Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сериозна тема.....
Автор: icikonti   
Дата:   12-10-06 18:14

[ezik] На вниманието Ви - брошура /тип дипляна , на виден роден наш фотограф , на който мотото в работата му е “-Мамо , направи ми прическа ,нали съм твоето най-красиво съкровище!” .За тези които искат да гледат и четат тук .
https://photo-forum.net/i/458315&USER_ID=12767
https://photo-forum.net/i/458312&USER_ID=82
https://photo-forum.net/i/458313&USER_ID=82
https://photo-forum.net/i/458314&USER_ID=82

А за тези което не виждат от снимките нищо , предлагам по-долу избрани цитати и съчинения на автора , както и разбор на творчеството му.
Тук:.......
ПРОФЕСИОНАЛНИ ХУДОЖЕСТВЕННИ ПОРТРЕТИ
ФОТО ФИЕСТА
ХРИСТО ЯНЧЕВ
ФОТОГРАФ-ХУДОЖНИК
ПРОЧЕТИ
Фото-фиестата е за всички деца , нека това бъде малък празник за тях.
УСЛОВИЯ………..(прочети от брошурата -бел.на автора)

НАШИТЕ ПОРТРЕТИ СА ШЕДЬОВРИ,ТЕ ЧЕСТО ПЕЧЕЛЯТ КОНКУРСИ. ВИЕ МОЖЕТЕ ДА УЧАСТВАТЕ С ТЯХ.

ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ

-Най-важното е прическата .Направете прическа на момичетата , след измиване със шампоан , да да бухне косата и да има повече обем.
-Прическите на момчетата са грижа на нашия стилист , както и грима на всички деца.
-От значение е само най-горната дреха на детето.
-да не е сива
-да не е черна
-да не е чисто бяла
-Класическия портрет е с усмивка, но без да се показват зъбките.Моля репетирайте това в къщи.
-За нашите портрети е необходима рамка, а не кичови надписи ,цветчета или други фигури.

Листовката ползваме многократно, ще сме ви благодарни ако я върнете обратно.

GSM0898687876

С този обектив са заснети всички рекламни продукти,пред него са заставали световните величия , възможността сега е за вашите деца.Тази техника може да ви гостува само един ден , по точно само няколко часа.

ВЪЗПОЛЗВАЙТЕ СЕ!
(край на цитата)

Разбор на творчеството на този велик наш автор:

Христо Янчев фотограф-художник , е добре известен в артистичните среди с ролята си на човекът-Мики Маус , Флинстоун , в редица знайни и незнайни кътчета на Родината ни.Тази роля той играе упорито по морето лятно време , както и по време на безкрайните народни тържества - панаири , сборове , родови срещи и т.н. Гордата титла на неговия ранг - “фотограф-художник”, той носи с достойнство , но и с тежестта на всенародното признание.Скверни са думите на невярващите , които хулят и словоблудстват , че уж такава титла той нямал.Не е вярно… , той има тази титла , ако я нямаше , щеше ли на страница първа да напише гордо “Фотограф-художник”? Отговорът е не - нямаше , защото що да ни лъже човекът?

