Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Баркод въпрос
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-09 12:09

Интересува ме има ли софтуерно решение за разпознаване на баркод чрез обикновен скенер?
Често имам работа с баркодове и досега не съм имал проблем (чукам на дърво).
Минаха през мен едни файлове подготвени за печат, но за съжаление баркода беше растеризиран на 300 дпи. Наложи се да се печата пробна серия от тях. Та по този повод ми се налага да тествам някак си дали баркода се чете.
Нямам на разположение четец.
Във магазините в които помолих да го пробваме ми обясниха, че първо трябва да въведат баркода в базата и чак след това е възможно да установят дали се чете.
Питането ми е има ли софтуерно решение на задачката - сканирам примерно на 600 дпи вкарвам картинката в програмата и тя казва разчита ли баркода, или не.
Не съм убеден въобще, че съществува такова нещо и доколко може да му се вярва, за това моля хората сблъсквали се с подобна ситуация да споделят.

Отговори на това съобщение
 Re: Баркод въпрос
Автор: abyser   
Дата:   23-01-09 12:51

Със сигурност съществуват програмки. Един бърз search в интернет ми върна доста резултати, ето някои:

http://www.ocrtools.com/fi/prd_1D_Barcodes.aspx - това е повече като библиотека за .Net, ако човек реши сам да си пише програмка с тази функционалност

http://www.simpleindex.com/Barcode_Recognition/barcode_ocr.asp


Отговори на това съобщение
 Re: Баркод въпрос
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-09 12:58

abyser, първото е точно това което търся, сега остава втория проблем доколко това, че то разпознава баркода значи, че баркода е добър.
Гледам, че съм пропуснал в първата част, баркода е EAN-13

Отговори на това съобщение
 Re: Баркод въпрос
Автор: Davidoff   
Дата:   23-01-09 13:12

Ами теб те интерсува четеца дали ще го разпознае. Със скенера и да стане, принципно не е гаранция, че с четец ще стане. Устройствата са различни, с различна разделителна способност, различен принцип на работа и т.н. Но си мисля, че 300 дпи няма да е проблем (освена ако кода не е някакъв миниатюрен)

Отговори на това съобщение
 Re: Баркод въпрос
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-09 14:59

3 сантиметра е широк, не мисля че е малко.
За мое съжаление и представа си нямам от четци.

Отговори на това съобщение
 Re: Баркод въпрос
Автор: jekopj   
Дата:   23-01-09 15:38

дидесиянбг,имам излишен баркод-четец "Елтрейд",който така си и стои,и е работещ.Ще ти го подаря,ако мислиш,че ще ти върши работа.Пиши на ЛС,ако желаеш.


Отговори на това съобщение
 Re: Баркод въпрос
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   23-01-09 21:40

"Елтрейд" оле [smile]
Работя там, изпрати ми картинките с баркодовете и ще ти кажа кой четец ги чете, има доста видове четци, всеки от които има доста настройки.
Може и в офиса да дойдеш, ако съм там, ще пробваме каквото искаш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.