Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Drag Ontario TE
Автор: k7   
Дата:   11-02-09 16:24

За това коуеуо става на въпрос

Дали някой го има и, ако е така да каже някакви отзиви и впечатления.
Благодаря на всички предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   11-02-09 16:36

За мен е чудесен компромис между цена и качество.

За какво каране ти трябва? Може би има по-подходящ като качества и/или цена велосипед за твоя стил...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: vuzhy   
Дата:   11-02-09 16:41

Аз съм фен на конкуренцията - RAM :). Разгледай и тях на www.bas-bg.com . Иначе бих казал приятно колело :).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: k7   
Дата:   11-02-09 17:05

Ми ще го карам FR или AM.Има и хубави скотове, ама това има хубава добра комплектовка и е с предна дискова спирачка
Кофтито е, че бюджета ми е макс.700лв. колкото струва това.
Иначе съм 185/100

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: netizen   
Дата:   11-02-09 17:23

хм... много са се вдигнали цените [smilie11]

това миналата година го вземах за 200лв. по-малко [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   11-02-09 17:36

И аз съм за РАМ[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: vuzhy   
Дата:   11-02-09 17:47

хм, при този ръст и килограми, и за стиловете които си написал, първо си купи броня и каска ... Но мисля че нито Онтариото нито РАМ-а ще те издържат. Това си е крос-кънтри велосипед. FR и AM са сложни и скъпи стилове, не те съветвам да ги практикуваш на такъв тип рамка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: E.Stanev   
Дата:   11-02-09 18:30

Имам колелото от няколко месеца и ще се опитам да ти помогна при избора.

Според мен най-добре кажи, какво по точно разбираш под АМ и ФР защото и двете са много разтегливи понятия за различните байкъри.Може би си наясно, че този байк не е предназначен за нито едното от двете. Това е XC байк и нищо повече. Носи повече на натоварване заради здравата и по тежка (2.3кг.) рамка. Добра алуминиева XC рамка е около 1.8кг (Ram HT2 и DRAG Expert)Определено ще издържи на агресивно XC, но както винаги е въпрос на стил на каране и умения.

С няколко думи рамката е много добра, но ако искаш по лека това не е твоят избор.Общото му тегло е 15.4 кг. , като може да се смъкне до около 12кг. с допълнителни модификации, които ще ти излезат доста солено.

Вилката е посредствена и не става за дропове, само за XC.

Дисковата предна спирачка е пълен буклук, не съм я сменил само защото не ми се намират излишни 120 кинта за 185 мм диск и Avid BB7.

Задната е V-brake Tektro и спира учудващо добре въпреки кофти модулацията и лесното блокиране на гумата при твърде силен натиск. Спира в пъти по-добре от предната дискова.

Ако това е твоят избор трябва да дадеш поне още минимум 200-250лв за някои абсолютно наложителни подобрения.

Лично моят съвет е да си поръчаш, ето
това или това ще ти излезе същите пари с доставката до БГ, но е по-добро във всяко едно отношение от Онтариото.

И за да допълня поста, ако искаш колело за АМ ли FR ще трябва да се насочиш към моделите за около 1000лв. за твърдак или oколо 1600лв. за байк с мека рамка, като RAM AM, DRAG F6 или Dragomir Rush.

Можеш да вземеш и компромисен вариянт - DRAG Behemot или DRAG The Bomb. Но и при двете компромисите са много големи, най вече заради теглото ,кофти рамките, и нискокачествените компоненти.



Публикацията е редактирана (11-02-09 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: k7   
Дата:   11-02-09 20:54

...или този РАМ

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: k7   
Дата:   12-02-09 21:18

Взех си това



Публикацията е редактирана (12-02-09 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: terminator   
Дата:   12-02-09 22:15

Имам същото от пролетта на 2005г., тогава струваше 495лв. Общо взето добро колело за цената си. Не е тежко, чарколаците му са среден клас, китайски, но ... за тоокова пари - струва си. През 2005 и 2006 повечко карах и за два сезона (март-октомври) имам нявъртяни около 2000км. Карал съм по шосе, по черни пътища, по поляни и гори, по-каменисти участъци - не. Карал съм умерено, без спускания, скокове и разни други екстремни тинейджърски изпълнения [smilie25] През 2007г. имам навъртяни само 350км., а 2008г. ... не повече от 120-130км. За всичките тези километри съм сменил само двата педала с малко по-широки и с шипове, два-три пъти гумичките на задната спирачка и веднъж накладките на предната дискова. Пукането на гуми не го броя, външните гуми мисля не са много износени на пръв поглед, но ... на завои на шосе дори и няма пясък и ако съм се изсилил с 45-50км/час ... вече се усеща как поднасят по-лесно [smilie5]

Оооо, чак сега прочетох по-горе какъв стил искаш да караш - в този случай Онтариото не е твоето колело [smile]



Публикацията е редактирана (12-02-09 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: GM   
Дата:   12-02-09 23:48

Аз си карам ТРЕК 7000 и МИСТРАЛ и си свиркам... С МИСТРАЛ-а имам над 1000 км за миналата година и нищо не съм сменявал...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: E.Stanev   
Дата:   13-02-09 00:06

[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: papi   
Дата:   13-02-09 12:41

а защо не Трек ?!


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: million_miracles   
Дата:   13-02-09 17:36

Аз карах 2 години Онтарио. Е не мръдна, но още при покупката му бях ъпгрейтнал преден амортес. , седалка + гуми. Пусках и Витоша. 95 кг съм, ама издържа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: Martin_Todorov   
Дата:   14-02-09 08:05

Компромис е този байк.Гледай РАМ-овете аз съм с RAm HT.One супер е.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Drag Ontario TE
Автор: k7   
Дата:   14-02-09 10:09

Martin_Todorov : Компромис е този байк.Гледай РАМ-овете аз съм с RAm HT.One супер е.

Е да, ама когато имаш лимит от около 750-800 лв. ми е малко трудно да ги гледам тия РАМове.Иначе са хубави да, ама си трябват кинти.
Все пак аз си взех не DRAG ONTARIO TE a Scott YZ2

За кое от двете казваш, че е компромис?



Публикацията е редактирана (14-02-09 10:11)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.