Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: danbi   
Дата:   27-02-09 23:10

Чукча писател, чукча не читател!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-02-09 23:13

Какво ме топли, че Уикипедия е съвсем мъничко по-неточна от най-уважавания източник? Ами ако точно по моя въпрос е супер-неточна? Мога ли да разчитам - не. Затова като ползвам Уики-то гледам да се насоча към източниците.

Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: Coincidentia   
Дата:   27-02-09 23:55

[smilie5] Абе, то и аз се бъзикам пред преподавателите точно с това лафче и им разправям, че не съм читатель, а пък те все ми се радват и взимат примерно само на мен от целия курс да пишат 6, сигурно щото съм духовит, едва ли ще да е заради източниците, които използвам [smilie8]

asahi, много си е според зависи, става въпрос първо за general knowledge - за ЕНЦИКЛОПЕДИЯ, а точно това, че ти посочва източниците, които да ти помогнат да задълбаеш още по-навътре в някаква материя, си е абсолютно адекватното изпълнение на целта да ти помогнат да придобиеш знание - просто ти казват къде е мястото за задълбаване.

Всъщност самият аз никъде не съм казал, че трябва САМО Уикито да се използва и примерно сега като си правя разработките, може би за половината информация съм бръкнал в още по-широко и по-дълбоко специализирани посоки.
Но освен че най-често до тези специализирани посоки стигам чрез Уикито, за самата друга половина от информацията, която ми е трябвала, не съм изхабил хиляди време, нерви и какво ли не и - което е адски същественото - мога да разчитам, че тя е достоверна [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: e-mil   
Дата:   28-02-09 00:10

Уф, ама така кажи бе, братчед. Ний отде да знайм, че си студент, пък се чудим що си толкоз ентусиазиран.

Нищо, де! Като се опариш веднъж-дваж, ще загрееш, че не всичко дет' го пише в книгите расте по нивите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: Coincidentia   
Дата:   28-02-09 00:13

Баща ми не е студент.

И - което е най-същественото в случая - В СПИСАНИЕ NATURE НЕ СА СТУДЕНТИ! [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: stormfx   
Дата:   28-02-09 00:18

А щом стигне и до обетованата земя щастието ще е пълно. Кой казал, че няма пълно щастие [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: Coincidentia   
Дата:   28-02-09 00:21

[smilie18] Ааа, не знам кой го е казал, ама явно ще да е бил и той ощетен в посока интелигентност - да отрича съществуването на нещо, което си е доказано, че го има [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: stormfx   
Дата:   28-02-09 15:22

Е, поне няма да си сам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: 6traka4a   
Дата:   28-02-09 15:54

Неслучайно юзерите на Уикипедия дариха ай така 6 милиона долара, за да се запази [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: WIKI-то рулира или за достоверността на информацията ;)
Автор: Coincidentia   
Дата:   28-02-09 17:15

Ей да бе, вярно. За това ли било даряването, аз си помислих, че е за някаква друга кауза.
И, признавам си, не му обърнах много внимание. Само ми направи впечатление, че за нула време прогрес индикаторчето се напълни и изчезна...

Не че имам много право да се оправдавам, но определено си имам някои грехове, предимно свързани с ползването на блага, създадени от други, без да отдавам дължимото на създателите им като финансово измерение [smilie2]

Сигурно има някаква връзка с влиянието на обществото и неговото отношение към благотворителността, което е бая различно по различните места.
Може би все пак и начинът, по който се извършва даряването, си има значение - примерно SMS-и съм пращал сума ти пъти - толкова достъпен начин си е [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.