Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за Pol филтър
Автор: Odin   
Дата:   19-11-04 12:23

Във Fuji-то на ул.Иван Асен намерих нови поляризационни филтри за по 60лв. Май са китиски, заслужават ли си или да си търся нещо по качествено. И още нещо, обектива ми е 55мм да си взема ли преходник за 58мм или да търся филтър на 55

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: solo5   
Дата:   19-11-04 13:02

ми не че няма за около 20лв :-)
ама може твоя да е по-специален :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: icikonti   
Дата:   19-11-04 13:11

Вземи си полафилтър от марка , ако снимаш по-редовно и искаш да ти изглеждат копията добре.Ако снимаш малко и не ти пука - си купи този...[beer]
Полафилтър най-вече трябва при пейзаж ,при студийно снимане на предмети с блестящо отражение и в други по- специфични случаи.С нищо не можеш да го замениш!
Кофти полафилтрите имат допълнително оцветяване /пускат допълнително някакъв цвят/
Търси такъв , който е ахроматичен[shtrak] .
Ако снимаш черно-бяло се сещаш , че по-прост ще ти свърши работа.Ако работиш с автоматична камера , накои от полафилтрите/циркулярните/ бъркат меренето на камерата , но само при някои.Линеарните са по-прости , не обират толкова светлина , но не бъркат меренето!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: knutanozavar   
Дата:   19-11-04 13:45

Az bich ti preporu4al heliopan. Dobri sa.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: komrad   
Дата:   19-11-04 14:42

Hama, Soligor...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: thor   
Дата:   19-11-04 16:23

B+W [smilie24]
ако търсиш качество с B+W - филтри няма да съжаляваш ,но тъй като качеството струва пари - аз лично бих си взел най големия поляризиращ филтър ( и от най доброто качество ,което мога да си позволя ) който мога да си позволя и естествено който не би ми създавал трудности при снимането ... и с един преходник или с повече преходници бих могъл да го ползувам с най различни обективи което естествено спестява пари ,пък ако имам само един обектив ,евентуално ако се сдобия с нов обектив с различен диаметър за филтри и естествено ако е с по малък диаметър , няма да се налага да търся друг филтър ,а само един преходник ...та така мисля аз ..
ето и пример ,хубавите обективи вървят със също толкова добри филтри ... [smilie6]

https://photo-forum.net/static/forum/2005-12/wxts2857.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v364/kruos/SummicronBW.jpg


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: Travis   
Дата:   19-11-04 16:57

1)Zavisi kolko svetlina iskash da zagubish - PL gubi 1-2 stopa i bez tova, ako e darvo - poveche..no tova ne e vajno...vij vatreshnoto staklo da ne e plastmasa i da ne krivi - probvai go v/u vestnik

2)Adapater e po-dobre da ne slagash, ako obektiva e kas. Ako imash hubav visior, vij danl ne pravi vinet s adapter. Ako e naikoe vario 24-...moje izbshto da ne stava za PL v kasia si kari, kamo li za adapter


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: thor   
Дата:   19-11-04 17:25

Travis [smilie11]
защо говориш преди да мислиш [smilie11]
как може адаптер да прави вигнет [smilie11]
я ми ги обясни тези работи ,защо си вреш понякога гагата и обясняваш неща които явно хич не са ти известни [smilie11] ,слагал съм по няколко филтъра 72mm върху широкоъгълен обектив с 62mm диаметър за филтри ,а ( обикновенно ако сложа на този същия обектив един нормален филтър не слим се виждат затъмнения ) и изобщо не съм забелязал затъмнения и нарочно съм го правил само да разбера дали се получават затъмнения и повечето ми специализирани филтри ги използвам с такива преходници и до сега не съм забелязал и най малкия проблем оказан/получен заради преходник а имам преходници за/от 49mm до 77mm -естествено ако смяташ да оставяш филтъра за постоянно на обектива ,тогава можеш добре да си помислиш дали да вземеш много по голям или само малко по голям филтър ,но ако имаш 5 обектива с различни диаметри за филтър за мен е глупаво да купуваш 5 поляризиращи филтъра по 60лева един които е с диаметър - какъвто е на най големия ти обектив ще свърши работа и за 5-те и вместо да се набутваш с 300лева ще минеш с 4 преходника за по 5-10 лева или само със 110 лева общо ..така че ..[smilie6]

http://images1.fotopic.net/?iid=yfdxv2&outx=600&noresize=1&nostamp=1

[smilie7]



Публикацията е редактирана (19-11-04 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   19-11-04 17:47

тук


Отговори на това съобщение
 I plead guilty
Автор: Travis   
Дата:   19-11-04 18:43

Thor,

Ne biah prav, moia greshka.

Obarkah se, zashtoto sam slagal adapter VARHU UV na Nikkor AF-S 24-85 i tova davashe vinet. Ako se sloji SAMO adapter i PL sigurno e OK. Ako obache si kupil obektiva s UVto zategnato, niama da go nasilvah bez nujda.

Da, nai-umno e da imash edno sviastno PL s adapteri, za tova spor niama. No pak niama takova MC C-PL 72mm i nagore koeto da ne e $$$$, a skapani filtri veche ne polzvam. E vij kakvo stava s tiah

https://photo-forum.net/i/55963&CATEGORY_ID=19


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: thor   
Дата:   19-11-04 19:24

ами именно де аз ,точно това и писах ...най добрия и най големия пол. филтър който може/мога да си позволя .. естествено ,ако му попадне на човек на втора ръка хубав такъв филтър и то на добра цена ,и тогава няма избор направо се взима това което може да ни свърши работа ,но ако филтъра е по голям хубаво е човек да знае че няма проблем да си го ползува с преходник и да не пропуска хубав филтър намерен на далавера поради това че е по голям от този филтър който би станал точно на обектива ,а иначе разликата между 52mm и 62mm в цената да е при B+W около 10%-максимум15% ,така че тези 10mm в повече никога не са излишни ,иначе наистина 77mm са доста скъпи поне с 75% в повече ,но все пак зависи и от какъв филтър и за какво се купува както и на какви обективи ще се използува и ако трябва да се купят няколко филтъра от този род , то тези 75% се оказват смешни в сравнение с 600% ..та така , аз само изказвам мнението си ...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: Ceaser   
Дата:   19-11-04 19:39

И UV-то и Pol-a са ми Hoya. Мисля, че съм направил добър избор. Препоръчвам ти ги, но малко са скъпичики.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: BuzzFuzz   
Дата:   19-11-04 20:25

Nikon imat hubavi filtri su6to !!! Az prodadoh predi 1 sedmica 2 takiva polarizira6ti filtri linealni !!! za po 35 kinta ama se izkupiha Uspeh v namiraneto!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: LAVA   
Дата:   19-11-04 21:47

-----полафилтрите/циркулярните/ бъркат меренето на камерата

не беше ли точно обратното (въпросителен знак - не бачка проклетата ЧвграденаЧ кирилица !!!!)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: jumbo   
Дата:   19-11-04 22:53

точно обратното е че и са по-скъпи за това чЕ НЕ БЪРКАТ МЕРЕНЕТО И НЕ МЕРЕНЕТО А АВТОФОКУСА

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: stoevmobile   
Дата:   20-11-04 00:13

[smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: stoevmobile   
Дата:   29-01-05 14:54

Връщам се към тема за филтри.
Днес валеше яко топъл дъжд и много изпарения и облаци. Отидох до чаршията за чанта с бира, като не взех фотощрак. И като светна едно слънце, разкъсаха се облаци, една невероятна дъга над морето, ама само две торби бирета и грам фото у мен.....
(Освен GSM [smilie3] )
Та попитката ми е следната - как се снима дъга?
Пола филтъра помага или вреди?
Нали уж е за премахване на отражения, блясъци и т.н....
[smilie11] [beer] [shtrak][smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: ltg   
Дата:   29-01-05 18:21

Дъга се снима ето така с полафилтър
https://photo-forum.net/i/61186&USER_ID=6684, но при снимането е пипнат малко баланса на бялото и за това снимката е по-червена, отколкото трябва...
От филтъра дъгата се изостря - по-наситени цветове, но по-тясна дъга. Филтъра е на Crystal Optics - тотално непозната фирма - донесен е от САЩ.
В комплекта обаче имам и някакъв FLD филтър с розово стъкло и незнам той за какво е, моля някой ако знае да каже.
[shtrak] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: stoevmobile   
Дата:   30-01-05 06:15

Благодаря, ltg [smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: ivo80   
Дата:   30-01-05 11:00

а как ще сложите PL филтър на сапунерка?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: KrisoPower_EOS   
Дата:   30-01-05 12:13

Къде па виде поляризационен филтър за 20 лева бе, ае стига с глупостите да му еба майката

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: solo5   
Дата:   30-01-05 12:18

то било за UV филтър сори [smilie5]
ама май Сираков беше споменал за някакъв пол филтър тънкана (нещо като 18$ ми се върти за 2-ра ръка) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: nsirakov   
Дата:   30-01-05 13:33

KrisoPower_EOS написа:

> Къде па виде поляризационен филтър за 20 лева бе, ае стига с
> глупостите да му еба майката

AE STIGA S TAKAV TON.......a?? pazia si i kasovata belejka........ KADE SQM GO VIDAL - VECHE MI E V CHANTAA S FOTOAPARATA!!!!! HAHA _ KOITO TARSI TOI NAMIRA!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: nsirakov   
Дата:   30-01-05 13:34

SOLO 18 (Osemnadeset) LEVA!!! BG Pari... verno 2ra raka ama bez draskotina!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pol филтър
Автор: solo5   
Дата:   30-01-05 14:33

ми Сираков [smilie24]
и аз ако видя и аз ще си взема [smilie5]
Ти сигурно линеарен си взел за тия пари
кажи бърка ли автофокуса (ако е линеарен) [beer]
... пък като си пимосля, че за Панасоника ти си взел сигурно 72mm наистина е тънкаж

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна