Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: юнга   
Дата:   04-03-09 16:40

Седя си и се моткам в нета.
Изведнъж попадам на това:
http://www.bulgaria-weekly.com/the-week/usa/217--balgarin-napravi-pechata-na-usa.html
И какво гледам? Жоро побелял, а Пепи почнал да оплешивява.
Пепи го помня като дете от забавачницата, което донесе големи неприятности на баба си, точно преди да тя да го заведе при родителите му в Америка по линия на Червения кръст.
Караха детето да декламира "Аз съм българче", а пък Пепи отсякъл- "Аз съм американче" и внесъл голям смут в червените главици на връстниците си и учителката.
Чудя се още,как ли се чувства тъпото гадно ченге от варненската ДС, което скуба брадата на Жоро,при първия му неуспешен опит за бягство?
Чух, че спрял да пие, но това ще го проверим на лято.

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: livinginchaos   
Дата:   04-03-09 17:11

Proud to be Bulgarian! Кадърни хора има в България, но все някой им пречи да се развият!

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: feliz   
Дата:   04-03-09 17:23

Автор: livinginchaos
Дата: 04-03-09 17:11

Proud to be Bulgarian! Кадърни хора има в България, но все някой им пречи да се развият!
.......................................
абсолютно - в нормалните държави като видят някой, че е кадърен и талантлив го бутат нагоре, а тук му натискат главата надолу...после "що не стоите тука?"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: livinginchaos   
Дата:   04-03-09 17:36

Тва е защото, по-добрите ще ти изядат заплатката! А тука все още живее стани да седна, чиче ме ореди и т.н. Не казвам, че аз съм конкурентно способен, но винаги съм бил готов да си отстъпя мястото на някой по-кадърен от мен! Така само може да се развием! В другите държави - плащаш и очакваш резултати! Тук плащаш на някой познат да ти свърши работата...

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: Safira   
Дата:   04-03-09 17:44

feliz [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: мара   
Дата:   04-03-09 19:17

глупости....[smilie21] не може така да се опростяват нещата.
ма евала на човека[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: n1x0n   
Дата:   04-03-09 19:44

Proud to be Bulgarian! Кадърни хора има в България, но все някой им пречи да се развият!
.......................................
абсолютно - в нормалните държави като видят някой, че е кадърен и талантлив го бутат нагоре, а тук му натискат главата надолу...после "що не стоите тука?"


Това са митове и легенди, според мен.

Нито тука има недостиг от успяли, нито пък за "нормалните държави" е вярно, че някой ще вземе да те "бута нагоре" - само защото си "кадърен и талантлив".

Просто мрънкачите навсякъде са си мрънкачи и все някой им пречи, а пък пробивните кадърни хора успяват - защото не разчитат на "бутане", ами бачкат като луди. Тази история е абсолютно еднаква и "тук" и "там".

Тия теории, как "в нормалните държави" само гледат да се появи талант, че да почнат да му помагат - са крайно наивни. Точно същите лайна трябва да изядеш, ако искаш да пробиеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: sunnyshot   
Дата:   04-03-09 19:48

n1x0n-е, от личен опит трябва да ти кажа, че грешиш. И то-дълбоко

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: tochnia   
Дата:   04-03-09 20:21

Asahi, и аз мога да кажа от личен опит, че тотално грешиш..

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: n1x0n   
Дата:   04-03-09 20:39

Добре, в коя държава и в коя сфера сте успяли да дръпнете вие двамата, след като у нас не сте успяли?

Защото за мен това е "личен опит": да пробваш тук, да не успееш, след което със същите усилия да успееш на друго място.

Само да уточня, че не ми се слушат истории за "един мой познат" - щото такива можем да си подмятаме до утре и няма никакъв "личен опит" в тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: sunnyshot   
Дата:   04-03-09 20:49

гледай сега, ние сме успешни на всякъде, защото сме готини [smile] Но мащабът и признанието за усилията "вън" и "във" са неизмерими. И най-вече това, че хората не те мразят, а в повечето случаи ти дават възможност [smile]



Публикацията е редактирана (04-03-09 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: Lalinda   
Дата:   04-03-09 20:55

Аз пък имам много колеги, които и тук бяха много добри - и точно затова и заминаха!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

(Освен че имаха роднини в разни далечни държави, на които можеха да разчитат, поне на първо време.)

