Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: Amigo   
Дата:   19-02-09 13:01

В САЩ осъдиха пиян шофьор на почти 4 г. затвор за убийство на куче [cool]

Американец, убил полицейско куче, като скочил заедно с него от мост, беше осъден на 44 месеца затвор.

Смъртта на четириногото била само финала на луда полицейска гонка в Калифорния, състояла се на Бъдни вечер през 2007 г., съобщава АФП.

Преследваният Кори Байрън стигнал до моста Коронадо в Сан Диего, изскочил от колата си, сграбчил нахвърлилото му се полицейско куче Страйкър и скочил от 60-метровия мост.

При падането в реката 28-годишният Байрън се отървал само с няколко травми, но 6-годишният Страйкър загинал.

Байрън пледирал виновен в убийство на животно по невнимание, за да избегне обвиненията за шофиране в нетрезво състояние и бягство от органите на реда.

Всъщност присъдата от 44 месеца затвор е всъщност по-лека от тази, която би получил за шофирането си, тъй като Байрън вече е имал две присъди за шофиране след употреба на алкохол и би бил съден като рецидивист.

Колкото до злощастния Страйкър, той е погребан с полицейски почести - в присъствието на неколкостотин униформени и 120 полицейски кучета.
[smilie8] [smilie8]



А в БГ за убийство на човек даже и глоба няма. [cool] Все пак описаният по-горе случай не знам дали от юридическа гледна точка може да се нарече убийство. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: IvcheTo   
Дата:   19-02-09 13:06

убийство е - защото там статута на полицейско или куче водач , е като на човек .

Имат и хубави неща в УСА ....

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: cicomanco   
Дата:   19-02-09 13:49

Тук също служебните кучета имат статут на полицаи и така трябва да бъде![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: IvcheTo   
Дата:   19-02-09 13:53

а полицайте , какъв статут имат ? ( не че няма свестни между тях) ама повечето , като ги видиш - шапката накривена , едно шкембе като на муфлон в размножителен период , разпасан - и после ти казва - документи за проверка... смех

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: explorer   
Дата:   19-02-09 13:54

Този човек е луд късметлия - за съжаление кучето не е имало такъв късмет. Да му се нахвърли полицейско куче и той да скочи пиян от моста Коронадо заедно с кучето и да оживее... това е направо чудо. Не ми се рови сега за снимки на моста, но е висок горе-долу колкото Аспаруховия във Варна, даже по-висок май.
[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   19-02-09 13:54

Кво лошо има в шкембето?

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: d256h   
Дата:   19-02-09 13:54

За убийство на куче, трябва да се разстрелва виновника (убиеца) веднага, без право на обжалване.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   19-02-09 13:56

и полицая, е така за норматив

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: jivkojj   
Дата:   19-02-09 13:56

Преследваният Кори Байрън стигнал до моста Коронадо в Сан Диего, изскочил от колата си, сграбчил нахвърлилото му се полицейско куче Страйкър и скочил от 60-метровия мост.


А какво трябваше да направи - да остави мастията да го изпохапе ли?! Аз също бих опитал да се предпазя някак си, все пак това не е човек а куче. Интересно касапите що не ги тикат по затворите.

Ами виентнамците дето ядат кучета, що не идат да ги бомбардират, или тея дето умъртвява кучета по кучкарниците.



Публикацията е редактирана (19-02-09 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: d256h   
Дата:   19-02-09 14:00

Човека не става за нищо! Едно куче не може никога да падне и да стане нищожество, както често става човек. Това, че някой се ражда човек, не значи, че има повече права от останалите живи същества, просто е по-нагъл и успява да подтиска и тормози другите.

Ако някой още не е разбрал, аз уважавам повече кучетата, отколкото някои ултра низши човешки създания!

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: jivkojj   
Дата:   19-02-09 14:08

Ето едно не дотолкова късметлийско момиче след среща с полицейско куче:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/zfns6587.JPG
http://www.mothersagainstdogchaining.org/Assets/georgiarice.jpg


Това да се насъскват животни срещу хора го намирам за отврат, единственото хубаво нещо е че животното може да послужи като "бушон", както е било в случая по-горе и не е загинал човек. Другия път може да пробват с тигри, тях по трудно ще утрепват [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: ejko   
Дата:   19-02-09 14:12

те го те моста..., май че това беше:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/ajrq7355.JPG
http://sandiegolodge.com/images/coronado_bridge.bmp

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: boink   
Дата:   19-02-09 14:15

жалко за човека. някакво дрогирано куче му се нахвърлило и той се е справил. и го осъдили. евала на човека.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: Todd   
Дата:   19-02-09 14:46

Аз пък убивам човек за кучето !!!

Щото кучето е голям човек но много хора са далеч от това !!!


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: boink   
Дата:   19-02-09 14:48

50% си прав тоде, ама полицейските кучета не са кучета.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: jivkojj   
Дата:   19-02-09 14:54

Кучето е наистина интелигентно животно, не то е виновно в какво са го превърнали, като е станало полицейско или бойно или подобен убиец. Ако мен или близък ми човек ми скочи без значение добермана на някоя мутра или полицейско куче, с кеф бих го гръмнал без да му мисля. Има прекалено много жертви на такива зверове.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: Todd   
Дата:   19-02-09 14:57

Ех , а на мойта сестра песа като ми разпори ръката и цял месец ходих на превръзки да го трепа ли ????

Женицата на колене ме молеше да не го закачам !!!

Размина му се [smilie19] нали ми беше приятел звера......


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: jivkojj   
Дата:   19-02-09 15:00

[smilie5] [smilie5]

нищо бре, следващия път като ти разпори корема или (не дай боже) пакета, ще поправиш грешката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: asahi   
Дата:   19-02-09 17:00

Пияният и Господ го пази.
Кучето е били трезво.
Какво е виновен бай Байрън?

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: cicomanco   
Дата:   19-02-09 17:24

Единствените кучета от които има смисъл са служебните!Другото са помияри!

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: likeduh   
Дата:   19-02-09 17:28

по наще закони така неможе....
противодействието трябва да е равно по сила и да не води до смърт....

ако те апи кучето, апи го и ти....но не до смърт.....е ако усетиш че умираш прегризвай му гръкляна спешно.....


НННООООО само ако то скочи с тебе от мост ...можеш да скочиш и ти с него , но от същия мост....тъй де , за да е равно противодействието....

вече незнам в тая дръжава от де трябва се почне............

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: cicomanco   
Дата:   19-02-09 17:32

jivkojj ,без кеф съм унищожил доста помияри , но на служебно куче или на куче водач не бих посегнал!

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: jivkojj   
Дата:   19-02-09 17:40

cicomanco куче водач или такова дето души за наркотици или различни забранени вещества или ловджийско е едно, но на куче дето е обучавано да скача на хора му тегла куршума без да мисля, било то полицейско или мафиотско.



Публикацията е редактирана (19-02-09 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   19-02-09 17:42

Ако напсуваш полицейско куче може и да те осъдят! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 години затвор за смъртта на куче
Автор: cicomanco   
Дата:   19-02-09 17:47

Я ми кажи тогава , кое куче не може да бъде насъсквано срещу хора че не се сещам...?Виждал съм да насъскват пинчер![smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.