Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: nodoubt   
Дата:   11-05-09 10:08

Сутринта останах неприятно сурвакан. по електронен път пристигнаха сметките на два абонаментни номера на ЧЕЗ София , които са в пъти размера на предходните сметки [smilie22] и рекордни с голяма разлика в потребителската история на двата абонатна поста [smilie22] . при вас как е [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: НАСОО   
Дата:   11-05-09 10:10

април на къщата 900лв изравнителна при около 300 предишната[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: НАСОО   
Дата:   11-05-09 10:12

пуснах молба, дойдоха свалиха електромера, написахме протокол, платих като поп 900лв и ще чакам от 3 до 9месеца за протокол от измервателната лаборатория за точността на електромера (предчуствам че ще пише че всичко е наред и да пия една студена)

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: nodoubt   
Дата:   11-05-09 10:16

https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/axmf0149.JPG https://photo-forum.net/joro/emoticons/rifle.gif


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: ka   
Дата:   11-05-09 10:45

такива катили като ЧЕЗ няма [smilie9]
потребителската им телефонна линия е безполезна [smilie9] за всичко трябва да се ходи на място и лично[smilie9] а пък какви опашки има при тях [smilie9]
писах гневен е-мейл, но вероятно са си го преместили [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: e.Stanev   
Дата:   11-05-09 10:54

Изравнителна 210лв., при средна 50лв. Т.е. изкараха ни че сме ползвали за трите месеца ток по близо 120лв. на месец. Няма такава помярска фирма [smilie23] Не всъщност има - всички онези начело с п#тката Щушалов....[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-05-09 11:10

ka написа:

> такива катили като ЧЕЗ няма [smilie9]
> потребителската им телефонна линия е безполезна [smilie9] за
> всичко трябва да се ходи на място и лично[smilie9] а пък какви
> опашки има при тях [smilie9]
> писах гневен е-мейл, но вероятно са си го преместили [smilie9]


Уф... олекнах с 800 лв за откриване на нова партида. Ама при тях си теглиш номерче, като в КАТ-София. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: НАСОО   
Дата:   11-05-09 11:14

аз сега ще ги съда щото ми спреха тока и искат да си откривам нова на една сграда която не ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-05-09 11:22

Уф, ми нямаше друг начин, трябва ми трифазен ток, ама цената една и съща - за нова партида и старата еднофазна да стане трифазна.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: НАСОО   
Дата:   11-05-09 11:27

аз си купих хале което си имаше ток, аз си го плащах, бях подал молба да прехвърлят партидата и оня ден що да видя - нема ток и не искат да го пуснат докато не съм си извадел нова партида т.е. докато не платя само че там вече не са 800 а повече. И в местното ЧЕЗ не могат да ми обяснят що са го спрели, викат пиши жалба до регионалното[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: Vinsent   
Дата:   11-05-09 11:34

Не е виновен този който яде баницата! [smilie2]

Сигурно се отчитат някъде и сега преди изборите им трябват много пари! [smilie2] [smilie9] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   11-05-09 11:37

Древните римляни са казвали: "Разделяй и владей!"

Съвременните българи казват: "Плащай и обжалвай!"

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: Moonchild   
Дата:   11-05-09 12:25

моята предишна изравнителна беше 306 лева. Сегашната - 30. Е да му еба майката, как става тоя номер ?! Отоплявам се ИЗЦЯЛО на газ.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: Todd   
Дата:   11-05-09 12:28

Спрете им тока на тия чехи бре ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: shampoanta   
Дата:   11-05-09 15:21

изравнителна 400 при средномесечна 80 , и аз пускам жалба да ми мерят електромера ... и почвам да си опреснявам познанията по електротехника - ще смятаме волт,ампер,ват ... дали е разумно да си турна едно елекромерче контролно след оня на ЧЕЗ , или да се купя една рекламирана джаджа за 50 лв дето намалява реактивната мощност, която електроуредите нормално консумират от електрическата мрежа
и да натопорча 50 лв по сметката на :
ЕТ Хербал
Георги Топоров
Гр Русе, Ул Велес 6
Тел 0898 558 716
E-mail: georget@mail.bg

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: юнга   
Дата:   11-05-09 15:25

До кого пускате жалбите?
До другаря Шиляшки ли?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: Gruyu   
Дата:   11-05-09 15:28

Нещо не ми е ясно, в тия изр. сметки има ли показанията към определена дата и съвпадат ли горе-долу с реалните на вашите електромери, доста бомбастични суми пишете тук, да не би пък да има грешка в с-мата им за пресмятане и да ви калкулират 2 пъти конс. ен-я примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: НАСОО   
Дата:   11-05-09 15:32

и да си туриш електромерче кво??? аз имам на отделните етажи старите електромери и те показват много по-малко от този вън, но той е определящ и като кажат че е у ред духам... Тия работи за кражба и понижаване на ненам си кво такъв термин според мене нема[smilie23] не искам и да виждам. Просто в тая държава един път завинаги требва да се махне порочната практика всичко да се завишава -бюджети, сметки, отчети и т.н. за да се избиват загубите от мърлявщина и мързел

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: НАСОО   
Дата:   11-05-09 15:37

всичко съвпада! Дали предишното тримесечие са отчитали едно към колко им падне и сега плащаме изравнителното за две или повече тримесечия незнам, но няма никаква логика.. Или електромера се е издънил което е според мен или тия там спят щото са си съкратили инкасаторите и сега успяват да отчитат само на 6месеца, пък може и веднъж на година, иначе не е възможно тройно повишение при едни и същи хора с едно и също оборудване и начин на живот...В офиса на ул. Гинци се беше събрал митинг от хора с двойни и тройни сметки като ходих..

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-05-09 16:01

НАСОО написа:

> и да си туриш електромерче кво??? аз имам на отделните етажи
> старите електромери и те показват много по-малко от този вън,
> но той е определящ и като кажат че е у ред духам... Тия работи
> за кражба и понижаване на ненам си кво такъв термин според мене
> нема[smilie23] не искам и да виждам. Просто в тая държава един
> път завинаги требва да се махне порочната практика всичко да се
> завишава -бюджети, сметки, отчети и т.н. за да се избиват
> загубите от мърлявщина и мързел

Не вярвайте на старите електромери с дисковете. Те имат зона на нечувстивтелност, която понякога достига до 10 % от номинала. А и расте с годините. По тази причина ги сменят/смениха. Другото е, че те не отчитаха реактивната енергия, т.е. отчитаха само активната част от консумацията на електроуреда. Докато тези я отчитат.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: Императорът.   
Дата:   11-05-09 16:20

Ами какво се учудвате... Бай Мангау не плаща ток, Кремиковци не плаща ток - а някой трябва да плати вместо тях... Отделно и ЧЕЗ трябва да се нагушат яко.

Има едно решение - организираме се няколко хиляди, атакуваме градата и кой-кого докопаме вътре - през прозорецът - долу !!!

[smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: IDA   
Дата:   11-05-09 16:31

NeDDRaG,

Тук не става въпрос за 10%, тях ще ги преглътнем. Става въпрос за 300% по-висока сметка спрямо предишните !!!.

В къщи на ток ползваме само един хладилник (клас А), една пералня (също клас А и то веднъж в седмицата, изпира за около час), един телевизор (100W за 1-2 часа на вечер) и няколко енергоспестяващи лампи по около 15W всяка. Средната ни консумация според новите електромери е средно по 10 KWh на денонощие, което е ПЪЛЕН АБСУРД!!!

Според мен, това, което ЧЕЗ правят, си е чиста проба пладнешки обир.

Апелирам към всички, които имат познания по електротехника, да измерят реалната консумация на някакъв домашен електроуред чрез едновременно измерване на тока и напрежението и да я сравнят с отчетената от електромера. Ако има повече от няколко процента разлика, трябва да ги съдим. Това е безобразие!

И ако старите електромери не са отчитали реактивната мощност, би ли ми обяснил, по силата на каква логика, реактивната мощност на гореспоменатите електруреди може да бъде 3 пъти по-голяма от активната?

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-05-09 16:46

IDA написа:

Така. За реактивната. Консуматор с преобладаващо реактивна енеркия. cos(Fi) клони към 0. Отчетена енесргия мощността по гореспоменатия цосинус - клони към 0. С новите обаче клони към мощността. Или - ако cos(fi) е около 0.3 - ето ти я 3-пъти по-голяма консумация.

Не включваш обаче консуматори като: готварска печка, разни сешоари и т.н. Та ако трябва да смятаме - оня ден купих хладилник, клас А с годишна консумация около 350 kW/h. T.e, по един на ден приблизително. Не вярвам да не готвите и да не се храните в къщи. А готварските печки са едни от голямите консуматори. Компютъра, колкото и да не ти се вярва е около 200-250 вата (с ЛЦД монитор, мерил съм го). Освен това новите електромери отчитат дори и тази консумация, която е от телевизора в стенд бай режим. А сумирана на месец също не е мала. Ако показанията ви на електромера отговарят на фактурата - има само едно обяснение - предната фактура е писана с показания, изсмукани от пръстите. Ако не отговарят - тогава жалба. В къщи сметката е надписана с около 200 kW/h.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: matasel   
Дата:   11-05-09 16:51

NeDDRaG, Ами тя реактивната мощност, освен че е вредна за енергосистемата, не трябва да се плаща, защото не е реално консумирана мощност. Така че според мен никой електромер не трябва да я отчита. Друг е въпросът, че големите консуматори са длъжни да не допускат реактивна мощност над определени граници и плащат глоби ако ги надвишават(поне така съм чувал).[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ електро София - 3 месечно отчитане - изравнителна? сметка за май месец
Автор: Императорът.   
Дата:   11-05-09 16:53

Аз посочих единственият начин нещата да се решат, явно няма друг. докато траем, ще ни яхат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.