Други, които не бяха чак толкова добри, си останаха тук (поне бяха и си остават реалисти).

Трети просто не са от този тип хора, които смятат, че точно тази среда тук им пречи.

Четвърти не само че заминаха, ами постоянно заминаваха и от мястото, за което бяха заминаха.

Накрая змията обаче захапва опашката си и някои от тях се готвят да заминат за Луната!

Други пък, преуспели отвъд Голямата вода, замечтаха за вили и спокоен живот в... Тоскана.

Хора всякакви, моите предци пък са имигранти - избрали са да живеят тук (не че не са миткали къде ли не по света)... само че след като близките им по родните си места са били малко пообезглавени...

От малка миткам и аз насам-натам (не защото мога или не мога да се реализирам - често се чудя какво ли пък точно РЕАЛИЗИРАТ заминаващите?), просто ми е интересно... Но за смяна на пашапорта, както казваше баба ми, още не съм мислила... Струва ми се прекалено.
[ezik]

И така, какво реализирахте оттатък границата?

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: SLR   
Дата:   04-03-09 20:58

Жорж Ганчев навремето разправяше, че и тука ако се хванеш да миеш чинии по 15 часа на ден, пак ше пробиеш.

Обаче у нас има прекалено много директори[smilie8]


Друг е въпроса че на Запад, работната среда е по фокусирана и с елемент на съревнование, и това те тласка напред, докато у нас още от обед се почва с едни бири, еле пък в петък и това не действа много мотивиращо [smilie8]



Публикацията е редактирана (04-03-09 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: alsash   
Дата:   04-03-09 21:00

дааа...с други думи същото казано...."много вожд...малко индиянец"

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: Lalinda   
Дата:   04-03-09 21:03

А, да, малко личен опит: преди двайсетина години заминах за Франция (вече бях доктор по физика и математика на няколко години), със стипендия на Френското външно министерство, и се срещам с ръководителя на лабораторията, в която трябваше да работя, и му разказвам половин час какво мога, пък той внимателно ме изслуша, и каза: Е, при нас остана несвършена една работа, понеже колегата почина скоропостижно от рак на кръвта, а останалите колеги си имат техни проекти... И аз взе да се опъвам нещо, но след седмица подхванах работата... Две години по-късно се върнах отново, със стипендия, този път, от Европейската общност, а те ми викат: Просто продължаваш работата си оттам, докъдето стигна... Няма не искам... Работата си стои.

Не бе кой знае какво, вероятно всеки новодошъл със същия ценз щеше да я свърши... Беше по обработка на огромни масиви данни от подспътникови експерименти... Не бих казала, че реализирах нещо от себе си (преди изобщо не се бях занимавала с обработки, най-малкото и на Mac), но като се върнах тук, шефът ми реши да изпробваме нещо подобно и тук... само че по-засукано... поради липса на средства... Тъй че май се реализирах (поне временно) тук... не и без това, което научих там...[smilie3] Там пък - с това, което бях научила тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: feliz   
Дата:   05-03-09 09:15

n1x0n, в случая не говоря от личен опит, а от простички наблюдения.
Като стана на сто години, може да ти разкажа и нещо от личния си опит [smilie5]

Всъщност тук спорът е безмислен, всеки е прав от собствената си гледна точка и преживявания.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: юнга   
Дата:   05-03-09 09:40

Не вижда за какво спорите,но Жоро просто не беше за тази комунистическа територия.
Той си печелеше и тук добре,но беше трън в очите на тъпите мързеливи комунисти и ченгета.
Времената бяха такива,че като имаш западен транзистор, идваха ти в къщи, конфискуваха защото не можеш да кажеш от къде си го купил и някой чобанин в милицията правеше кариера с твоя транзистор и дънките или плочите на съседа.След това същия вмирисан от поколения на оборска тор простак с пагони,купуваше от разпродажбата в управлението транзистора ти "законно".
Е как да се развиваш, как да работиш,когато чобанчетата тъпи се устройваха в града с "произхода" си,яничерщината си и вместо спокойствие ти осигуряваха нерви?
Който искал можел. Можел ама не.
Най-първи бяха децата на партийния елит. Някой от тях дори дебили.Следваха децата на милиционерите.Имаше места за малцинства,спортисти,работници и т.н. естествен подбор.
Всичко се уреждаше с връзки и подаръци.

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: Frida   
Дата:   05-03-09 10:42

"- Как ще коментирате президентството на Джордж Буш?
- Буш го изпращам с дълбоко уважение. С две думи за него мога да кажа, че беше мъжко момче."
Ей тука ми идва да цитирам Лалинда ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: CanoniO   
Дата:   05-03-09 12:07

Това с пробиването в БГ може да се случи в 3-4 града. Другите жители са обречени на доживотно пробиване на мизерията....

Има хора в БГ, за които пълният хладилник и резервоар са вече белег на преуспялост. До там е стигнала пробивността...

А да отидеш на ски в Алпите или на море край Испания, си остава привилегия на много малко работещи българи, печелещи парите си, скъсвайки се от бач...

По-малко пробивните и глупави европейци обаче, си ходят на горните курорти по 2 пъти в годината, без да се хвалят колко са кадърни и пробивни.


Комплексарска нация сме... Радваме се на неща, които за европейците отдавна не са нещо изключително... А сме си бедни.... Щото ценностната ни система нищо не струва. И сме ориенталци... Щото шуробаджанащината е навсякъде....
И постоянно мрънкаме, търсещи вината в другите, обаче на интервю, като ни питат колко езика знаем и какво можем да правим, се замисляме, че не сме невероятната конкуренция на световния пазар.

Обаче, няма как да не мрънкаме. Живеем в страната на абсурдите... И чистачките са с връзки, баси...

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: kkkolelo   
Дата:   05-03-09 12:22

Основното е да знаеш е че има правила на "играта" еднакви за всички и следователно можеш спокойно да работиш за себе си и когато ти решиш да помогнеш на нуждаещ се ..., а не да ти сложат едни "материални и духовни рамки". Така и обществото ще бъде по богато ...

Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: equinox   
Дата:   05-03-09 12:38

Баща ми беше подобавано оценен едва след като започна да работи за западни фирми извън България. Добре, че ги има тях в по-големите градове, че просто не ми се мисли. По-голямата част от българските работодатели са пълни боклуци.

От една статия от днес:

Един австрийски мениджър беше отчаян:

"Не бих могъл да ви кажа какво точно мисля за бизнес средата в България - абсолютно невъзможно, корумпирана под ръководството на комунистическо правителство. България се нуждае от революция....На тази държава й липсват „няколко добри мъже". Срещал съм такива, но в повечето случаи са прекалено уморени да се занимаят."

Най-често срещаният коментар е, че България все още не е изоставила изцяло корумпираната култура от комунистическата ера. "България страда от 50 години комунизъм...20 години пост-комунистическа анархия и корупция и 400 години - Отоманска империя. Мениджмънта е ориенталски и връзките са по-близки до Източните и Арабските държави, отколкото до Централна Европа.", обяснява британски мениджър.


http://money.ibox.bg/news/id_2003601676


Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: chill   
Дата:   05-03-09 13:29

equinox написа:


> Един австрийски мениджър беше отчаян:
>
> "Не бих могъл да ви кажа какво точно мисля за бизнес средата в
> България - абсолютно невъзможно, корумпирана под ръководството
> на комунистическо правителство. България се нуждае от
> революция....На тази държава й липсват „няколко добри мъже".
> Срещал съм такива, но в повечето случаи са прекалено уморени да
> се занимаят."
>
> Най-често срещаният коментар е, че България все още не е
> изоставила изцяло корумпираната култура от комунистическата
> ера. "България страда от 50 години комунизъм...20 години
> пост-комунистическа анархия и корупция и 400 години - Отоманска
> империя. Мениджмънта е ориенталски и връзките са по-близки до
> Източните и Арабските държави, отколкото до Централна Европа.",
> обяснява британски мениджър.

>
> http://money.ibox.bg/news/id_2003601676
>



Мда-а-а-а, не са взели неговия рушвет ... [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: stormfx   
Дата:   05-03-09 13:45

Голямото реване и самобичуване - N-ти епизод [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: equinox   
Дата:   05-03-09 13:49

Ми пуснете си една темичка колко ви е уютно в кочинката и си грухтете на воля. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Бре! Каква работа доживях да се случи.
Автор: stormfx   
Дата:   05-03-09 13:54

Ние, вие?

Ти викаш си над тези неща?

Един вид надживял си ги?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.