Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 12:36

Vzeh si edin Seagate FreeAgent Go 250GB koito obache se okaza che ne moje da raboti ok na Mac, a v momenta imam samo tova na razpolojenie. Mac-a go razpoznava otvaria go, rovi si v nego, no ne moje da pishe. A triabva niakude da si pravia BackUp ;)
please help
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: n1x0n   
Дата:   20-01-09 12:37

Как е форматиран?

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: ecobo   
Дата:   20-01-09 12:38

Time Machine [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: ejko   
Дата:   20-01-09 12:39

като го инсталира, то не те ли питаше дали ще се работи на Мак или на ПиСи? Аз моя като си го взех и като го инсталирах май имаше такава отметка...

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 12:42

Ami principno mai imashe neshto kato instalacionni failove. No tui kato /az sum tup/ az si misleh che niama tozi free agent da vidi mac a i che USB hard drive niama nujda ot driveri gi mahnah ot diska i gi ostavih za vseki sluchai na PC-to si koeto e na hiliaadi kilometri.
Po default e formatiran NTFS.
Kato go startirah me popita neshto dali iskam da go polzvam kato Time Machine ama az mai i nego otsvirih

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 12:54

Vidiah v edin forum na Seagate che ako se formatira na Fat32 moje da se poluchi nomera, no tova precakvalo diska pri mnogo promeniane napred nazad ot PC na Mac i obratnoto. Predpolagam che ako go formatiram sega na Fat32 /ne znam tochno kak/ posle kato se pribera i go pusna na PC-to shte iztocha snimkite i shte go formatiram pak na NTFS.
Dali e dostatuchno stabilno tova kato variant?

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: джъмбо   
Дата:   20-01-09 12:58

аз си форматирам диска на МС-ДОС на мака и се чете еднакво и от мак и от винбоза

и кирилицата не е срамна за да я ползваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 13:00

nikak ne e daje :) samo che ne mi se zanimava da mu pravia BG layout i posle da mu go maham ;) vse pak Mac-a ne e moi ;)

A kolkoto do MS-Dos kak da go podkaram, davai instrukcii...
A i problema ne e cheteneto a pisaneto na harda



Публикацията е редактирана (20-01-09 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 13:03

Имаш ли някакви данни на този диск досега?

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 13:09

Ima razni neshta, koito ne sa mi osobeno vajni. No ima niakakva direktoria System Volume Information, koiato Mac-a ia vijda a Win-a ne. Samo s Total Commander sum ia vijdal. Ima i Recycler directoria sushto. Te sa mai Win direktorii za tupotii i ne prechi da se razkarat shtoto kato go pusna pod win shte si gi kachi pak.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: джъмбо   
Дата:   20-01-09 13:12

никой не е казал да се подкарва дос.....
при форматиране мака предлага няколко варианта за формат.... единя е мс-дос.... това као искаш да го чете и РС .... ако е само за мак си се форматира по маковски....

и не знам как става ама и аз съм с мак ама пиша на бг..... форума си има кирилизатор [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 13:17

джъмбо написа:

> никой не е казал да се подкарва дос.....
> при форматиране мака предлага няколко варианта за формат....
> единя е мс-дос.... това као искаш да го чете и РС .... ако е
> само за мак си се форматира по маковски....
>
> и не знам как става ама и аз съм с мак ама пиша на бг.....
> форума си има кирилизатор [ezik]




Ti si zaklet spamur [ezik] [ezik] [ezik]
Mersi sega shte probvam

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 13:20

Това, което винаги съм правел на Мак в подобен случай е да копирам каквото има на диска на десктопа. След туй формат, след туй папката обратно на диска.

Какдо джъмбо каза, форматираш в ms-dos формат (мисля ползва FAT32) и си ок.

Даже си мисля, че по принцип е удачно да се прави това с преносимите дискове защото повечето операционни системи освен Windows рядко поддържат писане на NTFS.
Не би трябвало да се скапва файловата система (FAT32) при писане в Windows/Mac/Unix.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 13:26

Stana :) S Ms-Dos ;)
[beer]

[ur]http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=freeagent&thread.id=1555

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IvcheTo   
Дата:   20-01-09 13:31

то не е МАК проблем - а МАКа е проблем - ама карай [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
нахапани ябълки [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]с червейчета[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: джъмбо   
Дата:   20-01-09 13:39

проблемите на мака са колкото нахапаното по ябълка петровка за разлика от при винбозата които са колкото тиква рекордьорка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: explorer   
Дата:   20-01-09 13:44

Mac OS, както и Linux поддържат NTFS само read-only (т.е. има едно експериментално FUSE за read-write, но по дефолт не се ползват). Ако ще го ползваш само на Мак, форматирай си го от Mac OS-а с неговата си файлова система.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: svetalcho   
Дата:   20-01-09 18:38

Мака има кирилица и фонетична и БДС. Иди в international горе на бара дето е езика, цъкни и си чекни кирилица...кеф ти фонетика кеф ти БДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac Problem
Автор: IChertov   
Дата:   20-01-09 18:48

svetalcho написа:

> Мака има кирилица и фонетична и БДС. Иди в international горе
> на бара дето е езика, цъкни и си чекни кирилица...кеф ти
> фонетика кеф ти БДС.




Vidiah che ima.. ama ne e moi i ne mi se zanimava samo za toia det duha /az/ da napravia tuka oshte leyout-i i da gi polzvam 1 na 5 dena :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.