Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Относно Астрологията
Автор: nice   
Дата:   13-02-09 23:06

Много ми е чудно като някой каже(пр) този е "Дева" значи,едикакво си там.... или "Козирок" и тн.. всякъш това има някакво значение.. [smilie5]

Каква е цялата история с астрологията?
в общи линии това е твърдението,че разположението на планетите в съзвездията в момента на раждането ви дълбоко повлиява на вашето бъдеще.

Преди няколко хилядолетия се развива идеята,че движението на планетите определя съдбите на крале,династии,империи....
С години астролозите са били наемани само от държавата.
В много страни било тежко престъпление,друг освен официалните астролози да чете знаменията на небесата.
Защо?
Защото много добър начин за свалянето на режим е да се предскаже падането му.
Астрологията се развила в странна дисциплина- смесица от внимателни наблюдения и водене на дневници - и мъгляви разсъждения и откровени измами.
И все пак астрологията процъфтява - защо?
Защото тя всякъш придава космическо значение на ежедневния ни живот - задоволява копнежа ни да се чувстваме свързани е Вселената.

Да вземем пример с 2 весника, побликувани в един и същи ден в един и същи град за една и съща зодия.
Според единия - "Компромисът ще помогне да намалите напрежението"
според другия - " Изисквайте повече от себе си"
Звучи ми доста мъгляво, но доста различно.
Интересно е,че тези предсказания не са предсказания - Те ви казват какво да правите а не какво ще се случи.
Те умишлено звъчат толкова неясно,че да стават приложими за всекиго, и освен това взаимно си противоречат.

Астрологията може да се тества с живота на близнаците.
Има много случей в които единият близнак загива през детството си,(например при злополука) а гругия доживява дълбоки старини.
И двамата са родени на едно и също място с няколко минути разлика помежду им.
Абсолютно същите планети биха "изгрявяли" при раждането им...
Ако астрологията е валидна,как близнаците биха имали толкова различни съдби?
Изглежда астролозите не могат да се разберат дори помежду си,какво означава даден хороскоп.
При подробни тестове те са неспособни да предскажат характера и бъдещето на хора,за който не знаят нищо освен часа и мястото на раждането им.

И как би било въжможно? Примерно,изгряването на Марс в момента на моето раждане да ми повлияе тогава или сега?
Роден съм в затворено помещение,светлината от марс не е можела да проникне вътре.
Единственият начин Марс да ми повлияе е чрез гравитацията си.Но гравитационното въздействие на акушерката е било доста по-голямо от това на Марс.
Марс е много по-масивен,но пък акушерката е била много по-близо...

има 2 гледни точки от които гледаме към звездите
- такива каквито са и такива,каквито ни се иска да бъдат. - Карл Сеигън - Хармония на Световете


Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: mantara   
Дата:   13-02-09 23:07

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: georgi969   
Дата:   13-02-09 23:09

Звездите сега не отговарят на положението в което са били когато са измислили зодиите.В смисъл че раците не са раци а нещо друго.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: danbi   
Дата:   13-02-09 23:11

Не е важно как е възможно.

Важното е, че много от тези неща статистически са верни.

Има нещо, което пропускаш в цялото уравнение и това е правото и възможността на човека за избор. Това е факторът, който прави нещата "различни". Или по-скоро ги изважда от равновесие, което ако не следва друг целенасочен избор се завръща...

Всъщност тайната е много проста: не бива да се вземаш на сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: dephil   
Дата:   13-02-09 23:12

Със същия успех можеше да натиснещ някой клавиш, докато броячът ти не удари 2654 знака.

Кой беше написал, че ако дадеш на някоя маймуна да си лупка по клавишите на една пишеща машина, то рано или късно тя ще изпердаши Библията.

Така че - не спирай - рано или късно и ти ще напишеш нещо смислено за Астрологията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: georgi969   
Дата:   13-02-09 23:13

Може да се направи прост експеримент-отиваш при двама известни астролози и ги караш да ти направят хороскоп.Интересното е дали ще има някакво съвпадение?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: danbi   
Дата:   13-02-09 23:17

georgi969 - теста ти има прост отговор:

ако и двамата ползват един и същи софтуер, хороскопа ти ще съвпада до буква! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: mantara   
Дата:   13-02-09 23:18

Единственото донякъде смислено за мен обяснение за статистиката е възможността сезона и в частност месеца в който си роден да оказва влияние върху теб чрез климатичните си особености.. Но дори това ми звучи нереално..
Ама всеки има право на избор !

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: dephil   
Дата:   13-02-09 23:22

georgi969 - направи го? [smilie24]

Ще се изненадаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: georgi969   
Дата:   13-02-09 23:22

danbi ми то тогава самата личност на астролога няма никаво значение[smilie5]
Дали ще е Алена,Малена или всеки един с компютър-все тая.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: danbi   
Дата:   13-02-09 23:24

Че как така ще има значение? [smilie8] Това да не е самодейност някаква -- това е наука! [smilie5]

"звездите ми ги говорят"

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: Amigo   
Дата:   13-02-09 23:33

абе щом почнат звездите "да ви говорят" или сте влюбени, или сте за психиатър [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-02-09 23:50

А Когато НИЕ Говорим на звездите?

