Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да занемея...
Автор: lipostok   
Дата:   10-04-09 11:49

За пръв път ми се случва от българска фотография:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/gpcu7019.JPG
http://photomoment.bg/pic/267/22834.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/iduy2131.JPG
http://photomoment.bg/pic/267/22835.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   11-04-09 01:56

Фотографията ли те накара да занемееш? или посланието на текста.. или какво ?? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: ffwd   
Дата:   11-04-09 02:15

Точно така си представям кампания на министерство на културата, насочена срещу любителската актова фотография. [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: тьма   
Дата:   11-04-09 07:39

нещо не ми стана ясно от какво си занемял - или и с пръстите вече не можеш да си служиш - чукни няколко букви по клавиатурата, за да ни обясниш[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: ejko   
Дата:   11-04-09 07:47

на мен ми се е случвало веднъж на тази снимка:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/tlbd3505.JPG
http://photo-cult.com/pics/293/pic_9995885_0293402.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: cocoon   
Дата:   11-04-09 09:58

ами на тази снимка е отсниман автора на горните :) много готин младеж [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: lipostok   
Дата:   11-04-09 12:31

Няма смисъл да ви обяснявам, ако не виждате разликата (не заради надписите, разбира се) между тези неща и всичко друго пускано тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   11-04-09 13:04

lipostok написа:

> Няма смисъл да ви обяснявам, ако не виждате разликата (не
> заради надписите, разбира се) между тези неща и всичко друго
> пускано тук.


Ами обясни де, сподели... нали за това е темата пусната - да споделиш каво и как те развълнувало ... ама не става ясно... кажи ни деее...е!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: cocoon   
Дата:   11-04-09 13:05

според мен няма нужда от обяснения..
който разбрал-разбрал
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: tnt   
Дата:   11-04-09 13:09

е как да няма!? О
обяснете за дъмита като мен... моля

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: darksorrow   
Дата:   11-04-09 13:13

на мен ми се е случвало.

но ОПРЕДЕЛЕНО не и с тези кадри (:

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-04-09 13:25

На мен ми се е случвало с един мой преди 15 годинки, ама ме е срам сега да си призная [smilie8] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: Lalinda   
Дата:   11-04-09 20:27

Мда, кой разбрал - разбрал, а който не е, може да си пусне още някоя тема за фаталните мозъчни изкривявания и да си попише сам в нея.
[smilie19]

***

Прочее, очаквах работите да са на Деуса.

Миналата зима имаше една изложба в арт център "Алтера" и там Деусът силно се откраяваше от всичко останало, при това на силно различния от средното ниво фон...
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: tnt   
Дата:   12-04-09 08:21

хм... надушвам някакъв интелектуално-фотографски елитарен високомеризъм... Ама айде живи и здрави, макар на Лалка да не и е присъщо

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-04-09 14:13

ЛАЛИНДА - тази картинка какво иде да покаже - [smilie19] - че безсилието ти да обясниш нещо високо художествено се трансформира в ефтина вулгарност...?? Или?
Може би показва това, че не можеш да направиш разлика между такива тотално различни неща като
1 - НЕЩО направено по елементарен начин, а с претенция за Елитарност, ВИСОКА ХУДОЖЕСТВЕНОСТ, дълбоко интелектуално послание и дълбоко хуманнен заряд обаче за жалост с резултат и внушение като на лексикон (ама от по засуканите) и
2 - НЕЩО направено с желание, кеф и първичност и явен непрофесинализъм - с единствената претенция да е тотална простотия (с лека нотка на самоирония) - без особена друга цел и задача освен забавление ?


П.П. Специално за кака ЛАЛКА ще поясня като цитирам нещо написано от един младеж на друго място :
Гротеската е класически начин за показване идеята на автора. За посочване на нещото, което му се струва неправилно. По никакъв начин произведения като това не претендират за фактологическа достоверност, тъкмо обратното - направена е крещяща хипербола, за да не остане съмнение в никой, че това не е истината.
Едновременно с това, всички разбират къде именно е критиката...

Аз бих допълнил само това - за жалост ПОЧТИ всички - но не и тези заслепени от собствената си ВИСОКО-ИНТЕЛЕКТУАЛНОСТ - водеща до ЖАЛЪК БУКВАЛИЗЪМ в мисленето им - съжалявам такива хора...!

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: captainme   
Дата:   12-04-09 17:23

пичове....елитаризма за туй е елитаризъм, щото не се разбира от всички..


и между другото, затова хората дето не го разбират все се дразнят на тези дето го....

Хората, които не схващат "елитарното"(това профански казано, щото ми е easy like Sunday morning) ,но не искат да им личи, са добър материал за добронамерено гъбаркане;)

мир и любов на всички[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: tnt   
Дата:   12-04-09 17:23

идзвиньети [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: blr2   
Дата:   12-04-09 17:39

И после що пишем все за дефекация...

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: captainme   
Дата:   12-04-09 17:57

blr2 написа:

> И после що пишем все за дефекация...



не знам защо пишете все за дефекация,но сигурно ви напъва отвътре;)

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   13-04-09 02:45

captainme написа:

> пичове....елитаризма за туй е елитаризъм, щото не се разбира от всички..
>
> и между другото, затова хората дето не го разбират все се дразнят на тези дето го....
>
> Хората, които не схващат "елитарното" (това профански казано, щото ми е easy like Sunday morning) ,но не искат да им личи, са добър материал за добронамерено гъбаркане;)
>

Капитанче, понеже си "начетена мома" я сподели някакви свои размисли с нас за псевдо-Елитарните напъни и за "Елитарното" изкуство идващо не от сърцето и душата на автора - а от опитите на ума на някой через евтино подражание на нещо, което не проумява, но за което е чул че е Елитарно да покаже собствената си извисеност!

А? Сподели с нас.... своите виждания?!



Публикацията е редактирана (13-04-09 02:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lipostok   
Дата:   13-04-09 09:13

Нищо елитарно няма в горните кадри. Тресе ви грандомания затова ви се привиждат елитарни неща. Напротив, точно обратното на елитаризъм има в тях. Има изваждане на повърхността, на показ на най-съкровени и лични неща, на подсъзнателни, забравени, подтиснати, атавистични страхове, инстинкти, стремежи. Има достигане до същността на човешкото. Ама сте толкова задръстени от шаблони и клишета, че нямате сетива да го видите.

Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: El_Fuego   
Дата:   13-04-09 09:55

ffwd написа:

> Точно така си представям кампания на министерство на културата,
> насочена срещу любителската актова фотография. [smilie18]
> [smilie24]


[smilie24] [smilie24] [smilie24]
И аз също.


Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: captainme   
Дата:   13-04-09 09:58



> Капитанче, я сподели някакви свои
> размисли с нас за псевдо-Елитарните напъни и за "Елитарното"
> изкуство идващо не от сърцето и душата на автора - а от опитите
> на ума на някой через евтино подражание на нещо, което не
> проумява, но за което е чул че е Елитарно да покаже собствената
> си извисеност!
>
> А? Сподели с нас.... своите виждания?!

не ти разбирам въпроса,честно,но незнайно защо ми звучиш обиден.

защо правиш разлика между това което идва от "сърцето и душата" и това което идва от "опитите на ума"? и какво лошо има в това човек да разсъждава вместо да действа единствено под влиянието на импулси(примерно).

примера със двете фотографии по-горе мен лично ме остави безразлична.нещо против,anyone?:)

а това за "начетената мома" не беше нужно....:)
някак си такова обръщение разваля добрия тон,не мислиш ли?;)


Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   13-04-09 13:59

captainme написа:

> не ти разбирам въпроса,честно,но незнайно защо ми звучиш обиден.

ХАХА - кой обиден не разбрах ... аз си РАЗГОВАРЯМ С теб!


> защо правиш разлика между това което идва от "сърцето и душата" и това което идва от "опитите на ума"? и какво лошо има в това човек да разсъждава вместо да действа единствено под влиянието на импулси(примерно).

Като вадиш част от текста (от контекста) - така става... лоша работа!!... не съм казал - "разлика между това което идва от "сърцето и душата" и това което идва от "опитите на ума", а друго - противопоставям " идващото от сърцето и душата на автора" на "опитите на ума на някой через евтино подражание да покаже собствената си извисеност!"
ТОЕСТ - нещо което е Творчество на нещо, което е напъни, подражателство и демонстриране на претенции ! [smilie3]
Нямам нищо против "това човек да разсъждава вместо да действа единствено под влиянието на импулси"
Имам против това някой да се прави на НЕРАЗБРАН - само защото твори нескопосано и "псевдоелитарно"...

> примера със двете фотографии по-горе мен лично ме остави безразлична.нещо против, anyone?:)

Аз тази дискусия не я правя като визирам САМО и единствено Примера по-горе... който мен просто ме озадачава, с претенцията за обобщение на текста и неговата дидактичност, това че посланието на текста е толкова "първосигнално" като фабула на латиноамерикански сериал...

> а това за "начетената мома" не беше нужно....:) някак си такова обръщение разваля добрия тон,не мислиш ли?;)


НЕ ! Кое те засегна - това, че мисля че си начетена или това, че те нарекох мома ??
Според мен и двете са комплимент - и няма ирония - наистина [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Да занемея...
Автор: captainme   
Дата:   13-04-09 14:36

BirdOfPray написа:

> НЕ ! Кое те засегна - това, че мисля че си начетена или това,
> че те нарекох мома ??
> Според мен и двете са комплимент - и няма ирония - наистина
> [smile]


засегна ме(ама не ми вярвай) това ,че ме нарече начетена мома,ама в кавички;)
направо разказа на комплимента играта с тез кавички;)
ай със здраве...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.