Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Към автомобилистите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-02-09 13:52

Драги приятели, времето се оправя и на пътя излизат все повече и повече мотоциклетисти. Заради дългата зима вие сте ни забравили.

Най-голямата причина за катастрофите с мотоциклети е отнемането на предимство от страна на автомобилите. Затова ви моля, гледайте по-внимателно, бъдете по-търпеливи и съсредоточени зад волана.
Ето малко клипчета на английски:

Един ден в Девон

Не ме видя

Какво да направим за да ни забелязвате на пътя?

Мисли! Погледни два пъти


Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: eyeforaneye   
Дата:   10-02-09 13:56

ох на какааа... га ши караме?

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: naik   
Дата:   10-02-09 14:05

http://www.youtube.com/watch?v=JYHJ1kZBMgU

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: zahar4e   
Дата:   10-02-09 14:05

Кажете кога ще е, да не излизам от вкъщи![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-02-09 14:09

naik [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: HP   
Дата:   10-02-09 14:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: jivkojj   
Дата:   10-02-09 14:14

Според мен най-голямата причина за злополуки с мотоциклетисти е самото им поведение на пътя. Примери:
- аз карам на магистралата с близо 150км/ч и ме задминават 2-ма все едно съм спрял
- чакам на светофара и изведнъж се появява един дето се промъква м/у колите. Достатъчно е някой да си отвори вратата случайно или да залитне и става белята
-светва зелено и пича прави пръв ляв завой, разчитайки на ускорението си пред тея които са насреща занаправо
- карам в натовареното движение и един от сигма отрядите залепен на 20 см. от бронята ми. Един разсеян пешеходец и тоя ми е в багажника

Докато не свикнат мотористите, че трябва да се държат както автомобилите по улиците - опасно ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: hash   
Дата:   10-02-09 14:21

Какво да направим за да ни забелязвате на пътя?

Ами карайте със съобразена скорост [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-02-09 14:40

[smilie24]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/unwz9794.JPG
http://forum.moto-zone.bg/index.php?action=dlattach;attach=4496;type=avatar



Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-02-09 14:47

Успешен сезон [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: HP   
Дата:   10-02-09 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: ejko   
Дата:   10-02-09 14:52

Аз живея до бул. България и мога спокойно да кажа, че няма нищо по изнервящо от мотоциклетистите напоследък. 2-ма да минат, едно, че ми проглушават ушите и второ, че ги мисля още 10 минути дали са стигнали живи.
А тоя шум е много странен, нарочно ли слагат такива ауспуси дето да вдигат шум колкото 4 ХД-та и няма ли в БГ някоя нормичка за звуко-замърсяването :((((
Иначе че трябва да се внимава по улиците, това е ясно.



Публикацията е редактирана (10-02-09 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-02-09 15:05

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/unwz9794.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-02-09 15:05

Ежко, нарочно, та да се чудиш след 2 мин. живи ли са, умрели ли са, а и за да не можеш да спиш обеден сън! На работа! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   10-02-09 15:08

същото. карайте със съобразена скорост! [smilie24]
пътищата не са състезателни писти. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-02-09 15:34

99% от мотоциклетистите са самоубийци и нарушители на закона за движение по пътищата. Ако няма други знаци, с най-висока скорост може да се движи лекият автомобил, за всички останали категории тези максимални скорости са по-ниски. Сега очаквам да се напише: "Ама тези мотори не могат да се карат с такива ниски скорости"...

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: ejko   
Дата:   10-02-09 15:39

То това в повечето случай дори не са мотори, а моторетки. Един мотор няма ли кожа и хром, освен за шум и за самоубийства, за друго не става.
Поздрав за всички фенове на моторите:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/usqo2916.JPG
http://www.indianmotorcycle.com/Portals/0/images/lspop25.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/hxzy8776.JPG
http://www.indianmotorcycle.com/Portals/0/images/lspop26.jpg




Публикацията е редактирана (10-02-09 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: Brida   
Дата:   10-02-09 15:41

NeDDRaG, същото се отнася и за автомобилистите... Но някога да си чувал за мотоциклетист убил автомобилист?!
Бидейки в гилдията на мотоциклетистите и аз апелирам към по-внимателно и толерантно отношение на автомобилистите към мотоциклетистите, защото нарочното препречване и сечене на пътя е много често явление.
Бъдете толерантни на пътя!

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: Gruyu   
Дата:   10-02-09 15:43

те, че не могат - не могат, но и гърлите с малките дупенца нема да се похендрят на някой охлюв[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: Todd   
Дата:   10-02-09 15:44

Аз съм бил на мотоциклет от 82-ра до 95-та !!!

И сега чат пат покарвам некой звер но искам да ви кажа че сега условията за каране са ужасни !!!

Колко от вас дават газ да си спретнат едно малко състезанийце със идващият зад вас мотор ???

На 3 километра поне петима се правят на карачи !!!

Други 20 не те броят за жив - завиват пред теб с тъпашкото обяснение че бил дал мигач - а за 75-те процента водачи на кочини който не го ползват тоя уред не ми се говори въобще.[smilie23]

Всъщност отношението между таралясниците се пренася и върху моторите и се трепат...

Болшинството са свине на пътя - едните заспали а другите нахални...
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: ejko   
Дата:   10-02-09 15:45

Brida ми аз знам за случаи на катастрофи с мотоциклет и лека кола и да е умрял и шофьора на колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: n1x0n   
Дата:   10-02-09 15:56

- чакам на светофара и изведнъж се появява един дето се промъква м/у колите. Достатъчно е някой да си отвори вратата случайно или да залитне и става белята

Трябва да си извънредно прост, за да отвориш врата без да погледнеш в огледалото. Без значение дали се движиш, дали си спрял на светофар, дали си паркирал - твое задължение е да погледнеш преди да отвориш вратата.

Друг е въпроса, че селяндура-автомобилист буквално се чувства лично засегнат от факта, че моторите могат да минат - без да се налага да изчакат цялото задръстване.

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: Brida   
Дата:   10-02-09 15:59

ejko, целта ми е да не се заяждам.
сам си направи статистика за тези случаи, за които "си чувал" и колко чести са те, както и при какви обстоятелства се случват...
Със сигурност никога няма да има разбирателство на пътя, но поне ако има по-малко мъртви хора, ще е по-добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: ejko   
Дата:   10-02-09 16:02

"но поне ако има по-малко мъртви хора, ще е по-добре..."[smilie24]
Brida аз това по горе го казах, защото съм чувал подобни изказвания, в които се съдържа съждението, че едва ли не дори да нарушава правилата за движение мотоциклетиста едва ли не рискува само своя живот, което му било личностно право. Но не е така. Неспазването на правилата за движение влие на всички. Онзи ден много бързах и мислех да пресека над подлеза! Е не го направих и то не си помислих, че като ме блъснат какво щ еми се случи, а какво ще се случи с този, който ме блъсне. И отново:
"но поне ако има по-малко мъртви хора, ще е по-добре..."[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Към автомобилистите
Автор: Brida   
Дата:   10-02-09 16:07

[smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.