Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EF-S срещу EF
Автор: Arutha   
Дата:   13-10-06 15:44

До колкото знам обективите правени да покриват цял 35мм кадър(36х24мм), когато се използват на цифров SLR се представят по-добре, защото апарата използва само централната част от изображението. До тук ясно. За разлика от тях обективите за кропфакторки дават изображение само колкото да покрие малкия сензор. Това прави ли ги с по-лошо изобрражение по краищата на кадъра ?

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: бате_влади   
Дата:   13-10-06 15:47

Не, дори напротив.

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: behemoth   
Дата:   13-10-06 15:50

бате влади ще кажеш че и по остри стават по краищата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: TpEcHaT   
Дата:   13-10-06 15:53

всичко е голяма мазня [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: бате_влади   
Дата:   13-10-06 16:56

Чакай, че май не съм разбрал точно какво е питането. Ако става въпрос дали цифров обектив, поставен на ДСЛР ще дава по-лоша периферия от фул-сайз обектив (пак поставен на ДСЛР) - да, наистина би трябвало да е по-лоша (макар че в повечето случаи едва ли ще се усети визуално) заради "сладката среда" на сензора. Обаче доколкото съм чел по разни очерци, цифровите обективи дават като цяло по-добро съотношение на рязкост център/рязкост периферия, особено при по-малка бленда. Това, разбира се, сравнено като цифров обектив на ДСЛР и "филмов" обектив на филмова камера.

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: ogimag   
Дата:   14-10-06 01:08

Тя стана една... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: Its_me   
Дата:   14-10-06 01:14

е добре, купуваш си скъп цифров обектив, предназначен за размера на сензора, който не е ФФ. Какво ще стане с този обектив след 5год примерно, когато да предположим че ще има повече ДСЛР с ФФ размер матрица? става не използваем при смяна на апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: emovla   
Дата:   14-10-06 01:18

ми не продаваш го на някого, който има бъдещ сапунер с адаптер за EF-S обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: бате_влади   
Дата:   14-10-06 01:48

Ами една от причините да има толкова малко цифрови джамлъци е именно тая. Макар че едва ли в обозримо бъдеще ФФ сензорите ще се наложат. Увеличаване на информативността на сензора над 14 мегапиксела е абсолютно ненужно, а Канон 400Д си вади 10 мегапиксела при същия размер на сензора и на пиксела както 8 мегапикселовия 350Д. Така че, мисля, пазарът за ФФ сензори не е голям. А тия дето имат ФФ сензори спокойно ще минат с приставка. Бъдещето е на цифровите обективи!

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-10-06 02:08

а в тоя ред на мисли замисляли ли се се какъв е "стандартния" формат в киното от Едисон та до наши дни [smilie3] Инжинерите са си доста консервативни в това отношение а и икономийката му е майката.

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: ogimag   
Дата:   14-10-06 10:44

Отдавна не се бях веселил толкова [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: Стоев   
Дата:   14-10-06 11:06

emovla написа:
...адаптер за EF-S обективи [smilie5]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: EF-S срещу EF
Автор: ukk   
Дата:   14-10-06 11:30

имаше една рекламна кампания на Ауди, базирана на изцепки от рода на "Газта се е доказала като основно средство за осветление от стотици години. Електричеството ще има само научно приложение." /Едисон/

;-))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна