аз дъвча след ядене, като съм навън или когато съм гладна, а не мога да ям, обилното слюноотделяне ме засища на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-05-09 22:19

princess_Lia - колко слюноотделяш?
Изкушавам се да направя някаква аналогия с камилата ...
Доповръща ми се ...
... сега се връщам![smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.