[smilie11] [smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tutttifrutti   
Дата:   13-02-09 23:51

за мен ли говорите? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: mantara   
Дата:   13-02-09 23:56

на danbi му говориш ти пък PeterPAN ти говори на тее [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: kaiser.soze   
Дата:   14-02-09 00:03

abe юnaете ли колко е ваЖНО, М? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   14-02-09 00:04

щом tuttifrutti ще ми говори. бива [smilie24]

ПП: брей, уредих се да ми говори звезда! [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tutttifrutti   
Дата:   14-02-09 00:09

Ае, утре пак ще ви поговоря[smilie5] Сега отивам да поработя.. да изгрея, де [ezik] https://photo-forum.net/joro/emoticons/sunny.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: Lalinda   
Дата:   14-02-09 00:20

Преди години ходех на едни курсове по френска цивилизация във Френския институт и преподавателката ни, французойка, озовала се за първи път в България, ни попита защо когато се запознава с българи, те винаги я питат от коя зодия е?

Някъде към края на курса (след около половин година), ни попита дали можем да познаем коя зодия е.

Вдигнах ръка и казах, че според мен е или овен, или телец.
Тя се стъписа и каза, че е родена на 23 април!

Значи, бях "познала"! По поведението.

Не вярвам в зодии, а просто в това, че човек, знаещ коя зодия е, несъзнателно или не се придържа към това, което знае за зодията си...

Мисля, че това е, което кара хората от една зодия да си приличат... Изглежда странно, но е обосновано психологически. Е, не съм го измислила аз, но винаги познавам кой коя зодия е...
[smilie3]

Така, както уж никой не вярва в това-онова, вчера слушахме и четохме за поне четири самолетни катастрофи... 13-ти петък... Не вярвам да е виновен самият ден, а притесненията на самите хора, свързани с лошата слава на деня... Преди двайсетина години пътувах с влак от Петербург до Москва, беше 13-ти, петък, и видях на един от съседните коловози сгазен човек. За него 130ти е бил фатален... Сигурно бях първата, която го вижда, защото наоколо нямаше жива душа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tutttifrutti   
Дата:   14-02-09 00:23


И за петък 13ти е така.както и за черната котка , и за ритуалите за късмет преди изпит

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: pileshtar   
Дата:   14-02-09 07:32

Астрологията за мен е смешна наука, в която категорично не вярвам, но не отричам факта, че е необходима. Масите имат нужда да вярват в неща, които да ръководят живота им, да ги направляват и да ги освобождават от отговорност. Колко удобно:)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: тьма   
Дата:   14-02-09 09:42

Странно е, че точно вчера едно момиче, което от два месеца се занимава с астрология, ми каза много верни неща за децата ми

астрологията е сложна наука и като при всяка наука си има добрите и лоши учени[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: black_swans   
Дата:   14-02-09 09:59

маг Силвестър от Берковица много познаваше. Въртеше едно спецялно стъкълце на конец и звездите се изтрепваха да му говорят за тоя и оня [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: danbi   
Дата:   14-02-09 10:01

Lalinda, напълно е възможно поведението на хората да се определя от познанието им коя зодия са. Подобна ситуация с "орисването", нали?

Това ми напомня на писанията на Кастанеда за вярванията на толтеките.

Но най-любопитното в случая е, че въпроси от рода на тези които си задаваш за връзката на зодиите с поведението на хората винаги са ми били задавани от представителки на твоята зодия. При това, след като отговоря на въпрос как според мен би се държала представителка на някоя зодия в определена ситуация -- следва възклицание "ама тя точно това прави!".
А моята "информация" всъщност е от наблюдения над конкретни хора.

Астрологията си е наука. Като всяка друга теория и тя си има теории и постулати. Някои може би верни, повечето съвсем скалъпени. Ако ще ме питате за подробности --- и идея си нямам. Не съм се интересувал. Защо ми е да знам и това?

Виж вече астроложките са друга тема. Но има някои хубавички сред тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно Астрологията
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   14-02-09 10:51

pileshtar написа:

> Астрологията за мен е смешна наука, в която категорично не
> вярвам, но не отричам факта, че е необходима. Масите имат нужда
> да вярват в неща, които да ръководят живота им, да ги
> направляват и да ги освобождават от отговорност. Колко
> удобно:)[beer]

Пиленце, и аз до някъде споделям виждането ти, но пък съм чувал толкова хора да говорят, че ей тези текстове са си верни на към стотина %! http://astro.beltcho.eu
https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/aasy4859.JPG
http://astro.beltcho.eu/Images/02.png

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.