Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: kalinari   
Дата:   05-01-05 19:07

Da popitam i az ne6to...:)
Nqkoi ot vas imal li e blizki sre6ti ot 3-i vid s tasi ma6inka?


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   05-01-05 21:06

Az imam savsem preki ot okolo mesec. Kupih go predi K[shtrak] oleda i sim mnoooo dovolen Da si e...m... vsi4ki 300D-e ta po zemnite kalbeta[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: kalinari   
Дата:   05-01-05 21:32

Пробвал ли си по-стари обективи на него-КА,К,или пък М42?Работи ли меренето с обективи без означение А,или пък с такива на М42. Благодаря!:))

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: Kuncho   
Дата:   05-01-05 21:38

Ае си ги мерим бе?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   05-01-05 21:38

Raboti s vsi4ko kvoto moje da se navinti ot seria KA. Rabotia s dva obektiva koito ne sa ot seria A osven kitovia mu. Neudobstvoto e 4e s ne avto obektivi raboti vytreshno izmervane no trebva da rabotish ry4no,no ina4e ako e ot starite no sys zaklu4vasta diafragma na A raboti s prioritet na skorost bez problem

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: kalinari   
Дата:   05-01-05 21:54

Мерси!И последно-светкавицата винаги работи на "максимум сила" със старите обективи(без А),Нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   05-01-05 21:56

Estestveno na koj drug aparat raboti razli4no[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: kalinari   
Дата:   05-01-05 23:02

Благодаря!Интересувам се,понеже имам 2 зума-
28-70 и 80-200,ръчен фокус.Първият е без А-заключване на блендата.Също и два твърди нормални,единият е на М42.Все още се колебая,дали да си го организирам това малко,симпатично апаратче..:)Желая ти много успешни снимки с него и въобще:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: Gafa   
Дата:   06-01-05 09:10

Само не можах да разбера защо всички любители на различна марка от Canon300d все плюят по този апарат ,толкова ли се страхувате от 300Дизел
Аз снимам с такова чудо от година и няколко месеца имам над 60000 кадъра и още не сее развалил както някои елементи предричат че още на 15000 кадър му се ебавало майката на затвора или нещо друго ,пък и съм го изтървал от доста високо и корпуса си е здрав , беше на тротоар . та такива ми ти работи чичобенджи

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: cristo   
Дата:   07-01-05 11:48

4i4obenjy
дай малко повече инфо, все има нещо което да не ти харесва в апарата - какво е то?
и за съм малко предубеден в полза на Pentax, без основание, просто така, а и имам едни обективи за Ricoh, които иначе с 300D трябва да ги хвърля :(

ти снимал ли си с 300D? четох, че визьора на istDS бил много по-добър и позволявал по-лесно фокусиране от 300D със стари механични обективи, какви са ти наблюденията от 1-во лице?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   07-01-05 17:47

Снимал съм с 300Д и мога да сравня.За мен Канона има малко по бавен фокус, но може и да е субективно. Пентакса е по-малък, по компактен и мисля по удобен. Снимките с него ми стоят някак по като снимани на филм.Цветовете са по пастелни не издути като на Канона. Има проблем с авто белия баланс според мен, но иначе ако го избираш ръчно е перфектен. Друго което се надявам да оправят щото е софтуерно според мен е серията с включен автофокус.Тогава малко се бави щото се опитва да фокусира между кадрите, но изключиш ли го си пере както трябва.Китовия му обектив е малко компромисен но според мен по качествен от китовия на Канон, който при широко отворено варио по краищата фокуса е доста имагинерен.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: Zona   
Дата:   08-01-05 02:56

spodeli oshte vpechatleniq, che sa mnogo polezni i az se chudq mejdu dvata 300D i ist DS-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: Gafa   
Дата:   08-01-05 08:28

Хех само как ще ви се смеят хората
300д излезна преди 2 години на пазара а Пентакса тепърва сега прохожда , не ви ли омръзна да ги сравнявате постоянно
Значи да се подразбира каквото ново излезне на пазара с някоя по добра придобивка от 300д веднага да се оплюва този апарат
Пак казвам за мен нее важен фотоапарата с който снимам
Бенджи не знам за теб , но аз като пипна малко настройките на 300д и вади такава картина плътна ,по плътна и от филм даже
Така че пуснете снимки от пентакса или направете съпоставка Д70 300Д и пентакс и 3 те модела да са със съответно еднакви обективи , по един 50мм

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: cristo   
Дата:   08-01-05 10:41

ами Гафе, Бони пуска тестове на D70 и 300D и разликата се видя в динамичния диапазон - CCD-то (на Сони) засега дава по добри резултати, а Пентакс е със същата матрица, но е с 30% по малък [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   08-01-05 20:15

Гафе мнооо си прав за едно нещо.Най-добрия апарат е този който имаш на точното място в точното време.Нямам намерение да убеждавам когото и да било в предимствата на Пентакса пред някой друг модел.Хората ме питат аз им отговарям.Снимам с него от близо два месеца и НА МЕН, подчертавам на МЕН по ми харесва от Канона. Не твърдя, че е по добър или по лош.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   16-01-05 22:39

Освен това е по ефтин и обективите му са далеч по ефтини за същото качество [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: NikonHater   
Дата:   17-01-05 01:13

twa za sy6toto ka4estwo go ne werwam ama ae...
canona kyrti miwki [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: cristo   
Дата:   17-01-05 09:54

а бе 4i4ibenjy, изтъкнатият форумист, колекционера Thor, все ми обяснява как от Пентаксовите обективи, само старите Такумари (М42) били хубави, като при това легендарно добри обективи, а по новите нямали нищо общо с онова качество...
ти като почитател на Пентакс (така предполагам) какво ще кажеш по въпроса?
аз лично не виждам как може да има разлика между Такумарите М42 и М-серията, там разликата е само резба/байонет, а също не виждам и А-серията с какво може да отстъпва... само за автофокусните обективи съм склонен да повярвам донякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   17-01-05 20:07

аз лично не виждам как може да има разлика между Такумарите М42 и М-серията, там разликата е само резба/байонет, а също не виждам и А-серията с какво може да отстъпва... само за автофокусните обективи съм склонен да повярвам донякъде [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-05 20:29

Аз си поиграх за малко този Пентакс. Като цяло - добра камера, пипната е. Мен лично ми е твърде малка че да ми е удобна, но за някои това може да е плюс.
Фокуса е наистина бърз, малко по-бърз от 10D с не-USM обектив, но категорично по-бавен от USM обективите, но това в крайна сметка зависи от обектива.
Бързо превю, леко труден за боравене бутон за навигация, удобна информация във визьора, добра скорост на писане в/у картата.
Ако имах колекция Пентаксови обективи бих си го взел, вместо да минавам на Канон или Никон. Определено си струва.



Публикацията е редактирана (18-01-05 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   17-01-05 21:29

Това ми е мисълта и на мен. Не желая да го противопоставям или сравнявам, не мога да разбера ревностното защитаване на таз или оназ марка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: cristo   
Дата:   18-01-05 11:03

а бе колекция намям... имам 2 зума и един твърд 50мм. - общо взето нищо работа, ама твърдите от М-серията са доста евтини, а и А-серията не са много скъпи, и доколкото собствениците на EOS (които са далеч повече) се избиват за М42 Такумарите, то Пентакс К обективите са в сянка [smile]

да не говориме че се намират почти без пари разни Rikenon, Chinon и т.н., от тези по-неизвестни марки човек можа от eBay за 100 евро да се затрупа с обективи и не му тряват разни преходници за да ги ползва

междо другото съвметими ли са с А серията (КА байнота) другите марки К обективи с автоматична бленда, като Rikenon например? контактите им еднакви ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   18-01-05 22:37

Всичко що е с А заключваща бленда става Апаратчето си работи с преоритет на бленда без проблем, пробвах го с некав обектив дето даже името му забравих толкова неизвестна марка беше.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: cristo   
Дата:   21-01-05 15:30

най-сетне! Стиви пусна Pentax *istDs Full review

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/istds.html

чакам и Фил Аски да направи същото, ама той май чака първо да му платят за това [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax Ist DS-preki vpe4atleniq?
Автор: thor   
Дата:   21-01-05 15:35

а с Nikkor обективи работи ли ...[smilie11] ???.[smilie6]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна