Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 09:32

Как ви се струва тоя обектив - струва ли си 740-те лева като заместник на китака ? Спрямо китака как е като острота ? Ако някой има такъв може да пусне 100% кроп от някой пейзаж.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 09:33

за канонския китак говоря по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: джъмбо   
Дата:   16-10-06 09:50

струва си 100% пробвал съм го и има много добро макро

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 12:12

Някой друг няма ли да каже нещо ?

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: fastman   
Дата:   16-10-06 12:30

ДС значи е само за кропки. Не те съветвам да вземаш нещо което скоро, ще бъде ненужно.
Сигурно само Джъмбо го е пипал, другите са го виждали[smilie5] . Какво очакваш да ти кажат хората? Тука тепърва ще се говори за обективи и то от първа ръка. Мълцина са хората с опит с много обективи у нас, а още по-малко тези които могат да ги използват пълноценно.
Погледни снимките на един бивш[smilie5] съфорумец - правени са със стари стъкла, със сигурност , ако не по-лоши, то не по-добри от съвременните и ще разбереш, че обектива няма чак толкова голямо значение!
http://www.ambientdefocus.com/portfolio/

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 12:59

Тъпото е, че в БГ нямаш такъв избор на обективи - имам предвид и като модели в наличност и не само на живо да го видиш и пробваш, но и да можеш да тестваш няколко копия от един обектив.[cool] [smilie3] Защото съм чел, че се случва един и същи модел да варира в остротата [smilie8] [smilie11] както при колите може би - все някоя се оказва по-калпава от много други[smilie11] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 13:05

fastman, що говориш глупости ? Обектива нямал значение - ами снимай с китака на канона и да видим дали няма значение. Извади ми старо стъкло на 17-18 мм и ще го ползвам. Ако има и варио, още по-добре. Само че такива животни няма. Знам че DC е за кропки, ама в скоро време едва ли ще изчезнат кропките. Така че това не е кой знае какъв довод.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: fastman   
Дата:   16-10-06 13:33

fastman-обектива няма ЧАК толкова голямо значение [smile]
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: winnieD   
Дата:   16-10-06 17:40

До скоро и аз се двуомях между китовия и тази сигма, но в крайна сметка избрах втория. Китовия доколкото си спомням има f/3,5-4,5, а Сигма f/2.8-4.5. За мен обективът е хубав, но нямам никава база за сранение, друг не съм ползвала.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 17:51

китовия е 3,5 - 5,6 но не това му е проблема. В пейзажите не се позлват широки бленди така или иначе.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна