Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-02-09 10:45

По данни на Световната здравна организация един от всеки десет смъртни случая се дължи на тютюнопушене.
В България пушачите са 36.5% или повече от една трета от населението.
60% от пушачите по света два-три пъти годишно се опитват да скъсат с тютюна. Опитите завършват успешно само за 1 до 3% от тях.


Мислех си за:
- електронна цигара - над 100 лв. отделно пълнители - много скъпа е;
- лепенки никотинел - над 36 лв. за 7 пластира /за ден 1/ - лекува се 3 месеца - по-скъпо от ел. цигара;
- Таблетки “Табекс” - евтино, но не действали.


Давайте идеи!
Само моля за сериозно отношение!
Темата може да бъде полезна и на вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-02-09 10:46

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/tnsv6607.JPG
http://www.designboom.com/tools/WPro/images/08juneblogs04/smok1.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: slivenski   
Дата:   18-02-09 10:48

Електронните цигари не са със съвсем доказана безвредност, доколкото съм чел... Така че едно на ум... [smilie7]

Лепенките са най-добре... По-скъпо излиза от цигарите, верно е. Но е най-сигурният начин, поне според мен... [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (18-02-09 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: ukk   
Дата:   18-02-09 10:55

аз ги отказах с книжка - Не Пуша Вече - старото издание за 5 лв. Вече 7 години не ми се пуши дори [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   18-02-09 10:55

Аз с лепенки ги спрях преди година. Ползвах средния размер за пушачи на до 20 цигари на ден. Използвах ги точно 10 календарни дни, за да премине първоначалната абстиненция. Доволна съм.

Комбинирах отказа от цигари с приемането на таблетки витамин Б комплекс, понеже повлияват добре нервната система [smilie24] [smilie3]

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: endlessdark   
Дата:   18-02-09 10:55

Стояне,Табекса действа мъж ми ги отказа с "Табекс".Лепенките също са ок,но трябва да се внимава с мястото на поставянето им,могат до доведат до гадни алергии,поне това което видях върху кожата на една приятелка.
Ел цигара изглежда смешно...но не пречи да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   18-02-09 10:56

Спирането на цигарите става от РАЗ, а не с намаляване. Друг е въпросът, че пропуших, но то не е свързано с ефикасността на лепенките. Всичко опира до черната кутийка в главите ни, ФАКТ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   18-02-09 10:57

Табекс товари страшно много чернияп дроб и оттам и бъбреците, оставя ужасяващ вкус в устата https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: Gruyu   
Дата:   18-02-09 10:59

Започни да спортуваш нещо - спорта и цигарите не вървят заедно, и в един момент ще ги намразиш - цигарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: exile   
Дата:   18-02-09 10:59

нито едно от трите.
започни да пушиш хубави цигари. или тютюн.
ще ги намамалиш.

да обясня - понеже по принцип съм почитател свиването на тютют пред обикновена купешка цигара, винаги съм търсел точно разни тютюни. ама е много занимвка, ангажиращо е. не самото свиване, него се научаваш да го правиш с една ръка, ами мъкненето на тютюн, филтри, листчета и т.н.
та го карах на тютюн когато имах възможност и ми беше спокойно. ако знаех, че ще хвърча насам-натам си купувах цигари.
първо, че вместо една кутия цигари на ден съм изпушвал 4-5 цигари с тютюн, без да имам нужда от повече.
после, че хубавия тютюн не е толкова вреден колкото гадната цигара (умишлено казвам хубав).
а хубав тютюн излиза по-евтино в общия случай от хубави цигари (с едно изключение, за което по-нататък).
само че с тютюна винаги се връщаш към нормални цигари... няма как.

но ето че попаднах на новите карелия, които са в една квадратна кутийка, дето се отваря нагоре и са на два реда вътре. малко по-къси от обикновените цигари и последно струваха 3.20 като си купувах.
имат вкус почти като на добър тютюн вирджиния. наистина. просто са качествени.
с такива цигари от близо кутия виктори, примерно, съм ги намалял на 2 до 5 на ден.

въпросът е, че такива цигари те,хм, напушват по-лесно. може би заради качествения тютюн първо вкусът им е много по-наситен, ама не като на мелник наситен с клечки, ами с тютюн. после, че наистина ти утоляват този никотинов глад по-лесно.

и така ги намалях постепенно постепенно и най-важното - напълно естествено.
докато една вечер не си изпуших последните 3 цигари и не ми стана прекалено тежко. и от тогава не съм си купувал цигари. преди месец и половина беше това някъде.
сега през 3-4 дни ми се припушва зверски и моля някой за цигара. една цигара на 3-4 дни си е... добро постижение смятам... последно изпуших по-малко от половин цигара тази събота и ми стана кофти и я хвърлих.

в момента ми е неприятен цигарения дим, задимените заведения, от половин цигара ми се завива главата. и мисля, че всичко започна от това, ча намерих цигари, които ме засищат бързо и по този начин намалих бройката естетсвено.

пробвал съм няколко пъти да ги спря иначе...
6 месеца не бях пушил... това преди 3 години някъде. пробвах и миналата година и качих повече от 10 килограма... към 13-14 даже... за един месец.

електронните цигари са скъпи смешки, които нямат никакъв ефект за един пушач. ако си пушач - няма смисъл. ако просто пафкаш - със същия успех можеш да пафкаш и запалени солети.

за лепенките и табекса нямам наблюдения.

ама наистина пробвай с хубави цигари.
колкото и странно да звучи - колкото по-скъпи цигари си купуваш толкова по-малко харчиш.
и освен да са скъпи гледай да са хубави.

пушил съм по 2 кутии на ден разни вайсрой, виктори и подобни в продължение на седмици. после като си взема един пакет тютюн и съм карал с тройно по-малко.

дълъг пост стана, ама какво да се прави.

иначе пушенето ми липсва. доста удоволствие намирах в него [smile]
но не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-02-09 10:59

А напълняването след спиране на цигарите?
Има ли нещо за мързеливи без спорт?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   18-02-09 11:02

Не съм напълняла.
Ходя на спорт и докато пуша, не ми се е приискало да ги спра - не ми пречат толкова. Плувам, тенис играя и скоро мисля и на аеробика да се запиша [smilie5]

Стояне, ще ти пратя личният ми дневник за отказа от цигари...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: exile   
Дата:   18-02-09 11:02

ми както казах качих много предишния път като ги спирах.

не спортувам.

усилено не спортувам даже.

[smilie8]

и сега съм качил някое кило, но не го отдавам на спирането на цигарите непременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: ukk   
Дата:   18-02-09 11:03

ами аз съм мързелив ... не съм качил нито 1 килограм [smilie24] защо? защото ако ги откажеш без да се насилваш (това и е доброто на книжката) не ти се налага да прибягваш до успокоителни като солети, манджи и т.н. Просто от самото начало нямаш абстиненция и нужда от заместители - ядеш колкото си ял и преди [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: OGIMAG   
Дата:   18-02-09 11:03

Колкото и пари да дадеш сега със сигурност бързо ще си ги избиеш спирайки да пушиш. Така, че "инвестицията" в здраве си струва.
А после най-важното е да се движиш, да не се застояваш на едно място.
П.С. Съвети от непушач. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   18-02-09 11:05

По-скъпо е да си непушач. Здравословният начин на живот е по-скъп [ezik] Казва го бивш пушач-непушач, отново пушач. Разбрахте ли нещо [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: exile   
Дата:   18-02-09 11:06

по-скъпо е да си непушач, тва е вярно [smile]



Публикацията е редактирана (18-02-09 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: kkkolelo   
Дата:   18-02-09 11:09

Един влиза в аптеката:
-Дайте ми 100 презерватива.
-Ма чакайте другарю (вица е стар), няма да останат за други клиенти!
-Ама аз клиент ли съм или... и за да не става скандал му дали 100 пр...
Още не излязъл от аптеката, започнал ядно да разкъсва презервативите с думите "аз така отказах цигарите,аз така отказах цигарите,..."
==================================
Преди 9 години ги отказах, както си стоях на опашката за касата в супера и си мислих що да не взема да не си взема цигари и така с лекота ... Но преди това с години ги отказвах- минат 3-4 месеца, изпадаш в едно безтегловно състояние и пак ги подкарвах, така поне 5-6 пъти, поне ефекта от тези опити беше че ги намалих до кутия на 2-3 дни. Та така с инат ли е, воля ли е и като те почнат пристъпите да запалиш - психоанализ: обръщаш към себе си и анализираш и си обясняваш състоянието си ... така ще преодолееш и тези импулси ...


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: feliz   
Дата:   18-02-09 11:09

от никотиновите лепенки един колега така си разбъзика нервната система, че още не може да се оправи [smilie8]
не ти ги препоръчвам


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: ukk   
Дата:   18-02-09 11:09

и защо е по-скъпо да си нешушач? [ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   18-02-09 11:12

Защото нуждата от нещо заместваш с други нужди, които са повече от една. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: exile   
Дата:   18-02-09 11:13

еми харча повече.
вместо да пуша си запълвам времето с бира.
уйски.
ром.
ракия.
ром с ракия.
бира с уйски.
факт е, че започнах да пия повече.
вместо една бира - две, вместо две - три.
[smilie5]

каквото и да става трябва да си зает с нещо.
наблодавал съм ги 5 години на лавката в училище - пушачите пушат, непушачите си купуват солети, бейкролсчета, ала-бала. В университета е същото - пушачите пушат, непушачите се редят на опашки за глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: ukk   
Дата:   18-02-09 11:14

Тва са пълни глупости [smilie19] ако откажеш цигарите наистина няма какви нужди да заместваш [ezik] ако искаш - дай ми пример на някаква нужда, дето да трябва да я заместя

(имай предвид: пушил съм около 10 години, та не е като да не знам за какво иде реч [smilie3])

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: exile   
Дата:   18-02-09 11:15

еми индивидуално е може би...
но джобът ми не е станал по-пълен откакто спрях да пуша.
не се заблуждавайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да откажа цигарите - моля за помощ!
Автор: exile   
Дата:   18-02-09 11:16

а още повече да спреш цигарите заради парите е просто...
безумие.... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.