Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Един въпрос към депресираните :)
Автор: Нели   
Дата:   27-04-09 21:54

Или към тези, които някога са били в депресия. Ако не искате да отговаряте тук, може и на лични. Просто искам да проверя нещо, понеже ми е любопитно.
1. По време на депресията с какво сте се хранили - с вегетарианска храна или и с храни с животински произход?
2. Забелязали ли сте промяната в храненето (изключването на храни с животински произход) да се отразява на състоянието ви?

(резултатите няма да ги обявявам, просто ги искам за себе си) [smile]

Предварително благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните
Автор: tnt   
Дата:   27-04-09 21:55

Нели, от ограничените наблюдения, които имам... храната е последна грижа на хората в депресивен епизод, особено ако е по-тежък.

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   27-04-09 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Нели   
Дата:   27-04-09 22:00

Добре, чували ли сте за вегетарианец изпаднал в депресия?

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: miton   
Дата:   27-04-09 22:00

против депресия и болно гърло само кока-кола, последните 22 години съм на това лекарство и съм доволен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Нели   
Дата:   27-04-09 22:00

по-точно веган.

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: tnt   
Дата:   27-04-09 22:01

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Предполагам Амиго има и теория и практически опит по въпроса [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Amigo   
Дата:   27-04-09 22:06

Нели написа:

> Добре, чували ли сте за вегетарианец изпаднал в депресия?



[smilie18] [smilie18] абе много депресантски теми бе [smilie8] естествено, че депресията спохожда всякакви! [cool]

Нели, много интересно наблюдение направил един учен преди години. [cool] Да ти го кажа ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: tnt   
Дата:   27-04-09 22:08

кажи,моля[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: мара   
Дата:   27-04-09 22:09

нелка, аз не познавам веган, дет да има нужда от депресия[smilie5] само от пасенето и е готов[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-04-09 22:14

Веган..... малко ми се повдига от тоя американизъм.

Моди....

Нели, вегетарианците съм забелязал имат по-слаба памет. Веднъж не ме позна в павилиона...

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Нели   
Дата:   27-04-09 22:15

Аз ям само месо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Amigo   
Дата:   27-04-09 22:15

Многоуважаема ТНТ, за вас спициялну ще споделя таз тайна. [smilie5] [smilie6] Това е една книжка, която по принцип е за зъбното здраве и е писана към средата на ХХ в. от много добър американски стоматолог.[smilie3] този човек живял 9 години сред 18 общности по целия свят, като изрично избрал такива, които имат здрави зъби, за да разбере аджеба що са здрави за разлика от зъбите на масовия цивилизован субект. [smilie3] [smilie3] [smilie5] Та човекът установил, че всички тези общности, които се хранят СЪС ЗДРАВОСЛОВНА ХРАНА - т.е. без каквито и да са рафинирани храни, независимо дали консумират доста месо или малко (вегетарианци не е имало между тях)[smilie3] [smilie5], са в перфектно зъбно и цялостно здраве и освен това не страдат от депресии. [cool] Или ако нещо такова се появи, то минава бързо. [smilie8] Значи и храната е много важен фактор за цялостното здраве на индивида, но и условия, разбира се, при които живее. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: tnt   
Дата:   27-04-09 22:16

Веган, не е ли някакъв представител на извънземна цивилизация? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: endlessdark   
Дата:   27-04-09 22:17

С много шоколаД,СЛАДОЛЕД И АЛКОХОЛ....

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Нели   
Дата:   27-04-09 22:17

Амиго, благодаря за коментара [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-04-09 22:17

Абе яжте боклуци и стойте само пред компа пък не депресии ми незнам кво ще ви фане.

Никога не съм чувал по-възрастните ми роднини да са се оплаквали от депресии...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Amigo   
Дата:   27-04-09 22:18

Нели, познавам хора, които са вегетарианци, някои от раждането си, други - от по-късен период, и боледуват яко - и физически, и психически. [cool] Знам хора, които бяха вегетарианци и починаха от рак в сравнително млада възраст. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: tnt   
Дата:   27-04-09 22:19

Иво, в статията цитирана от Коинс в другата тема пишеше, че хората родени след 1940 са по-податливи на депресия и депресивни състояния,

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Нели   
Дата:   27-04-09 22:21

На какво например се дължи пролетната умора. Единственото по-различно зимата от пролетта е, че ядем по-малко пресни зеленчуци. Аз за себе си съм си направила някакви изводи, не искам да ги налагам на другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: endlessdark   
Дата:   27-04-09 22:21

НЕЛИ,аз бях вегетарианец 8-9 години...и си изпадах в депресиики доста честичко...сега чат пат ям риба...че оня ден опитах и пица с месо...и пак си се депресирам по същия начин....
явно храненето няма общо...с психиката...

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: ukk   
Дата:   27-04-09 22:21

Повечето вегетарианци, които познавам са депресари [ezik] Липсата на холестерол им подтиска производството на допамин [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Нели   
Дата:   27-04-09 22:22

Хм. Не ми е вярна теорията значи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: Amigo   
Дата:   27-04-09 22:22

Нещата са комплексни все пак. Например има една терапия за раково болни хора, която е прилагана с много голям успех вече години наред, и която напълно изключва всички животински белтъчини. [cool] Дъщерята на нейния създател, не съм сигурен дали е още жива, но преди няколко годинви беше на около 80 г. и цял живот не е яла никакви животински белтъчини бидейки в перфектно здраве. [smilie5] Но винаги трябва да се съобразяваме с индивидуалността на човека. [cool] Не за всеки е подходящо вегетарианството - и друг път съм го казвал. А още повече пък веганството. [cool] Проблемът е на първо място в рафинираните боклуци, с които се тъпчат хората още от невръстна възраст. Второ - в сериозния стрес, в който се живее. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Един въпрос към депресираните :)
Автор: tnt   
Дата:   27-04-09 22:23

Ай лека нощ! Важно е да се спи по 7-8 часа и всичко е топ тен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.