Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Параграффф 2222222
Автор: Todd   
Дата:   06-03-09 10:26

Това го написах в темата за гюлето но сметнах че требе да е отделно....

Та за нерешимите условия ..

Аз в момента точно с нерешимо условие се занимавам !!!!!

Само че из дебрите на българската тъпанарска .........измислена от българи !!!


На лице е едно ремарке от Англия - произведено от Ifor Williams Trailers

Налична е фактура за закупуването от магазина !!! В Англия ремаркетата не се водят на отчет и нямат регистрационни номера !!! Нямат и талони !!!
В КАТ за регистрация искат талон !!!
Ако няма искат Технотест - минахме !!! Има документ от технотест !!!
Отидихме на гишето за регистарци
- направете застраховка !
Направихме !
Отиваме на гишето : - Дайте английския талон !!!
- Нямат талони в Англия ремаркетата !!!
- Не можем да го регистрираме !!
- Защо ме пратихте на технотест ??? Застарховката за какво е ?
- Не знам !!!

Трябвало да се впише този производител в системата на КАТ !!!
Сканирахме всички документи - фактури ,книги за употреба ,технотест , застраховки ...и бидеха изпратени в София по каналният ред !!!

Отговора от там е :
-Дайте английският талон ....

[smilie19]

А в Англия немат талони !!!!

Ся ша пиша до английският сенат да приемат закон за регистрация на рематкетата там белким дадат талон та да го регистрираме !!!


Булгаристан брате .......а вие ми разправяте за некви измислени гюлета ...

Та ако има некой тук работещ в тая система да се обади .....


[smilie5] [smilie5] [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/znsi2682.JPG
http://www.iwt.co.uk/products/images/tt85_2.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: TNT   
Дата:   06-03-09 10:28

Ся ша пиша до английският сенат да приемат закон за регистрация на рематкетата там белким дадат талон та да го регистрираме !!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] Ан'дага, Тоде! Да им умра на скапаните закони на англичаните! Едни талони за ремаркета да нямат [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: asahi   
Дата:   06-03-09 10:28

Декларирай, че сам си го произвел. С баща ми направихме ремарке, узаконихме го и си джитка с него.
Англия е източник на проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: Todd   
Дата:   06-03-09 10:34

Абе бях решил да си купя номер - никакви пари са !!!
Ама понеше е на комшията англичанина и той иска всичко да му е наред - ей тия ора немат нищо общо с нас !!!!
Та викам ай да ударя едно рамо - всички в отдел регистрации ги познавам - от шефа до последната писарушка !!!

Отврат !!! [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] Направо ми разбиха детската психика..[smilie5]

Требе некой чиновник в София да запише некъде че има такъв производител ...http://www.iwt.co.uk/home.htm
А ремаркето е като космически кораб ...никога не бяха виждали такова качество в КАТ !!

Тия сигурно не могат и в нета да го видят я.....



Публикацията е редактирана (06-03-09 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: PolarBear   
Дата:   06-03-09 10:55

Todd-e, не знам доколко това може да ти помогне, но миналата седмица бях в до известна степен подобна ситуация.

Явяваме се като подизпълнител на голям международен косорциум на търг и печелим заедно сериозен европейски проект. представили сме всички мислими документи, но след спечелването искат още 5 удостоверения за на'м к'во си. Но в ЗОП все пак на някой му е дошло наум, че подобни удостоверения за чуждестранни лица може и да не станат, защото в страните им не са и чували за такива. Та има предвидени още 2 възможности:
1. Вместо удостоверения от държавни служби - клетвена декларация на кандидата, но само ако клетвените декларации за валидни според неговото заонодателство;
2. Ако не са валидни в страната му - официално изявление пак от него, пред нотариус.
Остава неясен въпросът дали клетвена декларация трябва също да е нотариално заверена. На нас ни се наложи да я заверим (във Франция, в конкретния случай).

Та не знам дали една декларация за произхода на ремаркето и за това, че в Англия нямат талони не би успокоила някой по-широко скроен чиновник. Има и много такива, не са само коне с капаци. А бе, опитай поне...

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: PuertoVaras   
Дата:   06-03-09 11:01

Todd написа:

> Абе бях решил да си купя номер - никакви пари са !!!
> Ама понеше е на комшията англичанина и той иска всичко да му е
> наред - ей тия ора немат нищо общо с нас !!!!


Времето лекува!
Ще се оправят момчетата, ще се научат и те да си купуват номера.


Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: nik1   
Дата:   06-03-09 12:15

Те са си такива задръстени англичанчетата - както каза Диянчо Димовия - на отражателите не слагат упътване за сгъване, ти талон та талон. Къде, къде по сложно от упътването

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: мара   
Дата:   06-03-09 12:27

и ние имахме ядове, щот кат вкарахме кемпера, се оказа, че няма такъв[smilie5] ма след технотеста нещата заспаха...та знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: emkata   
Дата:   06-03-09 13:24

Вкарах кола от щатите.
В момента в който тръгнах да я регистрирам,разбрах, че комунизма не ни е напускал никога.
6 месеца ми разказаха играта с тая регистрация.
И то това при положение, че всички документи ми бяха изрядни.

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: totosea   
Дата:   06-03-09 13:28

ами мислете начини как да ебавате системата все шак сиромах човек жив дявол ако трябва напишете каквото искат и талон им направете да се оправите а то после всичко ще потъне в дебрите на бюрокр[smilie18] [smilie18] [smilie18] ацията

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: asahi   
Дата:   06-03-09 13:38

Емката,
На американската кола сложи ли и жълти мигачи?

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: alsash   
Дата:   06-03-09 13:50

асахи верно казва....кажи ,че сте го произвели [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: emkata   
Дата:   06-03-09 13:50

Беше си с жълти.
Проблема беше, че пристигна в германия и там платих мито.Немците казаха, че няма значение къде се плаща.
Е да ама тук не харесаха немската митническа декларация.5 - 6 пъти звънях в немската митница, не можаха изобщо да разберат защо имам спънки от кат.
Шефа на кат изпрати документите в министерството (по пощата) и след месеци дойде отговор, че всичко е редовно.
А шефа на митница Благоевград, пусна същите тия документи (по факса) и след 1 час ми даде отговор.
И най много се чудех, на тоя в кат защо му е тоя компютър и всичката тая техника.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-03-09 13:52

Е как как? Пасиансите от тесте ли да ги реди?

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: stormfx   
Дата:   06-03-09 20:38

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: vladomatev   
Дата:   06-03-09 20:52

Искай им офицално писмо защо не искат да ти го регистрират... ще се наакат и ще измислят какво да направят ....

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: portradamus   
Дата:   06-03-09 23:13

Няма да се наакат. Няма да получат искането за официално писмо. Или ще го получат и ще го загубят. Всеки бюрократ знае, че неща на хартия се записват само в краен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: НАСОО   
Дата:   07-03-09 09:24

[smilie8] ще отговорят, че по българския закон необходимите документи за регистрация на МПС са.... и англичанина е виновен за отказа -точка. По принцип смятат че нема ли талон МПС то е бракувано в държава Х и отказват регистрация до последно. Технотеста се налага когато няма хомологизирано такова МПС в електронната система на КАТ за да го вкарат. Колите без талон ги продават на части а много пъти става дума за абсолютно здрави коли, които ако можеше да се регистрират едва ли биха разбивали

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: НАСОО   
Дата:   07-03-09 09:27

и аз имам едно ремарке ръчно изделие, но май тая опция я премахнаха[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Параграффф 2222222
Автор: djogata   
Дата:   07-03-09 11:03

К'ва хартия... По много места в Европа и-мейла вече се брои като документ.

В мойта работа се случва да си говорим по телефона с колега за някой проект, и аз да дам някакво становище. Понякога обаче се налага да изпращам същото твърдение и по мейла, за да го има документирано - че аз съм имал това мнение и съм дал такава препоръка. Общо взето има силата на декларация в писмен вид

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.