Автор: Neli78
Дата: 16-09-05 04:58
(OFF!!)за админите:
"Как мислите, дали е добра идея да се въведе и една категория "съвети"(в слисъл критика). Различна от албумите всичко и избрано. В момента единственият начин да чуем още едно мнение за снимката, преди да я качим в Албум Всичко, било относно кропа, обработката, цвета на шалчето , ...било то дали изобщо кадърът си струва да го пускаме в Албум Всичко, е по мейла (и ICQ)- на нет френдове. Недостатъкът е, че поради притеснение да не ги обезпокояваш, в 99,9% от случаите не го правиш. В следствие на това, в общия случай пускаш снимката с недостатъците й. Което, погледнато мащабно, води от своя страна до понижаване качеството на снимките като цяло в сайта.
Никой, след като е видял недостатъците, не си редактира снимките (защото трябва да я изтрие, а това е неприятно).
Мисълта ми е, че като пишеш коментар в албумите, т.к. не си сигурен иска ли този автор съвети или не, често си я спестяваш. А ако влезеш в категория 'съвети' (в смисъл критика), спокойно можеш да пишеш:
Няма идея в снимката
и т.н.
Особено, ако някой е в настроение за писане на критика - просто влиза и пише. Това би било изключително ефективно, защото много хора след такъв коментар (Снимката няма идея) не биха я пуснали изобщо. Това ще доведе до поне някакво (но според мен значително) пресяване на "плявата" и съответно до подобряване качеството на снимките. Т.е. един вид филтър. Сега, за да не кажете, че и Албум Всико е филтър, ще опиша разликата. Във Всичко изобщо не влизаш с цел писане на критика. Именно поради тази причина критиката там липсва.
Разбира се, има хора, които НЕ желаят критика. Не говорим за тях, т.к. те са изключение (N1).
Също изключваме и авторите, които си редактират снимките, независимо, че губят коментарите и/или точките, натрупани до момента, т.к. и те са изключение (N2).
Т.к. ползата за авторите от това е обратнопропорционална на степента им на развитие в областта на фотографията, също изключваме и малкия процент автори, които са толкова добри, че нямат нужда от критика.(изключение N3)
Моля, кажете какво мислите по въпроса, като се обосновете. Благодаря."
Публикацията е редактирана (16-09-05 05:17)
|
|