Автор: ceco
Дата: 07-06-04 19:56
JORO, няма нищо вярно в това, което си написал (заради такива писаници някои си мислят, че нашия admin не го бива...). Най-добре остави на SaS или някой друг, който е по-навътре в тази материя, да коментира техническата страна на въпроса, а ти изплюй камъчето и кажи - за анонимността ли си или против, какво точно те притеснява?
Точно за да е ясно, че не предлагам невъзможни неща, дадох две конкретни и лесни за реализация предложения, като изхождах от предишни идеи в този смисъл от страна на boni, japanese, jumbo, night, e-design, mashine_head и др.. Могат да се реализират и двете, или само едното, затова ги коментирайте поотделно, и то най-вече дали са целесъобразни.
Ще започна с предложение (2.), защото някои може би не са го разбрали дори като идея.
2.1 - Прави се един служебен акаунт "СКРИТ ПЕРИОД" - вдига му се квотата за брой снимки, иначе - като всички други;
2.2 - В профила на всеки автор се добавя директория "Скрити" с ограничен достъп (само авторът може да влиза). Тук се съхраняват линкове към неговите снимки от "СКРИТ ПЕРИОД".
2.3 - При upload на нова снимка от XXX, ако е избрано "Искам снимката да бъде оценявана", то тя вместо в профила на XXX се записва в профила на "СКРИТ ПЕРИОД", а в директорията му "Скрити" се записва линк към тази снимка. Чрез линка авторът й може да я качи в галерията, с което стартира едноседмичния срок на анонимност.
2.4 - След изтичане на срока на анонимност системата автоматично премества снимката в профила на автора (достъпната от всички част) и изтрива съответния линк от "Скрити".
Докато не изтече скрития период, авторът й не може да бъде проследен нито по адреса (там стои UID на "СКРИТ ПЕРИОД"), нито по профилите (тя се вижда само в профила на "СКРИТ ПЕРИОД"). Друг е въпросът дали да се вижда профилът на "СКРИТ ПЕРИОД", но защо пък не - ето ви всички снимки за оценяване от последната седмица. Но това са детайли.
Колкото до предложедние (1.), то е още по-елементарно:
1.1 - Коментира се частта от кода, показваща автора под тумбалите;
1.2 - Променя се от 100 на 150 вертикалния размер (height=...) в скрипта, приготвящ тумбалите (за вертикалните снимки).
Това е всичко (един коментар и една цифра) - много сложно, нали? И ако за (2.) може да има все пак някакви разумни контрааргументи, то тук просто няма какво да се възрази ... освен "Искам да видя кое на кого е още от иконките, за да отварям само на моите хора снимките, останалите - колкото и да са добри - не ме интересуват!". Това ли ви е проблема?
|
|