Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 15:35

Европейските мъже: Не искаме да гладим и перем! [smilie5] [smilie5]
02 февруари 2009 / News.dir.bg


Европейските мъже не желаят да гладят, да мият банята, да си перат бельото и да сменят чаршафите, предаде Франс прес, позовавайки се на проучване, реализирано от института "Ипсос" в Испания, Франция, Италия и Великобритания.
Седемдесет и три процента от анкетираните мъже признават, че не изпитват особено желание и дори отказват да гладят. Миенето на банята също не е предпочитаната от тях домакинска задача: 67 на сто не желаят или въобще отказват да го правят. Сортирането на бельото и пускането му в пералнята или сменянето на чаршафите са сред домакинските задължения, които са избягвани от 61% от мъжете. Миенето на пода не е изкушение за 59 на сто от мъжете.
За сметка на това, 74 процента от тях нямат нищо против да изхвърлят боклука (26% не изявяват желание или отказват), а 67% не се противят на пазаруването. Готвенето не се нрави на голяма част от тях (56 на сто). 53 на сто заявяват, че мият чиниите без да недоволстват.
Според европейските жени най-неприятните за мъжете домакински занимания са следните: 80 процента от мъжете не желаят или отказват да гладят, 72 процента избягват или се въздържат да мият банята, 68 процента отказват да перат.
Италианските мъже са най-усърдни в домакинската работа.
Като цяло, 73 на сто от жените са на мнение, че те вършат повече домакински задължения в сравнение с тяхната половинка. 59% от мъжете признават, че трябва да взимат по-голямо участие в домакинството.
Разпределението на домакинските задачи е причина за спорове в 47 на сто от домакинствата, най-вече в семейства, които са под 35 годишна възраст (56 процента). В Испания възникват най-ожесточените семейни конфликти (52 процента), а във Великобритания те са най-малко (42 процента). Французите са по-средата (46 процента).
Като причина да избягват домакинските задачи, мъжете изтъкват факта, че се справят по-зле от половинката си (44%), че не знаят как да го правят (37%) или че нямат време (39%).
Често мъжката стратегия е да се преструват, че не са чули (59%) или обещават, че ще изпълнят домакинските си задачи следващия път.
Проучването е проведено през януари в четирите европейски страни по поръчка на фирмата за битова химия "Мапа спонтекс". То е обхванало близо 2000 души, формиращи представителна извадка на възрастното населениe във всяка страна, избрано по метода на квотите.

[smilie5] [smilie5]


А при вас как е? [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Todd   
Дата:   02-02-09 15:40

А бе знам аз че европейските жени са си паднали на оная работа ама...........така са намерили !!!

Аре да не казвам старците в село кво казват по темата....

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: victory13   
Дата:   02-02-09 15:40

я, европейските мъже ще стават български [smilie5] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: tnt   
Дата:   02-02-09 15:41

Често мъжката стратегия е да се преструват, че не са чули (59%) или обещават, че ще изпълнят домакинските си задачи следващия път.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: feliz   
Дата:   02-02-09 15:42

ми извинявайте, но това си е женска работа [smilie5]
виж ако са си разменили ролите, т.е.жената е "мъжът" в семеството и ходи на работа, а той по цял ден е в къщи, много ясно, че той ще пере [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 15:43

оффф, оказва се, че съм още далеч от евростандартите [smilie2] [smilie2] [smilie8] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: tnt   
Дата:   02-02-09 15:48

Адаш, а ако и 2мата ходят? Пак ли ще е само женска работа? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Lalinda   
Дата:   02-02-09 15:48

Това "отказват да..." допуска, че някой/някоя (тоест съпругата им) ги насилва да гладят, перат и изхвърлят боклука.

По-доброто решение е платена домашна прислужница и градинар. Вероятно анкетираните просто са от подмножеството на тези, които нямат такава.

Допуска се и че мъжете се женят само за да ядат редовно, доколкото схващам... Останалото, за което се предполага, че се женят, така и така, след известно време го правят предимно извън семейството.
[smilie18]

Ако нямат възможност да се откупват с пари, просто им е спукана работата...
[ezik] [ezik] [ezik]

Това за "разпределението" на домакинската работа (познайте кой настоява за това?) винаги ме е потрисало...
[smilie18]

Забелязала съм и че мъжете най-много от всичко мразят да събират трохите от масата... Това дава възможност на жените да издевателстват, "разпределяйки домакинската работа" така: "Ти ще сготвиш и измиеш чиниите, а аз ще събера трохите и изхвърля боклука!".
Повярвайте ми, в това е основата на семейното разбирателство.
Е, разбира се, жената ще трябва и да редактира ръкописите за печатни грешки, но коя ли би отказала пред перспективата да пере, готви и глади вместо домашната прислужница?
[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: tnt   
Дата:   02-02-09 15:49

pp. U nas Pena pere [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 15:49

Мдааа, човек и добре да живее, в един момент се жени... [smilie8] [smilie8] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Chitsujo   
Дата:   02-02-09 15:56

Бре, тинто, и у нас тя пере [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 16:01

Ква е тая Пена бе, пуснете ми я и на мене[smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   02-02-09 16:02

Ми купи си [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: tnt   
Дата:   02-02-09 16:05

Японче, ма мойта Пена не е многофунционална и саму пере, ма не простира [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 16:06

еее, пак за пари говорите [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] купи-дай... [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: tnt   
Дата:   02-02-09 16:07

ми тугава си намери кой да ти купи [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Chitsujo   
Дата:   02-02-09 16:07

И мойта не простира, ама кучето помага, когато става въпрос да се занесе нещо от т. А до т. Б [smilie5] Особено чорапи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: tnt   
Дата:   02-02-09 16:08

е да... [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 16:08

аз си карам още на ръка... [smilie8] [smilie8] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ама щом викате, че с Пена е по-добре... [smilie8] може би пък да си взема една у нас [smilie11] [smilie8] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Chitsujo   
Дата:   02-02-09 16:10

На ръка ли си бре, Амиго [smilie10] [smilie10] [smilie10] От колко години? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 16:12

[smilie8] [smilie8] амче откак се помня... [smilie11] [smilie8] [smilie18] [smilie18] това лошо ли е? [smilie8] [smilie8] дали не са ми се изтъркали вече линиите на живота?! [smilie11] [smilie8] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Chitsujo   
Дата:   02-02-09 16:14

Изтъркали са се, ми как! Ма малиии, таквоз признаниЙ и то тук [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 16:15

[smilie8] [smilie8] кво муй на признанието, вий не перете ли нивгаж? [smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: tnt   
Дата:   02-02-09 16:17

Мигу, ми ти затуй кукуваш пу цели нощи... то киснене, то пране, па плакнене... Я си земи една Пена [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Време е българските мъже да станат и европейски! :-)
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-09 16:19

[smilie8] [smilie8] абе имаше някакъв вица за тая пена, ама кат не се сещам сега... [smilie8] [smilie8] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.