Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Летищни такси.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-03-09 14:34

Абе я летелите повече да кажат. Става дума за летищните такси. При малкото полети, които имам, такова нещо не съм плащал. Едно време май лоукост компаниите предлагаха такива билети. Сега, таткива компании ирично посочват, че цената включва летищните такси. На рецепсията в офис сградата, където работя е оставен каталог на една туристическа агенция. И там се посочват разни екскурзии за тук и там. Обаче има раздел "Жената не включва" Та в този раздел навсякъде, където екскурзията е със самолет пише, че не са включени летищните такси. Да, ма се лети не с лов кост компании. България Еър, Еър Франс... Та яко някой знае, възможно ли е това или това е поредната измекярщина?

П.П. Питах по е-маил Бъгарие ВЕър, ама нямам отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: captainme   
Дата:   11-03-09 15:13

при многото полети които имам цената винаги е включвала летищните такси.винаги.
некоректното в случая за който говориш е , че се рекламират екскурзии(със самолет) които не включват летищните такси:)

лоу кост компаниите летят до летища с много ниски летищни такси..за това си се объркал

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-03-09 15:23

captainme написа:

> лоу кост компаниите летят до летища с много ниски летищни
> такси..за това си се объркал

Аз не сматам, че съм се объркал. Специално съм гледал лоукост компаниите и там пише, че са включени. На мен ми се струва, че това е некоректен начин да се вземат по 200-300 евро на човек, по повод, че са летищни такси. Един вид чиста измама.



Публикацията е редактирана (11-03-09 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: captainme   
Дата:   11-03-09 15:25

летищните такси са неизбежни.и винаги са били неизбежни.

туристическите компании рекламират полети без летищни такси за да им изглеждат екскурзиите по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: djogata   
Дата:   11-03-09 15:26

Точно измекярщина си е!

Крайната цена включва летищни такси, така че ти си плащал и при предишни полети, просто не си виждал разбивката на цената.

Меглена Кунева преди известно време забрани на авиокомпаниите да рекламират цени без включени летищни такси, не знам от кога влизаше сила, но мисля, че е влезло.

За сметка на това явно такава забрана няма за туристическите агенции, и те си пукат реклами без летищни такси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-03-09 15:30

И авиокомпаниите рекламират цени без летищни такси.

Наскоро трябваше да си уредя полет с МАЛЕВ и макар цената която рекламират да изглеждаше доста примамлива.. изведнъж се оказа, че имало ТАКСИ -- цената стана двойна. [smilie5]

Мит е, че лоу-кост компаниите не плащат летищни такси. Просто те плащат възможния минимум.

Ще е хубаво да се забрани този шмекерлък. "едно време" подобни глупости нямаше. А и по-добре хранеха [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-03-09 15:33

djogata написа:

> Точно измекярщина си е!
>
> Крайната цена включва летищни такси, така че ти си плащал и при
> предишни полети, просто не си виждал разбивката на цената.
>
> Меглена Кунева преди известно време забрани на авиокомпаниите
> да рекламират цени без включени летищни такси, не знам от кога
> влизаше сила, но мисля, че е влезло.
>
> За сметка на това явно такава забрана няма за туристическите
> агенции, и те си пукат реклами без летищни такси


Виж, след като съм ходил и съм се върнал, знам, че съм си платил летищните такси. Обаче, на нито един от билетите ми нямаше цена, да не говоря за разбивака - колко са летищните такси. И мисля, че никоя авиокомпания нама да ги разгласи. Въпроса ми по-скоро е, тези пари, дето уж са за летищни такси не са ли включени в обявената цена, а те да ти ги взимат втори път.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-03-09 15:40

Напротив, разгласят ги. Дори и на билета ти си ги пише -- особено ако е 'хартиен'.

Цената има няколко компонента, които включват поне

-- цената за превоз на авиокомпанията;
-- летищните такси (да те обслужат на летището);
-- комисионните на агента който ти продава билета;
-- разни други 'дребни' таксички които разни (държавни) органи събират.

Напоследък, по мои наблюдания авиокомапниите, а покрай тях и туристическите агенции, рекламират само 'цената на превоза'.

Донякъде може да се приеме за авиокомпаниите, но за туристическите агенции е малко прекалено.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-03-09 15:40

danbi написа:

> И авиокомпаниите рекламират цени без летищни такси.
>
> Наскоро трябваше да си уредя полет с МАЛЕВ и макар цената която
> рекламират да изглеждаше доста примамлива.. изведнъж се оказа,
> че имало ТАКСИ -- цената стана двойна. [smilie5]
>
> Мит е, че лоу-кост компаниите не плащат летищни такси. Просто
> те плащат възможния минимум.
>
> Ще е хубаво да се забрани този шмекерлък. "едно време" подобни
> глупости нямаше. А и по-добре хранеха [smilie24] [beer]


Абе храната в самолета е малко като в Мак Доналдс. Аз за Лоукост компания се чудех миналото лято, за полет София - Варна, идвах със синчето, та по-лесно да е пътуването за него. И тогава ми направи впечатление ниската цена, оказа се, че не е от таксите, там си пишеше, че са включени. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: Lalinda   
Дата:   11-03-09 15:41

Bulgaria Air със сигурност ги разгласява, мога да ти сканирам билетите си.

Разгласяваше ги и преди 20-25 години, та винаги съм се чудела как така тези такси започнаха главоломно да растат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   11-03-09 15:48

Bulgaria Air, често има рекламни кампании с обявени "примамливи" цени за определени дестинации и на самите билбордове с дребни букви /които почти никой не вижда или не чете на един билборд/ пише, че така обявената цена НЕ включва летищните такси. Та така рекламират [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: nik1   
Дата:   11-03-09 16:01

Недялко, оди пеши

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-03-09 16:06

tnt написа:

> Bulgaria Air, често има рекламни кампании с обявени
> "примамливи" цени за определени дестинации и на самите
> билбордове с дребни букви /които почти никой не вижда или не
> чете на един билборд/ пише, че така обявената цена НЕ включва
> летищните такси. Та така рекламират [smilie21]


Добре де, рекламират, ама продават ли без?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   11-03-09 16:09

не, разбира се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   11-03-09 17:50

Абе винаги се плащат тия такси. А дали ги пише или не, малко като цена със/без ДДС - дори да ти казват цена без ДДС, накрая плащаш със.
Така сумата изглежда по-малка.
Забавното е че като се вдигна цената на горивата, взеха да слагат надценки (fuel surcharge) и да ги пишат към летищните такси. След това като паднаха цените, някои компании като Еър Франс например не си намалиха надценките.[smilie9]

Та идеята турагенцията да не ги включва е следната - те договарят с компанията някакви пакетни цени без тези надценки (така цените са почти постоянни и не трябва да предоговарят всеки път като скочи петрола), и след това компанията си ги нагласява както им е угодно.

И сега петрола е около $40, но ако летиш с Еър Франс и някои други, плащаш билета като че ли е $130 - ако искаш. Ако не, ходиш пеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-09 17:52

карай с куеуо [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   11-03-09 17:58

Лоукост компаниите включват в цената летищните такси, но не включват други неща - например за багаж се плаща отделно, да плащане с карта пак отделно, ако искаш да се качиш първи и да си избираш място, за чипс и пиене да не говорим.
Шефа на Райънеър наскоро се беше "пошегувал", че щели да въдедат такса тоалетна.

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-09 18:01

пътувайте само бизнес класа на аванта - като другарката Мазнярова [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   12-03-09 10:44

Lalinda написа:

> Bulgaria Air със сигурност ги разгласява, мога да ти сканирам
> билетите си.
>
> Разгласяваше ги и преди 20-25 години, та винаги съм се чудела
> как така тези такси започнаха главоломно да растат.

Излъга! Bulgaria Air е основана преди 7 години, а не преди 20-25!

Отговори на това съобщение
 Re: Летищни такси.
Автор: ddimo   
Дата:   12-03-09 11:07

Порастнаха, понеже след 11.09 компонента "сигурност" нарастна до небето, после имаше и допълнителен компонент "гориво", който пак го бухнаха там. Едно време таксите, дори и да летиш през най-големите летища, бяха към 10-15% от цената на билета, а сега са около и над 100%.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.