Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: tinman   
Дата:   06-05-06 09:20

1. Да е с добро качество на печата.
2. Да не е много скъп.
3. Да има евтини мастила заместители.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: asahi   
Дата:   06-05-06 09:23

Задал си три доста относителни критерия. Предпоставка да получиш разнопосочни отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: tinman   
Дата:   06-05-06 09:27

Бих искал да чуя относително обосновани мнения. Няма да хукна да купувам по първата препоръка. Кой принтер бихте си взели ако си купувате за себе си и защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: Стоев   
Дата:   06-05-06 09:32

Canon SELPHY [smilie24] [smilie23] [ezik] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: asahi   
Дата:   06-05-06 09:34

Не бих си купил мастилено-струен принтер за печатане на снимки в къщи, защото:

1. Почти не печатам снимки.
2. Такъв принтер за да дава добро качество е добре да работи с оригинални консумативи. Те са скъпи и цената на копието става висока.
3. Принтерът заема място. Хартиите към него също.
4. Ако не се използва редовно главите засъхват. Системата за самопочистване работи със същото скъпо мастило, с което принтерът печата. Понякога и самопочистването не помага.
5. Ако имам сериозно по обем печатане тези принтери са много бавни. За един час не могат да направят повече от 20 А4.
6. Принтерите над А4 са значително по-скъпи.

В дигиталните фотостудиа печатат качествено, евтино и бързо. Защо ми е на баир лозе?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: tinman   
Дата:   06-05-06 09:37

Във фотостудио се отива с готов обработен файл, а никога не знаеш предварително как файла би излязъл на принтер преди да го пуснеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: Георги   
Дата:   06-05-06 09:38

канон пиксма 4200

- добро качество
- относително евтин
- оригиналните консумативи са евтини

решава ти проблема с чертите, които се виждат по снимките като печаташ на други места а ти трябва качеството.

а дали си струва да имаш такъв, ти решаваш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: Стоев   
Дата:   06-05-06 09:38

Тинман, на два различни принтера ще излезе различно - чети за калибриране на принтер [ezik] [ezik] [ezik] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: ksuhorukov   
Дата:   06-05-06 09:40

Пиксма 3000 - по-стария модел на 4200. Мастилата са по 4 кинта бройката. За 4200 не съм виждал да се продават алтернативни консумативи. Имам предвид готови касети. Ако ще се правиш на хирург бъркайки със спринцовките в оригиналните касети взимай 4200, ако не по разтърси за 3000. Неможе да не са осатанали някъде бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: garry   
Дата:   06-05-06 09:41

На Asahito логиката винаги е желязна [smilie5]
особено събота сутрин [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: maldito   
Дата:   06-05-06 09:41

Георги кажи от къде вземаш мастилата

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: asahi   
Дата:   06-05-06 09:43

Проблемът най-често е 3/4 в теб и 1/4 във фотото.
Избери си 1 фото и попитай:
1. В какво цветно пространство работят. Имат ли специфичен профил или използват някой от стандартните.
2. Коригират ли файловете с някаква автоматика.

После си направи файла в тяхното цветно пространство. Коригирай цветовете като гледаш на калибриран монитор. Занеси ги във фотото и изрично заяви да не го коригират.

После се обади да коментираме резултата.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: tinman   
Дата:   06-05-06 09:47

за Canon IP5200 какво мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: tinman   
Дата:   06-05-06 09:52

asahi, това е много сложно за мен. Май предпочитам да работя по метода на пробите и грешките.



Публикацията е редактирана (06-05-06 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: Георги   
Дата:   06-05-06 09:53

асахи, това не преборва чертите по разпечатката :)

които май са от непочистени валяци или каквото е там.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: asahi   
Дата:   06-05-06 09:54

Това е още по-сложно, дори и за ме.
Обаче може да ти запълни интересно времето и да ти изпразни джобовете. Което пък, сравнено с тютюнопушенето, не е никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: tinman   
Дата:   06-05-06 09:55

asahi, разбира се си прав и това е което трябва да се прави по принцип, 10х!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: dachy   
Дата:   06-05-06 11:34

Tinman, отиди на www.tonerdirect.org и поразгледай какво се предлага. Лично аз ти препоръчвам да се насочиш към Canon.[shtrak]
А в понеделник звънни на тел. 0700 11 007, 9446439 или 0898 576798 и търси Диана Василева - тя ще ти даде най-добрата възможна консултация по въпроса. Ако я няма, търси мен - Даниела Соколова[smile]
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: ecobo   
Дата:   06-05-06 11:45

Преди три дни си купих PiXMA4200 заради възможността да печата в/у ЦД-та. Само 157 лв без ДДС и на тази цена не очаквах кой знае какво. Ама като принтнах една снимчица на Photo Paper PRO (дават 5 листа 10х15 за зарибяване, шашна ме какви разпечатки вади - нема такъв лаб да г'е...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: fotocolor   
Дата:   06-05-06 12:06

Здравейте,Все още не са внесени мастилата заместители на новата серия "PIXMA"-4200,5200,6200.
Затова най-добре си вземи ор старата версия "Canon PIXMA_-4000,5000,6000D ili 8500.
Качеството е великолепно,цветопредаването е страшно добро.Фантастични са.Работя с тях и съм страшно доволен.А колкото за колко време печатат А4-90сек/100% печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: praetorian   
Дата:   06-05-06 12:46

Аз съм с Epson R1800, много добро качество, но в никакъв случай не може да се нарече евтин. На него обаче мога да си правя разпечатки в А3 формат. tinman, мисля, че не си уточнил най-важното, какви формати на печат те интересуват.
Но ако държиш на качеството, забрави за евтини консумативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: tinman   
Дата:   06-05-06 17:53

Благодаря на всички! Thank you people! Някой да знае откъде да намеря по старите модели Canon IP5000 или Canon IP4000 нови?



Публикацията е редактирана (06-05-06 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: NI   
Дата:   06-05-06 17:58

В МЕТРО си харесах КАНОН ИП4200 за 190лв с ДДС като си вземеш ДДС-то става 150-160лв!
Което мисля , че е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: dachy   
Дата:   06-05-06 18:30

Момчета /и момичета/, забравете за мастила заместители за Pixma на Canon! Това се отнася за всички модели! Пиксмите издържат най-много 4-5 цикъла с неоригинални мастила и им се запушват дюзите на главите. Главите за пиксмата са от 300 лв. нагоре като резервна част - т.е. купувате си нов принтер. Ако имаше качествени мастила и възможности за рециклиране, първа щях да ви ги предложа, ... щото това ми е работата[smilie18] [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми Фото-принтер
Автор: fotocolor   
Дата:   06-05-06 18:35

''dachy"-къде са дюзите.Има неоригинални мастилници на ИНКТЕТ.Не пишете глупости.Аз съм първия в БГ,който преди 2 години си купи Пиксма и я скъсвам от печат.На месец прявя по 800-1100 копия А4.Имам 4000,5000 и 8500.И пак ще си вземам Пиксма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна