Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: IDA   
Дата:   09-02-09 13:41

Здравейте,

Идеята ми е да мога да си партиционирам диска, както си искам, да мога да си инсталирам две операционни системи (ОС) и да нямам НИКАКВИ проблеми с драйвери за периферията (USB-портове, монитор, видео карта, touch pad, bluetooth аудио и пр.). С настолните PC-та това става без никакъв проблем. Защо да не стане и с лаптоп?

Освен това, си имам лицензирани версии на ОС. Защо трябва да ги плащам наново при покупката на лаптоп?

Ако някой има идеи по въпроса и разполага с полезна информация за такива лаптопи в България, ще съм благодарен да я сподели тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-02-09 13:45

продават се - но трябва да търсиш , кои модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: hash   
Дата:   09-02-09 13:45

Някои вървят с Линукс.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: kote   
Дата:   09-02-09 13:46

сглобени от българска фирма например жар компютри

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: КГР   
Дата:   09-02-09 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-02-09 13:49

Няма причина това да не се прави с всеки лаптоп. Освен всичко друго - прави се.

Казваш, че имаш лицензирани версии на ОС? Ако на лиценза им пише, че са за ОЕМ и си ги купил я с компютър, я с диск или подобно -- със сигурност няма как да ги ползваш легално на лаптопа. Възможно е да си купиш и 'независима' операционна система, но малцина го правят защото е в пъти по-скъпо.

Ако лаптопа е нов, то периферията му също ще е нова. При настолните компютри нещата са доста по-консервативни и можеш да ги подменяш понякога.. Затова по-стара операционна система -- само ако си проверил за съвместимост!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 13:49

http://laptop.bg

вече два лаптопа купени от там - коректно, бързо, гаранцията е ок - наложи се да им сменят зарядно, понеже се скапа.
има много модели без ОС.
особено на дел. единия лаптоп го взех без ОС, втория изрино искахме да е с ОС.

Има и с линукс инсталиран.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: mitka   
Дата:   09-02-09 13:49

от жар нищо не бих си купила. обслужване нула. да не казвам колко са некомпетенти. цените не са им по-ниски, за да си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 13:51

в никакъв случай не си купувай лаптоп асемблиран в БГ - жар, мар, ала бала.
Марките за лаптопи са епъл, леново, дел, сони, хп и не непременно в този ред. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 13:52

тошиба къде ги забравих [smilie8]

само че ако ще ползваш тошиба и искаш нещо различно то уйндоус, или да не кажа от виста - ще се отчаеш от живота.
ако искаш безпроблемна работа с различни ОС - дел имат драйвъри за всичко.

или просто си купи макбук [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-02-09 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: todorov   
Дата:   09-02-09 14:01

Жар са най-калпавата фирма на пазара!

Преди нова година купих за жена ми едно Lenovo SL 500 за 1130 лева с ДДС, без ОС. Инсталирах му такава за 2-3 часа барабар с драйверите.
Хубавото на Леново е, че на момента можеш да си теглиш съответния драйвер от сайта им.
Ако например си вземеш АСУС и най-вече с интелска платформа вероятноста да не намериш необходимия драйвер е доста голяма.
Успех!
И съвет: преди да си купиш лаптоп без ОС задължително трябва си осигуриш подръжката.
Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: IDA   
Дата:   09-02-09 14:04

Искам да е с двуядрен INTEL, с 4Гб RAM и да мога да му инсталирам XP-32 и Vista-64. Ако има драйвери за тези ОС, друго не ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 14:08

кач пара?

http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2088

бих взел това.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 14:10

а между другото - в лаптоп.бт просто казваш, че искаш 4гб рам, а не два - изкупуват ти двете плочки по 1гб и ти слагат е 2х2. Излиза грубо 100-на кинта отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 14:11

http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1640

това също изглежда доста примамливо с 9-клетъчната батерия и на тази цена.
видеокартата е шит обаче.

сори, ама линковете....

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: IDA   
Дата:   09-02-09 14:21

Благодаря на Exile и Todorov! Това със смяната на плочките за 100 лв. изглежда доста примамливо.

Ами до към 1500 лв. максимум. Важно е да работи добре с Виста-64, а не да го чакам с часове. Няма да се ползва за игри! Главно за сметки и традиционните неща (интернет, офис и пр. и малко фотообработка за развлечение).

С ЖАР имам много лош опит! Зарекъл съм се с тях да не се занимавам въобще, при никакви обстоятелства.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 14:31

значи по принцип щях да те посъветвам ако си купуваш 15 инчов лаптоп, резолюцията на екрана да е 1440х900.
Защото по принцип ти дава повече работна площ. Работната площ са ти пикселите, а не инчовете.
Дребните текстове отдавна не са дребни, особено а вистата с един плъзгач си променяш големината на абсолютно всички шрифтове.
И всичко изглежда по-мазно [smile]
Ако ще е 1280х800 - 13 инчов лаптоп заспива.
всъщност ако сега си купувах лаптоп щеше да е 13 инчов макбук... под 2000 лева паднаха.

та за резолюциите де - оказва си влияние това, прост е по-удобно. имаш повече място. това е. особено за фотошоп е просто задължително. даже бих казал, че съвсем спокойно си давам половината харддиск за по-голяма резолюция [smile]
пък и за текстообработка - всяка една палета ти заема къде къде по-малко място.
като седна на 15 инчов лаптоп с резолюция 1280х800 и имам чувството, че половината егран е палети с инструменти и таскбар, а документа ти е сврян в някаква ивичка в центъра.



От тези съображения, 9-клетъчната батерия, добрия процесор - бих ти препоръчал последния лаптоп, който ти показах. А и е с 3 години гаранция, при която ако ти се повреди зарядното - звъниш, казваш им сървиз тага си и ти пращат ново същия ден на адрес без да те питам кой си, какъв си.


ако цената ти е висока - http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1924

за този ценови клас наистина бих ти препорчал дел, но не востро, щото новите вострота са гадни.
ако намериш от старите... давай смело. но са дебели и тежки.
ако цената прехвърли 2000 вече можем да си говорим за леново тинкпад, защо не епъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 14:34

а, да - гледай процесора да е кор 2 дуо, а не дуал кор... т.е. от тези, на които номерата им почват поне с 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: kote   
Дата:   09-02-09 14:39

е казах "например"
не ме нападайте де
знам че са гадни

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 14:44

ма те всички правени тук са гадни, не само от жар [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: IDA   
Дата:   09-02-09 14:45

Exile,

Имаш ли опит и с други модели? На ASUS и ACER видях с подобни характеристики, като изброените от теб по-горе на доста атрактивни цени.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-02-09 14:47

просто задължително core2 duo!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   09-02-09 14:53

от acer БЯГАЙ [smilie18]
не случайно са им такива цените.
също и на MSI.

Казах ти фирмите, които внасят в общи линии качествени неща, другото са изключения.

Asus... мен не ми харесват, доколкото знам дават проблеми с клавиатури... Играл съм си с няколко асуса - не ми харесват като материали, дизайн, усещане, а това си е една от предпоставките за комфортна работа.
а като се зачетеш в характеристиките ще видиш, че не ти дават нищо повече от дел, примерно.

въпросът е, че при лаптопите не е като при пц-тата - купуваш по конфигурация.
тук купуваш компексна машина с целия хардуер, който не може да се заменя, или замяната би му струвала скъпо, корпус, монитор, клавиатура, цд, колонки... т.е. рисковете са повече и цената не се определя само от спецификациите върху кутията. и пазарът е толкова конкурентен, че като цяло като платиш повече получаваш повече. никой не си позволява да се изхвърля. можеш да дадеш 500 кинта повече за същите характеристики, ама примерно ще ги получиш в алуминиев, а не пластмасов корпус, и на екрана няма осветеността да ти да е на петна, ами ще е равна и т.н.... Не случайно лаптопи с едни и същи характеристики имат сериозни разлики в цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: IDA   
Дата:   09-02-09 15:19

Exile,

Много ти благодаря за изключително полезната и подробна информация.

И един финансов въпрос. Има ли смисъл да се изчака с покупката примерно до април месец с надеждата цените да паднат или друго време би било по-подходящо?

Отговори на това съобщение
 Re: Продават ли се лаптопи без инсталирана ОС?
Автор: plamen77   
Дата:   09-02-09 16:09

MSI


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.