Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питанка за InDesign-ско проблемче - разрешено е, тенкс! :)
Автор: Coincidentia   
Дата:   14-02-09 05:28

Баш проблемчето най-вероятно е моята мързелива самоукост, предполагам [smilie8]

Ама все пак ето какъв е случаят:

Значи, place-вам предварително форматиран в Word текст, на който новите параграфи съм ги направил да ми започват с табове от по 0,5 см.
Обаче в InDesign-а не щат гадовете да слушат това форматиране.
То това не е кой знае колко страшно, ако можеше (то може и да може, ама аз да не знам как и точно това ще да питам) някак автоматично да ги оправя.

Сега това, което върша, е доста дърварско – селектирам отделно всеки таб, после – Type – Tabs – пиша му 5 мм и така на всеки ръчно.
Та, ще ли да има някакъв по-цивилизован начин да форматирам наведнъж всички табове в InDesign-а... или още по-добре - да слушкат word-овското форматиране и за това [smilie11]

Мерсаж предварително на желаещите да ми хелпнат [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за InDesign-ско проблемче
Автор: rostoshev   
Дата:   14-02-09 10:22

Много лесно се прави - когато избереш file-place, като излезе прозореца за плейсване трябва да отметнеш чавката show import options. Тогава ти излиза нов прозорец, който те пита какво точно да плейсне и дали да запази настройките на word-a - таблица, формат и т.н. Можеш да пробваш точно какво импортва и дали ти върши работа, защото не съм го използвал специално за уърдовски таблици, а за екселски. Другия вариант за бързо нагласяне на табвете е да се селектира целия текст и да се нагласи на 5 мм,, но трябва да има предварително табове навсякъде. Ами това е, надявам се да свърши работа...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за InDesign-ско проблемче
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-09 11:57

Имаш един отговор. Моя съвет е да ползваш стиловете на Индизайна по предназначение, не да си играеш с Уърд.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за InDesign-ско проблемче
Автор: Coincidentia   
Дата:   14-02-09 12:03

rostoshev, абе човек, засрами ме направо, сега просто не мога да проумея как съм могъл толкова малоумно да подходя [smilie10]

Много ти мерси, абсолютно си си прав, а и то действително си е логично, ама... [smilie8]

Аз правих идиотски опити да селектирам само табовете един след друг с Ctrl, а то когато съм си ги направил преди това в уорд, си става със селект ол... освен да се оправдая с недоспиването [smilie18]

Пак мерси ти, това си е фффатката [smilie24] [thankyou] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за InDesign-ско проблемче
Автор: Coincidentia   
Дата:   14-02-09 12:05

didesignbg, ти също си прав, ама понеже си имам вече готово темплейтче и всъщност единственият ми проблем бяха само табовете, та затова така и не се хванах да си спретна стил в индизайн... може би някога [smilie8] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за InDesign-ско проблемче
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-09 13:18

В опциите за импорт долу имаш една опция за мапване на стилове, т.е. можеш даден уърдовски стил да го подмениш със индизайнски. Може би само заради едни табове няма смисъл, но доверие на уърд не трябва да имаш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за InDesign-ско проблемче
Автор: Coincidentia   
Дата:   14-02-09 13:27

[smilie5] didesignbg, мерси ти, веднага го пробвах [smilie24]

В случая текстът ми е бая семпъл и ми се запазва всичко (без табовете де, ама нали им намерихме лесното разрешение), т.е. параграфите, размерът на шрифта, изобщо всичко, което ми трябва [smile]

Вероятно си прав за уърда, но пък като се знам, ще започна да го мисля как иначе да го правя чак когато ми се наложи [smilie8]

[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.