Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-03-09 05:38

КАКВО мислите за такива "ФЕНОВЕ" - които правят такива неща в нета като това:

Изкуство > dimcho > ИЗКУСТВО,НАРЕЧЕНО ФОТОГРАФИЯ - Сборният албум съдържа повече от 300 фотографии на български и чуждестранни автори (1 от 351 снимки)

ИЛИ Блогове като този - ВСИЧКИ СНИМКИ СА СОБСТВЕНОСТ НА ТЕХНИТЕ АВТОРИ nmrp.log.bg

или сайтове като този http://2photo.ru/


КОИТО ПУБЛИКУВАТ произведения БЕЗ ЗНАНИЕТО на автора... макар и споменавайки името му??
НЯКОЙ ВСЪЩНОСТ ПЕЧЕЛЯТ от такава дейност!

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: tnt   
Дата:   29-03-09 10:17

мисля, че някои смятат естетическите си критерии за велики. Освен това хабер си нямат от авторски права [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: Amigo   
Дата:   29-03-09 10:40

Мога да ви кажа как се действа на Запад. Петнайсет минути след като беше изпратено съобщение до собствениците на хостинга, което ги уведомяваше, че са нарушени авторски права, съответният сайт беше премахнат и този, чиито авторски права бяха нарушени, беше уведомен за това! [cool]
Ако на някого нещо чуждо много му харесва, да даде линк към оригиналния сайт и това е. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-03-09 10:47

Един вид, направил си е блог със снимките, които е вкарал в секцията "В любими" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   29-03-09 11:40

Ако са публикувани снимките с имената на авторите и връзка към оригиналния сайт, не виждам нищо лошо в безплатната реклама.
Ако са напускани снимки просто така, без обяснения и описания - не бива.

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: tutttifrutti   
Дата:   29-03-09 11:59

на мен пък ми е чудно с каква цел е направено това. специално в тези случаи не виждам финансова изгода. особено пък на първия му се чудя на акъла че си е играл да търси снимки и да ги навървя в "сборник"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: ejko   
Дата:   29-03-09 12:12

ами хората харесват разни снимки и изкат да ги споделят с аудиторията си, която обикновено е 10-те най-близки приятеки. Някак нито печели пари от това, нито нищо. Смотано е, но не мисля че е голям проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: Amigo   
Дата:   29-03-09 12:23

Както вече отбелязах, ако иска да ги сподели, пуска линкове и готово - нищо сложно и неудобно няма в това. [cool] На собствения си сайт или блог да качва само авторски неща и това е. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: kaiser.soze   
Дата:   29-03-09 12:27

едно време имахме лексикони (още си го пазя). в тях лепяхме картинки и снимки изрязани от разни списания, пишехме умни мисли, приятелите ни също.ей това е днешния еквивалент на едновремешните лексикони, май [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: Lalinda   
Дата:   29-03-09 12:27

Напълно нормално поведение за фен, както сте го нарекли, на фотографията.

Любопитно ми е как си представяте феновете на фотографията?

И после, защо да не си ги "навървя" в сборник? На вас какво ви пречи това?

Не забравяйте, че и никой от вас, вкл. и аз, не плащаме нищо, за да покажем дори собствените си снимки по сайтовете.

Камо ли пък, за да пишем и се възмущаваме от феновете на фотографията...

Поредната буря в чаша вода.

Оттатък някои се пенят, че хижар не ги канел да му направят снимки, тук, че някой харесал нещо...

Смешно е.

Я се поразходете малко навън. Без фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: tutttifrutti   
Дата:   29-03-09 12:46

А, на мен навървянето не ми пречи. Никак даже. просто се чудя как му се е занимавало да го направи. ама хора всякакви.
иначе аз без апарат се разхождам доста често. даже в повечето случаи[smilie5] Но това е, защото няма как да снимам , да тичам след лапето и да нося багажите. всеки с неволите си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-03-09 14:29

ЛАЛИНДО, пак четеш С едното око.... ТЕМАТА Е ДИСКУСИОНА - КАКВО мислите???
ТИ мислиш че е прекрасно това.... ДОБРЕ!
А аз питам и другите какво мислят... ТИ не си и никога няма да си последна инстанция и твоето мнение никога няма да стане МЕРОДАВНО - колкото и да ти се иска!



Публикацията е редактирана (30-03-09 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-03-09 14:33

И ЕДИНСТВЕНИЯ който се пени в тази тема с ти ... и както винаги се изказаваш по дадена тема като говориш за неща несвързани с нея - което само показва, колко си задръстена!

СЕГА излизам и после ще пусна един два линка специално за ЛАЛКА с Други такива "Фенове" на фотографията!

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: nsirakov   
Дата:   29-03-09 14:37

тя лалинда си е такава.. на всяка манджа мерудия... после да има да реве сърцераздирателно, че е репресират

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: blr2   
Дата:   29-03-09 14:49

Джери! Джери! Джери! Джери!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   29-03-09 16:24



Това, че тя не плаща не значи,че не плащаме...

Ако тя се радва на "безплатното" място за графоманията и вратите си ,то не значи, че е безплатно. Е лелче да те светна БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА дори и този в БАН.

Доста от нас си поддържат сайтове, за които са си платили и домейн и хостинг.

Лелче, ти знаш ли колко струва един сървър дето да го издържи този гърч от толкова потребители. A заняеш ли колко струва 1U колокирано оборудване, а трафика???

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: val2007   
Дата:   29-03-09 16:47

Ами - има си съответната точка в ПРАВИЛАТА... Казано е съвсем недвусмислено...
Друг въпрос е, кой и как би трябвало да ОТСТОЯВА точка 10. [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

10. Снимките на сайта са със запазени авторски права. Никой няма правото да ги копира и използва без позволението на авторите. Организаторите на сайта могат да използват снимките за целите на сайта, за организиране на изложби, както и за рекламни материали на Фото Форум (в това число публикации в пресата свързани с дейността на сайта). Публикуваните мнения във форума са собственост на сайта и могат да бъдат използвани и цитирани в други медии и да бъдат публикувани, без специалното разрешение на авторите им.

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-03-09 17:17

Птиче [smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: kaiser.soze   
Дата:   29-03-09 22:06



Shaddap You Face

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   30-03-09 00:49

ИПОНЧЕ, КАКВО... се хилотиш ??? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: Lalinda   
Дата:   15-04-09 22:19

Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: Lalinda   
Дата:   15-04-09 22:26

Оказва се, че всички, освен мен, имат право на някакво мнение, а аз - не.

И то, защото съм била задръстена...

Спазвам най-задръстено правилата, намирам се в квотата, не съм получила предупреждение, че не мога да качвам кадри, дори не обсъждам личността на който и да е от вас. Изказвам се само по темите. Не помня да съм наругала някого от вас... нито пък да съм пускала каквито и да е слухове по ваш адрес...

Я се поуспокоете малко.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   16-04-09 09:01

who the f**k is dimcho ??? [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-04-09 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: didesignbg   
Дата:   16-04-09 09:49

Тези които печелят на чужд гръб, трябва да си носят последствията.

Да давате dimcho за пример за кражба обаче е смешно. Димчо си събрал снимки от любимите автори и си ги качил в албумче. Нито ги продава, нито рекламира покрай тях. Може да му вържем кусура че не е сложил линк към авторите, но пък за сметка на това ги е посочил.

Втория случай е малко по-различен. Там нещата са 50/50 и по-скоро съм на мнение, че границата е прекрачена. Което не ми пречи да изпитвам удоволствие разглеждайки го.

Третия сайт си е за затриване директно, груба злоупотреба и изкарване на пари на чужд гръб.

Отговори на това съобщение
 Re: "ФЕНОВЕ" на фотографията ???
Автор: 12myxu   
Дата:   16-04-09 14:36

m ne znam za avtorskite prava, ne me vulnuvat mnogo, za6toto malko moje da se napravi po tozi vupros

no sled kato razgledah purvite 20-25 snimki mi stana qsno 4e "izkustvo, nare4eno fotografiq" e dosta pretenciozno ime, ideata ne e losha, resultata oba4e neubeditelen.
Moje bi ima nqkolko snimki koito shte zapomnq no kato cqlo pove4eto ot snimkite sa izbrani zaradi bukvalnoto im sudurjanie vmesto zardadi fotografskata im stoinost, koeto vmsto da postigne jelana cel postigna prozqvka ot men, eto i o6te edna.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.