…..и тука отваряйки диплянката , следват примери за майсторството на този артист на душата , които са разделени в две категории : Първа категория , както ги е нарекъл човекът-автор на това четиво 1.“Художественни портрети” , а втората категория в “портретизма”- 2.“Художественно артистични портрети”.Не знаех , че има толкова съвременни и модерни течения в “портретизма” или това е първото течение , което го е основало …..В първата категория се забелязват детски снимки , които не са с толкова разрошени коси , като на втората категория! В артистизма (да не забравяме) имплицитно е вградена рошавостта като понятие.Втората разлика е , че при “Художественните портрети” /обръщам внимание на правописа на автора - “художественен” , според него/ повечето деца не са усмихнати , докато при втората категория “ХудожествеННо артистични портрети” - същите са с усмивка.Вижте сега какво същия автор казва за усмивката и за още хиляди неща….цитирам “-Класическия портрет е с усмивка, но без да се показват зъбките.Моля репетирайте това в къщи.” Явно класиката в жанра още от Елада и Рим е да се показват хората с усмивки.Нещо повече - зъбките не се показвали по никакъв повод , ето защо били нужни тренировки , дълги , но за сметка на това уморителни.Призивът е …. “Репетирай в къщи!!!”
След положените усилия по репетициите с усмивката и зъбките , къпането с шампоан и обещанията за “Нашите портрети са шедьоври” , авторът явно обладан от собственото си величие , добавя в курсив - цитирам: ” Листовката ползваме многократно, ще сме ви благодарни ако я върнете обратно.” Бедни ми рибарю …до къде я докарахме ….!!!!Бях останал с впечатление , че клиента - потребител ползва диплянката , за да се зарази с вируса на изкуството , да отдели стотинки и да се докосне , макар и за малко до едно таково произведение - притежавайки го.Тука обаче се твърди , че ползващия диплянката бил фотографа и то щял да ползва- многократно.Звучи като тезата за многократно използваем презерватив - налудничаво , но който осъществи тази идея , ще стане милионер!
Разбира се обектива от 400 мм е идеалния за портрети , световните величия явно са разбрали това , щом всичките са минали от там.Ние ли да се запъваме сега щом всички са разбрали , че това фокусно разстояние е идеалното за портрет.Дали от 300 метра прави портрета или от по-далеко , автора на листовката - не обяснява?
Интересно е съждението на автора за т.н “този обектив” .Това бих казал не е кой да е обектив , той дори не е “онзи обектив” , това е ……“този обектив”!И както се твърди по надолу “…пред него са заставали световните величия…” .Идват величията и застават пред него , тях не ги е страх от “този обектив” .Членуването на “световниТЕ “ идва да покаже , че всички световни величия са заставали пред него.Просто изключения няма , в противен случай авторът щеше да каже примерно:”Световни величия са заставали пред него , които са :(изброявам поименно):Ингемар Стенмарк,Кралица Елизабет ІІ , баба ми Иванка от с.Долно Нанагорнище , Кмета на столицата Бойко Шлангов Борисов ,махленската курва кака Кера от едноименната песен за Кольо Кьоравия и т.н. и т.н.“ . И като в древните песни , авторът завършва …цитирам: “възможността сега е за вашите деца.Тази техника може да ви гостува само един ден , по точно само няколко часа.”(край на цитата) Мимолетно е преминаването на този трубадур на обектива , през вашия град , но изкуството на неговите “ХудожествеННо артистични портрети” Е ВЕЧНО!Сега е време да му се нарадвате , днеска има - утре нема….!Тъжно е някакси .
В четивото има и техническа документация , която фотограф-художника Христо Янчев от с.Раднево ( близо до гр.Димитровград) , ни поднася с характерната за него артистичност … цитирам : ”филма с който работим е Фуджи Портра разработен специално за цвета на човешката кожа.” (край на цитата). Оставам с впечатление , че сигурно сам го е разработвал в някоя тайна лаборатория , или поне така бих искал да е , за да се поддържа фабулата в разказа .
Цена за една снимка - 3 лв.То е обаче ако искаш да платиш за изкуството , ако не разбираш от изкуство или пък “художественните портрети” не допадат на низшатата ти душица - не вземай , кой те кара?
-Хартия клас “Файнкорн”-мат
-Фотокамера :Никон Ф90Х-
-Обектив:……400 мм…….. (не ги разбирам тези цифрички , оставям да ги видите сами от брошурката).
Колко гордо звучи , в ушите на майката желаеща да заплати 3 лева за “ХудожествеННия портрет” цитирам :“ клас Файнкорн -мат”.Клиентката е сразена …от високия клас на хартията , че на всичкото отгоре и мат.Шах и после мат!Вади веднага три лева и с тях се отблагодарява на майстора , за стореното.
Да не би обаче някой да си помисли , че майстора фотограф-художник няма претенции или условия към майката.Не това не е така !Условията са следните , снимането е за всички деца , изключения не се допускат , цитирам :” Фото-фиестата е за всички деца , нека това бъде малък празник за тях.”
В този ред на разбор на презентационните конвулсии на човекът Мики Маус , можем да добавим: в детската градина където намерих брошурката , децата бяха повече от 100. По 3 лева равно на 300 лева , 50 лева за консуматив равно на 250 лева безотчетни , без фактури , въпроси и т.н.
Да живее свободното слово , свободния пазар , свободно дишащите “фотограф-художници” и да продължат да ни радват с постиженията и за в бъдеще
Амин.


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: pmartinov   
Дата:   12-10-06 18:28

И така да уточним !

На първата снимка горе е Nikon F90

На втората e Nikon F 5


С какво ще ни снимат [smilie11]


[smilie5]


[smilie18]


[beer]


[shtrak]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: maldito   
Дата:   12-10-06 18:29

с каквото си избереш


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: maldito   
Дата:   12-10-06 18:29

[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: navy   
Дата:   12-10-06 18:31

АЛОООО ИЦИКОНТИ, я с две-три думи, че не съм луд да чета толкова мнооо...
КЪВ е проблема тука?

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: ogimag   
Дата:   12-10-06 18:31

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: huger   
Дата:   12-10-06 18:32

Fuji portra[smilie10]
знам,че има Кodak Portra...


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: urbangrey   
Дата:   12-10-06 18:35

eto sega i toq majstor sht eopliuete ;)nishto ne razbirate ot ARTЪ [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: navy   
Дата:   12-10-06 18:36

Не бе, чесно питам, къде е проблема?

Аз с 400мм ако ти кажа кави яки портрети правя, просто не е истина [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: джъмбо   
Дата:   12-10-06 18:39

тва е за петък бе [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: navy   
Дата:   12-10-06 18:42

Е па изчетох края...

Ся къв е проблема? Подбиване на цените?

Или някаква завист, че човека прай кинти?

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: джъмбо   
Дата:   12-10-06 18:48

Листовката ползваме многократно, ще сме ви благодарни ако я върнете обратно.

ей така се пичели а не да раздаваш наляво на дясно [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: huger   
Дата:   12-10-06 18:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: n1x0n   
Дата:   12-10-06 20:06

в детската градина където намерих брошурката , децата бяха повече от 100. По 3 лева равно на 300 лева , 50 лева за консуматив равно на 250 лева безотчетни , без фактури , въпроси и т.н.

icikonti, като изключим кофти дизайна и тъпия копирайтинг на брошурката, къв ти е проблема точно?

Аз тои пич съм го засичал едно време /щото тия 400мм бият на очи/ и мога да ти кажа, че може и да не разбира от маркетинг или писане на рекламни текстове, ама прави най-свестните детски портрети от всички чичковци обикалящи детските градини.

Пък за тия 250 лева, дето тявно ти се виждат страшно много, да ти кажа че нищо не са за 100 портрета! Изобщо 3 лева на снимка е смешно малко, за каквото и количество да говорим!

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: vladimir666   
Дата:   12-10-06 20:15

Знам го този пич. Обикаля с една караванка или микробус Бг и снима. Беше снимал едни приятели алпинисти на Враца.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: 3DFEN   
Дата:   12-10-06 20:27

Баси, пусне някой някоя тема и всички наскачат против него да го оплюят и всички са разбирачи.
А тук точно обратно!!
Иначе съм съгласен с n1x0n, а и портретите на човека не са лоши. А и за парите дето ги "прави", катро гледам не е минал на DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: Стоев   
Дата:   12-10-06 21:19

Мен ме снимаха за паспорт за 4.50, баси[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: Prakticar   
Дата:   12-10-06 22:03

Хе-хе, забавно четиво, но да не съдим строго.
Всеки може да си вади хляба както намери за добре стига да не краде и да не мами.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: asahi   
Дата:   12-10-06 23:00

Тоз го знам бееееее.
От Раднево ли беше? С една каравана ли бръмчи? В нея и спи.
Обективът е як. И статива също.


Абе всеки си търси място под слънцето.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: navy   
Дата:   12-10-06 23:04

И под луната [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: kalinari   
Дата:   12-10-06 23:05

Между другото обективът е жесток- 2,8 е[smilie7] ,виждал съм копия мисля до 20х30 при този човек...ами технически бяха много добре снимките ,а и сравнявайки ги с това ,което виждам из повечето ателиета ,са си направо супер...


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: navy   
Дата:   12-10-06 23:07

Та да повдигнем една позабравена тема за портрети с дългофокусни обективи [smilie7]

Семпли искате? Мноу яки са, вервайте ми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: Стоев   
Дата:   12-10-06 23:11

Нейви, колко дълги?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: navy   
Дата:   12-10-06 23:14

Нинам, ама стават мноу убави...

https://photo-forum.net/static/forum/2006-10/oobt4967.JPG
http://www.vista-vision.net/photos/grass.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозна тема.....
Автор: next_time   
Дата:   12-10-06 23:14

Незнам дали човека го бива професионално или не но темата ти е супер дребнава.
Цената е висока ли какво ли.
Или е взел пари и е избягал без да свърши работа.
Или няма лъскав офис на витошка.

Абе не ми е ясно за какво иде реч но ......
както каза Нави може с две думи да ни кажеш какво те яде вътрешно а не да пишеш таквизи огромнотии дет четене нямат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна