Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   20-02-09 17:27

Киберхондрици, внимавайте!
20 февруари 2009 / News.dir.bg


Така наречената киберхондрия – склонността на някои хора да си поставят сами диагноза, след като потърсят информация в интернет, стана за първи път обект на систематично изследване, съобщава в. “Индипендънт”.
“Става дума за явление, което става все по-разпространено през последните 10 години – опитите за диагностициране на определено неразположение или по-сериозен здравословен проблем чрез търсене на симптомите в мрежата. При това от широкия спектър на различните варианти киберхондрикът обикновено избира най-зловещия”, пише британският вестник, цитиран от zdrave.bg.
Ерик Хороуиц и Райън Уайт от специалния научно-изследователски отдел на Microsoft са анализирали поведението на повече от 1 милион души по света, ползващи активно информацията, достъпна в интернет. Според изследователите в мрежата има “диспропорционално много описания на смъртоносни болести”. Например, ако се напише думата главоболие, на 25% от страниците ще бъде споменато, че то е причина за злокачествено образувание в главния мозък. “За щастие това заболяване, се среща само при 0,002% от жителите на планетата”, уточняват двамата учени. Но киберхондрикът е склонен да повярва, че болестта е много често разпространена, след като толкова много пишат за нея.
Общата статистика за търсената в интернет информация сочи, че 8 от всеки 10 сърфиращи поне 1 път в месеца търсят там информация за своето здраве. При това 75% от тях не проверяват откъде са взети съответните цитирани данни.
Друга причина за киберхондрията е склонността на хората субективно да преувеличават вероятността от някои събития. “Ако здрав млад човек под 35 години почувства болки в гърдите, едва ли проблемът (поне в повечето случаи) е в сърцето, но тъй като в мрежата е написано твърде много за връзката между болката и сърдечно-съдовите заболявания, хората забравят за останалите възможности”, пояснява Хорвиц и добавя, че невинаги може да се вярва на всички изнасяни данни.

[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   20-02-09 17:31

Съфорумки от бг мама масово си лекуват децата така. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-02-09 17:36

Аз на пресата вярвам < 5%. За Интернет още не съм решил [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: ejko   
Дата:   20-02-09 17:56

Ми аз съм малко такъв.
Преди време забелязах, че ми се схващат мускулите нощем. Имах леко кървене на венците и веднага отидох на зъболекар, но той каза, че всичко в устата е ок и може някъде другаде де е проблемът. После някак реших, че пия прекалено много вода, но просто винаги бях жаден. Факта че имам високо кръвно налягане ме наведе на едни мисли, които интернет потвърди-
очевидно имах диабет! Това недвусмислено се потвърди след като реших, че не ми заздравяват достатъчно бързо раните:))))
Отидох при ДжиПи-то и настоях за изследвания. Тя не се дърпа много и ми ги назначи пълна кръвна картина.
Оказа се че нямам диабет, но пък добре, че се изследвах, защото изкочиха някакви дребни неща, който е добре, че знам. И явно ще трябва да се погрижа малко за здравето си!
Та така..., интернет не винаги е добър съветник, а в ръцете на хипохондрик е направо вреден! Нали знаете какво прави самовнучението:))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   20-02-09 17:57

Киберхондризъм е да се допитваш до АмиголониЙ за тез неща - изпитано работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: Vinsent   
Дата:   20-02-09 18:09

Тва е щот не верваме на дофтурите! [smilie2] [smilie8] [smilie6] [smilie25] [smilie18] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: Gruyu   
Дата:   20-02-09 18:21

Течните лекарства по-добре се усвояват от организма.

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: мара   
Дата:   20-02-09 19:47

то е щот докторите не са за да им вярваш[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: tutttifrutti   
Дата:   20-02-09 19:57

хм..[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   20-02-09 20:00

кво стана ся, кибер(к)ите да се преброят [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]



Публикацията е редактирана (20-02-09 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: мара   
Дата:   20-02-09 20:01

ма аз лекувам рутинни болести секви...сички са доволни, другите не са оцелели[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: kalahan   
Дата:   20-02-09 20:04

аз един път реших, че имам дискова херния [smilie10] [smilie10] [smilie10]

а за силата на самовнушението .... като малък ме беше страх, че като ям слънчоглед ще ми се възпали апендикса. И често ми се е случвало само хато хапна 5 6 семки да ме заболи остро точно там, където си мисля че е апендикса. Странното е, че семките даже сигурно не са стигнали до стомаха още, камо ли да се възпали нещо, но мене почва да ме боли остро [smilie18]. Тогава спирам и си ми минава за няколко минути [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-02-09 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   20-02-09 20:10

[smilie5] [smilie5] Сещам се за Джером К. Джером и "Трима души в една лодка" [smilie3] Само дето хронично възпаление на капачката на коляното нямал [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: stoyan_5   
Дата:   26-02-09 09:38

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: white   
Дата:   26-02-09 10:23

Докторе Амигов ей сега та разконспирирах защо висиш непрекъснато по форумите....мдааа работата е ясна:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/vivg3874.JPG
http://photo-zona.net/images/user42858/album9791/large/1235636499_yavz0765_amigo.jpg


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: tnt   
Дата:   26-02-09 10:25

айдееееееееееее! сичко е ясну [smilie7] [ezik] [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: Vinsent   
Дата:   26-02-09 10:29

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: мара   
Дата:   26-02-09 11:21

амигов[smilie10] [smilie11] не може да бъде[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сте ли киберхондрик/киберхондричка?! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   26-02-09 11:24

[smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.